Dog.bg Форуми : КАСТРАЦИЯТА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

КАСТРАЦИЯТА

#421 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2014 - 07:32 PM

Благодаря Ви,прав (а) сте! Не сме излизали понеже през цялото време спи! Сега това ще направим и дано да и дойде музата :)
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#422 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 22 February 2014 - 10:53 AM

Моето куче не искаше въобще да става на другия ден след операцията и след като стиска дълго време я изведохме насила, няма да разказвам колко много от всичко свърши след толкова стискане :) всичко е наред, въпреки, че ще я понаболва първите 2-3 дни, трябва да я извеждате поне за тези нужди :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#423 Потребителят е офлайн   kalinka malinka i maiki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 15-February 14

Публикувано: 22 February 2014 - 11:54 AM

Показване на мнениетоowl, в 21 February 2014 - 06:49 PM, написа:

Някои кучета стават по-спокойни, след като няма вече бушуващи хормони, но при всички е различно, в различна степен. Храненето, според това колко се движи, нищо специално не трябва да правите. На каква възраст е?



Мопса ми е на 2 г и 7 месеца и днес вече е добре яде закача се сега съм по спокойна като го гледам така :zz_222:

#424 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2014 - 04:37 AM

Показване на мнениетоowl, в 22 February 2014 - 10:53 AM, написа:

Моето куче не искаше въобще да става на другия ден след операцията и след като стиска дълго време я изведохме насила, няма да разказвам колко много от всичко свърши след толкова стискане :) всичко е наред, въпреки, че ще я понаболва първите 2-3 дни, трябва да я извеждате поне за тези нужди :)

Вече всичко е наред с изхождането,бях се притеснила понеже освен операцията предната вечер си беше похапнала от кабела за интернета и изолирбланта по него.Сега обаче започна да я сърби раничката и като я знам каква откачалка е като нищо ще заръба и конците! Яка не сме и сложили,но е облечена с дрешка която уж и скрива коремчето. Вече сме трети ден след операцията и утре ще е цял ден сама вкъщи,не ми се мисли как ще я намеря като се върна.Тва бултериерите са меко казано психопати :dog: ,по изобретателно куче не съм виждала! Owl благодаря за съветите!
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#425 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 March 2014 - 07:15 PM

Здравейте,
операцията ни беше на 20.02 а още не сме махнали конците,а пазим раната по всякакви начини! Първо с дрешка,сега от два дни сме със защитна яка,мажа я с гранулин от почти седмица всеки ден! От долната част на раната изтича нещо,постоянно е влажна самата рана.Моля ако някой знае хубав медикамент който да подпомага зарастването да каже,или е по-добре с антибиотична паста някаква,и аз незнам. Ветеринарната казва че това е защото я ближе а няма как като е с яка,за два дни поне трябваше да спре да изтича от раната. Благодаря Ви! Тази кастрация направо ми излезе през носа,сега ходи още с конци и незараснала рана и с две бучки на гърба и те също се получиха след операцията(медикаментите).
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#426 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 March 2014 - 08:22 PM

Възможно е конеца да дразни, оттам и изтеченията. Т.е. тогава нищо няма да помогне на зарастването. Трябва конеца да се махне. Но дали е така - може да каже лекарката.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#427 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 March 2014 - 08:32 PM

Благодаря за отговора! Мисля да взема маз на Вишневски,знам че е хуманно мазилото но този гранулин не помага за зарастването а разбрах че действало страхотно що се отнася до зарастването на хирургични рани.Незнам дали е от конеца,но при последните конци отдолу си изтича от самото начало и тя лекарката ми изписа гранулина,но той изобщо не помага за зарастването!
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#428 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 28 March 2014 - 01:38 AM

Здравейте,искам съвет относно кастрирането на вече голямо мъжко куче.На 5 години и е агресивен към другите мъжки кучета,по тази причина взехме да обмисляме вариант кастрация,но проблемът,е че ме е страх да го упоявам на първо място,и второ нз дали ще има ефект върху поведението му на тази възраст.Относно упояването,ме е страх защото преди години(имаше осил в ухото),когато го упоиха се изду на масата и взе да пълни въздух в стомаха,за 3 минути стана като балон и от тогава се притеснявам да не стане някоя беля?

#429 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 28 March 2014 - 02:49 PM

Риск има при всяка анестезия,няма кой да ви гарантира това нещо колкото и безопасни анестетици да се ползват,което не значи че не трябва да се правят операции.правят се предварителни прегледи,кръвни изследвания и ако е наред си решавате какво да правите.Без упойка няма как да се случат нещата.А дали ще има ефект никой не може да каже,може да се успокои,а може и да се дължи на вече изграден характер.

#430 Потребителят е офлайн   ca7walk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-June 14

Публикувано: 08 June 2014 - 05:28 PM

Здравейте!
Имам мъжко чихуахуа на 6 месеца. Живее вкъщи и ходи до тоалетна на пелена, доскоро нямаше проблем с ходенето до тоалетна и стриктно ходеше на точното място и по двете нужди. От около 3 седмици изглежда започна половото съзряване и малкия започна да припикава всичко и по цял ден ходи и маркира всичко. Караме му се и го потупваме по дупето, но не го приема никак насериозно и като че ли машинално пак отива и го прави. Позната каза, че нейния боксер е преминал през такъв период към 8-мия месец и после се е осъзнал и е спрял да го прави. Интересува ме нормално ли е това и колко време продължава този период (ако е период), налага ли се кастрация и до колко кастрацията би помогнала за решаване на този проблем? Честно казано не ми се ще да го кастрираме, кучето е породисто и хубаво, бихме искали да създадем поколение по-нататък.

Благодаря предварително!

#431 Потребителят е офлайн   Dardorina Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 10-December 11
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 10 June 2014 - 12:34 PM

Здравейте, имам следния проблем: работя в една складова база покрай Хасково, имаме си едно куче "пазач" Сашо...Много си го обичаме, храним го и т.н., но е малко лудичък - тича след камиони и коли, буквално ги хапе докато се движат, а не ми се иска да го държим винаги вързан. Мисля си, че ако го кастрираме ще се кротне и по-спокойно ще го пускаме да си тича. Сега се притесняваме да не му се случи някаква неприятна случка докато си гони автомобилите. Проблемът е, че ще е сложно да го закарам в клиника за да го кастрирам, прекалено е буен. Има ли опция ветеринар да дойде да го направи на място, все пак си е операция и предполагам трябва да има необходимата хигиена. Или другата опция е да му дам някакво успокоително хапче, че да се кротне поне докато стигнем до клиниката. Дайте някакъв съвет, моля!

#432 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2014 - 09:06 AM

На място да кастрира .... никой себеуважаващ се вет няма да направи.
Опитайте с клетка. Потърсете и вземете на заем за няколко дни клетка при вас, само опитайте да го приучите да влиза в нея. Застелете я с нещо меко и сложете лакомства в нея. Оставете вратата отворена и прилъгвайте куч да си вземе вкусотийките от вътре. После пак и пак и лека-полека да свикне кучето с нея, а ако може и да си остане в нея, ще е най-добре. Струва ми се за такъв дивак, че шанса за успех е минимален, но нищо не пречи да се опита.
Другият вариант е да го упоите (питайте вет.лекари, какво биха препоръчали в случая), транспортирате го бързо до вет кабинета, където ще го кастрират, а там вече ще си действат както трябва.
Както и да го направите, дано мисията ви е успешна!
Тичането след коли няма да спре, но поне от липсата на някои хормони ще се кротне малко.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#433 Потребителят е офлайн   Dardorina Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 10-December 11
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 11 June 2014 - 09:33 AM

Благодаря за отговора...ще видим как ще процедираме с клетката, защото това песче е толкова свободолюбиво, че даже не иска да си ползва колибата...все си лежи някъде навън, дори и да вали пак не я отразява :) Най-вероятно ще го упояваме, ако така прецени вета... Дори и малко да се укроти пак е нещо...

#434 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 29 August 2014 - 06:44 AM

Здравейте! Може и да пише много неща,но нямах време да прочета цялата тема. Кучето ми е мъжко на 5,5 месеца. Искам да го кастрирам със сигурност. Въпроса ми е: кога е най-подходящия момент за това и колко време след кастрацията кучето си влиза в нормалния ритъм на живот(кога ще можем и ние да ходим на работа)?
Планираме това да стане септември месец,но искам да съм сигурна,че не е много малък за това. Разгонване не знам дали е имал до сега,взех го преди 2,5 месеца и до този момент не е показвал признаци,но се катери на всичко живо:)))

#435 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 August 2014 - 01:02 PM

Здравейте, мъжките кучета не се разгонват. Възстановителният период след кастрация е около седмица. Не съм сигурна, но съм чувала, че е хубаво кученцето(специално мъжките) да се кастрират след определени месеци, тъй като в противен случая се забавя растежа... Но нека другите да кажат това така ли е.

#436 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 September 2014 - 03:13 PM

Показване на мнениетоNero14, в 29 August 2014 - 06:44 AM, написа:

Здравейте! Може и да пише много неща,но нямах време да прочета цялата тема. Кучето ми е мъжко на 5,5 месеца. Искам да го кастрирам със сигурност. Въпроса ми е: кога е най-подходящия момент за това и колко време след кастрацията кучето си влиза в нормалния ритъм на живот(кога ще можем и ние да ходим на работа)?
Планираме това да стане септември месец,но искам да съм сигурна,че не е много малък за това. Разгонване не знам дали е имал до сега,взех го преди 2,5 месеца и до този момент не е показвал признаци,но се катери на всичко живо:)))


Моето куче го кастрираха на 1 година. Първо е мопс (по-малка порода) и второ лекарите също казаха, че при мъжките е хубаво да навърши година. Не съм проучвала доколко е вярно. Възстанови се за 24 часа. След седмица махнаха конците. После още около 6 месеца си душеше женските в парка.

И нещо последно - ако си мислиш, че ще спре да тормози възглавниците в къщи, дълбоко се лъжеш, продължава вече 5 години :)
User's Signature

Качена снимка

#437 Потребителят е офлайн   soliloquist Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-December 14

Публикувано: 27 December 2014 - 09:42 PM

Здравейте!
Днес кастрирах кучето ми (мъжко хъски на година и половина). Минаха 7 часа от както се прибрахме и забелязах, че топките/скротума или каквото е останало там долу се е подуло, като круша е. Нормално ли е да е така подуто първия ден и трябва ли да се притеснявам за нещо, тъй като ни казаха, че операцията е минала напълно нормално.

#438 Потребителят е офлайн   esenya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Обичам да обичам

Публикувано: 27 December 2014 - 10:06 PM

Здравейте, имам въпрос относно кастрацията.
Осинових дребно женско кученце и в клиниката където са го лекували ми казаха, че е на около 8,9,10 години (не може да се разбере с точност) но е приблизително на тази възраст.
Възможно ли е на тези възраст да се кастрира или ще й се отрази зле манипулацията?
User's Signature

Качена снимка

#439 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 28 December 2014 - 03:10 PM

Показване на мнениетоsoliloquist, в 27 December 2014 - 07:42 PM, написа:

Здравейте!
Днес кастрирах кучето ми (мъжко хъски на година и половина). Минаха 7 часа от както се прибрахме и забелязах, че топките/скротума или каквото е останало там долу се е подуло, като круша е. Нормално ли е да е така подуто първия ден и трябва ли да се притеснявам за нещо, тъй като ни казаха, че операцията е минала напълно нормално.


зависи как е направена кастрацията, но бих казала, че е относително нормално.. не съм ветеринар, но наш прасчо също така се беше подул след кастрацията.. аз много се бях притеснила, но нашият вет ме успокои, че е нормално.. понеже прасчо беше успял да излиже спрея, който бяха сложили като превръзка, само го пръснаха наново и това беше.. свинки се възстанови съвсем (спря да се лиже и тн) за по-малко от седмица..
ако все пак продължава да е много подуто и се притеснявате, заведете го при ветеринаря.. най-малкото за ваше успокоение..
User's Signature

Качена снимка

#440 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 30 December 2014 - 12:58 PM

Здравейте,надявам се някой да ми отговори.Днес кастрирахме моя Неро-мъжки на 9 месеца. Казаха ми да носим яката 7 дена,но тя е толкова огромна,че той нито може да пие вода с нея,нито да я яде,нито да ходи. Махнахме я и го наблюдавам. Лекарката нищо не каза за махане на конци или нещо такова. Изписа му хапчета,които предполагам са обезболяващи.Въпроса ми е -опасно ли е да го оставим без яка?Има ли какво да махне-като конци?

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни