Dog.bg Форуми : Torida Del Cavdillo

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Torida Del Cavdillo

#321 Потребителят е офлайн   Kamenagi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 21-December 06
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 November 2008 - 10:40 AM

Цитат

Цитат

прав си за наредбата, но тя е издадена за ЗАКОН ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА и така, иначе всички останали изпитания биха били незаконни, но както и да е.


Да НЕЗАКОННИ СА и то не според мен, а са такива съобразно разпоредбите на закона. Ако ще си говорим с юридически термини разбира се. Допълнително от това дори и да го нямаше този закон съгласно разпоредбите на Конституцията намират приложение съответните нормативни международни актове, по които България е страна непосредството в българското законодателство и ако им противоречат български такива се прилагат международните.

Цитат

Чл. 5.
(1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
(2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.
.....
(4) Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.


Както се казва просто и ясно като фасул!


"Тъпаците" от Европа, включително собствениците на развъдника, от който е вашето куче, си тестват животните.  Не ми се прави на по-голям светец от Господ. Кажи си, че не ти се занимава или че не ти стиска, не е срамно :)

#322 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 November 2008 - 10:48 AM

Цитат

Цитат

Цитат

прав си за наредбата, но тя е издадена за ЗАКОН ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА и така, иначе всички останали изпитания биха били незаконни, но както и да е.


Да НЕЗАКОННИ СА и то не според мен, а са такива съобразно разпоредбите на закона. Ако ще си говорим с юридически термини разбира се. Допълнително от това дори и да го нямаше този закон съгласно разпоредбите на Конституцията намират приложение съответните нормативни международни актове, по които България е страна непосредството в българското законодателство и ако им противоречат български такива се прилагат международните.

Цитат

Чл. 5.
(1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
(2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.
.....
(4) Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.


Както се казва просто и ясно като фасул!


"Тъпаците" от Европа, включително собствениците на развъдника, от който е вашето куче, си тестват животните.  Не ми се прави на по-голям светец от Господ. Кажи си, че не ти се занимава или че не ти стиска, не е срамно :)


Какво ми стиска или не ми стиска си е моя работа да ти кажа  приятелю. Не претендирам да съм светец, но не значи че като не приемам твойто виждане това е повод за ирония. Обикновенно тогава, когато се изчерпят аргументите се преминава в такива нападки. Колкото до производителите на кучето на мен не ми е известно да си ги тестват в тяхната страна.
User's Signature

Качена снимка

#323 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 November 2008 - 10:58 AM

ceasar в закона който цитираш описано ли е за кои точно животни е предназначен той ?
Защото :

Цитат

Животното е организирано живо същество, притежаващо сетивност и способност за волеви движения и размножаване.

Ако се отнася за всички под този общ знаменател , сигурно има доста животи които си отнел без дори и да предполагаш.
В този случай щеше  да си натрупал доста солидна присъда,
за да искараш остатъка от живота си " на топло "

P.S.  нищо лично , просто реших и аз като теб да се направя на забавен. ;)
До гуша ми е дошло от такива псевдо защитници.
Дето цитират закони а в тях като се бриберат " бухат " яко пържоли и всякакви животински продукти. Но иначе го "раздават" защитници на животните .   ;D гооооолям смях .
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#324 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 November 2008 - 11:03 AM

Цитат

ceasar в закона който цитираш описано ли е за кои точно животни е предназначен той ?
Защото :

Цитат

Животното е организирано живо същество, притежаващо сетивност и способност за волеви движения и размножаване.

Ако се отнася за всички под този общ знаменател , сигурно има доста животи които си отнел без дори и да предполагаш.
В този случай щеше  да си натрупал доста солидна присъда,
за да искараш остатъка от живота си " на топло "

P.S.  нищо лично , просто реших и аз като теб да се направя на забавен. ;)
До гуша ми е дошло от такива псевдо защитници.
Дето цитират закони а в тях като се бриберат " бухат " яко пържоли и всякакви животински продукти. Но иначе го раздават големи хуманисти .  ;D гооооолям смях .


Да прав си смеха е голям. Вземи прочети закона, за да видиш, за какво става дума в него и тогава ще говорим, защото ако не си го чел пък спориш е много жалко... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Не не съм вегетарианец ако това имаш предвид, но не смятам да премествам спора на толкова елементарно ниво. Както казах, тогава когато се изчерпят аргументите се преминава към плоски заяждания. нищо аз мисля, че на разумните хора четящи този форум им става ясно за какво точно иде реч.
User's Signature

Качена снимка

#325 Потребителят е офлайн   Kamenagi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 21-December 06
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 November 2008 - 11:12 AM

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

прав си за наредбата, но тя е издадена за ЗАКОН ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА и така, иначе всички останали изпитания биха били незаконни, но както и да е.


Да НЕЗАКОННИ СА и то не според мен, а са такива съобразно разпоредбите на закона. Ако ще си говорим с юридически термини разбира се. Допълнително от това дори и да го нямаше този закон съгласно разпоредбите на Конституцията намират приложение съответните нормативни международни актове, по които България е страна непосредството в българското законодателство и ако им противоречат български такива се прилагат международните.

Цитат

Чл. 5.
(1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
(2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.
.....
(4) Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.


Както се казва просто и ясно като фасул!


"Тъпаците" от Европа, включително собствениците на развъдника, от който е вашето куче, си тестват животните.  Не ми се прави на по-голям светец от Господ. Кажи си, че не ти се занимава или че не ти стиска, не е срамно :)


Какво ми стиска или не ми стиска си е моя работа да ти кажа  приятелю. Не претендирам да съм светец, но не значи че като не приемам твойто виждане това е повод за ирония. Обикновенно тогава, когато се изчерпят аргументите се преминава в такива нападки. Колкото до производителите на кучето на мен не ми е известно да си ги тестват в тяхната страна.


Първо - кога си станахме толкова близки, че ме наричаш приятел?

Второ - аз ти дадох съвсем конкретен довод, ама ти нещо го подмина с лека ръка. Дого е ловна порода. Не е нужно да се ловува активно с тези кучета, но трябва да се правят поне елементарни усилия да се запазят тези техни качества. Дого не е просто красиво едро бяло куче - дого е порода с уникален темперамент и качества, на които трябва да се набляга при селекцията.

Трето - дали ги тестват в техните страни или не няма значение. Всъщност, този довод не беше в твоя полза. Хората пътуват хиляди километри (не говоря само за словаците) за да си тестват кучетата или да ги изведат на реален лов. Тук не се налага да правиш чак толкова усилия.

И за край - пак се получи някаква ненужна дискусия, или поне не за тази тема. Исках конкретен отговор - да, тествано е, показа еди какви си резултати или не, не е. Това, че наскачахте така и взехте да ми обяснявате някакви глупости ме накара да изпиша толкова нещо. Все пак темата е за Торида, не за ползата от ловните тестове.

Да ви е жива и здрава кучката, още толкова успехи да постигне!

Поздрави

#326 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 November 2008 - 11:15 AM

Е, аз също ям месо, но никога няма да си пусна животно да причини болка на друго животно ей така за спорта и теста. Повечето собственици на дого ги преследва някакво неистово желание да си доказват кучетата, които иначе не ходят на лов, нито собствениците им се препитават от това. Живеем много отдавна в друго време и не ми излизайте с номера за ловните качества. Тестовете, които се правят тук са откровено казано примитивни и зверски. Това съм видяла качено като клипчета.
В стандарта не прочетох да пише, че е тестовете са задължителни. Нито за разплод, нито за добиване на шампионска титла. За щастие. Останалото е въпрос на личен избор и виждания.
Браво на Кръстьо, че не го тресе този комплекс!


п.с. темата е за конкретно куче, не е за тестовете, така че написаното е вече оф топик!
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#327 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2008 - 11:23 AM

OFF (ако мод прецени може да премести постовете,които не отговарят на темата)

Поне има ли някакви правила,по които тествате?
Знам случай,в който 7 месечно дого е пуснато на тест и е осакатено за цял живот(за най голямо съжаление прекрасен екземпляр).
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#328 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 November 2008 - 11:55 AM

Някой да е споменавал че на въпросния тест трябва да има контакт между прасето и кучето?
Въпросния тест има за цел да се провери как кучето реагира при вида на прасе.
Давам пример:
Пуска се следа ( влачена диря ) дължината е по избор.
На края на тази следа се намира прасе ( поставено в заграждение ).
Но това заграждение не трябва да попречи на визуалния контакт на кучето с животното, но да предотврати физически такъв.
След като кучето се справи със следата ( което се явява проверка на обонянието)
се вижда и как то реагира на взиалния контакт с прасето.
Ако кучето залае настойчиво и прояви интерес теста е успешен.
На последното общо събрание , беше обсъден точно този проблем . И този вариант за тестване беше изложен като най подходящ.
Така че не виждам нищо лошо в тестването на кучетата, по този начин
при положение че е по желание!!
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#329 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2008 - 12:03 PM

Това има ли го като правилник за тест?Защото ако го няма по никакъв начин не можете да спрете хората да продължат да тестват чрез пряк контакт,а това е нехуманно от където и да го погледнеш и за прасето и за кучето.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#330 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 November 2008 - 12:22 PM

Това вече е в компетенцията на управителния съвет.
Но преди да се направи такъв правилник, е нужно време за да бъде добре обмислен и конкретизиран.
Не става днес го предлагаме и утре е готов.
Тепърва ще се работи по тези проблеми.
Важното е че началото е поставено, и няма връщане назад.  ;)
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#331 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2008 - 12:37 PM

Хубаво е да се знаят тези неща за да не се стига до недоразумения както сега.Сигурна съм,че повечето потребители са били на мойто мнение четейки и гледайки клиповете тук.

Благодаря за отговорите  :samodovolen:
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#332 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 November 2008 - 12:57 PM

Цитат

Това вече е в компетенцията на управителния съвет.
Но преди да се направи такъв правилник, е нужно време за да бъде добре обмислен и конкретизиран.
Не става днес го предлагаме и утре е готов.
Тепърва ще се работи по тези проблеми.
Важното е че началото е поставено, и няма връщане назад.  ;)


Аз лично ще следя с интерес правилниците, които дого клуба приема. Дори и това да са привилници само за тестове.
Наистина не бива да се забравя, в какви времена живеем и да се опитва чрез някакви измислени и недотам обмислени постове да се хвърля кал върху някои хора и техните кучета. Доколкото си спомням някои въпроси щяха да бъдат поставяни за разглеждане на общото събрание, но това не стана. Причините са били вероятно обективни, но дори и така да е трябва да има човек морал и да замълчи, след като не е имал доблеста да постави въпросите си открито и в очите на отговарящия.
User's Signature

Качена снимка

#333 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 November 2008 - 01:55 PM

Цитат

Цитат

Това вече е в компетенцията на управителния съвет.
Но преди да се направи такъв правилник, е нужно време за да бъде добре обмислен и конкретизиран.
Не става днес го предлагаме и утре е готов.
Тепърва ще се работи по тези проблеми.
Важното е че началото е поставено, и няма връщане назад.  ;)


Аз лично ще следя с интерес правилниците, които дого клуба приема. Дори и това да са привилници само за тестове.
Наистина не бива да се забравя, в какви времена живеем и да се опитва чрез някакви измислени и недотам обмислени постове да се хвърля кал върху някои хора и техните кучета. Доколкото си спомням някои въпроси щяха да бъдат поставяни за разглеждане на общото събрание, но това не стана. Причините са били вероятно обективни, но дори и така да е трябва да има човек морал и да замълчи, след като не е имал доблеста да постави въпросите си открито и в очите на отговарящия.


Алоууууу , кой си ти че държиш сметка на клуба какви правилници приема и дали членовете му ги изпълняват. Не ставай нагъл. Знаеш ли колко ме интересува пък точно твоето мнение. Ни най малко.
Преди събранието действащия председател ни помоли , ако е възможно събранието да протече във възможно  най " добрия тон" между отделните членове , и да се съсредоточим в решаването на неотложните задачи които имахме. Времето беше ограничено.
А когато някой член има претенции към друг , това трябва да стане по каналния ред.
Така че всичко с времето си , не се притеснявай.
А и ти като какъв се бъркаш в клубните неща?
Като имаш толкова мерак , плати си членския внос стани член и можеш да предявяваш тогава каквито претенции пожелаеш.
А до тогава : " Трай бабо за хубост " както казват по стaрите хора. ;)
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#334 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 November 2008 - 02:27 PM

Цитат

както казват по страите хора. Wink

Хей пази си нервите, че си представям как пяна ти е излезнала на устата докато си го писал това нещо...както се казва пак на български, но на правилен такъв "Завистта няма почивен ден!!!".
Нямам на представ, какъв ти е проблема с Торида или Кръстьо, но само за твое сведение Торида е безсловесна, а пък не ти достигна смелост да кажеш, каквото имаш да казваш на Кръстьо.
User's Signature

Качена снимка

#335 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 November 2008 - 03:01 PM

Цитат

Цитат

както казват по страите хора. Wink

Хей пази си нервите, че си представям как пяна ти е излезнала на устата докато си го писал това нещо...както се казва пак на български, но на правилен такъв "Завистта няма почивен ден!!!".
Нямам на представа къкъв ти е проблема с Торида или Кръстьо, но само за твое сведение Торида е безсловесна, а пък не ти достигна смелост да кажеш, каквото имаш да казваш на Кръстьо.


Да завиждам за какво и на кого ?
Аз проблеми с Торида нямам , предполагам че е куче което заслужава уважение.
С Кръстьо пък още повече, няма и как да имам проблеми с човек като него, откъдето и да го погледнеш.
Да не ме бъркаш с някой от "мишоците" от квартала ?
Мен бизнеса с кучета не ме вълнува ни най малко.
Мен ме вълнува породата Дого Аржентино и  това тя да се развива и развъжда правилно и от подходящите хора тук в България.
И това да става по правилата !!!
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#336 Потребителят е офлайн   Gregg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 187
  • Регистрация: 27-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Интернет

Публикувано: 21 November 2008 - 06:46 PM

PLEASE DO NOT FEED THE TROLLS!
User's Signature

Пейте, робини!
Аз бях дотук с участието си в този форум.

#337 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 December 2008 - 10:25 PM

На 05.12.2008 г. Torida del Cavdillo роди осем кученца, седем от които са женски и едно е мъжко. Торида има до момента 47 изложби и е станала Млад шампион на седем държави - България, Македония, Сърбия, Румъния, Черна гора, Босна и Херцоговина и Хърватска и Шампион на България, Румъния и Македония.
Баща на кученцата е Massimomeridio Del Picadero. Той е шампион на три държави - България, Сърбия и Македония и е победител в доста престижни изложби.
Това кучило е "В" на развъдник "v. Mechkjur", Пловдив.
Тук можете да видите снимки на двамата родители и на кученцата. Повече информация за кучилото и за контакти на сайта на развъдника www.dogo-bg.com или на телефон 0888262842 и 0878957103

Повече информация и снимки има на:
http://dog.bg/forum/...86.new.html#new
User's Signature

Качена снимка

#338 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 December 2008 - 02:32 AM

Седем женски и едно мъжко-това си е направо харем ;D
Да са живи и здрави малките сладурковци :wub:!
Желая им,да попаднат при невероятни стопани и да надминат мама и тати по красота и изложбенни постижения :->)
П.П.Да не говорим за баба и дядо. ;)
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#339 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 December 2008 - 07:07 AM

:blink: :blink: :blink:
User's Signature

Качена снимка

#340 Потребителят е офлайн   demedalorX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 358
  • Регистрация: 09-August 07

Публикувано: 22 December 2008 - 09:09 AM

Да си ви живи и здрави бебоците! :wub: :wub: :wub:
User's Signature

Качена снимка

  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни