Dog.bg Форуми : Кучетата и наркозата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучетата и наркозата

#61 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2007 - 11:16 PM

Обещавам,че когато вет колегията ви ме убеди в правотата и знанията си ще стана позитивна,а и по назад в постовете,ако сте прочели цялата тема би трябвало да сте видяли,че не съм прекалено крайна,а има защо да съм.Дано това,което съм преживяла с душичките ми да не се случва на никой и да няма към кого да се обърнеш за помощ.ще се повторя,но за да съм по ясна го правя 5 доктора 5 различни мнения за диагноза????1 рентгенова снимка 4 доктора 4 различни мнения за диагноза???мисля,че няма какво повече да пиша.

ОФФ-Имам страхотен педиатър за детето си,тя казва-"Ти ще ми дадеш съвет как се гледа дете,а аз ще ти кажа как да го лекуваш"...и това трябва да научат докторите,че отглеждането на кучето няма нищо общо с лекарската им практика и това,което са учили.Някой път и тези съвети унищожават много класни кучета,плод на дългогодишна работа на развъдчици,но това е една пак друга болна тема...
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#62 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 02 October 2007 - 04:41 PM

Бонбони,ти сигурна ли си ,че в твоята професия си на световно равнище?Пък и в медицината не винаги две и две прави четири.Разбира се имам неуки и безотговорни колеги,но не смятам частнопрактикуващите вет. лекари в България за изостанали и неуки спрямо колегите в Европа и света.Мога да заявя това като професионалист,който може да има по-обективна оценка от тебе/познавайки спецификата на професията отвътре/.Между другото има достатъчно чуждестранни ветеринарни форуми/само за ветеринарни лекари/,където всеки воже да сравни нивото си,както и допълнително да се ограмотява при желание.СЪВСЕМ МЕЖДУ ДРУГОТО,опитай се където искаш в Европа да ти ваксинират кучето за 3 евро/6 лева/,може пък и да успееш........

#63 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2007 - 05:03 PM

ОФФ-разбира се,че всяко правило си има изключение.тук просто ваксините ви ги продават на ниска цена,хайде да не говорим за цени,а за професионализъм.няма перфектни никъде.за мойта професия съм си на европейско ниво и  практикувам там също,но не това е въпроса на какво ниво съм аз говорим за друго.
и между другото къде в БГ ваксината е 6лв?

да,аз не разбирам спецификата,но ми е достатъчно това ,на което съм свидетел за да разбера на какво ниво са вет докторите,за съжаление на някои ваши колеги имам и база за сравнение.

понеже този пост не е по темата,ако модератора прецени може да го изтрие.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#64 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 03 October 2007 - 10:12 AM

Ъ-ъ-ъ, сори за внезапната намеса, но защо си мислите, че инхалационната упойка с нещо е по-лека върху организма на кучето? Добрият стар кетамин си върши чудесно работата...

ОФФ:
-За различните диагнози - диагностиката е мно-о-ого трудно нещо. А един ветеринарен лекар трябва да съчетае знанията не само за уши-нос-гърло, вътрешни болести, кардиология, неврология, хирургия, ортопедия, дерматология, стоматология, акушер-гинекология  и какво ли още не, но и да ги знае за цял куп животни - кучета, котки, крави, коне... Повече от ясно е, че завършвайки ветеринарна медицина никой човек не може да знае всичко за всички проблеми на животните. Важното е да продължи да се учи и да чете и след университета, важното е да може да каже "не знам", когато не знае.

-За плюенето по ветеринарите - ми с такива любезни симпатяги като теб, D-ra, как няма да не ви плюят. Добре, че е D-r Koko да оправя впечатлението от теб, че иначе заникъде не си...

-Съжалявам, че лекарите са останали с впечатление, че само ги одумваме. Всеки един от нас по един или друг начин е благодарен и задължен на добрите доктори Ох-Боли. И като говоря за доверие и уважение - до такава степен съм убедена в компетентността на нашия велик д-р Стоев, че коагто паднах с един буркан и си изрязах половината длан, отидох при него.  ;D ;D ;D

User's Signature

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2007 - 03:14 PM

и тук има доста различни мнения на докторите,когато на едно куче в Ниш са сложили кетамин всички тук са ги оплюли....
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#66 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 03 October 2007 - 04:01 PM

Поставянето на упойка е фина работа и не е за всеки, пък бил той и лекар. Смесват се поне три препарата, понакога 5 ! Всичко зависи от  статуса на животинчето или птичето или влечугото и никак не е работа на стопанина да се меси. Тук властта е еднолична. Сори!
То е като палитра на художник, няма точен модел. Може ли накой да нарисува картина по формула. И слава Богу, че не може иначе къде е творчеството.
Как ще си нарисувам картината си е лично моя работа!
Можете да затворите темата........ :P

#67 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 October 2007 - 02:14 PM

Нали за това сме се оставили във вашите ръце,обаче после кой поема отговорността 8)
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#68 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 October 2007 - 06:30 PM

За моите пациенти аз нося отговорност, за вас незнам.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#69 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 October 2007 - 06:45 PM

  Бонбони, след прочетеното до тук си мисля, че има една чудесна възможност за Вас. Можете да отворите нова клиника в която всичко да е както трябва. Можете да привлечете най-добрите специалисти от България и от чужбина разбира се.

#70 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2007 - 12:17 AM

Ами то така е най лесно друг да ви върши работата :-
Искаше ми се да има диалог,а не да пишете каква съм аз и да ми предлагате да отварям клиника.Нещата които пиша са факт,а не искам да е така...как не искате да прочетете това,което съм написала...спирам,защото няма смисъл.пожелавам си,ако пак ми се наложи да заведа кучето си на доктор да има вече специалисти,а един да се опитва да разбира от всичко,хората отдавна са открили топлата вода.Въпреки всичко съм с добри чувства към ветовете и знам,че някъде има такива,които се учат и искат да могат и знаят.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#71 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 05 October 2007 - 10:47 AM

Цитат

  Бонбони, след прочетеното до тук си мисля, че има една чудесна възможност за Вас. Можете да отворите нова клиника в която всичко да е както трябва. Можете да привлечете най-добрите специалисти от България и от чужбина разбира се.


Ами всъщност бонбони не знам дали ще се възползва, но идеята не е никак лоша. Остава естествено въпроса с добрите специалисти.

#72 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 05 October 2007 - 11:00 AM

Бонбоните са први за личните нападки...... >:(
Ама нека всеки пише каквото си му е.!!!
Всички обаче трябва да си признаем, че в тая държава всичко е на самотек!!! Каквото стане....И няма как да е по друг начин без традиции. С времето всичко ще си дойде на мястото.
В старите учебници по ветмед като се стигне до кучето и котката (заразните болести напр.) пише : " да се унищожават разпространителите на заразни болести по социалистическите животни и трудовия човек" !!! ... И ловците с кмета минават от къща на къща и застрелваха кучетата в дворовете, направо пред очите на стопаните им !!!! Беше ега ти цирка !
А е трябвало просто редовно да им дават Албендазол. Не за друго ами просто  още е нямало Дронцит и други, а пък Албендазола действа и на някои тении освен глистите...чакай, че се унесох нещо...

#73 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 06 October 2007 - 03:59 PM

  Много си се унесъл /унесла/. Тогава нямаше албендазол. Албендазол не е добро средство за ехинокок. 

#74 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 08 October 2007 - 01:27 PM

...и още как (над 20мг/кг), че и на Гиардиите даже действа (25мг/кг). Добрия стар Албендазол незаслужено е забравен за кучетата. (За мене е стар)

#75 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 08 October 2007 - 03:16 PM

Цитат

...и още как (над 20мг/кг), че и на Гиардиите даже действа (25мг/кг). Добрия стар Албендазол незаслужено е забравен за кучетата. (За мене е стар)


      АЛБЕНДАЗОЛ НЕ ДЕЙСТВА НА ВЪЗРАСТНИ ФОРМИ НА КУЧЕШКА ТЕНИЯ. ПОВТАРЯМ, АЛБЕНДАЗОЛ НЕ ДЕЙСТВА НА ВЪЗРАСТНИ ФОРМИ НА КУЧЕШКА ТЕНИЯ. сИГУРНИТЕ ЛЕКАРСТВА СА ДВЕ - ПРАЦИКВАНТЕЛ И ЕПСИПРАНТЕЛ.
      АКО Д-РА МИСЛИ ЧЕ НЕ СЪМ ПРАВ, ДА МИ ЦИТИРА ИЗТОНИК РАЗЛИЧЕН ОТ РЕКЛАМНА ЛИСТОВКА НА ПРОДУКТ.

#76 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 09 October 2007 - 03:09 PM

Какво, какво...!?
...дискусията няма да помага на феновете....!!!

#77 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 09 October 2007 - 03:20 PM

  Няма място за дискусия. Албендазол не е добро средство срещу възрастни форми на ехинококоза. Това е факт, който едва ли някой би се заел да оспорва.

#78 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 10 October 2007 - 03:51 PM

...а Scoloban-a i Lintex-a i Mansolin-a какво всъщност бяха... B)Ако помни някой... :P :huh:!!....ако изобщо това има нещо общо с темата за наркозите...!?

#79 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 10 October 2007 - 07:36 PM

      Това с Албендазола Вие го започнахте, д-ра едикой си:). Понеже считам това за изключително важно още чеднъж ще спомена, че албендазола не действа на кучешки тении, както може би Вие още си мислите.

Цитат

...и още как (над 20мг/кг), че и на Гиардиите даже действа (25мг/кг). Добрия стар Албендазол незаслужено е забравен за кучетата. (За мене е стар)


#80 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 12 June 2019 - 12:41 PM

Здравейте, леко позабравих този форум. Обръщам се към ветеринарите за съвет. Ще се наложи да водя моят домашен любимец за премахване на зъбен камък. Никак не ми се иска, но май нямам друг избор. Кучето ми е на почти 5 години, порода Шиба ину, а зъбите му са с много, ама много натрупана плака. Храни се предимно с гранула, давам дентални пръчки, но признавам не много редовно. Търкам зъбите с четка и паста, но от скоро и то задните зъби почти не ги обхващам. Дайте ми съвет коя упойка е по-щадяща за този вид манипулация, за да си изискам такава, защото ми е мъка, че трябва да го подложа на това. Кучето няма заболявания до момента.
Предишното куче ми беше Кокер шпаньол и го водих да му махат зъбен камък, но беше на около 13-14 години . Сега забелязвам, че много отрано започна това натрупване или просто не съм обърщала внимание преди.
Благодаря!

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни