Dog.bg Форуми : Руска синя котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Руска синя котка

#41 Потребителят е офлайн   Siamec Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-December 07

Публикувано: 12 December 2007 - 06:59 PM

Здравейте! Търсим руски син котарак за заплождане на руска синя котка.Пишете ми на лични.

#42 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 24 December 2007 - 11:30 PM

Имала съм контакт с такава котка женска.Но определено е голяма злобарка.Драскала ме е и се е опитвала да ме хапе.Много грациозно същество,но да не я закачаш иначе става лошо ;D
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#43 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 25 December 2007 - 12:46 PM

Малко са дивички, но са сташно красиви. ;)
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#44 Потребителят е офлайн   lusi_ta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:LUBIMETZ

Публикувано: 05 January 2008 - 09:13 PM

Несъм писала досега в този форум,но ми се налага. ;)Подариха ми котенце на няколко месеца имаме ангорка и две кучета-Пинчер и Шар-пей.Искам да го подаря на някой.Котето било смеска м/у ангорка и Руска синя котка.Ще пусна малко снимки за да си кажете мнението.Ако на някой му хареса нека ми пише.Знам,че мястото на този пост не е тук,но имам нужда от помощ!Благодаря предварително! :-

#45 Потребителят е офлайн   lusi_ta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:LUBIMETZ

Публикувано: 05 January 2008 - 09:33 PM

Забравих да кача снимките! :huh:

#46 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 14 February 2008 - 09:40 PM

здравейте, днес си взех коте на около година от една възрастна жена, която беше събрала доста но не можеше да ги гледа вече. Според нея е Руска синя, но искам и вие да си кажете мнението, защото аз не разбирам много  :blink: При нея имаше ангорки, персийки, рагдоли и още няколко, така че съм склонна да и вярвам ;)
Даже още си няма име -  нещо не мога да измисля :huh:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2008 - 11:08 PM

Заведи го на изложба там ще кажат.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#48 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2008 - 02:20 AM

Цитат

здравейте, днес си взех коте на около година от една възрастна жена, която беше събрала доста но не можеше да ги гледа вече. Според нея е Руска синя, но искам и вие да си кажете мнението, защото аз не разбирам много  :blink: При нея имаше ангорки, персийки, рагдоли и още няколко, така че съм склонна да и вярвам ;)

Това от жената във Варна ли е?
Красиво е  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#49 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 15 February 2008 - 09:01 AM

да bushkata - за същата жена става на въпрос :blink: Всичките и котки бяха разкошни - отидох за рагдол, но си тръгнахме с тази и не съжалявам. Възпитана, кротка и само мърка и ходи подире ми като кученце  ;D У нас вратите не се затварят почти никога и още като влязохме и казах да не влиза в детската - цяла нощ скита напред назад, но там само души вратата ;D Държа се доста добре при ветеринаря и докато я къпех. Мисля, че ще се окаже едно прекрасно бижу :wub:

#50 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2008 - 01:22 PM

Страхотно, да ви е жива и здрава  :blink:

(Моята "тайна" мечта е радол,много са красиви.)


Надявам се, че жената не търгува с тях, а наистина не може да ги гледа и затова ги раздава?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#51 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 15 February 2008 - 07:06 PM

жената не търгува - раздава ги, защото вече не можа да се грижи за тях. На принципа е кой колкото остави, за да може да храни другите. Мисля че само рагдолите искаше повече парички, но няма да вземе повече от 100-150 лв според мен

#52 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 15 February 2008 - 07:48 PM

:o Познавам една такава дама от Варна и дано не е същата. Хем не им смогва, хем се плодят без ред
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#53 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 15 February 2008 - 07:59 PM

Реакцията на radocats ме накара да се осмеля да светна малко тук колко струва един регдол реално - горе долу цената започва от 600евро нагоре...  ;D Това в чужбина, в БГ мисля че ще вървят от към 1000лв нагоре, не вярвам да е по-малко  ;) Регдола е котка нуждаеща се от специфични грижи. Т.нар "парцалена кукла" е напълно безпомощна, ако случайно попадне на улицата. Тя не може да се защити нито от хора, нито от кучета и т.н. Така че, аз съм твърдно ЗА тези високи цени, за да се ограничи възможността на повечето хора да притежават тази порода.

#54 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 February 2008 - 08:46 PM

Чудя се на някои хора, по-точно на разсъжденията им... Лековерни ли сте? Заблудени ли сте? Слепи ли сте? ... да продължавам ли ... (риторичен)
Не, няма да коментирам!  B)

Случайно моят пост е след този на Весела_5, но той пък няма нищо общо с него, нито пък с този на Radocats...  B)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#55 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2008 - 09:16 PM

Цитат

жената не търгува - раздава ги, защото вече не можа да се грижи за тях. На принципа е кой колкото остави, за да може да храни другите. Мисля че само рагдолите искаше повече парички, но няма да вземе повече от 100-150 лв според мен

Да, значи все пак си търгува. Имаше обява за нея в Бездом.инфо тук.
Явно жената не може да се справи, но все пак си ги размножава, разчитайки на лековерни хора, които  "спасяват" коте от там срещу малка (или по-голяма) сума. Когато си притиснат - раздваш, за да им осигуриш бъдеще и да се освободиш от грижата.  :-

С това не искам да кажа абсолютно нищо лошо за вас, надявам се разбирате, че роптая срещу жената, не срещу вас  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#56 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 15 February 2008 - 09:35 PM

ами аз не смятам това за търговия и за разплод - доста от мъжките и котки бяха кастрирани. А за рагдола - знам им цените и тя също. Това което беше при нея отговаряше на описанието за породата, но не мога да гарантирам на 100 %. Когато мъжът ми попита колко парички да и оставим за котето, отговора беше - ако имате ще оставите, ако не - само го гледайте и го обичайте. Не искам да споря с никого - това си е само мое мнение, може и да не съм права.
Каквото и да е - сега имам прекрасно коте. Абсолютно бижу на за което даже и не съм се надявала. А най-доволни са децата, защото ги оставя да я галят, мачкат и да и се радват (под мой контрол естествено, защото не искам да я стресират)
Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 15 February 2008 - 09:45 PM

сега погледнах - става дума за същата жена - за оставих 20 лв. Жената е доста възрастна и не мисля че след като им намери нов дом ще завъди нови. Пак казвам че това си е лично мое мнение и с никого не искам да споря.
Просто се радвам, че си взех прекрасно, добре гледано коте. (а те всички бяха страхотни)

#58 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 16 February 2008 - 01:38 AM

Сдобили сте се с чудесен домашен любимец - радвайте му се!
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#59 Потребителят е офлайн   suzinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2008 - 12:35 PM

Радостта от домашния любимец за децата е несравнима с нищо друго. Не позволявайте да ви я отнемат със забележки.  :P
Иначе женицата им слага "породи", за да ги задоми,  е приличат донакъде.  :o Иначе радетелите на чистопородността се възмущават на нейните усилия да ги задоми обявявайки ги за породисти. Ноооо....  Не им иска пари, не раздава фалшиви родословия. Просто не иска да останат на улицата. Опомнила се твърде късно че не може да ги изхрани и гледа. Поне се е опомнила и ги раздава. На колко места има луди с коткарник/ или кучкарник/ с безчет животни в мизерия и глад без ветеринарна помощ. :mazohist: :viking:
User's Signature

Обичам котенцата и кученцата, дори когато пораснат и почват да правят бели. Имам 2 котенца Том и Джери и едно кученце Арни.

#60 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 17 February 2008 - 09:09 AM

благодаря suzinka . Някой ден ще си вземем сигурно и породиста с родословие, но за сега с нашата Мърличка сме много,много щастливи (кръстихме я така, защото каквото и да я правиш все мърка  ;D)

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни