Dog.bg Форуми : Препоръчайте ми добър ветеринарен лекар!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Препоръчайте ми добър ветеринарен лекар!

#21 Потребителят е офлайн   tito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 01-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 September 2007 - 11:43 AM

Тито пък е пациент на " Син кръст" ( по пътя за Панчарево) и на др Борислав. Имат си всичко необходимо - лаборатория, операционна, скенер. Лекарите са млади и амбициозни. Е, Титко не прелива от любов към тях, но пък ние им имаме доверие 1super .
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 12 September 2007 - 09:54 AM

Чак пък скенер???????може и ядреномагнитен резонанс да имат!!!!
Нека сега и аз,като лекар си изкажа мнението!
От всичките постинги,разбрах защо не трябва да се обсъждат публично ветеринарните лекари,ами защото Вие мили собственици на кучета имате непрофесионална,непълна,понякога дори невярна информация и предавайки я публично подвеждате със своето мнение други хора.Иначе познавайки лично повечето от колегите смятам всички тях за отлични професионалисти.

#23 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 12 September 2007 - 10:15 AM

Цитат

Вие мили собственици на кучета имате непрофесионална,непълна,понякога дори невярна информация и предавайки я публично подвеждате със своето мнение други хора.

Съгласна съм с това мнение и винаги ми е било неприятно, когато за ветеринарните лекари се изказват негативни мнения,защото без тях нашите любими същества нямаше да бъдат с нас. Вярно е,че като във всяка друга област и при тях си има неспециалисти,но е жалко,когато се генерализира. А най-страшното от всичко е,че в стремежа си да направим най-доброто за някое животинче,ние почваме да ровим и четем всякаква информация и четейки я като неспециалисти да разбираме само онова,което ни устройва и да поставяме под съмнение компетентността на лекуващия лекар.

#24 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 12 September 2007 - 10:52 AM

Цитат

Цитат

Вие мили собственици на кучета имате непрофесионална,непълна,понякога дори невярна информация и предавайки я публично подвеждате със своето мнение други хора.

Съгласна съм с това мнение и винаги ми е било неприятно, когато за ветеринарните лекари се изказват негативни мнения,защото без тях нашите любими същества нямаше да бъдат с нас. Вярно е,че като във всяка друга област и при тях си има неспециалисти,но е жалко,когато се генерализира. А най-страшното от всичко е,че в стремежа си да направим най-доброто за някое животинче,ние почваме да ровим и четем всякаква информация и четейки я като неспециалисти да разбираме само онова,което ни устройва и да поставяме под съмнение компетентността на лекуващия лекар.

Много зависи. Моято котка щеше да е с мен ако го нямаше нашия любим ветеринар. Всъщност една добре гледана котка или куче не боледува, и ако я пазите от травми - няма за какво да се ходи на ветеринар. Моите котки са неваксинирани, периодично прибирам малки котета или даже блъснато от кола куче(Виж за кучето без помощта на ветеринарите нямаше да се справя обаче)
та въпросните ми котки не боледуват, просто са едни шантави, големи, енергични зверчета меко казано. За всеки от тях ходенето на ветеринар е излишно и само ще донесе вреда. Също така на няколко пъти са ни мотали при лечение на намерени болни котета.
Та изключително важни са две неща - правилния избор на ветеринар, и следене дали нашия правилен ветеринар прави каквото трябва - консултация с хора с медицинско образование, търсене на информация с гуугъл и т.н. Повечето световни университети са пуснали библиотеките си в интернет, не е да няма информация на каквато и да е тема. Това не значи да взема да уча доктора как се лекува, просто значи , че ако преценя, че нещата отиват на зле да си взема котето и да се изнеса от там.

Все пак на мен са ми кастрирали котенце на по малко от 3 месеца по време на операция от херния. Още помня как доктора каза "поиграхме си малко с микрохирургия". Не мога да се доверя, просто вече не мога.
А да, най-любимата ми котка е мъртва по вина на ветеринарите. Е и по моя защото тогава не знаех нищо.

#25 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 12 September 2007 - 11:16 AM

В разрез с добрия тон ще кажа,че вашите мнения по всички форуми е по-добре да се игнорират,защото имате лошия навик да давате медицински съвети, които не могат да бъдат от компетентността ни като стопани. Много характерен за нас българите мнаталитет да искаме да разбираме от всичко по малко и от нищо достатъчно добре.
Когато четете мнения, го правете в прав ред и го асимилирайте добре преди да контирате написаното. Вие еметик сте точен пример на описаното в мнението ми-четете бибилията като дявол евангелието и после обяснявате на всеки колко некадърни са всички ветеринари и как е жалко за животно попаднало в ръцете им. И вместо да си мислите,че сега за разлика отпреди много знаете, си спомнете хубавата мисъл на един умен човек "Аз знам,че нищо не знам,но има и такива,които и това не знаят" Ще Ви бъде от полза и на вас и на любимите Ви същества! Наскоро нашият вет в разговор от подобно естество ми каза следното: : Знаеш ли кое е най-лошото на нашата професия?Може да си направил добро на много пациенти , да си спасил стотици и само един единствен път да сгрешиш, но хората ще помнят не доброто , което си сторил за животните им , а твоята грешка."
Прав е човекът за жалост!


#26 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 September 2007 - 11:43 AM

Ние ходим в Аксис Медикус при д-р Рошев в кв Изток и сме много доволни! 1super
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2007 - 12:22 AM

Нека наистина да поправим невярната информация за Син кръст - предполагам в горния пост са имали предвид рентген r) - такъв имат и снимките смея да кажа са с добро качество. За това, че ние стопаните рядко можем обективно да преценим кой-колко е компетентен също съм съгласна. Е, с малко повече опит и упорито търсене на информация човек няма как да не се усъмни в някои твърдения и диагнози и да поиска разяснение най-малкото...Но аз лично избягвам да правя заключения, относно това кой лекар колко е компетентен, просто го сменям ако не се чувствам комфортно с начина му на работа. Пример за това е и клиниката Син кръст за която до тук има само добри отзиви, аз лично обаче имам оплакване (като изключим рентгеновите снимки) - или може би е обичайна практика да се дава обилно храна на животно, на което предстои коремна операция уж по възможно най-бързия начин r) Е, операцията се позабави заради пълния стомах n) Та, това което исках да кажа е - хора, всичко е субективно. Ако на един са му махали кърлеж и е супер доволен от отношението към животното - чудесно! В други аспекти обаче може би това не е най-доброто място. А може и да е, но дали е така - по-добре не питайте човека с кърлежите b) Така, че не се предоверявайте на чужди съвети от кого са най-доволни другите. Важното е вие да се чувствате комфортно с вашия лекуващ лекар и да имате резервен вариант (или два bl) ), просто за второ мнение или пък по време на почивката на първия. Понякога помага и търсенето на допълнителна информация, когато нещо ви гложди. Обаче друг път вреди r)

Мили лекари и стопани, тази тема е за да споделим лични впечатления и е далеч от обективна класация по компетентност - нека има по-малко засегнати или подведени r)
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#28 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 19 September 2007 - 10:26 AM

Цитат

В разрез с добрия тон ще кажа,че вашите мнения по всички форуми е по-добре да се игнорират,защото имате лошия навик да давате медицински съвети, които не могат да бъдат от компетентността ни като стопани. Много характерен за нас българите мнаталитет да искаме да разбираме от всичко по малко и от нищо достатъчно добре.
Когато четете мнения, го правете в прав ред и го асимилирайте добре преди да контирате написаното. Вие еметик сте точен пример на описаното в мнението ми-четете бибилията като дявол евангелието и после обяснявате на всеки колко некадърни са всички ветеринари и как е жалко за животно попаднало в ръцете им. И вместо да си мислите,че сега за разлика отпреди много знаете, си спомнете хубавата мисъл на един умен човек "Аз знам,че нищо не знам,но има и такива,които и това не знаят" Ще Ви бъде от полза и на вас и на любимите Ви същества! Наскоро нашият вет в разговор от подобно естество ми каза следното: : Знаеш ли кое е най-лошото на нашата професия?Може да си направил добро на много пациенти , да си спасил стотици и само един единствен път да сгрешиш, но хората ще помнят не доброто , което си сторил за животните им , а твоята грешка."
Прав е човекът за жалост!

Горкият. Една малка грешка - беше живота на някой който ужасно много ми лиспва. Знаеш ли наскоро щеще да и е рождения ден, 2 август. Е за него беше малка грешка, просто неправилно дозирана инжекция.

#29 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 19 September 2007 - 01:45 PM

Emetic, не ходете никога в болница. Там умират много хора!!!!!!

#30 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 19 September 2007 - 04:18 PM

Цитат

Emetic, не ходете никога в болница. Там умират много хора!!!!!!

Също и това, че обръщате на игра на думи нечия трагедия.

#31 Потребителят е офлайн   fibichkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 10-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 July 2009 - 01:54 PM

Показване на мнениетоemetic, в Sep 19 2007, 05:18 PM, написа:

Цитат

Emetic, не ходете никога в болница. Там умират много хора!!!!!!

Също и това, че обръщате на игра на думи нечия трагедия.



Не ми е ясно , какъв е този подигравателен начин , чрез който се изразяват хора с медицинско образование , при положение , че на всеки му е ясно , колко грижи и любов се дава на дадена животинка и привързаността е ОГРОМНА
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 July 2009 - 02:18 PM

Не ми е ясна целта на това, да се пише в тема отпреди 2 години...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#33 Потребителят е офлайн   fibichkaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 10-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 July 2009 - 07:29 PM

Няма значение , годината изразявам мнение
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2009 - 07:59 PM

Показване на мнениетоfibichkaa, в Jul 13 2009, 08:29 PM, написа:

Няма значение , годината изразявам мнение

И ти какво мнение изрази?
Препоръча ли ветеринар?

П.С.Абе хора стига сте спамили,само и само за да натрупате мнения!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Етка Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 13-March 09
  • Gender:Female
  • Location:гр. София
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2009 - 08:30 PM

Аз по-почтено отношение от това на д-р Караджов не съм получавала, макар че основното, което ме задържа първоначално при него беше липсата на меркантилност. Като видях опашката от пациенти и пътуването на д-ра с градски транспорт ми стана мило.. Сантиментите, обаче, нямаше да ме задържат десет години при него. С течение на времето спасените животинки ме убедиха..
За мен този човек е отличен диагностик - когато печени "търговци" с академично самочувствие нещо не успяват да подобрят състоянието на животното ви, нищо не губите - отидете и сами ще прецените.
За съжаление е до Центъра по хигиена, но има къде да се паркира - на бул. "Георги Софийски", на кръст. до Ц-ра направо /посока Билла/, 20 м. след светофара вдясно има голяма къща - табела ЗооМагазин, Вет. клиника "Мей". 0888615426 и стац. 8529904

#36 Потребителят е офлайн   vessi8 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 112
  • Регистрация: 31-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 31 October 2009 - 08:08 PM

Цитат(sad eyes @ Sep 12 2007, 10:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Вие мили собственици на кучета имате непрофесионална,непълна,понякога дори невярна информация и предавайки я публично подвеждате със своето мнение други хора.

Съгласна съм с това мнение и винаги ми е било неприятно, когато за ветеринарните лекари се изказват негативни мнения,защото без тях нашите любими същества нямаше да бъдат с нас. Вярно е,че като във всяка друга област и при тях си има неспециалисти,но е жалко,когато се генерализира. А най-страшното от всичко е,че в стремежа си да направим най-доброто за някое животинче,ние почваме да ровим и четем всякаква информация и четейки я като неспециалисти да разбираме само онова,което ни устройва и да поставяме под съмнение компетентността на лекуващия лекар.

А какво правим когато разберем че действително е некомпетентен..............Можеш ли да биеш Ivomec на Австралийска овчарка( те са свръхчувствителни към този препарат и навсякъде пише, че не се дава.......развъдчицата от Унгария като разбра ми каза, че ако направят подобно нещо с нейно куче щяла да убие ветеринарката веднага)).......за едно малко петънце краста...............и после 10 дни на системи и се молих да оцелее?????????
Трябва да се споделят тези неща........нали и друго куче може да пострада........
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   vinetu7777 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-May 10

Публикувано: 21 May 2010 - 05:18 PM

Показване на мнениетоgabipap, в 11 September 2007 - 11:13 AM, написа:

Ние пък сме много доволни от лекарите в "Зооландия" - кв."Редута, ул."Иларион Драгостинов"№45, 971-70-30 bravoS

Страхотно отношение към пациентите и стопаните им, всеки си има досие, обаждат се и ни подсещат кога е време за обезпаразитяване или ваксина.
Не съм експерт, за да оценявам познанията им, но мога да кажа на база опита ми че до тук са поставяли на кучетата ми верни диагнози, давали са им лекарства, които са помагали, не са им причинявали излишно болка и кучетата ми ходят в кабинета без страх и обичат лекарите си. Аз им имам пълно доверие и се възхищавам на начина, по който работят и на търпението, с което обясняват на нас - неспециалистите - какво, защо и как.
Е, не успяха да спасят 11-годишния ни доберман, който имаше сърдечна и бъбречна недостатъчност (едва ли някой би могъл), но направиха последния месец от живота му по-лек в рамките на възможното.
Сега с Нортън ходим поне веднъж месечно, само за да го видят как се развива и да го черпят някое лакомство dribble


#38 Потребителят е офлайн   vinetu7777 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-May 10

Публикувано: 21 May 2010 - 05:24 PM

Аз ходя в една нова клиника в Лагера казва се Маик и приятели сега там работят двете близначки ,които работеха в Баивет преди .Много добре си разбират от работата. Казват се Даниела и Гергана Христови потьрсете ги 9552880

#39 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 May 2010 - 05:32 PM

И аз да поспамя малко тия дето оплюха син кръст и добро хрумване са май Хрситови от една друга тема.Дето животните се карали само там,не са ли същите?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 May 2010 - 05:40 PM

Показване на мнениетоvinetu7777, в 21 May 2010 - 05:29 PM, написа:

Аз ходя в една нова клиника в Лагера казва се Маик и приятели сега там работят двете близначки ,които работеха в Баивет преди .Много добре си разбират от работата. Казват се Даниела и Гергана Христови потьрсете ги 9552880


Когато някой, независимо кой е той, е в този форум само за да прави реклама и антиреклама - то не мисля, че това трябва да му е позволено.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни