Dog.bg Форуми : Кучетата и наркозата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучетата и наркозата

#41 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 September 2007 - 11:23 AM

за съжаление еметик не успява да се изрази достатъчно ясно и неемоционално, за да разберете какво точно има предвид. за още по-голямо съжаление донякъде съм съгласна с нея. недоверието към ветовете, съмненията, а по-късно и конфликтите идват от тяхното поведение и начин на отношение. разбира се, често и стопаните грешат в подхода си. аз лично със страх водя любимеца си на вет. споменавала съм тук - все още не мога да намеря лекар, който да покрие по-голямата част от изискванията ми. не че те са големи, напротив елементарни неща, които бих искала животното ми да получи като обслужване. най-пресният пример ми е от вчера - голяма клиника, завидна репутация, уж специалисти - заведох две животинчета - и на двете температурата им беше измерена с един и същ термометър без той да се почисти след първото животно. този път не премълчах и изразих недоволство. отговорът беше, че не е нещо кой знае какво. интересно ми е обаче дали ако аз си премеря темп в дупето, дали после и той ще иска да премери неговата пак там. наистина не е кой знае какво, но след като плащам и то не малко, искам поне някакви минимални грижи и внимание да получа.

съжалявам за офф-а.
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2007 - 12:18 PM

Цитат

Нахалството Ви няма граници.Не стига,че във форума е останал един единствен доктор,който да Ви уйдисва а вие го затрупахте с въпроси.Никой не е длъжен да ви разяснява неща,които не са ваша работа.Който иска много да знае да върви да учи Ветеринарна медицина.

Уау!!Ето това се казва взаимна помощ.Аз пък си мислех ,че ние питаме- вие отговаряте-ние печелим отговори, вие- нови клиенти и известност.Защото без майтап ,но този форум дневно се чете от хиляди хора- в огромната си част нерегистрирани потребители ,но потенциални ваши клиенти..наши - няма за какво..Освен това не си спомням да има начин да ви карат да пишете тук - то си е мега доброволно начинание.Пък и не смятам да благодарим до амина за това ви решение.
От друга страна по вопъла ви ,че ни "уйдисвате" и че "не сте ни длъжни да ни разяснявате неща ,които не са наша работа" - хех, все едно не ни е работа какво ни слагат на животните,за което все пак си плащаме и защо ли му го слагат и какво да очакваме от това---- амиии..аз пък ей това наричам нахалство.Но за да съм докрая ясна ще ви кажа ,че когато отивам да пазарувам, примерно, чета цена ,срок на годност, съдържание ,производител и прочее.Това инфо ме кара да купувам или не.С услугите е същият случай.По инфото си избираме производител ,търговец ,служител, брокер, фризьор ,учител , лекар .Сега разбирам ,че и той нас - също, но с едно условие - не ни е длъжен да ни разяснява....Това е особено яко ,щото май в случая идеше реч за медицина.Вече утре ще знам ,предвид горното ви изказване - като отида на зъболекар да не питам много-много какво и защо ми хака в зъба ,че току виж получа нещо непредвидимо - като странично действие или като класификация "нахалство".

п.п.Не искаме да напишеш Точните Наименовения на Упойките - както всички знаем, това е "класифицирана информация" и единствено няколко ветеринари ги знаят. b) b) Шшшшттт..тихо.Пък и конкуренцията от икономическото разузнаване от съседният кабинет ще го прочете...и послее....ще ги ползва.Нищо ,че анeстезиологията си е цяля наука и че ако някой си купи няколко флакона и ги праска ей тък за спорта на некое живо същество ,без грам опит и познания...после може и да гризне неприятности от различен вид.Ае със здраве.

п.п.п.Очаквам да не се злоупотребява в отговор на написаното от мен ,както вече се е случвало, с инфо от общи познати -кучкари ,за лекарите, които аз ползвам и дълбоко уважавам.Щото като замесвате трета страна ,коята даже не знае за вашето съществуване - е редно да се замислите и за последствия от ей това - този път със сигурност нахалство.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#43 Потребителят е офлайн   Anelly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 686
  • Регистрация: 17-January 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2007 - 01:34 PM

agalina,1super 1super

#44 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 September 2007 - 01:51 PM

Цитат

agalina,1super  1super



well done! bravoS
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 15 September 2007 - 01:57 PM

Благодаря за разяснението за трите типа упойки на Д-р Коко.

Аз не посещавам втори път кабинет, в който не се обяснява как и защо. To е ясно, че ТРЯБВА да знам.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#46 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2007 - 12:59 PM

Кажете ни повече,разбира се,ако имате желание за упойките,които се поставят мускулно и тези,които са инхалационни.Кои са по добри?Кои бихте препоръчали вие и защо?благодаря за отговорите предварително.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#47 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 16 September 2007 - 10:06 PM

bonboni, в случая ще защитя ветовете от форума и ще кажа че дори да имаха желание няма как да получиш отговор на тези въпроси. всеки медикамент си има показания и противопоказания, съответно плюсове и минуси, които се определят от страшно много неща. цели учебници са написани за да дадат отговор на точно този въпрос и надали някой може да ти даде еднозначен отговор на него.
наистина най сигурно е просто дазададете тези въпроси на вашия доктор.

#48 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2007 - 10:17 PM

разбирам,мен ме притеснява,че повечето ви колеги изобщо не предлагат инхалационната,а на запад я предпочитат.разбрах,че и тук вече някои я ползват и ми се искаше да си кажете мнението за тях,но щом не може ,ок.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#49 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2007 - 10:22 PM

Бе дет` се вика - което не може - не може... dribble
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#50 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 September 2007 - 07:43 AM

При идентични условия и възможност за избор бих избрал инхалационната анестезия, но... Първо трябва задължително екип т.е. човек, който да следи за състоянието на животното. Второ, трябват средства, защото единственото място от където можеше да се закупи нова, добра и на хубава цена техника е запорирано от държавата поради неуредности по върховете и не знам докога ще е така. Иначе тази анестезия има редица предимства- бързо и гладко въвеждане, контрол по време на операцията, непрекъсната възможност от обдишване при нужда, добра миорелаксация, бързо излизане от упойка при прекратяване на подаването на свеж газ. Недостатъците и са, че може да задълбочи наркозата доста, че за различните по големина животни има различни технологии, изсушаването на бронхите при продължителна работа и естествено цената на анестетичното вещество.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#51 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2007 - 12:29 PM

Благодаря за отговора,надявам се по често и тук да ни се предлагат възможности ,и ако само цените са проблема ние да преценим дали можем да си го позволим.Иска ми се когато отида на вет за тези елементарни неща поне да ми обясни за другите я разбрала я не.Знаете,че всеки иска най доброто за душичката,която гледа.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#52 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 17 September 2007 - 03:29 PM

Цитат

Днес на пазара има различни препарати и за щастие тези от тях, които най-често предизвикват усложнение като спиране на дишането например имат антидот.

С риск да не получа точния отговор, но бихте ли ми обяснили малко повече за този антидот, който в моя случай може да изиграе изключително важна роля. Сам виждате с каква порода съм се захванала и знаете колко е рискована упойката при нас, така че живо се интересувам от подробностите около антидота като начин на действие, в кои случаи е приложим, а при кои препарати е противопоказен или не действа. Ако смятате, че твърде много информация ще оповестите във форума напишете ми на лична. Понякога когато човек е информиран колкото се може повече може да отреагира по- по добрия възможен начин.
Благодаря

#53 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 18 September 2007 - 12:11 PM

Мерси за отговора. Върнах ви такъв също на лична. 1super cheers

#54 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 September 2007 - 10:12 PM

Цитат

При идентични условия и възможност за избор бих избрал инхалационната анестезия, но... Първо трябва задължително екип т.е. човек, който да следи за състоянието на животното. Второ, трябват средства, защото единственото място от където можеше да се закупи нова, добра и на хубава цена техника е запорирано от държавата поради неуредности по върховете и не знам докога ще е така. Иначе тази анестезия има редица предимства- бързо и гладко въвеждане, контрол по време на операцията, непрекъсната възможност от обдишване при нужда, добра миорелаксация, бързо излизане от упойка при прекратяване на подаването на свеж газ. Недостатъците и са, че може да задълбочи наркозата доста, че за различните по големина животни има различни технологии, изсушаването на бронхите при продължителна работа и естествено цената на анестетичното вещество.

Какво значи индентични възможности ,какво значи екип и човек, който да следи за състоянието на животното - демек подготвен анестезиолог ли няма? Средства нямало да се закупи техника ,пък и единственото място ,откъдето се купувала - като да е запорирано от държавата - демек , хем няма пари, хем не дават ли ??Много сложно стана .Та значи, че хем се предприемат хирургически интервенции от всякaкъв тип, хем няма средства ,хем няма екип ,хем държавата запоририра единственият вносител на техника ,за която пък и няма пари и обслужващ няма екип...Звучи като лотария - едва ли не сполучливата анестезия е контра на описаната "повсеместна" ситуация.Кое е лъжа.Аз лично знам поне 5 кабинета/ клиники в София ,където има такава техника и подготвени хора да я използват .Тоест при равните други условия- като кофти държавна политика ,унифицирано ветмедицинско образование и изначално трудно вложение и възвращаемост на парични средства - има и справящи се...Мой познат - водещ хуманен анестезиолог каза един път, щото се сблъска с проблемът описан - главният проблем на ветеринарните хирурзи са упойките -препарати и протоколи , които използват ,безумно остарели ..И не е въпрос на апаратура ,щото има и друг тип медикаменти ,които не се нуждаят от инхалационен апарат и не са мускулни.......просто подготвените специалисти са кът.Ма "който търси - намира, ако не в тази хижа - в другата, ако не в това село - в другото ,ако не в този свят - в другия" , Библия.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#55 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2007 - 10:40 PM

agalina моля те дори да се приеме като реклама,но дай поне две клиники в които използват инхалационна анастезия,за венозната знам,но и тя не винаги е подходяща,особенно вече в моя случай(дано никога не се налага пак анастезия,но ми се иска да съм в час).благодаря
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#56 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 September 2007 - 11:23 PM

Две - тутакси - Златева, Аминков .Т`ва - ма на абсолютна прима вистa увереност ,за инхалационната апаратура.Отделно - казах ,разбира се ,това не е нито самоцел нито панацея ...има и други методи.Безкрайно съжалявам за случилото се с твое животно - ще потърся сега какво е било ,че не чета всичко - пак да кажа- наличиета на апаратурата не изчерпва нещата априори ....необходимо е подготвен анестезиолог- иначе щеше да е просто и ясно- като изкъпан милиционер.................
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#57 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 September 2007 - 08:30 AM

Ми,хайде Агалина, ако искаш и на лични за да не се пишат тук имена ми напиши упойките, които се предлагат във ветеринарната медицина, както и такива които са за хуманна употреба, но можем да ги закупим легално от аптечната мрежа. Провери подробно и ще разбереш, че са ужасно малко. Каза за пет клиники- е нека са десет в София. На фона на четиристотинте ви кабинета виждаш ли какъв процент е? Защо мислиш е така? Всеки ветеринарен лекар би искал да работи в екип с добро оборудване, но ако само ще си го гледа защото го има, а пък работата е доста малко просто не си заслужава. По същия начин можеш да провериш колко кабинета имат тестове срещу инфекциозните и паразитни заболявания. Те са доста евтини, но пак болшинството ги нямат. Защо? Ако една практика прави 2 операции на месец или пък нещо друго се случва доста рядко, ще се замисли дали да инвестира в това. Тя ще инвестира в техника , консумативи и персонал за да подобри настоящата си дейност и чак тогава ще се разширява. Всичко наведнъж не става. Или пък става ако се вложат наистина доста средства, за които няма никаква гаранция че ще се върнат. Защото това зависи и от персонала и от клиентите. Гледам по-горните теми за клиниките. Ми едно на 10 хубави неща към лошите. Просто така сте настроени. Винаги да обвинявате. Като се случи хубавото нещо , помните него, а не този който го е сторил. Като се случи лошото обратното. Тук ще се намерят хора, които да напишат лошо за всеки кабинет. Просто всеки греши. Или на някой му се струва, че е грешка. Но независимо от това всички продължават да работят. Това означава, че в по-голяма степен от работата си са се справили успешно. Ама ако ги хвалят тук ще кажеш айде стига реклама.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#58 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2007 - 09:21 PM

agalina благодаря,не съм писала за проблема тук,просто разпитвах за упойките,оказа се след кастрация увреден черен дроб.С повечето ветове,които се консултирах извън БГ и един в БГ проблема идва от анастезията.Кучето два дена не можеше да се вдигне.

D-r Koko според мен не всичките ви колеги искат това,което сте написали.Когато отида за обезпаразитяващо и искам най-доброто в много малко клиники има избор,когато се правят операции никой не те пита каква упойка предпочиташ,никой не ти казва има такава и такава ваксина(сигурно има някъде и такива,които го правят,но защо аз толкова години не попаднах на един поне такъв).Да не говорим за ортопедичните проблеми,ако недай си боже се случи на кучето ти да ги има 5 доктора 5 различни версии и пак палиш колата или вдигаш телефона,пращаш снимка навън.Това са елементарни неща,за които като попитам защо така става ми се казва,ами хората нямат пари да си позволят тази упойка и не я ползваме,ами хората нямат пари да си позволят по скъпите обезпаразитяващи и за това не ги взимаме...а хората имат пари да плащат ваксина,която на едро е 5-6лв,а я слагат за 20лв...?Няма логика...не е нищо лично,просто съм отчаяна вече....
Не искам тук да я започвам темата за дисплазията,но докторите,които и между другото се занимават с кинология водят животните си в Загреб да им правят изследването без упойка,а тук на другите кучета слагат упойка и без сертификат за четене и снимане го правят това изследване...мога още да пиша,но няма смисъл.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Elmira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 01-January 07

Публикувано: 30 September 2007 - 07:32 AM

  Имам женско куче, което на 7-месечна възраст беше подстигано под наркоза във Ветеринарна клиника. Благодарна съм на целия екип, който взе участие в тази процедура! Предстои и кастрация, и аз отново ще се доверя на професионализма на лекарите!  :)
 

#60 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 01 October 2007 - 12:12 PM

Най-после нещо позитивно ! Скепсиса на Бонбоните спрямо БгВетКолегията не е претоварен с обективност.
Няма безвредни лекарстава (вит.Це, макар че се изпикава, пак вреди ако е в повече!), съответно няма и "отровни" такива - всичко е до дозата.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни