Dog.bg Форуми : Препоръчайте ми добър ветеринарен лекар!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Препоръчайте ми добър ветеринарен лекар!

#1 Потребителят е офлайн   zozolin4eto2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 30-August 07

Публикувано: 05 September 2007 - 05:11 PM

Здравейте ! Искам да ви попитам ако можете да ми препоръ4ате някой наистина добър и така да го нарека "истински" ветеринар по възможност в близост до центъра на София или някъде наоколо. Имам йоркшир4е и не знам при кой да го запиша. Хората с опит ако може да помогнат victoryVVV victoryVVV victoryVVV
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Anelly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 686
  • Регистрация: 17-January 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 September 2007 - 06:25 PM

Мога да кажа, че сме открили НАШИЯ лекар и НАШАТА клиника. Доктор Влади Кирилов и колегите му от "Добро хрумване" в Зона Б5 са ни помагали при доста сериозни проблеми. Спокойни сме, че можем да разчитаме на тях по всяко време. Благодаря им за това, че ги има!

#3 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 September 2007 - 06:32 PM

Виж си личните...там съм ти писала за клиниката, в която се гледа моето куче и тези на много приятели r) .
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#4 Потребителят е офлайн   Anelly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 686
  • Регистрация: 17-January 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 September 2007 - 06:38 PM

Цитат

Виж си личните...там съм ти писала за клиниката, в която се гледа моето куче и тези на много приятели r) .

Защо на лични, бе хора? Това някаква тайна ли е? Кажете кои са добрите лекари - нека повече собственици да ги знаят и да ползват услугите им, а не да се мъчим по метода проба- грешка. От това страдат животните ни, страдаме и ние. Докато обикаляш от кабинет на кабинет за да откриеш точния човек, току-виж станало прекалено късно...
Днес писах и в една друга тема, че когато става въпрос да се оплакваме от някой - всичко е явно и открито, а когато трябва да кажем добри думи, ставаме много потайни... a)

#5 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 September 2007 - 06:43 PM

Ами де да знам защо...преди време май имаше спор дали е коректно, или се прави реклама по този начин r) . И понеже известно време ме нямаше в този форум (сега съм и с нов ник и друго куче), сега гледам да съм колкото може по-тактична wink oleeee ...
Но пък ти си съвсем права!
Клиниката, чиито услуги ползвам от създаването и е "Ита_вет" в кв. Лозенец.
Пратила съм доста хора там и всички сме доволни от грижите, отношението и съветите на лекарките. 1super
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#6 Потребителят е офлайн   Anelly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 686
  • Регистрация: 17-January 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 September 2007 - 06:52 PM

Ако не може да кажем от кого сме доволни, защото ще се брои за реклама, то би трябвало и да не може да се оплакваме, когато някой се е отнесъл небрежно, немарливо и непрофесионално към животинките ни, защото ще е антиреклама. При положение, че има цели теми за оплаквания, не виждам защо да няма и тема за похвали. r) Още повече, че ще е полезна.

#7 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 05 September 2007 - 07:13 PM

Правилно - нека информацията да е публична ! Едва ли ще се приеме за реклама.

Много сме от София, а и всички ние имаме мужда от добри ветеринари за нашите любимци.
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#8 Потребителят е офлайн   yorkozavar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 30-August 07
  • Location:София, Дървеница

Публикувано: 07 September 2007 - 11:14 PM

Здравейте, препоръчвам лекар от София. Аз съм доволна от нашия доктор - доц. д-р Янко Пеев, тел. 0888 535 149. Много е внимателен, освен това идва вкъщи в удобно време, прави посещения и събота. Дава консултации и по телефона. Цената на прегледа е 15 лв, мисля че си струва удобството да не тормозите животинката с транспортиране (ако правите ваксини е по-малко, най-много мисля че съм плащала 20 лв за третата ваксина всичко включително и ваксината).
User's Signature

http://www.ezticker.com/ticker/110/200/20070418/Rita[br]

#9 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 September 2007 - 12:22 AM

И за Влади от "Добро Хрумване" и за Гери от "Ита Вет" мога само суперлативи да изкажа. Други лекари около центъра, които познавам са Бай-Вет (до хотел Родина) и "Св. Антим" в Банишора. Чувал съм добри отзиви за "БестВет" в "Лагера. В центъра са и Иван Попов на ул. "И. Вазов" и Калин Костов, пак там. Избери си по "удобство".
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   zozolin4eto2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 30-August 07

Публикувано: 08 September 2007 - 10:51 PM

Много благодаря на вси4ки ви за отзив4ивостта . За сега все още се колебаеем , но мисля , 4е ве4е решихме къде да се запишем . А ако мога да попитам как става записването по телефон ли трябва да се обадя или евентуално да отида на място със ку4ето...Или зависи от клиниката/ветеринара nok Мерси предварително !!! 1super
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   alice_s Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 01-September 07
  • Location:София

Публикувано: 10 September 2007 - 03:00 PM

Препоръчвам клиника Байвет. Много съм доволна от тях. Определено не са бъркали с диагнозите до сега. И като отношение към животните са страхотни! bravoS
P.S.
Клиниката се намира точно зад хотел Родина, на гърба на църквата. Работят всеки ден от 9-21ч.
Събота и неделя - 10-19ч.

#12 Потребителят е офлайн   eli23de Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 07-August 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 September 2007 - 03:22 PM

Здравейте, ние с кокерЧо Бакси сме същто от софия - напълно подкрепям мнението за клиниката v Зоната "Добро Хрумване" - моят куЧо и аз сме възхитени. С предиШния ни кокер Беджи (бащата на Бакси) hодехме в "Бай Вет" - там също са добри лекарите, но v интерес на истината аз лиЧно загубих доверието си в тjах. Преди четри години през декември ми направи впеЧатление, Че Бенджи не е добре - не скаЧа, не играе - урината му беШе адски тъмна и vеднага на часът го качих v колата и направо в "Бай Вет". Прегледаха го, взеха му кръв и казаха, че имал настинка. РеШиха да му дават инжекции следващтите 3 дена - антибиотик. И започнахме с инжекциите. Когато трябваШе да слагаме втората инжекциjа - возим се в колата и на светофара аз реШавам да го погаля, той се дръпна и аз закачих джуката и видях, че цялото му чене беШе бяло, погледнах очите и уШите - всичко бяло, бледо никъде капчица кръв - анемия. Бяхме на една пресечка само от клиниката. Те като го видяха казаха, че наи-доброто е да прелеем кръв. Докарах и Бакси за да даде кръв и така. Но нjамаШе никакво подобрение. Те се чудеха от какво може да е , как така за няколко часа кучето v такова състояние. Тъй като бях сама и усеШтах накъде вървят нещтата, се обадих на родителите ми да дойдат, защтото аз не можех да се държа на краката си. Лекарят каза, же имало само един Шанс да го спасим с инжекциja, но е 50 на 50% защтото ако кучо не приеме добре медикамента- умира. ТрябваШе да реШим дали да му сложат инжекцията и тъй като това беШе единсвената светлинка в тунела jа сложиха. прибрахме се в къШти и три часа след това Бенджи ни напусна - просто се задуШи. незная каква беШе тази анемия, само се "радвам" че мина барзо...!Минути преди Бенджи да умре бяхме в телефонна връзка с клинаката - и единственото което те ни казаха беШе да го донесем за да видят каква е причината за заболяването. Бях бясна. Дни след това с резултатите от клиниката отидох в една друга вет-клиника и им разкахаз за всижко и ги помолих да погледнат клиничната лаборатория, която бяхме направили. лекарят веднага каза, че на кучо просто му е поставена погреШна диагноза - не е било просто настинка и не е имало нужда от антибиотика, които му биха. Мнго ми стана мъчно и не знаех накъде да хвана, но vече ниШто не можеШе да се направи.
Клиниката Бай Вет е много добре посеШтавана, много хора са доволни от тях - аз понякога водя и Бакси там, но 100% доверие им нямам. Знаяа ,че е човеШко да се прави греШка - не искам да поставям под въпрос компетентността на лекарите там, напротив. Като цяло мисля, че трябва да се пробва с различни лекари.

#13 Потребителят е офлайн   alice_s Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 01-September 07
  • Location:София

Публикувано: 10 September 2007 - 03:53 PM

Ели, съжалявам за твоето кучо, дано сегашния да ти е жив и здрав wink
Напълно съм съгласна, че при по-сложен проблем, трябва да се чуят поне 2 мнения. Кофтито е, че самите животни не могат да кажат какво чувстват и понякога лекарската преценка не е правилна.
Ако ми се наложи, ще ида и до тази клиника Добро хрумване. Аз имах овчарка, почина си от старост. Сега си взех лабрадор, има гъбички. Човекът, който ми го даде го е водил на лечение в клинака Гранд (Лозенец), с нищо не са му помогнали, напротив. Сега провеждам лечение по предписание от Байвет. Дано да се оправи по-скоро, днес е ден 1 от новото лечение, ако се наложи ще ходя и в другата клиника s)

#14 Потребителят е офлайн   doggy_fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 22-July 07

Публикувано: 10 September 2007 - 03:56 PM

Цитат

Здравейте, ние с кокерЧо Бакси сме същто от софия - напълно подкрепям мнението за клиниката v Зоната "Добро Хрумване" - моят куЧо и аз сме възхитени. С предиШния ни кокер Беджи (бащата на Бакси) hодехме в "Бай Вет" - там също са добри лекарите, но v интерес на истината аз лиЧно загубих доверието си в тjах. Преди четри години през декември ми направи впеЧатление, Че Бенджи не е добре - не скаЧа, не играе - урината му беШе адски тъмна и vеднага на часът го качих v колата и направо в "Бай Вет". Прегледаха го, взеха му кръв и казаха, че имал настинка. РеШиха да му дават инжекции следващтите 3 дена - антибиотик. И започнахме с инжекциите. Когато трябваШе да слагаме втората инжекциjа - возим се в колата и на светофара аз реШавам да го погаля, той се дръпна и аз закачих джуката и видях, че цялото му чене беШе бяло, погледнах очите и уШите - всичко бяло, бледо никъде капчица кръв - анемия. Бяхме на една пресечка само от клиниката. Те като го видяха казаха, че наи-доброто е да прелеем кръв. Докарах и Бакси за да даде кръв и така. Но нjамаШе никакво подобрение. Те се чудеха от какво може да е , как така за няколко часа кучето v такова състояние. Тъй като бях сама и усеШтах накъде вървят нещтата, се обадих на родителите ми да дойдат, защтото аз не можех да се държа на краката си. Лекарят каза, же имало само един Шанс да го спасим с инжекциja, но е 50 на 50% защтото ако кучо не приеме добре медикамента- умира. ТрябваШе да реШим дали да му сложат инжекцията и тъй като това беШе единсвената светлинка в тунела jа сложиха. прибрахме се в къШти и три часа след това Бенджи ни напусна - просто се задуШи. незная каква беШе тази анемия, само се "радвам" че мина барзо...!Минути преди Бенджи да умре бяхме в телефонна връзка с клинаката - и единственото което те ни казаха беШе да го донесем за да видят каква е причината за заболяването. Бях бясна. Дни след това с резултатите от клиниката отидох в една друга вет-клиника и им разкахаз за всижко и ги помолих да погледнат клиничната лаборатория, която бяхме направили. лекарят веднага каза, че на кучо просто му е поставена погреШна диагноза - не е било просто настинка и не е имало нужда от антибиотика, които му биха. Мнго ми стана мъчно и не знаех накъде да хвана, но vече ниШто не можеШе да се направи.
Клиниката Бай Вет е много добре посеШтавана, много хора са доволни от тях - аз понякога водя и Бакси там, но 100% доверие им нямам. Знаяа ,че е човеШко да се прави греШка - не искам да поставям под въпрос компетентността на лекарите там, напротив. Като цяло мисля, че трябва да се пробва с различни лекари.

[/B] Абе като цяло май по-добре да не ти се налага да посещаваш лекари по спешност или с някакви сериозни оплаквания! Ние с моето предишно куче (преди да си отиде- отново поради липса на точна диагноза), а и със сегашното ми, сме обиколили половин София и за толкова време не намерих 1 лекар, за който да кажа- "това е нашият лекар,вярвам му". Не знам защо така се получава,че при възникване на малко по-сложен проблем, става пълна какафония.Започва се едно лутане,едни експерименти-с този антибиотик,с онзи,а диагноза няма! Затова вече казвам пу-пу,да не ти се налага да ходиш за друго,освен за ваксини и други малки интервенции. Иначе от всичкото зло аз избирам Бай Вет- в сравнение с другите,те ми се виждат цвете,въпреки че миналата година не ми помогнаха особено(по-специално една от лекарките,която вече даже мисля че не работи там).

#15 Потребителят е офлайн   eli23de Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 07-August 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 September 2007 - 05:47 PM

[QUOTE]Абе като цяло май по-добре да не ти се налага да посещаваш лекари по спешност или с някакви сериозни оплаквания! Ние с моето предишно куче (преди да си отиде- отново поради липса на точна диагноза), а и със сегашното ми, сме обиколили половин София и за толкова време не намерих 1 лекар, за който да кажа- "това е нашият лекар,вярвам му". Не знам защо така се получава,че при възникване на малко по-сложен проблем, става пълна какафония.Започва се едно лутане,едни експерименти-с този антибиотик,с онзи,а диагноза няма! Затова вече казвам пу-пу,да не ти се налага да ходиш за друго,освен за ваксини и други малки интервенции. Иначе от всичкото зло аз избирам Бай Вет- в сравнение с другите,те ми се виждат цвете,въпреки че миналата година не ми помогнаха особено(по-специално една от лекарките,която вече даже мисля че не работи там).

Така е.
Също мисля, че Бай Вет са измежду всички, които знам - най-добрите. Сега ми е много интресно тази клиника в зоната Добро Хрумване каква е - била съм два пъти и съм доволна много. Работът по немски стандарт - едно към едно - (познавам доста вет-клиники щ германия) и бих се усмелила да кажа, че може би тях скоро ще ги нарека наШия лекар.

#16 Потребителят е офлайн   eli23de Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 07-August 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 September 2007 - 05:49 PM

ups,
погреШно цитирах май.

#17 Потребителят е офлайн   doggy_fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 22-July 07

Публикувано: 10 September 2007 - 06:15 PM

[quote] [QUOTE]Абе като цяло май по-добре да не ти се налага да посещаваш лекари по спешност или с някакви сериозни оплаквания! Ние с моето предишно куче (преди да си отиде- отново поради липса на точна диагноза), а и със сегашното ми, сме обиколили половин София и за толкова време не намерих 1 лекар, за който да кажа- "това е нашият лекар,вярвам му". Не знам защо така се получава,че при възникване на малко по-сложен проблем, става пълна какафония.Започва се едно лутане,едни експерименти-с този антибиотик,с онзи,а диагноза няма! Затова вече казвам пу-пу,да не ти се налага да ходиш за друго,освен за ваксини и други малки интервенции. Иначе от всичкото зло аз избирам Бай Вет- в сравнение с другите,те ми се виждат цвете,въпреки че миналата година не ми помогнаха особено(по-специално една от лекарките,която вече даже мисля че не работи там).

Така е.
Също мисля, че Бай Вет са измежду всички, които знам - най-добрите. Сега ми е много интресно тази клиника в зоната Добро Хрумване каква е - била съм два пъти и съм доволна много. Работът по немски стандарт - едно към едно - (познавам доста вет-клиники щ германия) и бих се усмелила да кажа, че може би тях скоро ще ги нарека наШия лекар. [/quote]
Какво имаш в предвид като казваш, че работят по немски стандарт? Разкажи нещо повече за тази клиника.

#18 Потребителят е офлайн   Anelly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 686
  • Регистрация: 17-January 07
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2007 - 06:54 PM

Цитат

Сега ми е много интресно тази клиника в зоната Добро Хрумване каква е - била съм два пъти и съм доволна много. Работът по немски стандарт - едно към едно - (познавам доста вет-клиники щ германия) и бих се усмелила да кажа, че може би тях скоро ще ги нарека наШия лекар.

Не знам по какъв стандарт работят, но че са страхотни е факт! Това са хора знаещи, можещи и мислещи. Казвам го защото сме ползвали услугите им не само за обезпаразитяване и ваксинации. 1super Имат страхотно отношение към животинки и собственици. Обясняват ти какво му има на кучо, какво му се прави, какво и след колко време се очаква като резултат. Впечатлена съм освен от това, че пациентите им си имат електронни "досиета", където са отразени заболявания и прилагани лечения, но и от това, че докторът без да прави справка, помни по-добре от мен кога какви медикаменти са прилагани на всяко от кучетата ми.
Защото в една от клиниките, чиито пациенти бяхме преди да открием "Добро хрумване", на контролните прегледи докторът питаше мен с какво лекува кучето. bl) Да не говорим, че при едно посещение за ваксинация на шар-пея, аз споделих, че от време на време едното му око сълзи(изтичаше съвсем бистра течност в неголямо количество). Притеснението ми произтичаше от това, че очичките бяха оперирани преди няколко месеца. От същия доктор! Въпросният човек без въобще да погледне очите, отсече: Ще трябва да се оперират. Тя породата си е такава... oleeee oleeee Той дори не си спомни, че само преди три-четири месеца е оперирал двете очи на кучето ми! bash
От тогава разбира се не сме стъпвали там.

#19 Потребителят е офлайн   eli23de Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 07-August 07
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 September 2007 - 10:36 AM

Цитат

Какво имаш в предвид като казваш, че работят по немски стандарт? Разкажи нещо повече за тази клиника.

[QUOTE] doggy_fan


Имам предвид следното - щ германия вет-те работят с компутърни програми - всеки пациент си има електронен картон, в който пиШе всичко свързано с лечението. В тази клиника е съШтото.
Познавайки немски вет-ве и наблюдавайки сега тук в БГ лекарите, веднага прави впечатление професионалното отноШение - от страна на лекаря не се задават излиШни въпроси; няма го това : Ама, чакайте сега да видим.....-както се случва често в БГ!
Всяко едно извърШено действие бива обяснено. Дава ти се инфо какво се случва с кучето ти в момента.
Моят Бакси за първи път там не се е дърпал - дори си се разхождаШе и като тръбваШе да си тръгваме, наШия не пожела. Аз не можах да повярвам.
Незнам за други хора, но на мене винаги ми прави следното нещо впечатление - повечето клиники, само като влезеШ вътре и се поогледаШ как е подредено, как е организирано всичко - ти става ясно за какво става въпрос. Може това сега на някого да звучи адски тъпо, но е факт, че на доста места вет-те не могат да се ориентират в собствения си хаос (за хигиената да не говориме).
Има някои типични за немската Школа моменти, които веднага се забелязват -
точността
компетентност
прецизност в изказванията
добро, приветливо ная-вече отноШение към всеки
организираност

#20 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 11 September 2007 - 11:08 AM

Ние пък сме много доволни от лекарите в "Зооландия" - кв."Редута, ул."Иларион Драгостинов"№45, 971-70-30 bravoS

Страхотно отношение към пациентите и стопаните им, всеки си има досие, обаждат се и ни подсещат кога е време за обезпаразитяване или ваксина.
Не съм експерт, за да оценявам познанията им, но мога да кажа на база опита ми че до тук са поставяли на кучетата ми верни диагнози, давали са им лекарства, които са помагали, не са им причинявали излишно болка и кучетата ми ходят в кабинета без страх и обичат лекарите си. Аз им имам пълно доверие и се възхищавам на начина, по който работят и на търпението, с което обясняват на нас - неспециалистите - какво, защо и как.
Е, не успяха да спасят 11-годишния ни доберман, който имаше сърдечна и бъбречна недостатъчност (едва ли някой би могъл), но направиха последния месец от живота му по-лек в рамките на възможното.
Сега с Нортън ходим поне веднъж месечно, само за да го видят как се развива и да го черпят някое лакомство dribble
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни