Dog.bg Форуми : Кучетата и наркозата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучетата и наркозата

#21 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 12 September 2007 - 10:11 PM

Мойто куче беше в по тежко състояние. Таза му беше счупен. И тогава не беше мое беше просто непознато и черно куче. Малко по едро от кокер но иначе горе долу толкова. Снимали сме го като двама човека го държахме. Никой даже не е предлагал упойка. Тук е момента да кажа едно голямо мерси на Явор, че тогава се облъчи и го държа.
Е друг е въпроса, че тя нямаше да преживее упойката.

#22 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 13 September 2007 - 08:23 PM

Hardy,
не знам как реши точно с мен да се заяждаш ама не оцели човека. снимал съм си моето куче без упойка, и не бих постъпил по друг начин. изобщо не ми е за 3 или 30 лева, нито снимката е била размазана. знам за случай на котарак починал при упойка за подстригване.... също не я сложил стопанина сам, а ветеринарния лекар я е препоръчал. препоръчват я винаги за този род процедури. много по голям проблем ми беше на мен поставянето на капки за очи на другото ми куче... тогава упояване два пъти на ден ли се препоръчва? и някак си лксацията не е сред нещата заради които бех подложил живота на кучето си на риск, особено ако е установена след клиничен преглед. както Еметик е написала (май си със заблужданието че сме едно и също лице... иначе не знам защо ще се обръщаш към нея с "докторе") много по-разумно е 30 секунди (маааааааааааааксимум) да се задържи кучето неподвижно, от колкото да се упоява за една снимка. ама всеки си решава за него си... след това аз само чета по форумите за починалите и вайкащите се стопани. те да му мислят.


а на D-r Koko бих отговорил тук на един негов пост от друга тема, по отношение на това че стопаните често не са информирани за реалното състояние на любимците си и не бива да коментират по форумите, че по скоро трябва ветеринарните лекари да информират, а не после да се измъкват по тъч линията.

#23 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2007 - 09:56 PM

абсолютно съм съгласна с манус! ужасно много държа да ми обясняват всичко, а когато не го правят аз питам, след което ветовете започват да се подсмихват по мустак с мисълта "каквото и да ти кажа, няма да го разбереш". е пък мога да го разбера ако ми се обясни с думи прости. много често именно заради липсата на обяснения стават конфликтите и подобни теми из форумите.

за упойките - категорично против поставянето им само за снимки, прически и прочие. още помня като занесохме 1-годишен котак, който кашляше. казаха снимка, но понеже бил по-див и упойка. това животно 2 дни после не можеше да излезе от нея. повръща 100 пъти, влачи се, ужасно трудно възстановяване. и всичко това защо? втория път аз го държах и то сама. ми не беше кой знае какво приключение. дори напротив - когато им говориш и показваш отношение животните го усещат. ей това не мога да видя в повечето лекари - отношение. знам, че на ден през ръцете им минават много животни, но това е нещото, което ще ме накара да се върна в кабинета им, независимо на какво разстояние се намира.

познавам лекарка, която например ужасно я е страх да дава хапче на котка. много хапели. нямало котка, която да не драска и куче, което да не хапе. ми в крайна сметка това й е работата. и на мен не ми е приятно да ходя постоянно издрана и белязана, но все оцелявам. преди 2 дни дори ни отказа да даде хапче и извика стажанта, който с нещо като пинсета се мъчи почти 30 минути с това хапче. измъчихме животинката общо взето повече отколкото измъчихме себе си.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 14 September 2007 - 11:38 AM

Пробвайте хапчетата да ги давате в храна. Би трябвало да помогне за по лакомите. Иначе има един пластмасов уред с бутало - пак за даване на хапчета. Не си губете времето с ветеринари - аз тоя сезон съм с 3 малки котенца и нито едно не е видяло вет и няма и да види.

#25 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Цонев Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 12-December 05
  • Gender:Male
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 14 September 2007 - 12:50 PM

Цитат

Не си губете времето с ветеринари - аз тоя сезон съм с 3 малки котенца и нито едно не е видяло вет и няма и да види.

bravoS
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Д-р Цонев"
гр.Варна, ул."Пейо Яворов" 38
GSM 089 8761905:087 8761905
http://www.d-rtsonev.info

#26 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 14 September 2007 - 04:28 PM

Цитат

Цитат

Не си губете времето с ветеринари - аз тоя сезон съм с 3 малки котенца и нито едно не е видяло вет и няма и да види.

bravoS

Ти се радваш, но преди 3 години бях добър човек и двете ми едномесечни котенца бяха занесени на ветеринар 2-3 седмици след като ги намерих. Седмица след това се оказа, че сме си донесли микроспория. И 3 месеца уж ни лекуваха.
Вече не рискувам, ако животното е здраво и няма нужда - не си струва риска от болестите във ветеринарните кабинети.
ПП: Това го казвам специално за дени защото тя знае какво прави. Ако хората не знаеят за какво става въпрос ... е тогава няма избор, ветеринарите са малкото ЗЛО.

#27 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 14 September 2007 - 05:43 PM

@ emetic
Моля да не създавате излишни психози !

А и темата се казва "Кучетата и наркозата", а не "Да си водим ли животните на ветлекар или не ?"
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#28 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 September 2007 - 05:56 PM

Еметик, в голяма грешка си. Не сме малко, огромно зло сме. Държим ви с дни в неведение какво му е на животното, взимаме ви ценните пари, които си бяхте приготвили за харчене в заведения, измисляме си разни неща за да се направим на по-важни, правим лесни неща като ги изкарваме сложни. Но сме единствените, които можем да помогнем адекватно на любимците ви , когато имат нужда защото сме учили за това, с него си вадим хляба и за нас е важно животното да оздравее, а не как се чувстваш ти. Отглеждането на домашни любимци е скъпо хоби, а профилактиката е най-доброто лечение.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#29 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2007 - 06:48 PM

Цитат

На Весела ще отговоря, че има няколко варианта при нейния случай за упояване. При първия се използва доста скъпа упойка, но пет минути след поставянето и вече я няма и животното се събужда. Някои котки обаче много се тормозят докато им се постави венозен път. При втория тип на упойката / който използвам най-често аз/ наркозата е лека и животното се събужда лесно, обикновено за около час в кабинета. При трети вид наркоза животното е силно седирано и има известен риск, но пък тук има добър антидот за неутрализирането и. Може да се използва и инхалационна анестезия, но при тази манипулация според мен няма нужда .

може ли по подробно да обясните тези три типа,благодаря предварително и ме интересува дали някоя от тези упойки може да навреди директно на някой орган на кучето?
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#30 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 14 September 2007 - 06:55 PM

Цитат

Ти се радваш, но преди 3 години бях добър човек и двете ми едномесечни котенца бяха занесени на ветеринар 2-3 седмици след като ги намерих. Седмица след това се оказа, че сме си донесли микроспория.

Eметик, този лайтмотив с прихванатата от кабинети микроспория аз лично ти го чета от няколко години r) Ти определено имаш някакъв проблем вземи си го разреши и престани да обвиняваш за щяло и нещяло хората без които ние стопаните на кучета и котки не можем. Няма безгрешни хора, случват се и такива неща, а и ужасно боли да загубиш любимото си същество заради нечия немарливост,но е твърде неетично да обвиняваш всички заради грешките на единици.
Дали си добър или лош човек едва ли е тема ,която интересува някого ,важното е да не даваш безумните си съвети поне в този форум в който всеки влиза задава въпрос и очаква да прочете професионални съвети. Личен избор на всеки от нас е дали ще се съобрази с него или не.
Между другото ти вече отказа ли се от любимия си лозунг "Всички ветеринари на сапун" или не е дошъл момента и тук да пуснеш таква тема? bash


#31 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 14 September 2007 - 07:42 PM

Цитат

[i]Eметик, този лайтмотив с прихванатата от кабинети микроспория аз лично ти го чета от няколко години r) Ти определено имаш някакъв проблем вземи си го разреши и престани да обвиняваш за щяло и нещяло хората без които ние стопаните на кучета и котки не можем. Няма безгрешни хора, случват се и такива неща, а и ужасно боли да загубиш любимото си същество заради нечия немарливост,но е твърде неетично да обвиняваш всички заради грешките на единици.

А не, съвета ми е за Дени, не за теб. Не се притеснявай, не съм тръгнала да взимам хляба на ветеринарите. И те си трябват, като намерих блъснатата от кола напаст първото нещо което направих е да търся начин да я пратя на ветеринар. А проблем аз наистина имам, не един, цяла банда проблеми в момента са много много гладни.

#32 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2007 - 08:14 PM

няма ли кой да ми отговори на въпроса?спешно ми е,моля ви
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#33 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2007 - 12:08 AM

Цитат

Цитат

Риск има, но не е работа на ветеринарите да взимат решение.

Ами кой тогава да взима решение, ти ли? И на каква основа , медицинско познание или сантиментални чувства?

Рискът го поема стопанинът.След като обаче му се разясни защо, какво и как- абсолютно необходимо!!.А лекарят си прецизира нещата спрямо състоянието на животното , необходимите медикаменти , протоколи и съотношението полза - риск. .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#34 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2007 - 12:15 AM

Цитат

Цитат

На Весела ще отговоря, че има няколко варианта при нейния случай за упояване. При първия се използва доста скъпа упойка, но пет минути след поставянето и вече я няма и животното се събужда. Някои котки обаче много се тормозят докато им се постави венозен път. При втория тип на упойката / който използвам най-често аз/ наркозата е лека и животното се събужда лесно, обикновено за около час в кабинета. При трети вид наркоза животното е силно седирано и има известен риск, но пък тук има добър антидот за неутрализирането и. Може да се използва и инхалационна анестезия, но при тази манипулация според мен няма нужда .

може ли по подробно да обясните тези три типа,благодаря предварително и ме интересува дали някоя от тези упойки може да навреди директно на някой орган на кучето?

Не че нещо - но всички очакваме този отговор.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#35 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 September 2007 - 08:21 AM

И какво точно искате да знаете? Нима очаквате да пиша точните наименования на упойките? Има неща, които не могат да се публикуват във форумите по различни причини и вие го знаете.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#36 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 15 September 2007 - 08:49 AM

Цитат

може ли по подробно да обясните тези три типа,благодаря предварително и ме интересува дали някоя от тези упойки може да навреди директно на някой орган на кучето?

ето така представено питането дали Ви е по ясно какво се опитват да разберат хората? име на медикамент никой не търси... стига с това криене, никой няма да стане ветеринарен лекар с четене по форумите. или се съмняваш че е възможно обратното?
аман от конспирации...

#37 Потребителят е офлайн   d-r spas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 27-May 06

Публикувано: 15 September 2007 - 09:14 AM

Нахалството Ви няма граници.Не стига,че във форума е останал един единствен доктор,който да Ви уйдисва а вие го затрупахте с въпроси.Никой не е длъжен да ви разяснява неща,които не са ваша работа.Който иска много да знае да върви да учи Ветеринарна медицина.

#38 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 September 2007 - 09:17 AM

1. Доста "колеги" се учат от непрофесионални форуми като този, което е жалко , но е истина. Аз няма да съм този, който ще ги учи. Все пак те са ми конкуренция.
2. Поради неадекватното действие или бездействие на регулиращите органи доста народ може да се снабди с упойки. Няма да им казвам как действат.
3. Директно на въпроса- всички упойки се преработват от черния дроб или се екскретират от бъбреците непроменени. Тук е по-важно да се знае, че при увреждане на тези органи има опасност от упойките, а не обратното. Първата група за която съм писал се екскретира непроменена и затова трябва да се следи креатинина. При висок не се използва, защото не може да се излъчи и животното задълбочава наркозата и умира. Втората група е показана при най-рисковите пациенти, защото не само , че не уврежда органите, но и предпазва сърцето от вредните катехоламини и поддържа функцията му при наркозата. Третия тип най-силно влияе върху нервната система и може да доведе до блокиране на нервни центрове, но това се има предвид при операциите и се поставят премедикации, които неутрализират или довеждат до минимум това нейно действие. За съжление по-безвредните упойки, не винаги могат да се използват при операциите, защото се взима под предвид колко дълбока анестезия ни е нуна, каква миорелаксация, нервната система на пациента и още доста фактори, които може нищо да не ви говорят , но са важни при планирането и провеждането на самата операция.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#39 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 September 2007 - 10:08 AM

d-r spas нали за това е този форум да можем да се консултираме освен с нашите лични вет и поне още едно мнение да има,това не смятам,че е нахалство,нека да се държим по възпитано и да не се обиждаме.

D-r Koko благодаря за разяснението,аз не съм доктор и нямам намерение да ставам просто търся още едно мнение.От обяснението разбрах,че някои упойки могат да увредат черния дроб или бъбреците,правилно ли съм разбрала?
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#40 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 September 2007 - 10:42 AM

Не. Точно обратното-увредените бъбреци и черен дроб не могат да ги неутрализират и тяхното действие върху нервната система става опасно продължително.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни