Dog.bg Форуми : КАСТРАЦИЯТА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

КАСТРАЦИЯТА

#441 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2015 - 04:32 PM

Показване на мнениетоNero14, в 30 December 2014 - 12:58 PM, написа:

Здравейте,надявам се някой да ми отговори.Днес кастрирахме моя Неро-мъжки на 9 месеца. Казаха ми да носим яката 7 дена,но тя е толкова огромна,че той нито може да пие вода с нея,нито да я яде,нито да ходи. Махнахме я и го наблюдавам. Лекарката нищо не каза за махане на конци или нещо такова. Изписа му хапчета,които предполагам са обезболяващи.Въпроса ми е -опасно ли е да го оставим без яка?Има ли какво да махне-като конци?


Да, има какво да махне. Конците може да са били резорбируеми - разграждат се сами и не се махат. Това обаче става след време и ако кучето е без яка, винаги остава възможността да разкъса конците.
User's Signature

Качена снимка

#442 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 06 January 2015 - 08:22 PM

Разблизват си скроталнта торба,тя се възпалява и отича.Затова е яката.

#443 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 06 January 2015 - 09:07 PM

Яката я носихме нощем и във времето в което не сме вкъщи. Близал се е явно едната нощ,когато пробвахме без яката. За момента вече няма никакво зачервяване и май зараства както трябва. Подутината (която прилича малко на тестис) си остава.Казаха ни,че това бавно спада и ще мине време.
Имам още един въпрос.От както го оперираха мина седмица,но вчера се напишка вкъщи два пъти.Извеждан беше в 10:30 вечерта и после в 2 през нощта се случи... Не знам нормално ли е,защото преди операцията се стискаше и издържаше около 10-11 часа.

#444 Потребителят е офлайн   sadeyes Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 26-December 12

Публикувано: 02 May 2015 - 06:45 PM

Здравейте! Вчера кастрираха моето куче - женско. Бях се притеснила много вчера, но днес вече е значително по-добре.
Въпроса ми е вие почиствахте/дезинфекцирахте/ ли с нещо самата рана? Примерно след разходка навън? Лекаря ми каза, че не е нужно, само ако се изцапа леко с мокра марля/тампонче да почистя, но мен ме притеснява да не се замърси....тя е ниска и като кляка да ходи по малка нужда, коремчето й се допира до разни тревички и др...

#445 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 19 May 2015 - 08:21 PM

Моето куче го кастираха преди седмица. Решихме да изчакаме първите две разгонвания и тогава да я направим. Кучето е женско на 1 г. и 8 месеца. По време на операцията й откриха пиометра и 1 седмица беше на антибиотици. Докторът каза, че при това положение, дори и да не бяхме решили да я кастрираме, е нямало изобщо да може да се разгони и да има малки. Да не говорим за това, че при такова възпаление е можело да стане още по-страшно.

Първите 1-2 дни доста я болеше и трудно ходеше. Сега е далеч по-подвижна и жизнерадостна.
Само че забелязвам, че много й се подуха млечните жлези и по този начин запарват раната от операцията. Докторът я мажеше с йод, каза сега през ден и ние да я мажем. Днес забелязах някаква розова слуз да капе от нея и капе доста от едната страна на операцията. Първо реших, че е от едната цицка, защото нямах голяма видимост, после се оказа, че раната сълзи и тя се опитва да я ближе, но дори и на нея й е трудно да достигне до нея, защото подутите жлези я притискат. Утре ще се обадя на лекаря да го питам какво може да се направи, но ми е притеснено сега това всъщност нормално ли е.

Конците казаха, чак към началото на следващата седмица да отидем да ги махнат.

#446 Потребителят е офлайн   yulie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 18-January 08
  • Location:Лом

Публикувано: 23 June 2015 - 09:15 AM

Здравейте, преди 6 дни кастрирах моето куче, мини пудел, на 11 г. причината беше в това, че имаше кожен тумор и направиха и кастрацията,
всичко е наред при нея и с двете операции, проблема ми е в това, че и давам вече 10-ти ден антибиотик /нороклав/, от който загуби апетит,
и като си лежи спокойно има някакви неволни потрепервания, не постоянно. Раните са без забележки и затова спирам антибиотика, но
не знам дали ще има проблем, ако и махна козирката, тъй като операцията от кастрацията е лепена, вече е зараснала, но другата
която се намира в страни отляво между предното и задното краче е шита и има конци, което ме притеснява да не започне да ги ближе
и да направи опит да ги махне. Може ли някой да ми каже нещо за странични явления от този антибиотик, възможно ли е да
притреперва от него, и дали той е причината да губи апетит.
Благодаря предварително.

#447 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 October 2015 - 07:35 PM

Здравейте.Във Вторник предстои кастрация на кучето ми женско на 1 година и 10 месеца. Излишно е да казвам, че притеснението ми е огромно.Другото ми притеснение че дават времето да се развали и се притеснявам как ще я изкарвам навън.Ще бъда благодарна някои който е минал през това да ми даде съвет относно изкарването навън. Все пак не трябва да се мокри.А и като цяло съвет относно цялата процедура и възстановителния период ще ми бъде от голяма полза.Благодаря Ви предварително.

#448 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 October 2015 - 12:33 PM

Показване на мнениетоVesetooo1991, в 18 October 2015 - 07:35 PM, написа:

Здравейте.Във Вторник предстои кастрация на кучето ми женско на 1 година и 10 месеца. Излишно е да казвам, че притеснението ми е огромно.Другото ми притеснение че дават времето да се развали и се притеснявам как ще я изкарвам навън.Ще бъда благодарна някои който е минал през това да ми даде съвет относно изкарването навън. Все пак не трябва да се мокри.А и като цяло съвет относно цялата процедура и възстановителния период ще ми бъде от голяма полза.Благодаря Ви предварително.


Можеш да го обсъдиш и с ветеринаря, но то така или иначе ще се ближе след операцията, та дъждът не трябва да те притеснява.Подсушаваш със суха кърпа след разходка и това е.След ок.две седм. най-рано можеш и да го къпеш..Дори и леко външните крайни шевове да се отворят, то има и вътрешни, които държат и би трябвало от само себе си тъканта да зарасне.Мисли отсега за нещо друго-никакво скачане и резки движение поне 5 дена! Навън разходката да е на повод и без натоварване и тичане.Следи да не започне да си дърпа конците, следи за възпаления-отоци, зачервяване, загнояване на раната, но иначе нищо недей да предприемаш-нормално е кучето да си я облизва първите дни.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#449 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 20 October 2015 - 06:48 PM

Можеш да го обсъдиш и с ветеринаря, но то така или иначе ще се ближе след операцията, та дъждът не трябва да те притеснява.Подсушаваш със суха кърпа след разходка и това е.След ок.две седм. най-рано можеш и да го къпеш..Дори и леко външните крайни шевове да се отворят, то има и вътрешни, които държат и би трябвало от само себе си тъканта да зарасне.Мисли отсега за нещо друго-никакво скачане и резки движение поне 5 дена! Навън разходката да е на повод и без натоварване и тичане.Следи да не започне да си дърпа конците, следи за възпаления-отоци, зачервяване, загнояване на раната, но иначе нищо недей да предприемаш-нормално е кучето да си я облизва първите дни.
[/quote]



Благодаря за отговора.Днес беше кастрацията.Всичко мина добре сега се възстановяваме.Притеснението ми е огромно отново.Взехме я от клиниката към 16:30 часа, в момента е будна но още си е доста под въздействие на упойката.Притесни ме това ,че се напика на 2 пъти.Обадихме се на доктора и каза че това е нормално за днес.Според Вас това нормално ли е случвало ли се е и при други.

#450 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 21 October 2015 - 05:49 AM

Малко късно отговарям, но да - нормално е. След упойка пада голямо пишкане - първо защото мускулатурата е отпусната и после защото докато се съвземе напълно от упойката, кучето не може да прецени, че трябва да стиска.
Моето момче след една упойка и без операция 2 пъти се изпусна докато си лежеше, а после като се посъбуди опика целия апартамент, но когато излезе от упойката си стана пак същия чистник.

#451 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 October 2015 - 05:51 AM

Да, нормално е, още не може да си контролира мехура, ако беше човек, щеше да е с катетър поне ден.От днес спокойно си я извеждай на разходки, внимателно я захранвай, от утре вече нормално.Ако е и повърнала снощи малко бял сок с пяна, и това е нормално.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#452 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 21 October 2015 - 07:08 AM

Благодаря Ви много за отговора.Вече сме по добре не е пишкала повече.Дори обикаляме апартамента вече. :) Приятен ден Ви желая и отново много Ви Благодаря ;)

#453 Потребителят е офлайн   lalala Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-November 15

Публикувано: 11 November 2015 - 02:12 PM

Здравейте!
Имам женско куче на 7 месеца. Обмислям да я дам за кастрация. Но имам известни колебания, защото четох, че кастрираните женски има вероятност да увеличат агресията си. Не намерих обяснение, но може би е заради спряно/намалено производство на естроген? Проблемът е, че моята и сега е изключително доминантна и твърдоглава, като често показва агресия съм хората. Обикновено е добричка с повечето, но доста често си нарочва някой на улицата и започва да го облайва и трака заплашително със зъби. Ако не е на повод дори го приближава и симулира атака, като за щастие все още не е хапала никого. Случва се по 2-3 пъти на разходка. В игрите също е агресивна и се старае да доминира над другите кучета, макар да го прави без злоба. Гледам я в двор. Ще се радвам някой с опит и наблюдения да сподели дали кастрацията би могла да увеличи лаенето и желанието и да тормози клетите хорица по улиците. Защото в такъв случай бихме се спрели на стерилизация.

#454 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 November 2015 - 05:49 AM

Здравейте!Точно поради наличие на хормоните и нейната възраст, поведението и може да е по-експресивно, да е по-раздразнителна, особено в периодите около разгонването, и кастрацията най-вероятно ще премахне тази емоционална нестабилност.Това точно агресия не е, според мен, а характер на самото куче.В този период тя вече е в мощен пубертет, ако досега не сте работили над общото и послушание, крайно време е да и отделите повече време.Може да прочетете доста в раздел "Общо послушание".Препоръчително за здравето на едно женско куче-според ветеринарите- е да се кастрира преди първото разгонване, затова...действайте!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#455 Потребителят е офлайн   lalala Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-November 15

Публикувано: 12 November 2015 - 06:39 PM

Благодаря много за отговора!
Май към кастрация отиваме, само се колебая дали пълна или само с премахване на яйчниците. Но то така или иначе ще се реже, май пълна е по-добре.

#456 Потребителят е офлайн   miracle_2015 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 27-March 16

Публикувано: 27 March 2016 - 06:47 PM

Здравейте, нова съм тук, но се надявам да съм полезна на темата и да получа смислен отговор на въпросите си.
Имам женско куче, чиято възраст не знам, защото я прибрахме от улицата. Изглежда младо животно, може би е на около 1-2 години. За първи път гледаме женско куче и ветеринаря препоръча, ако няма да ражда да я кастрираме. Проверих какво е кастрацията на женско куче и останах ужасена, защото това е същата такава операция, каквато аз преживях преди няколко години /тотална хистеректомия - премахване на матката и на яйчниците с отваряне на коремната кухина/.
Изчетох всичко написано тук по темата и навсякъде чета, че "кучето се оправяло за два дни". Вие как разбрахте това???? Защото то не може да си каже, че го боли и колко го боли. Ако знаехте каква жестока непоносима болка изпитва човек когато излезе от упойката след хистеректомията ще останете потресени. Жените, които като мен са оперирани от това, стоят на силни обезболяващи почти 2 дни /на инжекции през няколко часа/. Операцията се прави на гладен стомах и изпразнени черва. След нея първото изхождане е ..АД! АД под небето! Това същото го изпитват и животинките. Само дето на тях няма кой да им бие обезболяващите през няколко часа два дни подред....
Още...
След операцията метаболизма се забавя осезаемо. Но не това е най - големия проблем. Променя се работата на сърцето. Започват т.нар. "горещи вълни" които не са просто "топло ми е", а са свързани с неудържимо "разтупкване" на сърцето, съпроводено с безумно усещане за нечовешка жега и след това на нечовешки студ. /лично го изпитвам, все още, вече 4 години след хистеректомията си/. Човешките лекари много добре знаят, че тоталната хистеректомия /кастрирането/ на жената води непременно до сърдечно - съдови проблеми. Затова предписват заместваща хормонална терапия слид операцията /години наред пиене на естроген/...
След като жената изпитва тези промени, смятате ли, че кучето не ги изпитва?
За човек като мен /който по една или друга причина не приема заместваща терапия/, остават горещите вълни, забавения метаболизъм, сърдечно - съдовите проблеми, преждевременното състаряване /ФАКТ/ и ЛИПСАТА НА СИЛИ....т.е. лесната уморяемост.

Е, мили хора....След всичко това, което ви разказах имам няколко въпроса към всички вас тук:

1/ обезболява ли се кученцето след кастрацията или го оставят на Господ в ръцете и на собствените му сили да се бори с ужасната двудневна болка?
2/ има ли реален смисъл да кастрирам моето куче, при положение, че не знам на колко е години, но е сигурно, че се е разгонвала поне два пъти вече?
3/ можете ли да ми препоръчате СЪРЦАТ и ОТГОВОРЕН лекар, който в София /евентуално/ да извърши кастрацията на животинчето ми с нужното ВНИМАНИЕ, СТАРАНИЕ, ОТГОВОРНОСТ и СЪСТРАДАНИЕ към животинката ми?

Искрено се надявам да съм ви дала тема за размисъл и да получа отговор на въпросите си

#457 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2016 - 10:15 PM

Не знам какъв размисъл очаквате, но ще отговоря по ред на номерата на въпросите ви:
1) когато кастрира моето куче, докторката не предписа болкоуспокояващи,защото има голяма вероятност кучето да се почувства супер добре, да реши да си играе, тича или да прави други натоварващи движения, които да скъсат конците и да стане още по-голяма беля, така че решението е оправдано.
2) за мен смисъл винаги има. Моята кучана е кастрирана на 6 год., в момента кара 14-та.
3) има много сърцати ветове, не знам защо сте така предубедена?!

И кучетата ги боли, две мнения няма. И те имат нужда от грижи, спокойствие и време за възстановяване. НО за мен определено кастрацията има повече ползи, отколкото вреди.

Съжалявам за това, което се е случило на вас. Надявам се с годините да се почувствате по-добре. На моя приятелка майка й преди години бе "изчистена" изцяло, но жената води съвсем пълноценен живот от тогава. На повече от 60 години е в момента, работи тежка работа с 20 часови дежурства ( медицинска сестра в Спешно отделение зад океана) и жената изглежда перфектно. Годините трудно й се дават. Така, че не е факт "състаряването". За сърдечни проблеми от това сега чувам, може би ветовете ще отговорят.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#458 Потребителят е офлайн   miracle_2015 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 27-March 16

Публикувано: 28 March 2016 - 05:20 AM

Показване на мнениетоdmm, в 27 March 2016 - 10:15 PM, написа:

На моя приятелка майка й преди години бе "изчистена" изцяло, но жената води съвсем пълноценен живот от тогава. На повече от 60 години е в момента, работи тежка работа с 20 часови дежурства ( медицинска сестра в Спешно отделение зад океана) и жената изглежда перфектно. Годините трудно й се дават. Така, че не е факт "състаряването". За сърдечни проблеми от това сега чувам, може би ветовете ще отговорят.

Въпросната дама 100% сигурно е, че взима хормоно заместваща терапия. Който го прави не усеща нито горещите вълни, нито промяната в работата на сърцето, нито особено състаряване и липса на сили. Аз не взимам такава хормоно заместваща терапия, защото тя крие риск пък от рак на млечните жлези. Кучетата, които се кастрират също не взимат хормоно заместваща терапия.
С риска да досадя, моля за препоръки за някой наистина СЪРЦАТ и ОТГОВОРЕН към животните ветеринар.

#459 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2016 - 10:35 PM

Не разбирам каква е целта с това ви включване в тази тема?!
Ако искайте кастрирайте, ако искайте недейте. Животното е ваше, отговорността за него също, но не смесвайте животинската и човешката физиология.
Разбирам притеснението ви и изразих моята гледна точка- и като собственик на кастрат, и като човек запознат със същото при хората. Не искам да отклонявам повече от темата и да споря.
Кастрацията за доста ветеринарни лекари е рутинна, така че вече няма такива притеснения, каквито имаше преди 10 години. В нета има предостатъчно инфо за лекари, практики и впечатления.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#460 Потребителят е офлайн   miracle_2015 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 27-March 16

Публикувано: 02 April 2016 - 02:43 PM

"Целта на моето включване" в тази тема е много ясна и проста - предизвиквам РАЗМИСЪЛ с разказа си от първо лице единствено число. Може пък да се ЗАМИСЛЯТ изведнъж някои от ветеринарите, които до този момент ей така лековато са казвали: "За два дена се оправя животното"....
Може току виж да им ПРОСВЕТНЕ изведнъж и да ПРОМЕНЯТ нещо в подхода си към тази операция и към страданията на оперираното животно въобще.
И не е вярно, че сме толкова различни с кучетата. Физиологията е същата. Болката е същата. Механизмите са същите.

Вас какво всъщност толкова много Ви подразни в "моето участие" в тази тема? Аз разказвам ИЗПИТАНИ на собствен гръб неща, не чути или преразказани от някого си.

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни