Dog.bg Форуми : Подарявам - търся дом /котки/

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (30 Страници) +
  • « Първа
  • 28
  • 29
  • 30
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарявам - търся дом /котки/

#581 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 November 2013 - 11:11 PM


tony63 в Пловдив в моя квартал имаше обява за изгубено подобно котенце. Ако сте в Пловдив , мога да ви дам телефон за връзка.



#582 Потребителят е офлайн   briliantbg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 200
  • Регистрация: 29-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:http://mybabycat.org
  • Skype:

Публикувано: 05 November 2013 - 03:40 PM

Аро и Лео са две братчета, отгледани от новородени с биберон. Вече са на 3.5 месеца. Ваксинирани са, чипирани и с паспорти. Много гальовни, игриви и любвеобилни. Търсим грижовни стопани. Пишете на t_kosturska@yahoo.com, GSM: 0893424060.

Албум

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#583 Потребителят е офлайн   ditka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 29-December 09

Публикувано: 28 May 2014 - 07:50 PM

Това е Боби; прибрах го във събота вечер, 24.05.
Боби има счупено дясно краче. На 26.05., д-р Колева и д-р Костов от "Зооветмаркет" в Габрово оперираха крачето му (не можете да си представите колко съм им благодарна за това). Тъй като Боби е малък, шансовете да ходи пак сравнително нормално, са добри. Днес, 2-ри ден след операцията той вече се старае да търчи на 4 лапи из двора на службата ми.
Само че Боби има нужда от постоянен дом. Не мога да го задържа за постоянно, тъй като имам куче (също спасено от улицата преди 5 години) и живея под наем в една стая. Иначе, с кучето се разбраха много добре (все пак ни е 2-ро спасено от улицата коте).
Ако имате познати/приятели в Габрово или региона, които имат двор и възможност и желание да го гледат, ще го дам когато операцията му зарасне и той укрепне (най-рано след месец).
Боби е бил домашно коте, има хигиенни навици (сам си намери банята и само там си върши естествените нужди вече 5-ти ден), и вероятно е породист поне наполовина: намерен с каишка с буквичката "В". Видима възраст: около месец и половина, тежи 0.5 кг.
И трябва да му се признае, че е много, много, много смел...
Тел. за връзка 0886 746161.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#584 Потребителят е офлайн   steladd Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 25-June 14

Публикувано: 25 June 2014 - 08:57 PM

Здравейте,

Търсим дом на тези два мъника:
Тира:
Качена снимка

Сивко:
Качена снимка

Котенцата са на възраст около 2 месеца.
Обезпаразитени са, имат си хигиенни навици.
В момента са в София, но нямат никакви претенции към местожителството на стопаните си.

Обичат да ги гушкаш!

Малко повече информация за тях и как да се свържете с нас може да намерите в този албум и на страничката, в която е той:
Историята на 8 танцуващи лапички...

#585 Потребителят е офлайн   ditka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 29-December 09

Публикувано: 29 June 2014 - 07:36 PM

Показване на мнениетоditka, в 28 May 2014 - 07:50 PM, написа:

Това е Боби; прибрах го във събота вечер, 24.05.
Боби има счупено дясно краче. На 26.05., д-р Колева и д-р Костов от "Зооветмаркет" в Габрово оперираха крачето му (не можете да си представите колко съм им благодарна за това). Тъй като Боби е малък, шансовете да ходи пак сравнително нормално, са добри. Днес, 2-ри ден след операцията той вече се старае да търчи на 4 лапи из двора на службата ми.
Само че Боби има нужда от постоянен дом. Не мога да го задържа за постоянно, тъй като имам куче (също спасено от улицата преди 5 години) и живея под наем в една стая. Иначе, с кучето се разбраха много добре (все пак ни е 2-ро спасено от улицата коте).
Ако имате познати/приятели в Габрово или региона, които имат двор и възможност и желание да го гледат, ще го дам когато операцията му зарасне и той укрепне (най-рано след месец).
Боби е бил домашно коте, има хигиенни навици (сам си намери банята и само там си върши естествените нужди вече 5-ти ден), и вероятно е породист поне наполовина: намерен с каишка с буквичката "В". Видима възраст: около месец и половина, тежи 0.5 кг.
И трябва да му се признае, че е много, много, много смел...
Тел. за връзка 0886 746161.

Ще допълня с днешна дата, 5 седмици по-късно, че котето се оправи напълно и вече търчи из квартирата като куршум, а и наддава добре. Оказа се доста самостоятелен. Днес му беше първата разходка навън с кучето. Има страх от автомобили, което е добре за него.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#586 Потребителят е офлайн   Mallena Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 06-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 17 July 2014 - 12:29 PM

Здравейте приятели на котките, намерих днес три бебета с майка им. Изхвърлени са, защото не съм ги виждала в региона около моя дом и са много мили, доверчиви и игриви. Майката е чисто бяла с жълти очи видно на възраст около една годинка. Бебетата са много красиви едното е бяло с две различни очи– синьо и кафяво. Другото е преобладаващо бяло с черно и третото е сиво и бяло. Обезпаразитих ги и ги нахраних днес, но ме мога да ги взема тъй като имам 6 котки и две кучета. Ще направя по късно снимки за да ги видите. Но и трите са много красиви и мили.

#587 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 July 2014 - 05:49 PM

Здравейте, от доста време не съм писала във форма и за първи път пиша в раздела за котки, но неведоми са пътищата Господни.
Една котка доведе двете си малки котета под една смокиня почти до терасата ми. Надявах се да ги премести от там, защото имам две кучета и едва ли това е най-сигурното място. Доста скитореше таизи котка, но идваше при малките и затова смятахме, че ги гледа. Аз съм от София и двете котета бяха под смокинята по време на голямата градушка - бяха вир вода, но за щастие без наранявания. Взех ги, за да ги подсуша и ги оставих в една щайга отново на същото място с надеждата, че майка им ще ги премести. Да, ама не! В крайна сметка направихме заслон, за да са на сухо, оставяхме храна на майката и тя идваше, и те бяха добре, когато в един момент отидох да ги нагледам едното коте беше умряло. Най- вероятно от глад и студ, защото както знаете те не могат да си регулират температурата, а тя явно не ги е хранила. Веднага грабнах другото и го заведох на лекар, температурата му беше ниска, но за сметка на това теглото му беше добро! Едното оче беше затворено и почнах да давам капки. В крайна сметка от 16-ти юли се гледаме. Давах мляко от биберон, но то не го хранеше и котето не акаше, почнах да давам накиснати гранулки и пастетче и сега всичко е наред. Даже вече ползва котешка тоалетна.
Котето е черно, женско, на месец и нещо има вече зъбки. Много е игриво и умно! Търся, естествено, добри и отговорни хора, които да гледат тази малка, сладка мъркаща топчица и да се грижат за нея по най-добрият начин.

При интерес, моля пишете ми на лични!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#588 Потребителят е офлайн   eri -hrisi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-August 14

Публикувано: 01 August 2014 - 12:32 PM

Здравейте! Спешно търсим осиновител на домашната си котка, с която за огромно наше съжаление трябва да се разделим, поради смяна на местоживеенето ни. Това е Мъркан- бял ангорски котрак, на две години, напълно здрав, кастриран. Много кротък и гальовен е.Очакваме добри хова, които да се грижат за него със същата любов, като нас до сега.

#589 Потребителят е офлайн   eri -hrisi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-August 14

Публикувано: 01 August 2014 - 12:36 PM

Здравейте! Спешно търсим осиновител на домашната си котка, с която за огромно наше съжаление трябва да се разделим, поради смяна на местоживеенето ни. Това е Мъркан- бял ангорски котрак, на две години, напълно здрав, кастриран. Много кротък и гальовен е.Очакваме добри хова, които да се грижат за него със същата любов, като нас до сега.
Опитвам се, не мога да кача снимки. Моля, ако някой проявява интерес да ми се обади на тел. 0886399944- Вълчева.

#590 Потребителят е офлайн   eri -hrisi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-August 14

Публикувано: 01 August 2014 - 05:15 PM

Прикачена снимка

Показване на мнениетоeri -hrisi, в 01 August 2014 - 12:36 PM, написа:

Здравейте! Спешно търсим осиновител на домашната си котка, с която за огромно наше съжаление трябва да се разделим, поради смяна на местоживеенето ни. Това е Мъркан- бял ангорски котрак, на две години, напълно здрав, кастриран. Много кротък и гальовен е.Очакваме добри хова, които да се грижат за него със същата любов, като нас до сега.
Опитвам се, не мога да кача снимки. Моля, ако някой проявява интерес да ми се обади на тел. 0886399944- Вълчева.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#591 Потребителят е офлайн   eri -hrisi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-August 14

Публикувано: 01 August 2014 - 06:06 PM

Прикачена снимка

Показване на мнениетоeri -hrisi, в 01 August 2014 - 05:15 PM, написа:

Прикачен файл 2013-05-31 09.53.02.jpg

Показване на мнениетоeri -hrisi, в 01 August 2014 - 12:36 PM, написа:

Здравейте! Спешно търсим осиновител на домашната си котка, с която за огромно наше съжаление трябва да се разделим, поради смяна на местоживеенето ни. Това е Мъркан- бял ангорски котрак, на две години, напълно здрав, кастриран. Много кротък и гальовен е.Очакваме добри хова, които да се грижат за него със същата любов, като нас до сега.
Опитвам се, не мога да кача снимки. Моля, ако някой проявява интерес да ми се обади на тел. 0886399944- Вълчева.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#592 Потребителят е офлайн   desche Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 13-August 14

Публикувано: 13 August 2014 - 03:35 PM

Мама котка доскоро е била нечия вероятно дворна котка. Виждах я понякога да наминава през моята градина доволна, нахранена и щастлива. Но това явно се е променило. Прибирайки се вчера я заварих да подремва в цветята, видимо отслабнала. Този път вместо да избяга от мен се доближи, а след няколко минути от храстите се показаха двете й рожбички.
Опитах се да представя майката на моето "стадо", но не беше приета добре. Женската ми котка се опитва да изгони от територията си всяко друго животинче дори и котарака, с който е израснала. За момента семейството живее в двора, имат храна, вода и място, на което да подремват.

Майката е свикнала с човешко присъствие и след кратък момент на оглеждане и преценяване идва сама и започва да се гали, но малките все още се страхуват. Тя е на не повече от 2 години, а бебетата са може би на около месец-два. Все още бозаят, но ги видях да похапват и от нейната храна.

В близките дни когато посвикнат с мен и с идеята да влязат в транспортна клетка ще ги заведа на преглед при ветеринар. Ще се погрижа майката да бъде кастрирана като ще поема разходите за кастрацията й, но не искам да я оставя след операцията да се възстановява навън, а варианта да я прибера удома също отпада, заради другите ми котки.

Семейството има нужда от спокоен дом без други котки или дружелюбни такива, за да може майката да се възстанови спокойно, а малките да свикнат с хора. За мое голямо съжаление аз не мога да им го осигуря, затова ако някой от вас може да отдели едно малко кътче от дома си и част от времето си, за да им покаже, че всъщност хората не са толкова лоши би било прекрасно. До колкото мога бих помагала финансово докато си намерят техните хора.

Ако някой може да ги приюти дори временно моля нека се свърже с мен със съобщение тук или на номер 0876 160 587. Благодаря ви.


Качена снимкаКачена снимка
Качена снимка

Целият албум -> http://desche.snimka...syat-dom.831094

#593 Потребителят е офлайн   petrov2 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-November 14

Публикувано: 18 November 2014 - 03:49 PM

Търсим дом на две котета и една котка.Котката прилича на руска синя, била е домашна но се е отзовала на улицата бременна.Едното коте (предполагаме е женско) е същото като майката, другото (което вероятно е мъжко) е черно-бяло.
http://petrov2.snimk...81.34381095.big майката с малките на 1 месец
http://petrov2.snimk...81.34381091.big сивото на 1 месец
http://petrov2.snimk...81.34381087.big сивото на 3 месеца
http://petrov2.snimk...81.34381094.big черно-бялото на 3 месеца
http://petrov2.snimk...81.34381092.big черно-бялото на 3 месеца

Котката и котетата са в Ямбол, за контакти на stoev2007@abv.bg или на 0887779288

#594 Потребителят е офлайн   galinadrumeva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 11-June 15

Публикувано: 14 June 2015 - 01:32 PM

Здравейте,

Грижа се за четири сладки бебока, които спасихме от улицата. Малките са вече на месец и половина, обезпаразитени, с хигиенни навици и на обща храна. Изключително игриви и добрички, бебоците си търсят любящи осиновители!

Малките са две черни женски, едно черно и едно тигрово мъжко. Всички черни - с тъмна тигрова шарка. Намираме се в Разград, но предлагам осигурен от нас транспорт до Варна/Шумен, евентуално София.

Ето повече за мъниците: https://www.facebook...393?pnref=story

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#595 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 14 June 2015 - 09:35 PM

Днес прибирайки се чух силно мяукане, от което се досетих, че е малко котенце.
Точно до къщата ни е. Жал ме е, но няма как да го прибера. Имам вече котка, а не искам повече.
Ето една снимка:
Прикачена снимка

Ако случайно на някой му хареса бих могъл да поема ангажимента да го прибера за няколко дена, докато го вземе.
За съжаление малко по-надолу по улицата попаднах на още 2 малки котенца, не знам дали всичките са от една майка. Явно наскоро са родили и сега е лудница. :(

Между другото, другата котка на снимката е моята, не е майката.
Тя обича да прекарва деня си на двора. Да ви успокоя, кастрирана е отдавна.

  • (30 Страници) +
  • « Първа
  • 28
  • 29
  • 30
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни