Dog.bg Форуми : Препоръчайте ми добър ветеринарен лекар!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Препоръчайте ми добър ветеринарен лекар!

#41 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 21 May 2010 - 05:48 PM

Практически правилата в раздела, който контролирам не са нарушени. Нямам против да се знаят телефоните и на колежките, а и те самите не смятам, че са замесени, най-малкото защото ги познавам и са достойни хора.
Следя обаче развоя.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 May 2010 - 10:04 PM

Админ да си погледне каквото е нужно - от едно ИП така или иначе не е позволено да се пише с два акаунта.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#43 Потребителят е офлайн   dakelche5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 03-February 07

Публикувано: 11 August 2010 - 01:54 PM

Аз много се радвам,че намерих нашия вет-Д-р Деян Митков-Красна Поляна.Страхотен професионалист.Имам дакелче на което правихме кастрация и още една операция и мога да кажа,че кучето ми се възстанови светкавично.Много подкрепям това да се споделят мнения за докторите,защото когато на човек му се налага е хубаво да погледне и да не рискува.Дакелката ми нещо се схвана-нещо което може да ви звучи дребно,но когато човек знае проблемите на тази порада е плашещо,звъннах му късно вечерта(той не работи 24ч) а той ме успокои и ми каза какво да правя.Много се радвам,че има и ветеринари,които обичат работата си ка него! :mg_062:
User's Signature

Вани и Лори

#44 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 August 2010 - 05:07 PM

Здравейте!
Съмняваме се в компетенстноста на вета ни и решихме да посещаваме друг. Засега сме се насочили към клиника "Зоооландия" - http://zoolandia.hit.bg/ . Намира се в гр. София, кв. Редута, ул."Стоил войвода" № 3. Ходили сме там веднъж по спешност. Останахме с добро впечатление за клиниката и сега събирам инфо, за да съм сигурна че това ще е новият ни вет. На първата страница на темата има положително мнение за нея, но срещнах в друг форум тема, в която описваха как точно тази клиника им погубила кучето и котката. Ако някой ходи или е ходил там нека сподели мнението си.

#45 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 August 2010 - 05:25 PM

Ако търсите клиника в Редута, много горещо препоръчвам клиника Св. Георги - Д-р Златева и Д-р Панайотов там са много добри. Казвам го от личен опит.

Адрес:
ул.: Иларион Драгостинов 2
тел.02 / 870 44 64
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 August 2010 - 05:53 PM

Показване на мнениетоNickey, в 12 August 2010 - 05:30 PM, написа:

Ако търсите клиника в Редута, много горещо препоръчвам клиника Св. Георги - Д-р Златева и Д-р Панайотов там са много добри. Казвам го от личен опит.

Адрес:
ул.: Иларион Драгостинов 2
тел.02 / 870 44 64

:ba_025:И аз.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 12 August 2010 - 06:25 PM

Мерси за бързите отговори.

#48 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 12 August 2010 - 06:58 PM

Показване на мнениетоNickey, в 12 August 2010 - 05:30 PM, написа:

Ако търсите клиника в Редута, много горещо препоръчвам клиника Св. Георги - Д-р Златева и Д-р Панайотов там са много добри. Казвам го от личен опит.

Адрес:
ул.: Иларион Драгостинов 2
тел.02 / 870 44 64

Ако позволите в контекста:
скоро ми се случи да проследя работата на д-р Златева от близо. Искам са изкажа искреното си възхищение и смятам, че тя е добър специалист!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 13 August 2010 - 01:20 AM

Показване на мнението(archy), в 12 August 2010 - 03:12 PM, написа:

Ако някой ходи или е ходил там нека сподели мнението си.

Аз продължавам да съм доволна от тях. :ae_085:
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#50 Потребителят е офлайн   Mechok Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 23 August 2010 - 12:28 PM

[b]Моето куче - немска овчарка много се чеше. Първо го заведох при д-р Стефанова - кабинетът й е на ул. Милин камък в кв.Лозенец. Тя го прегледа и каза, гъбички. Взе все пак проба и на другия ден каза, че диагнозата се потвърждава. Направихме 3-те задължителни ваксини по 15 лв. всяка, но той продължи да се чеше, а най-важното , че на участъци кожата се зачервява, образува се тъмна коричкау която се обелва и се получава раничка. Пропуснах да напиша, че той има каишката на Байер, а му сложи и Адвентикс. Най- големият ужас беше, когато под каишката открих оголен участък - на шията. Докторката каза да го изкъпя с шампоан - Низорал и после да се намаже с едно лекарство, което е в ампула и се разтваря във вода- получава се нещо като прясно мляко. Направихме и това, но той пак се чеше. Реших да го заведа в Син кръст, към Панчерево. Там са толкова невежи по отношение на кожните проблеми при кучетата, че аз направо се ужасих. Изследваха го за краста. Резултатът беше отрицателе. Казаха, че е алиргия и да му давам антихистаминов препарат. Бях сигурна, че това не е алергия. Продължих да търся ветеринар-дерматолог. И намерих-проф. Методи Александров, чийто научни трудове са именно в областта на ветеринарната дерматология. Той е възрастен доктор. Кабинетът му е на ул. Якубица,11 в кв.Лозенец. И най-важното - не ти преглежда кучето , за да ти вземе парите и да ти пробута нещо, без да го е грижа за животното. При повечето ветеринари финансовата страна е първостепенна. Оказа се, че моето куче нямя гъбички, понеже, симптомите, които са при микозите са абсолютно различни от тези при моя любимец. Той има невродермит. Оказа се, че каишките на Байер не са най-добрите. По добри са Скалибор. Видях диаграма, където Байер, по отношение на силата и дълготрайност на защита е на предпоследно място. това беше публикация от американски източник. Адветтикса също не е супер-препарат. Срокът му на действие е около един месец.Кучето ми се лекува сега и то успешно.90% от другите - по-млади доктори са печалбари и въобще не им е до животните.
Така, че добър ветеринар, истински, е този доктор.

#51 Потребителят е офлайн   Mechok Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 23 August 2010 - 01:22 PM

От досегашната ми практика , а смея да твърдя, че имам такава, понеже гледам кучета повече от 20 години,в България повечето доктори не са истински фетеринари. Повечето от младите гледат само парите и не са достатъчно компетентни. Като истински ветеринарен доктор бих казала е проф. Методи Александров, който е доста възрастен, но все още приема пациенти. Адресът му е София, кв.Лозенец, ул. Якубица, 11. Тел. 0887802341. Дори бих посъветвала млади ветеринари да се учат от него. той действително обича животните и работи за тяхното здраве.

#52 Потребителят е офлайн   tonkata77 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 25-June 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 September 2010 - 06:55 AM

Ние сме в Свети Антим- екипа им е невероятен.
Въпреки грешната диагноза поставена ни от "известен лекар-преподавател" в София, там не се отказаха от нас.А що се отнася до това , че собствениците си позволяваме да коментираме ветеринарните доктори-ами ще ги коментираме , правилно ли е според вас да ни се постави диагноза аденокарценом на панкреаса-рак който не се лекува , а всъщност да се окажем с лимфом който се потдава на лечение.Та заради такива некомпетентни доктори на които само името им е голямо се забавихме с лечението 2 седмици дано не са фатални.Към всички собственици- продължавайте да коментирате вет. доктори, защото ние собствениците на домашни любимци можем да направим само това : да четем, да се информираме и да потърсим най-добрата помощ за своя "приятел".
С две ръце и четири лапи от моята малка феичка Чери ви препоръчвам Свети Антим.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#53 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 September 2010 - 09:45 AM

Не се лекува. В смисъл не е възможно пълно оздравяване. Химеотерапия води до ремисии и увеличаване продължителността и качеството на живот.

#54 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 04 September 2010 - 10:27 AM

Показване на мнениетод-р Коджабашев, в 04 September 2010 - 08:50 AM, написа:

Не се лекува. В смисъл не е възможно пълно оздравяване. Химеотерапия води до ремисии и увеличаване продължителността и качеството на живот.

Браво Докторе...
Точно на място и по необходимост...
Направо не е истина... :dry:

Аз пък не съм Докторка,но имам достатъчно опит и наблюдения(почти всякакви)...и ще си позволя да кажа ,че...
Само Големият Шеф от горе може да си позволи да има последната дума...Какво е Възможно и какво Не...

P.S...Желая Успех от сърце на tonkata77...продължавайте да се борите упорито,не се отказвайте и ще видите ,че всичко ще се оправи...
Трябва да Вярвате в това...
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#55 Потребителят е офлайн   tonkata77 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 25-June 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 September 2010 - 10:53 AM

може би съм подходила по-емоционално и не съм се изразила правилно- сега ще се поправя-потдава на терапия за разлика от другия-тоест имаме някакви шансове а не броени дни.Това в случая не е от значение /начина на изразяване/.Исках да подкрепя хората , които се интересуват и търсят информация за това къде, как, и на кого да се доверят. Защото за нас обикновенните собственици дом. любимец е не само животно- той е част от семейството.За това четете и се информирайте.

#56 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 04 September 2010 - 11:25 AM

Напротив, Вие сте се изразила много Точно,Ясно и Коректно...
Ама нали трябва да се прочете?!Да не говорим ,че понякога е необходимо да се разбере и почувства...
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#57 Потребителят е офлайн   Grey Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 25-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2010 - 07:33 PM

Аз препоръчвам клиника "Добро хрумване", целия екип и особено д-р Влади Кирилов.Намира се в София, центъра и работи всеки ден, ул. "Княз Борис", в двора, срещу Католическата църква в София.Много добър хирург, диагностик,и опитен, макар и сравнително млад за разлика от почти други които съм имал досег.Наскоро пак ми помогна.Това е сайата им:

http://dobrohrumvane...b_uslugite.html
User's Signature

Dum spiro spero

#58 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2012 - 09:40 PM

Много суперлативи слушам за клиника "Добро хрумване", само не мога да разбера защо аз не оставам с толкова хубави впечатления. Водила съм кучето си там няколко пъти и за наш "късмет" все попадаме на Блага Вълчева. Впечатленията ми от нея не са никак добри. Не само че не се държи както трябва, а именно - любезно с хората, но и не съм сигурна доколко може да се разчита на диагнозите и леченията, които поставя.

Съвсем умишлено реших да се обадя и да си запиша час при д-р Бобадова. Освен, че тук съм чела коментари на много доволни хора от нея, мои познати също ми я препоръчват горещо. Самата аз съм останала с впечатлението, че тя и д-р Димитър Иванов са добри лекари. За съжаление въпреки записания час, явно е била възпрепятствана и не успя да прегледа кучето ми. И при кой попаднахме отново...при Блага..То беше чудене за какво точно става въпрос, то беше чакане да се наговори и посмее с други хора...Загубихме си към час и нещо...

Та въпросът ми е какъв е начинът човек да се добере до наистина добрите и компетенти лекари? Май със записване на час не става, ще се радвам, ако някой сподели. Съгласна съм, че в една клиника е нормално да работят повече ветеринари и че неспешните случаи не е необходимо да се поемат от най-добрите, но все пак, ако искам кучето ми да бъде прегледано от точно определен лекар, как да постъпя?

С коментара си не искам да се заяждам и да злепоставям клиниката, защото въпреки всичко, съм на мнение, че е една от най-добрите и ако човек случи на точния лекар там, няма да има никакви проблеми.

Останах с много добро впечатление от д-р Иванов. Надявам се, ако ни се наложи отново посещение при ветеринар, именно той да ни поеме.

#59 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 July 2012 - 07:28 AM

Ас пак доволна от др. Борисов от Павлово.Струвамисе че малко поскъпичко,но пак съм спестявам време и нерви като се записвам при него.При посерйозни случаи утивам директно при него.Засега не съм се розочаровала от него,с каквото съм и дошла при него ,проблем беше решен.При него има и младичка докторка ,изглежда ми симпатична ,нямам кой знае впечетления,но мисля че Борисов няма да работи с некомпетентни.Но там само със записване.
http://spravochnik.b...B2-rid2089.html

#60 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 July 2012 - 11:31 AM

Някой може ли да ми препоръча ветеринар във Варна, който се специализира по ортодонтия ? :rc_036:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни