Dog.bg Форуми : КАСТРАЦИЯТА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

КАСТРАЦИЯТА

#401 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 08 July 2013 - 11:39 PM

Здравейте! Нашия малчуган е на 10 месеца. Порода френски булдог (поне за такъв го купих :ab_041: ) Както и да е. Вече решихме,че в най - скоро време ще се сбогува с двете си прелестни топчета, на които аз толкова много се радвах. Основната причина е поради здравословни проблеми,а другата причина е, че е адски агресивен към непознати кучета (мъжки, женски, разгонени, бременни, 5-50 кг - за него няма абсолютно никакво значение!Куче ли е - под ножа! Само пинчерката,която вече 3 пъти му хапе муцуната до кръв, има честта и превилегията да не бъде нападната - тя е водачът на глутницата и той го осъзнава,макар да се виждат рядко) Та надявам се тази агресия,ако не изчезне то пона да намалее,ама само времето ще покаже. Имам няколко въпроса свързани с кастрацията и ще се радвам някой минал по този път да ми помогне. Горе - долу имам представа какво е да имаш кастрирано животно,защото преди година кастрирахме котката ни (и до ден днешен ликувам за това :af_089: ),но

1. Малкия е на 10 месеца. До колкото знам при женските е хубаво да се кастрират преди първото разгонване,но за мъжките нямам никаква информация. Подходящо ли е сега на 10-11 месеца да го кастрираме?

2. Сега е лято и както всички знаем предстоят няколко много горещи месеца - това проблем ли е и до колко?

3. Колко време след операцията ще мога да заведа кучо на море? Защото края на юли - началото на август мислим да го водим,но дали ако го кастрирам сега ще се е възстановил напълно до тогава и ще може да пътува и да се търкаля в пясъка и солената вода?

Ами май е това за сега.. :ba_025:


User's Signature

Качена снимка

#402 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 July 2013 - 11:05 AM

Едва ли от раз атрибутите му ще изчезнат-по-скоро малко по малко торбичките ще изсъхнат.Препоръчително е след кастрация две седм. на не се мокрят шевовете, макар, че ще са миниатюрни. Не очаквайте веднага да му се промени поведението- ще започне да се забелязва след 4 месеца.Дотогава все още разгонените могат да му влияят, но вече ще е стерилен, дори ако след 5-я ден от операцията, се качи на женска.Не се препоръчва кастрация на толкова младо мъжко куче-изчакайте още 10 месеца максимум.Пролетта и есента са най-подходящи за това.И работете върху поведението му- не само половите хормони са отговорни за подобно отношение спрямо другите.
Определено кастрацията успокоява натурата на едно куче, но не е панацея за неговото поведение.Ако го кастрирате сутринта, то вечерта спокойно можете да го изведете на разходка да си свърши нуждите навън.Почти няма да изпитва дискомфорт, освен замаяност от упойката, болка също няма да изпитва, ще са му сложили и обезболяващи.На другия ден ще е като нов.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#403 Потребителят е офлайн   M1rra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-August 13

Публикувано: 02 August 2013 - 10:30 AM

Здравейте!

Казвам се Мира и съм стажант в сдружение за защита и хуманно отношение към животните. Имах за задача да опиша плюсовете и минусите от кастрацията на кучета в материал, но на мен ми хрумна да го допълня с мненията на хора като вас, които вече са кастрирали домашните си любимци. Затова, бих искала да ви попитам дали някои от вас биха споделили опит, какви промени са наблюдавали в кучето си след кастрацията и като цяло, бихте ли препоръчали на други хора, които се колебаят, да кастрират кучетата си? В статията ще цитираме точно думите ви и по ваше желание ще напишем първите ви имена, и каква порода животинка имате. Който реши да се отзове, моля да ми пишете на лично съобщение, за да не задръстваме темата тук! Благодаря ви предварително, мили хора! :)

#404 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 August 2013 - 06:37 AM

Изписани са 20- на страници.От тях може доста материал да си набавите.На мен ми стана интересно за това сдружение- къде мога да прочета повече за него?
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#405 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 24 August 2013 - 06:31 PM

Здравейте, вчера около 6 часа кастрирахме нашия Макс. На година и три месеца е. Не е чистокръвен, ако има някакво значение. Снощи беше леко замаен и поспа, но ме притеснява че днес торбичката на тестисите е много отекла. Заведох го при друг ветеринар, дадоха му болкоуспокояващи. Видимо го наболява, ляга настрани и когато тръне да сяда се спира.
Нормално ли е да има такъв отток или вета омаза нещата моя пич. Днес бях на косъм да го навестя, след като по телефона ме убеди, че отток е нормално да има. За справка: другия ветеринар ми каза, че такива оттоци не трябва да има. Притеснен съм, моля за съвет! Ще кастрирам ветеринаря май, дано се оправи Максчо :(((

#406 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 24 August 2013 - 08:59 PM

ще се оправи.. при нас (при прасчо тоест) имаше оток.. мина за ден-два.. ако не -- заведете го отново... винаги има шанс да не се развият както е редно нещата, дори и при най-добрите ветеринари...
User's Signature

Качена снимка

#407 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 25 August 2013 - 09:40 AM

Днес е втори ден, кучо още е подут и го боли, неможе да седне. Поне е жизнен, вече си бръмчи из нас и дори започна да се заяжда, храни се и ходи до тоалетна нормално.

#408 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 25 August 2013 - 11:23 AM

Преди час се върнахме от нашия си вет, не от говедото което му причини това състояние, с над 39 градуса температура беше, цепнаха му тестикулната торбичка, за да изтече събрания секрет. Доктора каза, че е развил сепсис, два вида антибиотик в дупето му сложи, плюс някакъв препарат за повече уриниране, за да спадал отока. Също така свали единия от трите шева, за да го отпуснел малко. Каза ми, че разреза е направен твърде напред.
Веднага се обадих на некадърника, последваха редица заплахи и мисля утре да го навестя, за да си поискам 92-то лева, които ми взе за мъките на Максчо.
С две думи, бургазлии да не ходят при д-р Дочев, ветеринарна клиника "Изгрев".
Само се надявам да се оправи кученцето ми, защото този "лекар", ще се сбогува с ръцете си!

#409 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 August 2013 - 11:54 AM

Поздрави на Максчо, ще се оправи! :smile:

#410 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 26 August 2013 - 01:45 PM

Днес отново бяхме на чичо доктор, 5 инжекции ни сложиха, температурата на Максчо е спаднала от 39.5 на 38.6, което е добра новина, увери ме вета. Тестикулната торбичка се е поотпуснала, започнала е да изсъхва. Макс е жизнен, яде, бяга, но го боли, цяла вечер ходи и неможе да си намери място. :( Попитах го каква храна, ще ми препоръча, а той ми каза - нека първо се оправи кучето, тогава да говорим за храна, което ми звучи като - не е сигурно, че Макс ще оживее. :(((

#411 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 August 2013 - 05:31 PM

След кастрацията на двете ми мъжки кучета, си продължих на същата храна и това не им се отрази негативно.Здраво и младо ли е, не напълнява ли, ще си карате на която му е по вкус и качество вече подбрана.Ще се оправи, щом е овладяна инфекцията!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#412 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 August 2013 - 05:31 PM

След кастрацията на двете ми мъжки кучета, си продължих на същата храна и това не им се отрази негативно.Здраво и младо ли е, не напълнява ли, ще си карате на която му е по вкус и качество вече подбрана.Ще се оправи, щом е овладяна инфекцията!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#413 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2014 - 01:36 PM

Здравейте на всички .Вчера кастрирахме моят Фреди, а аз не мога да се отърва от чувство за вина .Много хора считат това за неправилно ,аз пък го мисля като отговорност. Кучето се възстановява добре .

#414 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2014 - 03:26 PM

Показване на мнениетоresursna, в 19 January 2014 - 02:36 PM, написа:

аз пък го мисля като отговорност

Значи не виждам защо изпитвате вина.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#415 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 19 January 2014 - 03:56 PM

Изпитва вина ,
понеже след това му се нарушава хормоналният баланс,трябва да му даваш изкуствени хормони ( свински ) и специална храна за кастрати .
Псето става вяло ( ...то генетично е вече мъртво ) в повечето случаи надебелява като табуретка .

Ако си е било здраво кучето ... явно собственичката има някакви остатъци на съвест които и вменяват вина . :md_064:

#416 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2014 - 04:29 PM

Кучето е здраво ,да.Храна за"кастрати" няма да му давам .Достатъчно движение и 10% по -малко от досегашната дажба .На кучето готвя, а чувството за вина,които някои около мен се опитват да вменяват просто ще ми мине покрай ушите .

#417 Потребителят е офлайн   kalinka malinka i maiki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 15-February 14

Публикувано: 21 February 2014 - 06:33 PM

Здравейте , днес кастрираха мопса ми налагаше се по медицински причини (получи перинеална херния и вета каза , че простата била увеличена и по време на операцията го кастрираха) сега ми е притеснено какво да давам какво да очаквам ще се промени ли държанието му

#418 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 21 February 2014 - 06:49 PM

Някои кучета стават по-спокойни, след като няма вече бушуващи хормони, но при всички е различно, в различна степен. Храненето, според това колко се движи, нищо специално не трябва да правите. На каква възраст е?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#419 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2014 - 07:12 PM

Здравейте,някой знае ли колко време след операцията(кастрация на женско куче) кучето трябва да се изходи,защото на бултериерката ми(на 6м.) операцията и беше вчера и до днес още не се е изходила а си хапва! Само хапва,пие вода и спинка! Благодаря!
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#420 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 21 February 2014 - 07:20 PM

На другия ден след операцията поне трябва да се изходи. Ако не сте излизали досега, излезте.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни