Dog.bg Форуми : четки и гребени

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

четки и гребени Оцени темата: -----

#61 Потребителят е офлайн   jujolinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 492
  • Регистрация: 07-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 09 May 2009 - 08:54 AM

Аз мога да споделя личен опит.Миналата година си мислех ,че съм сресвала добре кучето си,като това бе съпроводено с продължително дърпане,скубане и т.н.Ползвах гребени и четки на Ферпласт подбрани според космената покривка,...да ама си взех нова четка -само една на Chris Christensen и сега разбрах какво е сресване.
Падна мъртвият косъм без никакви проблеми,на кучето му беше невероятно приятно,че чак се нагласяше като за масаж.Козината му бухна и придоби блясък и всичко за 5 минути.
За информация имам померан - доста специфична поддръжка има.
Така,че препоръчвам горещо тези четки! :ae_085: .Имат и за късокосмести и за дългокосмести,както и специално за едри кучета.
User's Signature

www.pamperpom.com
Информация за породата, стандарти, развъдници...

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Melina_i_Artemida Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 May 2009 - 02:19 PM

Ами аз моята Арти (голдън ретривър) я реша с тези неща и съм доволна. Козината й не е спластена и заплетена, а ако я позабравя и не я реша една - две седмици, лесно я разресвам.


Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Особено последното! Купихме го онзи ден и не стига, че реши хубаво и лесно, ами не се налага да си изкълча китката, както става с другия гребен, за да смъкна достатъчно козина.
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   beboranka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 08-May 09

Публикувано: 09 May 2009 - 02:57 PM

Препоръчайте ми четка или шампоан,с който да мога да намаля падането на космите.имам кокерче на 11 месеца и страшно много му пада козинката.благодаря предварително.
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   NOK_amg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 14-September 08

Публикувано: 10 May 2009 - 07:40 PM

Показване на мнениетоbeboranka, в May 9 2009, 01:57 PM, написа:

Препоръчайте ми четка или шампоан,с който да мога да намаля падането на космите.имам кокерче на 11 месеца и страшно много му пада козинката.благодаря предварително.


Нормално е след зимата. Иска редовно ресане и ще се изчисти от зимната "дрешка"

#65 Потребителят е офлайн   БРУНО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 296
  • Регистрация: 29-December 08

Публикувано: 25 May 2009 - 09:51 AM

Показване на мнениетоbeboranka, в May 9 2009, 12:57 PM, написа:

Препоръчайте ми четка или шампоан,с който да мога да намаля падането на космите.имам кокерче на 11 месеца и страшно много му пада козинката.благодаря предварително.


И нашия пинчер много се скубе ,цялата къща е в косми , мъжа ми ще ме изгони барабр с кучето . Късокосмест е и късите му черни косми са навсякъде ,ръцете ми заякнаха да тупам всичко из къщи. Първо с гребенче ли да го сресвам , а после с четка. За сега само с една четка го минавам два пъти на ден ,но резултат е минимален . Притеснява ме това да не е някакъв здравословен проблем , или просто периода е такъв. :dry:
п.п. а и цялата му козинка е в пърхут като го разреша и върху козината излиза много бял прах(пърхут)

#66 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 June 2009 - 04:11 PM

Показване на мнениетоjujolinka, в May 9 2009, 09:54 AM, написа:

Аз мога да споделя личен опит.Миналата година си мислех ,че съм сресвала добре кучето си,като това бе съпроводено с продължително дърпане,скубане и т.н.Ползвах гребени и четки на Ферпласт подбрани според космената покривка,...да ама си взех нова четка -само една на Chris Christensen и сега разбрах какво е сресване.
Падна мъртвият косъм без никакви проблеми,на кучето му беше невероятно приятно,че чак се нагласяше като за масаж.Козината му бухна и придоби блясък и всичко за 5 минути.
За информация имам померан - доста специфична поддръжка има.
Така,че препоръчвам горещо тези четки! :ae_085: .Имат и за късокосмести и за дългокосмести,както и специално за едри кучета.


Къде ги има?
Може ли да покажеш снимка на четката?
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#67 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 12 June 2009 - 04:49 PM

Показване на мнениетоxael, в Jun 12 2009, 03:11 PM, написа:

Показване на мнениетоjujolinka, в May 9 2009, 09:54 AM, написа:

Аз мога да споделя личен опит.Миналата година си мислех ,че съм сресвала добре кучето си,като това бе съпроводено с продължително дърпане,скубане и т.н.Ползвах гребени и четки на Ферпласт подбрани според космената покривка,...да ама си взех нова четка -само една на Chris Christensen и сега разбрах какво е сресване.
Падна мъртвият косъм без никакви проблеми,на кучето му беше невероятно приятно,че чак се нагласяше като за масаж.Козината му бухна и придоби блясък и всичко за 5 минути.
За информация имам померан - доста специфична поддръжка има.
Така,че препоръчвам горещо тези четки! :ae_085: .Имат и за късокосмести и за дългокосмести,както и специално за едри кучета.


Къде ги има?
Може ли да покажеш снимка на четката?
Има ги в сайта grooming.bg

#68 Потребителят е офлайн   Повелителят на снеговете Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 June 2009 - 10:56 PM

Четките и гребените във grooming.bg са безобразно скъпи, а не знам със какво се различават от обикновените. А и не мисля, че едно куче има нужда от четка със позлатени иглички! :ea_103:

#69 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 June 2009 - 11:16 PM

Аз в сайта видях комплект от четки, надявам че не е била само 1.
И нито една от четките, не е това, за което говори jujolinka според мен.


А цените са направо прекрасни, като видях луксозният повод за 23лв, и като го сравних с нашия луксозен за 7...то разлика освен в цените няма. :dry:
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#70 Потребителят е офлайн   Повелителят на снеговете Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 June 2009 - 11:45 PM

Повода е що-годе поносим като цена, виж грууминг ножицата за 320 лева link :af_089:

#71 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 June 2009 - 12:18 AM

Продукти на известни марки, очевидно утвърдени на пазара като много добри, щом и аз съм чувала някои от тях :ab_041:
Е, не струват колкото Трикси, но и във визията, а много се надявам и в качеството има разлика.
Някой беше писал как си купил нагръдник за някакви смешни пари и той се беше разпрал на улицата. Гаро също беше писал за подобна случка с изложбен повод. Така че, високите цени си имат обяснение. Освен това, когато една марка се наложи като "луксозна" и стане известна - то тогава и цената се вдига от самия производител.
Цените верно малко височки изглеждат на фона на това, което се намира в нета, на официалната страница на производителите. Но пък си спомням какви комбинации безумни се правеха, за да си поръчват няколко човека подобни стоки от Щатите, за да им излезне по-евтина поръчката.
Най-общо - по-лускозни (мразя тази дума) стоки, на по-висока цена. Ако искаш. Ако не - Трикси или скок до Щатите. :ae_085:


(Мога и да обясня защо така се паля. Да има сайт с подобни стоки е и моя стара идея. Предполагам е хрумвала и на други. Стоки, различни от масовия "трикотаж" в магазините. На известни марки, които будят доверие с името си. Ето - някой си е имал същата идея, но и възможност да го осъществи. Това ме радва. Има и шаренки и кичозни стоки, с които определно бих накичила Точка - тя е моето куче-кич и се кефя на това :ab_041:, а такива неща не съм срещала по зоомагазините. Но изведнъж вие скачате и викате "ау, че скъпо!". Еми скъпо, щото е "марково", щото не се произвежда на този континент (част от нещата) и защото е за хора, които искат да се глезят. Има и шапоан Па-па, ама аз се къпя с Нивея от здравословна гледна точка. А има и шампоани десет пъти по-скъпи от Нивея. За глезльовци.
Та така - приемам нещата лично, за това така се обяснявам.)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#72 Потребителят е офлайн   Повелителят на снеговете Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 June 2009 - 01:10 AM

E всеки е наясно с това, че неща от доказани марки са си винаги по-скъпи от простите битачни стоки. Това си е нормално никой не го оспорва. Ама все пак, нали, една каишка, повод или ножичка не са кой знае какво чудо на инжинерната мисъл и не представляват нещо особено трудно за изработка. :ab_041: А и никой не е казал, че трябва да се купуват боклуци, ама все пак е хубаво човек да има ясна представа...

Освен това, не разбирам, как мога да си "поглезя" кучето със, да кажем гребен, примерно, то по някакъв начин ще направи ли разликата или пък ще си личи ли после дали е сресано с марковата четка или с обикновената...
Със сигурност ще купя качествена храна - висок клас или пък по-скъп шампоан, от който ефекта ще бъде видим, ама сега има граница между стойностното, чиято цена е обоснована и това което е чиста лиготия.

#73 Потребителят е офлайн   Повелителят на снеговете Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 June 2009 - 01:12 AM

Но въпреки всичко всеки има правото да си купи каквото желае. За всяка стока си има клиентела.

#74 Потребителят е офлайн   jujolinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 492
  • Регистрация: 07-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 14 June 2009 - 01:53 PM

аз пак се извинявам ,че ще обяснявам ,но както се вижда и в поста ми изказах личен опит.Това,че сме представители на всички тези марки не означава ,че не гледам и тествам всяка от тях като потребител.Има огромна разлика между четки и гребени ,козметика и всичко останало там от това с което сме боравили до момеента ,и не сте прави ,че кучето не разбира.
Преди сресването беше плашещо занимание ,а сега като види четката и сам идва ,ляга и се наслаждава.
Ножиците за които се споменава....ами наистина са направени с инженерна мисъл.Имат доживотна гаранция....аз не съм чула от сега предлаганите тук да има такива,ама били скъпи,еми скъпи са ,но си купуват и от тях хората.Имат двойно приложение и за хора и за животни.
Аз лично ползвам четка за косата си от тези на Кристенсен и трябва да ви кажа съвсем искрено ,че разлика има - огромна.
Цените на които се предлага всичко са препоръчаните от производителя (никъде няма да видите цени по официалните сайтове на фирмите ,това е политика ) + ддс.Всичко останало което на вас ви излежда невероятно и скъпо просто ви изглежда,образуването на цена е специфичен процес и невинаги поллученото е резултат на надценка.
Бушката е права ,хем искахте такъв сайт с хубави стоки,хем сте недоволни.Всичко си има цена,човек си преценя доколко може.
И понеже гледам ,че Повелителят е със самоед ,имаме клиент с тази порода куче ,който си купи четка за него......няма да коментирам резултата ,но една дума ми идва в главата за да определя състоянието и на стопанина и на кучето - облекчение.
За повече информация можете да пишете на мейлите посочени в сайта ,по телефон или скайп :)
User's Signature

www.pamperpom.com
Информация за породата, стандарти, развъдници...

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 14 June 2009 - 03:04 PM

Показване на мнениетоjujolinka, в Jun 14 2009, 12:53 PM, написа:

аз пак се извинявам ,че ще обяснявам ,но както се вижда и в поста ми изказах личен опит.Това,че сме представители на всички тези марки не означава ,че не гледам и тествам всяка от тях като потребител.Има огромна разлика между четки и гребени ,козметика и всичко останало там от това с което сме боравили до момеента ,и не сте прави ,че кучето не разбира.
Преди сресването беше плашещо занимание ,а сега като види четката и сам идва ,ляга и се наслаждава.
Ножиците за които се споменава....ами наистина са направени с инженерна мисъл.Имат доживотна гаранция....аз не съм чула от сега предлаганите тук да има такива,ама били скъпи,еми скъпи са ,но си купуват и от тях хората.Имат двойно приложение и за хора и за животни.
Аз лично ползвам четка за косата си от тези на Кристенсен и трябва да ви кажа съвсем искрено ,че разлика има - огромна.
Цените на които се предлага всичко са препоръчаните от производителя (никъде няма да видите цени по официалните сайтове на фирмите ,това е политика ) + ддс.Всичко останало което на вас ви излежда невероятно и скъпо просто ви изглежда,образуването на цена е специфичен процес и невинаги поллученото е резултат на надценка.
Бушката е права ,хем искахте такъв сайт с хубави стоки,хем сте недоволни.Всичко си има цена,човек си преценя доколко може.
И понеже гледам ,че Повелителят е със самоед ,имаме клиент с тази порода куче ,който си купи четка за него......няма да коментирам резултата ,но една дума ми идва в главата за да определя състоянието и на стопанина и на кучето - облекчение.
За повече информация можете да пишете на мейлите посочени в сайта ,по телефон или скайп :)


Не се ядосвай. Ясно е че си вложила пари и съответна е нормално да искаш не само да си ги върнеш, но би било добре да приемеш някои постове конструкртивно, тъй като са писани от хора, които са професионални развъдчици и разбират от тези неща и имат представа за какво иде реч и като фирми-производители, и като качество и като цени.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#76 Потребителят е офлайн   jujolinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 492
  • Регистрация: 07-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 14 June 2009 - 03:39 PM

нещо пак величествено ,но неподготвена се изказа уважаема.....и къде видя някой да се ядосва,обяснението не е гняв....
User's Signature

www.pamperpom.com
Информация за породата, стандарти, развъдници...

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   Angels_staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 3294
  • Регистрация: 13-May 05
  • Gender:Male

Публикувано: 20 June 2009 - 12:40 PM

Ако мога да помогна с още едно предложение в сайта на http://www.1allsyste...g/menu-eng.html

вижте в ГРУМИНГ ИНСТРУМЕНТИ ,

http://www.1allsyste...h_comb.html#pin

http://www.1allsyste...mb.html#slicker

http://www.1allsyste..._comb.html#comb

всичките артикули са в наличност .

#78 Потребителят е офлайн   Angels_staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 3294
  • Регистрация: 13-May 05
  • Gender:Male

Публикувано: 20 June 2009 - 12:40 PM

МОЛЯ , МОДЕРАТОРА ДА МАХНЕ ЕДИНИЯ ОТ ПОСТОВЕТЕ МИ. БЛАГОДАРЯ .



Ако мога да помогна с още едно предложение в сайта на http://www.1allsyste...g/menu-eng.html

вижте в ГРУМИНГ ИНСТРУМЕНТИ ,

http://www.1allsyste...h_comb.html#pin

http://www.1allsyste...mb.html#slicker

http://www.1allsyste..._comb.html#comb

всичките артикули са в наличност .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#79 Потребителят е офлайн   Ники Колев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 10-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 July 2009 - 12:22 PM

Аз смея да твърдя, че по понятни причини (18 години гледам южноруски овчарки и БОК) имам предстява от грууминг инструменти и шампоани. Ами то е като във всяко едно нещо-може да се возите на Рено (веднага правя уговорка, че нямам нищо против марката Рено нито към хората, които карат такива коли), а може и на Мерцедес. Същото е и с инструментите и шампоаните, и храните и т.н. Можете да си храните кучето с висок клас храни, няма да назовавам марки, за да не "изрекламирам" някоя, а може и с трици. ПО същия начин може да го скубете с четки от битака и с високо специализирани инструменти или шампоани, балсами и т.н. Четката и гребенът могат да "поглезят" не само вашия куч, но е много важно дали са ергономични. Ножиците за триста лева със сигурност не са предназначени за нас, а са инструмент за уважаващ себе си професионален грумер. Това, че някой не може да си позволи дадена стока не значи, че трябва да се обвиняват вносителите, че продават скъпи неща. Напротив, аз лично шапка им свалям, че в тия времена рискуват да започнат внос на нещо, чиито пазар у нас е абсолютно неразвит.

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни