Dog.bg Форуми : Подарявам - търся дом /котки/

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарявам - търся дом /котки/

#41 Потребителят е офлайн   pin4er4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 14-August 06

Публикувано: 08 September 2006 - 09:15 AM

току що пред входа ни видях малко коте на около 2-3 седмици(най-много) си во с оранжево петно на главата ако някой скоро не се погрижи за него то ще умре cry2 аз нямама възможност защото момо мрази котки и немога да го взема пола на котете не мога да ви кажа!

#42 Потребителят е офлайн   ironic Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 29-June 06

Публикувано: 08 September 2006 - 10:25 AM

Малко мъжко коте си търси дом. Обезпаразитено, игриво, с хигиенни навици

От Варна сме.

За контакти p.mihova@gmail.com / ICQ 225-251-669

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 September 2006 - 06:45 PM

Четири сладурчета тип ангорски на около месец търсят дом.
Родени са в един склад, но не могат да останат още дълго там.
Жълтото и кремавото са момченца, другите две кафявички - момиченца.

Качена снимка

Това е мъжко
Качена снимка

Това също е мъжко
Качена снимка

Качена снимка

Това е бащата
Качена снимка

А това е майката
Качена снимка

Двете братчета
Качена снимка

Братче и сестриче
Качена снимка

Ако искате дългокосместо коте за ваш приятел и домашен любимец пишете на e-mail green_eyes@mail.bg

#44 Потребителят е офлайн   ivelinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 September 2006 - 11:17 AM

Оф, харесват ми мъжките котенца. Досега не съм имала котка, по принцип не ги харесвам много. Обаче сега нещо се запалих да си взема коте ;) Кучето ми е живяло с котка преди това и много са си играли b)

Обаче как да дойда до София като нямам възможност.. не знам. Снежанка писала съм ти и-мейл. Ще говоря с мъжа ми, ако можем да измислим нещо. r)

#45 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 12 September 2006 - 12:50 PM

ivelinka Пловдив не е далече, Ако живееш в къща вземи си 2 с две котенца е много забавно. Моето куче си играе до заспиване с котараците.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#46 Потребителят е офлайн   ivelinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 September 2006 - 12:53 PM

Не, не живея в къща иначе ми е мечта да живея в къща и да имам поне 3 кучета b) е и котенца де, ама те ще са си в къщи само b) b) l)

#47 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 September 2006 - 02:42 PM

Ихвърлили са котета при мен.Едното тези дни го накъсали един рот и едно смесено.Другото го прибрах сега , но имам в къщи пит и тя е разбила всички врати - нито една не се затваря...Сега котето е в бокс, но не смея да я оставя ...Обикновено рижаво на месец.Някой да я приюти временно, докато търсим дом?Много гадно - не искам да треперя моята да не я докопа ,но и не искам да иде пак на улицата.Много е слабичко и притеснено коте... s)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#48 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 12 September 2006 - 03:10 PM

Ако не бях с пореднта епидемийка в къщи щях да го взема. Пак оставам за краен вариант но не е добре. Големите ми котки не ги ловят такива неща но малко коте на около месец може и да не оживее.
Бтв защо кучетата ти нападат котки? Още по зле малки котета? Думата социализация и т.н не влизат ли в обучението. Или обучението е седни, стани, дръж? Как могат да разкъсат бебе коте? :(
Спомням си че дори кучетата пред блока гонещи възрастни котки не закачаха малки. Дали ще разкъса и малко кученце? А малко дете?
Да бтв не се заяждам за породата идиално знам че нито са съвсем кротнки нито пъл са такива зверове каквито ги описват.
Въпросът ми е "ЗАЩО КУЧЕТАТА ВИ НАПАДАТ КОТЕТА?"

#49 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 12 September 2006 - 03:15 PM

Цитат

Въпросът ми е "ЗАЩО КУЧЕТАТА ВИ НАПАДАТ КОТЕТА?"

Защото кучето си е куче а котката котка.
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#50 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 September 2006 - 06:27 PM

Цитат

Ако не бях с пореднта епидемийка в къщи щях да го взема. Пак оставам за краен вариант но не е добре. Големите ми котки не ги ловят такива неща но малко коте на около месец може и да не оживее.
Бтв защо кучетата ти нападат котки? Още по зле малки котета? Думата социализация и т.н не влизат ли в обучението. Или обучението е седни, стани, дръж? Как могат да разкъсат бебе коте? :(
Спомням си че дори кучетата пред блока гонещи възрастни котки не закачаха малки. Дали ще разкъса и малко кученце? А малко дете?
Да бтв не се заяждам за породата идиално знам че нито са съвсем кротнки нито пъл са такива зверове каквито ги описват.
Въпросът ми е "ЗАЩО КУЧЕТАТА ВИ НАПАДАТ КОТЕТА?"

Не знам дали кучето ,което е у нас напада котки.У нас е от около 2 седмици и му търся дом.Не съм го отгледала и не съм го АЗ възпитавала.Това е една нещастна кученка .Не мисля да правя и тест за отношения с котки и се застраховам да не ги събирам и оставям сами заедно..Потърсих помощ тук за котето и не съм очаквала да чета глупости. Не си уцелила човека ,на който да държиш речи за социализация, възпитание и породни опасни характерности.Нито кой може да разкъса дете и прочее.Това е моето верую - социализация и възпитание.Обичам питоподобните , но уважавам и всички други животни.Толкоз.

А да - Джеси е "разбила" вратите и те не се затварят вече, защото просто през нощта не иска да е сама и скача по бравите ,за да си отвори и да се намърда в леглото.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#51 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 14 September 2006 - 06:14 AM

agalina 1super
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#52 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2006 - 02:21 PM

не знам дали е редно, но ми се ще да добавя малко актуални снимки към обявата си. това е Лъки, женско, обезпаразитено, с хигиенни навици:

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2006 - 10:53 PM

Когато преди седмица и половина си влязох в склада - какво заварих? Четири пухкави, диви гостенчета.
Качена снимка

Родени и отраснали в тъмнината и тишината на склада, необезпокоявани цял месец. И изведнъж двукрако чудовище нахлува, пали лапмата, възкликва учудено и кляка на един метър от тях за да им се любува. Подплашени хукваха на вси страни, кое където свари - зад кашони, машини, лопати, дъски и каквото си съдържа там един склад. Майка им (красива дългокосместа мацка не в първа младост) е загубила интерес към тях. Появява се само когато в склада свети с единствената цел да се докопа до храната им.
Двукракото чудовище в лицето на моя милост се зае със социализацията на малките и търсенето на постоянен дом и отговорни стопани. Защото иде зима, а складовете не са най-приветливото място за обитаване s)
След първия ми тревожен зов, придружен с обява разбира се, мейлите заваляват, но всички искат само младите господинчовци. Слагам табелка Reserve и се заемам с възпитанието на гостенчетата.

Днес, 8 (ОСЕМ) дни след началото на тази одисея пухкавите пършинги са напълно социализирани. Лапат пастетчета Мусташ и РК за бебета. Ползват тавичката с Бенто по предназначение, макар че има и случаи в които си подремват там l) Обезпаразитени са вътрешно и външно. Като ги погледне човек ще си каже "колко са щастливи". И няма да сбърка, защото днес бях свидетел на детската им лудешка игра.

Като истински джентълмени двамата господинчовци сложиха началото
Качена снимка

Но Малечка Палечка не може да стои мирна. Как така няма и тя да участва
Качена снимка

Обаче изобщо не е честно - вие сте двама срещу сама дама
Качена снимка

И докато играта все повече се разгорещява, към полесражението се приближава Срамежливка надничайки любопитно
Качена снимка

Ахаа време е мацките да се съюзят. Сега сме две срещу един
Качена снимка

След това спаринга продължава по двойки
Качена снимка

Качена снимка

На Срамежливка обаче й омръзна и реши да си намери друго занимание.
"Вижте ме пък, може да съм срамежлива, но съм смела. Вече мога да се катеря по метлата"
Качена снимка

Ето така минават дните на моите склададжийчета.
Два пъти на ден контакти с живо същество, плюс изобилие от храна и мъничко светлина.
Двете госпожици продължават да търсят дом и своите любящи стопани.
Качена снимка

Ако искате някоя от тях за другарче, да ви обича и вие да я обичате, ако обичате да чувате мъркане под одеалото, или ако просто няма с кого да си поиграете на гоненица - те ви очакват.
Пишете на email green_eyes@mail.bg

#54 Потребителят е офлайн   ada Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 19-July 05

Публикувано: 21 September 2006 - 06:12 PM

Ами хайде и тук да пиша, защото или аз нямам търпение, или нащета много бавно се развиват, пък колкото по-бързо котето бъде прибрано от добри стопани, толкова по-добре.
Тук
За съжаление не разполагам с хубави снимки, но ще гледам утре да направя.
В същото положение съм като nfw_bitch, много ми харесва котето, но имам едно вкъщи и не мога да взема и това. Всеки ден, като се прибирам оглеждам всички входове, за да разбера дали е живо и здраво и като не го намеря направо изтръпвам. Уверявам ви, че ако го вземете няма да съжалявате, наистина е невероятно любвеобилно, веднага идва при теб да се гали и много обича да си играе.
Помогнете да намеря място, където ще има хора, които да го обичат и където ще се чувства щастливо.

#55 Потребителят е офлайн   alisiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 06

Публикувано: 22 September 2006 - 05:27 PM

Браво много са ти сладички.Да са живи и здрави и все така игриви c)
User's Signature

ВСЕКИ ДЕН в България десетки животни намират смъртта си от човешката глупост, злоба или нехайство!!! :-( [br]Ако и ти си против тези безсмислени и жестоки убийства, сложи този надпис под постовете си.[br]Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да не живеят в този суров и нечестен свят!!![COL

#56 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 September 2006 - 10:04 AM

Oще 2-ма дадени за храна на кучетата, големи сладури, изкъпани почистени, нахранени с хигиенни навици.....

тел. 9272673, 0888 543453

Чакат някой да ги вземе.....

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#57 Потребителят е офлайн   maccarta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 29-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 September 2006 - 03:13 PM

Котенца наполовина мейн кун сега на 1 мес. 23 дни ще се нуждаят от дом щом станат на 3 месеца. Ако искате да си "заплюете" някое ми пишете на maccarta@abv.bg , можете да видите техни снимки в темата за мейн кун , а и на живо r) От Бакя сме.
User's Signature

You live, you laugh, you love, you learn. You scream, you cry, you crash, you burn.

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 September 2006 - 04:58 PM

Много, ама много внимавайте на кого подарявате котета! bash
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2006 - 05:28 PM

Цитат


още една бездомна котка, която ще бълне котета напролет, които ние ще прибираме и задомяваме. bash bash
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 24 September 2006 - 07:09 PM

още една бездомна котка, която ще бълне котета напролет, които ние ще прибираме и задомяваме.
Не е възможно да се приберат и задомят всички котки. Някои си остават на улицата. После уличните котки имат спорен нрав. Те се привързват към паницата, а не към дома или собственика. Взетото от дом животно е социализирано от поколения, има безусловен рефлекс към домашен живот, докато уличното животно е отново подивяло. За мишелов взетото от двор животно е много по-подходящо отколкото взетото от апартамент. Имам тайски котарак, който избяга панически от мишка на двора на хотела вчера, само сбруята го задържа. Не могат да се устроят всички. В един дом колко може човек да отглежда без да стане смрадта за рязане на филийки?
3 котарака или котка с котенца мисля са краен предел. Много ме учудват желанията да се вземат от улицата, отпред блока всички котенца и да се раздадат. Не е възможно. Храня пред блока котките, нося им котешки салам и други работи, но на кого точно да ги предложа? Във форума всички си имат котки. Може би ще има успех да се предлагат бездомни животни на съученици или състуденти, колеги или познати. Слава Богу бездомните котки не са заплаха за хората по улицата както бездомните песове.

Прикачени файлове


User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни