Dog.bg Форуми : Дакел

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (204 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дакел

#1 Guest_vooDo0_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 August 2004 - 06:23 PM

Нека тука пишеме интересни нища за тази много хубава порода!Един мой приятел има и мисля и аз да си взимам!Искам да ви питам-заслужава ли си ?

#2 Guest_orangegirl_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 August 2004 - 06:58 PM

100% si zaslujava da si vzeme6 dakel. Az imam i e naj- sladkoto systestvo na zemqta. Trqbva da znae6, 4e sa mnogo svoenravni i si pravqt kakvoto im e na uma. Da ne ti kazvam kato se razligavat- nqkoj pyt ne dava daje da go pipne6. Moq e taka- kato ne mu iznasq rynji i se syrdi, ina4e e strahoten sladur i nikak ne e kompleksiran ot malkiq si ryst- kato pove4eto malki ku4eta se eji na po- golemite. Ne se zamislqj vyobste!!!

#3 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 08 August 2004 - 08:59 PM

orangegirl нали знаеш,че басетите са братчеди на дакелите.Като четох описанието на характера на дакела ми стана ясно,че не само на външен вид си приличат...
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#4 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 08 August 2004 - 09:53 PM

Дакела е куче-върха!Преди три год. имах такова чудо у нас,много са дружелюбни,но своенравни и супер щури!Няма да можеш да си поемеш дъх от смях:-)))

#5 Guest_Ivaylo_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 September 2004 - 11:51 PM

Има ли клуб на дакелите в BG ? Ако има, дайте ми линк.

#6 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 May 2005 - 04:46 PM

[FONT=Geneva][SIZE=1]Аз също съм заинтересована от дакел клуба.. от доста време си търся дакелче и искам да се свържа с някой от клуба.. ако имате някакво инфо, което би ми помогнало .. ще съм ви благодарна да го споделите :))

#7 Потребителят е офлайн   Titania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 09-May 05

Публикувано: 13 May 2005 - 11:38 AM

i az харесвам дакелите ;) но за сега съм на вълна цверг шнауцер ;) d)
User's Signature

[i] Кучето - по-добрият човек![br][img width=400 height=97]http://images24.snim...g/005371763.jpg[/img][br][i][color=red][size=1]Мен никога не са ме хапали кучета - само хора! Мерилин Монро

#8 Потребителят е офлайн   Titania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 09-May 05

Публикувано: 13 May 2005 - 11:38 AM

d)
особено много ме кефят трърдокосместите дакели, които имат брада ;), но за съжаление в BG са малко популярни.
User's Signature

[i] Кучето - по-добрият човек![br][img width=400 height=97]http://images24.snim...g/005371763.jpg[/img][br][i][color=red][size=1]Мен никога не са ме хапали кучета - само хора! Мерилин Монро

#9 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2005 - 05:33 PM

Малко тъп въпрос .. има ли черни дългокосмести дакели? w)

#10 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 06 June 2005 - 11:05 PM

Цитат

Малко тъп въпрос .. има ли черни дългокосмести дакели?  w)

Има със сигурност.r)

#11 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 07 June 2005 - 09:00 AM

И още един въпрос- защо дакелите и болонките които са толкова разпространени тука нямат клуб-нямат развъдници- а иначе извън това си се размножават яко. bl)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#12 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2005 - 11:43 AM

Цитат

защо дакелите и болонките които са толкова разпространени тука нямат клуб-нямат развъдници bl)

Мдамм.. защо?! s)

#13 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 07 June 2005 - 04:58 PM

Цитат

Мдамм.. защо?!

Слава Богу поне дакелите все още приличат на нещо- но бульонките замене на нищо не приличат вече- направо ми е гадно да ги гледам.Хубавото е че май повечето са по-стари(с такова впечатление съм останала) дано понамалеят и някой вземе да се захване с тази порода...Трябва иначе да се замислим сериозно върхо създаването на порода "Пенсионерска чистокръвна" или "Български бульон микс" и да се обърнем към FCI r) l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#14 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 07 June 2005 - 06:37 PM

Да булонките наистина нищо не приличат. Аз обмислях варианта да си взема булонка, преди да се спра окончателно на лабрадор, защото са по-муюънички и им трябват по-малко разходки. Оказа се обаче, че наисъютина няма откъде да си взема кученце, за което някой да гарантира, че като порастне няма да се превърне в кучеподобие. Иначе в Германия съм виждала чисто кръвни булонки и трябва да ви кажа, че са едни от най-сладките и умни кученца.
А дакелите - вярно, повечето наистина приличат на дакели. Предполагам съхранило ги е фактът, че са по-мънички и по-трудно ще роди женска дакелка например, кученца получени от голям пудел:) Въпреки, че и при тях такива извращения съм виждала, че ми стана жал за кучетата. Има една жена, която твърди, че има дългокоамест дакел - той е с големината на дебел басет, с окраска на дакел и крака, толкова криви, че корема му се влачи по земята s)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#15 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2005 - 09:18 PM

Цитат

Има една жена, която твърди, че има дългокоамест дакел - той е с големината на дебел басет, с окраска на дакел и крака, толкова криви, че корема му се влачи по земята s)

Нали има няк'фи големи дакели уж.. bl) а за кривината на краката - на дакелите краката трябва да са криви b)

#16 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 07 June 2005 - 09:55 PM

Да де знам, че трябва да са криви ама не е нормално според мен през ден да е на лекар зарди това, че си е охлузило коремчето докато тича!!!!!! Пък и съм виждала майката на въпросния "дакел" - най-нормална дакелка, дори бих казала мн хубава. За малко не е починала при раждането - как може такива стопани a) То е едно такова малко куче, а от нея да излезе едно такова голямо, дебело и безформено s) Кученцето иначе е много добродушно и много сладко, но не е хубаво така да се мъчи животинка. Но дакелите определено са по-добре. Булонките са направо трагични понякога - като знаеш колко хубаво може да бъде едно кученце, а тукашните понякога будят съжаление. Горкичките. Трябва да има развъдник и за двете породи, за да може човек да си вземе хубаво, качествено кученце, което ще израстне такова, каквото очакваш.
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#17 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 07 June 2005 - 11:55 PM

Цитат

............ но бульонките замене на нищо не приличат вече- направо ми е гадно да ги гледам.

Ели не се бях замислял до сега, но наистина си права.Булонка, това определение за порода и в мене буди смесени чувства.Ти ме накара да се замисля и да установя, че булонката не е това, което е l) .Т.е. не е това, което срещаме по улиците и апартаментите d) .Леле, не се бях замислял за тази порода просто, защото са ми ...........не са ми хубави.Но явно причината не е в булонката, а в нашата "порода" булонка.Изглеждат по най различен начин b) Смешно е, но и жалко!

#18 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 08 June 2005 - 12:01 AM

А аз имам и дакел.Черен късокосмест и симпатичен b) .Момиче е и е на 1,5г.Използвам я за лов.До сега съм опитвал с три, нищо не се получаваше,защото явно вече им е закърнял ловния инстинкт и не са толкова настойчиви.Но тази госпожица е страхотна.Щура е и смешна.Смешна, но сладка b) Не мога да го обясня това чувство.харесвам я много w) и държа на нея.

#19 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2005 - 09:25 AM

Konak, браво b) ТОВА Е КУЧЕТО!!! Аз също имах .. до преди година(почина s) s) s) ) .. и сега пак си търся, но.. то много трудно било в днешно време бе l)

#20 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 09 June 2005 - 11:04 AM

Цитат

А аз имам и дакел.Черен късокосмест и симпатичен  .Момиче е и е на 1,5г.Използвам я за лов.До сега съм опитвал с три, нищо не се получаваше,защото явно вече им е закърнял ловния инстинкт и не са толкова настойчиви.Но тази госпожица е страхотна.Щура е и смешна.Смешна, но сладка  Не мога да го обясня това чувство.харесвам я много  и държа на нея.

Уважавам дакелите, защото много си приличат с басетите.Чудя се дали Друпи е годен за лов. r) Доста е спортен така че килца няма да му правят проблеми- но как мога да определя дали обонянието му е достатъчно развито.Пробвала съм го с какво ли не и като че ли си включва дарбите само като става дума за разгонена женска или котка-тогава така силно души че не можеш да го отървеш от следата! l) Ще ми се да организирам една басетска ловна среща r) Чудя се обаче с какво да примамвам кучетата за да ги накарам да го търсят това нещо l) Ако не събера достатъчно басети можем да направим басет-дакел микс r) d) l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

  • (204 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни