Dog.bg Форуми : Споделено...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Споделено...

#1 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 August 2007 - 06:52 AM

Офф-топик

Страха да споделиш, страха да кажеш истината и други страхове...

Малко е да се каже, че съм разочарована, защото с изминалото време този форум не става по-истински, а напротив...
Познавам много от вас лично, а други дори не подозират, че ги познавам. Извън това обаче, често тук се случва едно голямо нищо. Има хора, които всъщност се страхуват да споделят това, което им е на сърцето. Дори когато им се даде възможност да си изкажат болката по един или друг въпрос, те отминават това с мълчание и отказват. Дали това е така защото ги е страх? Това е т.н. патологичен страх, корените на който са ми просто необясними. Трябва да бъде направена снимка на патологичния страх и тя да бъде показана. Аз не искам, не целя и не мога да променя нищо, мога само да поставя тази диагноза...
Страшно е наистина това, което констатирам и което се случва зад "кулисите" на нашия форум фактът, че нашият малък котешки свят, нашето българско котколюбителско "съсловие" се управлява от хладен и лепкав страх. Може би наличието на много исторически зависимости (100 и няколко години преди векове не са били без значение, дори засенчват Симеоновия век, когато България е имала обща граница с кралството на Charlemagne!), липсата на необременени и открити човеци, ни се отразяват и тук. Не знам. Страх ни е да кажем истината, да посочим виновника с пръст, да изкрещим това, което ни тежи, да кажем открито своите искания, да посочим това, което не харесваме и бихме искали да видим променено в другия.Този страх е едновременно страх от миналото и страх от бъдещето. Това е личен, егоистичен и много български страх. Правя едно просто сравнение с френски форум, където от 4 месеца съм модератор... Страхът, че е по-добре да си на сянка и на тъмно, отколкото да излезеш навън и да кажеш открито, без страх, това, което мислиш, да кажеш своето собствено мнение, а не да се ръководиш от спуснати отгоре директиви... Страх, примесен с бързото желание да забравиш добрината, която ти е направил напълно непознат човек...
Знам, че няма ясна концепция за българина, пък бил той и човек, който обича, отглежда, грижи се за котки. Защо го правите тогава ? Няма концепция такъв ли е, онакъв ли е българина... Като цяло обаче той обича затвора си. Обича други да решават и изказват мнения вместо него.
От друга страна, свободата, това, което си позволяваме, ни донесе технологии, които можем и си позволяваме да използваме като боздуган. Вижте как можем да използваме електронната поща, за да говорим срещу някой друг... Българинът, този жалък негов представител, не може да управлява себе си, не може да се реализира, готов е на всичко, за да се добере до това, което би носило облаги за него, трудно управлява мислите си а поведението си още по-малко.

Аз не виждам светлина в тунела на човешките взаимоотношения, ако изобщо в отделни конкретни случаи, може да се говори за такива. Съвременният свят е свръхкомуникативен, а някои от нас напълно изостанали и забравили и елементарни човешки добродетели, искат да си останат на островчето (което те си мислят, че управляват!), и други - да си останат на островчето, което са, затворени от страха. Те са жалки, те не разбират, че по този начин дори не заявяват съществуването си сред останалите...
Лично аз мисля, че много от българите-котколюбители са като плевелите въпреки липсата на ирония, самоирония, дори на елементарна човешка свобода, винаги гледат да се запазят, не да "избуят" , а да се запазят, в едно кьоше... Не знам дали този стремеж да пребъдат е важен, но запомнете това е само едно кьоше...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#2 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 26 August 2007 - 10:30 AM

Много правилно казано, г-жо Алекян (Йона)... "Страха да кажем истината, да посочим виновника с пръст, да изкрещим това, което ни тежи, да кажем открито своите искания, да посочим това, което не харесваме и бихме искали да видим променено в другия..." това е ужасно... Страха е ужасно чувство...
Другият проблем е страха да се поеме отговорност... и това е още по-унищожително... Наистина г-жо Алекян...в момента съм разочарована от повечето български развъдници за котки... и не ме е страх да го изкрещя: "Мразя ви!!! Мразя ви всички развъдници, които продавате живот, отглеждате котки, после ги препродавате и заменяте." Писала съм тема по този въпрос. Честно казано, г-жо Алекян, не съм разочарована засега само от Вас... останала съм с впечатление и вярвам, че обичате котките си, така както децата си..
Подкрепям ви във вашето начинание. Само един приятелски съвет от мен: Внимавайте в чии ръце попадат котенцата ви... хората са най-гадната и долната раса... c) CAT RULESSSS!

#3 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 August 2007 - 02:03 PM

Ъ.... браво bl) alekian_yona

Весела не ни мрази толкова, сред нас има и патриоти
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#4 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 26 August 2007 - 02:45 PM

Зная, че сред вас има и свестни хора, на които им пука, но за съжаление масовката е плачевна. Искам да поясня, нямах предвид развъдниците, а развъДчиците, които здраво произвеждат котки, само пара да пада. Ей това ме прави много нещастна... Като цяло в БГ има повече развъдчици, отколкото реални селекционери... за съжаление... вие самите знаете това...

#5 Потребителят е офлайн   husky_samoyed Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 06-November 07
  • Location:Благоевград

Публикувано: 08 November 2007 - 06:58 PM

мен ме правят нещастни изолаторите в България там се умъртвяват животни на всеки 2 седмици и само за да изкарват луди пари това според мен не е норално

#6 Потребителят е офлайн   suzinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2007 - 12:06 AM

husky_samoyed  Да не смесваме темата за чистопородните животни и развъждането им с бездомните. Малко неправилно сте написали поста си, защото няма приют за бездомни котки официално, а само за кучета. Като собственик на куче ще ви кажа, че не одобрявам наличието на толкова много бездомни кучета. Колко много болести разнасят, а да не говорим за агресията срещу деца, възрасти и домашни дребни кученца. Не виждам начин за справяне с проблема, който иска да си има куче да си го вземе у дома си, да си го гледа, възпитава и носи отговорност. Трябва някак да се намали драстично популацията на бездомните кучета дори с крути мерки.
Vesela_5 Все пак не разбирам какво точно наричате селекция? Нима очаквате  някой да започне селекция на нова порода? Това правят селекционерите, те не се занимават с установени породи. Възможно е, но в България не съм чувала някой да се опитва да го прави. Още повече ако има селекция се правят заменки на производители и да естествено е да се продават котенцата от развъдниците дори при селекционни програми
Омразата ви към развъдник Голдън Тифани не бива да ви озлобява до такава степен, че да се опитвате да се нахвърлите на всички развъдници и развъдчици накуп. Надявам се, че обичате котките все още. За съжаление котките боледуват, имат леки и тежки проблеми, киселят се, не винаги са онова, което сме очаквали. Писанията ви ме накараха лятото, когато бяхме с децата в Сарафово на почивка да отидем специално и да купим храна за нашите съкровища от магазина. Там ни се видя като пещерата на Аладин имаше такова изобилие на храни, аксесоари и хигиената беше на много добро ниво. За първи път ни накараха да оставим Арни отвън и това беше за мене показателно за доброто поддържане на магазина. Собственичката ни помогна със съвети за покупките и храненето при смяната на климата и къпането в морето на Арни за шампоана. Признавам си, че ми липсва този магазин в София. Дори добрия магазин до Славейков не е така добър.
User's Signature

Обичам котенцата и кученцата, дори когато пораснат и почват да правят бели. Имам 2 котенца Том и Джери и едно кученце Арни.

#7 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 November 2007 - 01:04 AM

Сузинка, :ns22:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2007 - 03:09 PM

Явно е, че темата се измести (няма лошо) ...

Споделете критериите си, които за вас превръщат даден зоомагазин в "добър зоомагазин" - още по-интересно... :blink:
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#9 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 24 December 2007 - 11:52 PM

Според мен в момента в който се влезе в един зоомаг може да се разбере до колко той е добър и на хората им харесва да се занимават с това.Обиколила съм десетки зоомагове в Бургас и винаги като видя някой нов ако имам време влизам или само поглеждам за какво става дума.И от по-голямата част от магазините съм разочарована.В повечето на животинките не се дава вода за да не я излизат и да пишкат по-малко.В други пък виждаш супер мръсни и миризливи клетки и аквариуми и после очакваш животинчето да е здраво...Блазе им.Но има един зоомаг който си ми е любим.Там всичко е перфектно.Постоянно се чисти на животните.Никога не можеш да ги видиш без храна,вода и играчки.Един ден като бях там да купувам разни работи за заека ми имаше много хора вътре всеки чакащ за нещо.По едно време едното кученце се изака и момичето заразя всички клиенти и отиде да изчисти на секундата.Това е най-добрия зоомаг за мен...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   lusi_ta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:LUBIMETZ

Публикувано: 06 January 2008 - 02:33 AM

Сега е мой ред!Не мога да повярвам,че има такава тема.Много се радвам.Искам да изкажа мнението си.Форума е хубав,има много хубави хора,наистина познавам такива.За жалост има и много завистливи и лоши хора,който искат да те злепоставят,искат да те унижат от завист и злоба.Затова като пиша вече пиша на определени места защото ми е омръзнало от кавги и заяждане.Всеки се прави,че може да ти помогне,че ще бъде твой приятел а накрая се оказва един голям фалш.Харесва ми да прекарвам времето си тук.Форума ме научи на много неща,показа ми,че има битки в който печелиш или губиш,показа ми какъв е истинския живот.Не съжалявам,че го посещавам.Винаги има какво повече да ни научи.Взех да пиша тук за да намеря приятели,познати и т.н.,но уви!Намерих само болка!От хората около мен!
Пожелавам на всички,всичко най-хубаво!Много здраве,много късмет,на Вас и на Вашите дом.любимци!Защото те са всичко за нас! :wub:

#11 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 10 January 2008 - 09:17 PM

Винаги ще се намери някой,който да те обори,който да се опита да е над теб.За съжаление в такъв свят живеем.И понякога колкото и да се опитваш да си мил и добър с всички,никой да не нараниш или обидиш...не се получава.Защото ако се оставиш всички ще те мачкат.Толкова ме хваща яд понякога ...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 28 May 2010 - 02:42 PM

Парадоксът на нашето време.

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. Но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по¬вече, но научаваме по-малко. Планираме по¬вече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.
Джордж Гарлин :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#13 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 28 May 2010 - 03:38 PM

КОМПЛИМЕНТИ на alekian_yona за хубавата тема и за начина по които е поднесла това размишление.За съжаление е много,много вярно и го споделям на 100%. :dh_188:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни