Dog.bg Форуми : Добре дошли!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Добре дошли!

#41 Потребителят е офлайн   paita Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-January 11

Публикувано: 04 January 2011 - 06:42 PM

Здравейте отново, не съм искала да Ви засегна, ясно ми е че правите всичко възможно хората да получават най - доброто. Колкото до тези, които са ни го продали - нямаме проблеми с тях, помагат ни. Освен това са близки приятели на нашия ветеринар, който 10 години се грижи за предишния ни любимец и много добър, толерантен и помага винаги с каквото може. Смея да твърдя че сме минавали през много ветеринари, но този надмина очакванията ни. Както и да е засега малкия е много добре - малко беше настинал, но ми е ясно защо и как се получи. Няма признаци на други болести, колкото до ушичките - не искахме да го мъчин точно заради настинката. Сега като е вече по - добре ще ги оправим :) но дори и да не се изправят - да е жив и здрав а другото - бели кахъри. Успех на всички в радостите с малките разбойници...

#42 Потребителят е офлайн   York-Mishell Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-March 11

Публикувано: 23 March 2011 - 09:04 PM

Здравейте,от 4 дни имаме нов член на семейството - йорки Мишел,родена е на 02.02.2011г. :)
Бях чела,че от зоомагазин не трябва да се купува йорки,но така се стекоха нещата...случайно се оказах в гр. Стара Загора и още по-случайно влязох да разгледам един зоомагаззин... :-) Няма да коментирам колко време си говорихме с продавачката до като тя не ми извади от "стаята за отдих" едно мъничко момиченце,става ясно,че когато я подържах 5 мин. в ръцете си не можеше да я оставя там. И хоп-от една разходка се сдобих с йорки и не ме интересуваше всъщност дали е толкова мини.
Сега,ще съм благодарна на всякакви съвети-като почнем от ушичките и стигнем до храненето. :-)
За сега яде само Роял Канин-Стартер (така ме посъветва ветеринаря) и пастетчета,какво ще ме посъветвате?
Не знам как да прикача снимка,за това слагам линкче: http://forum.dog.bg/...2839-и-още/ възожно ли е да не изправи ушите?
Извинявам се за безкрайните се въпроси,но наистина в моента много неща напират в главата ми.
Благодаря!

#43 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 23 March 2011 - 09:27 PM

Здравейте и добре дошли на вас и малката сладурка !!!

На всички въпроси който задавате вече има написани отговори във форума ... просто го прочетете :))

Успех :ba_025:
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#44 Потребителят е офлайн   York-Mishell Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-March 11

Публикувано: 23 March 2011 - 09:34 PM

Пак се извинявам,още съм в еуфория. Понеже не съм имала до сега поглед над породата,т.е. много малко йоркита познавам,бихте ли ми казали дали е в стандартите (поне от това,което се вижда на снимката) ще Ви бъда признателна!

#45 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 23 March 2011 - 09:52 PM

Показване на мнениетоYork-Mishell, в 23 March 2011 - 07:04 PM, написа:

Здравейте,от 4 дни имаме нов член на семейството - йорки Мишел,родена е на 02.02.2011г. :)
Бях чела,че от зоомагазин не трябва да се купува йорки,но така се стекоха нещата...случайно се оказах в гр. Стара Загора и още по-случайно влязох да разгледам един зоомагаззин... :-) Няма да коментирам колко време си говорихме с продавачката до като тя не ми извади от "стаята за отдих" едно мъничко момиченце,става ясно,че когато я подържах 5 мин. в ръцете си не можеше да я оставя там. И хоп-от една разходка се сдобих с йорки и не ме интересуваше всъщност дали е толкова мини.
Сега,ще съм благодарна на всякакви съвети-като почнем от ушичките и стигнем до храненето. :-)
За сега яде само Роял Канин-Стартер (така ме посъветва ветеринаря) и пастетчета,какво ще ме посъветвате?
Не знам как да прикача снимка,за това слагам линкче: http://forum.dog.bg/...2839-и-още/ възожно ли е да не изправи ушите?
Извинявам се за безкрайните се въпроси,но наистина в моента много неща напират в главата ми.
Благодаря!

С храната сте добре. Аз ползвам Puppy на Еukanuba за малки породи, но с каквото е захранено това е. В последствие можете да смените, ако видите, че не му действа добре.Тъй като сте взели кучето от зоомагазин, аз на Ваше място не бих се доверила, че е наистина е обезпаразитявано и че наистина има поне първа ваксина. Така, че бих обезпаразитила мъника и след седем дена бих отново му сложила първата ваксина, ако не изкара глисти. После на всеки 21 дена се поставя всяка следваща ваксина. Кучето се обезпаразитява с паста за бебета на Vitamiminthe на Virbac или Дронтал Пупи. Акцентирам Ви върху това, че дастатъчно се начетохме в последно време на препоръки от "велики ветринари", дето умориха бебета. Двете пасти, редувайки ги можете да ги ползвате до навършване на 1 г. на бебето Ви. Никога последоветелно не се обезпаразитява с едно и също. От обезпаразятяване до обезпаразитяване трябва да са минали 2,5 м. През първата година е желателно преди всяка ваксина минимум 7 дни преди това да е обезпаразитено кучето, тъй като нямате представа дали майката и бащата преди заплождането са били обезпаразитени и ваксинирани.
Колкото до ушите е "Божа работа". Правилно поставените и изправени уши е генетика. Ако Вашето куче е наследило от родителите си и пра родителите си клепнали уши не може да ги изправите. Може да пробвате с подстригване и шини, но това дето са му предали майка му и баща му няма как да го промените. Въпреки, че преди време аз изправих ушите на куче на 1,8 м, но просто съм помогнала на заложенето от природата, не съм измислила "топлата вода". Сега кучето Ви е малко дори и чистопородните в момент на смяна на зъбите, ту им се изправят, ту им клепват. Въпрос на генетика.
Това дали ще са изправени или клепнали ушите не е никакав проблем, взелили сте си другарче в живота, което да Ви е най-добрия приятел.
Страшните неща са исхемична болест, диабет, луксация и т.н.
Много здраве пожелавам и щастливи дълги съвместни години.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#46 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 23 March 2011 - 09:53 PM

Показване на мнениетоYork-Mishell, в 23 March 2011 - 07:34 PM, написа:

Пак се извинявам,още съм в еуфория. Понеже не съм имала до сега поглед над породата,т.е. много малко йоркита познавам,бихте ли ми казали дали е в стандартите (поне от това,което се вижда на снимката) ще Ви бъда признателна!


Ще разберете сама, когато стане на 7 м. Сега е порсто едно садко кученце приличащо на йоркширски териер., но..........
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#47 Потребителят е офлайн   York-Mishell Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-March 11

Публикувано: 24 March 2011 - 12:37 AM

Много благодаря за отделеното време!
Така,в събота и дадохме пастичка не изкара глисти,днес ни чипираха,а в петък и ваксинират отново.Трябвало да бъде напълно здравичка,а вчера и днес повърна по веднъж.

#48 Потребителят е офлайн   cherryta Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-June 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 June 2011 - 03:31 PM

Здравейте, вече се представих в друга тема на форума, но вероятно не е била подходяща.
От 3 месеца имаме малко сладко кученце и всички сме очаровани от нея.
Казва се Чери и е на 4 месеца. Подариха ни я приятели, които имат два йоркшира-мъжки и женски, и въпреки, че по време на разгонването на женската и двамата са били с памперси ...
Е, сега си имаме Чери!
Пиша по повод разходките на малките ни любимци.
Днес говорих по телефона с една госпожа от община Младост, която ми разясни подробно къде са местата за разходка на кучета.Оказа се , че при нас мястото за тази цел е "западно от аутлет център".
Това място всъщност е пространство с граница бул.Александър Малинов.
На въпроса ми дали планират някакво обезопасяване на този участък с цел някое куче да не попадне под гумите на кола, отговора беше:
- НЕ! НЯМА СРЕДСТВА!
НО, добрата новина е , че собствениците на кучета могат да поемат инициатива и със собствени средства да обезопасят и обособят района, като изпратят заявление за откриване на процедура към съответния кмет на община, и да изчакат разрешение.
Споделям тази информация с вас, защото мисля , че е добра идея да се обединим и изградим специални кучешки гардинки, които да са безопасни, дори и с наши средства.
Надявам се , че не съм била досадна и поне малко полезна.

#49 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 22 June 2011 - 06:50 PM

Показване на мнениетоcherryta, в 22 June 2011 - 01:31 PM, написа:

Здравейте, вече се представих в друга тема на форума, но вероятно не е била подходяща.
От 3 месеца имаме малко сладко кученце и всички сме очаровани от нея.
Казва се Чери и е на 4 месеца. Подариха ни я приятели, които имат два йоркшира-мъжки и женски, и въпреки, че по време на разгонването на женската и двамата са били с памперси ...
Е, сега си имаме Чери!
Пиша по повод разходките на малките ни любимци.
Днес говорих по телефона с една госпожа от община Младост, която ми разясни подробно къде са местата за разходка на кучета.Оказа се , че при нас мястото за тази цел е "западно от аутлет център".
Това място всъщност е пространство с граница бул.Александър Малинов.
На въпроса ми дали планират някакво обезопасяване на този участък с цел някое куче да не попадне под гумите на кола, отговора беше:
- НЕ! НЯМА СРЕДСТВА!
НО, добрата новина е , че собствениците на кучета могат да поемат инициатива и със собствени средства да обезопасят и обособят района, като изпратят заявление за откриване на процедура към съответния кмет на община, и да изчакат разрешение.
Споделям тази информация с вас, защото мисля , че е добра идея да се обединим и изградим специални кучешки гардинки, които да са безопасни, дори и с наши средства.
Надявам се , че не съм била досадна и поне малко полезна.



А няма нужда хем да си плащаме данаци, хем все да мрънкат, че пари за това и онова няма. А къде ни отиват парите от данаците?!
Тази година така се получи, че наредбата в която е оказано за местата за разхождане на кучета е приета след като бюджета на Столична община е гласуван.
Надявам се в края на тази година, когато гласуват бюджета за 2012 да предвидят средства.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#50 Потребителят е офлайн   yorkie.Moli_- Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 July 2011 - 06:15 PM

Здравейте и от мен.
Много хубав форум за йоркито.. Този форум с всички теми много ми помагат, защото и аз скоро ще се сдобия с такова малко съкровище! Разбира се, когато и аз се сдобия с малкото бебче, ще Ви пишем!! Поздрави на всички Вас и вашите прекрасни любимци ..! :smile:

#51 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 16 July 2011 - 09:09 PM

Показване на мнениетоyorkie.Moli_-, в 16 July 2011 - 04:15 PM, написа:

Здравейте и от мен.
Много хубав форум за йоркито.. Този форум с всички теми много ми помагат, защото и аз скоро ще се сдобия с такова малко съкровище! Разбира се, когато и аз се сдобия с малкото бебче, ще Ви пишем!! Поздрави на всички Вас и вашите прекрасни любимци ..! Качена снимка


Добре дошли.
Стараем се да сме полезни.
Надявам се от тук нататък да публикувате постове изпълнени с радост и позитивизъм, че от няколкото поста на един нов потребител в темата "Здравословни проблеми" от няколко дни на мен лично ми е причерняло и за кой ли път си задавам въпроса без отговор: "Докога хората ще позволяват да бъдат мамени?"
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#52 Потребителят е офлайн   stela_chagovec Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 14-November 08

Публикувано: 09 August 2011 - 12:36 PM

Здравейте на всички аз съм Стела с бебе Миси,отдавна чета във форума и съм намерила интересни и полезни неща :)Прикачена снимка

#53 Потребителят е офлайн   borti79 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-August 11

Публикувано: 27 August 2011 - 05:57 PM

Здравейте и ош мен Аз съм можеби единствената луда , която отглежда 3 броя Йоркита :wg_053: :wa_048: :zz_217:

#54 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 27 August 2011 - 06:22 PM

Аз имам 38 .... :md_064:
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#55 Потребителят е офлайн   didi_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 15-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 August 2011 - 07:38 PM

Винаги ми е било интересно какво е усещането човек да има такъв голям брой кучета около себе си :wub:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 27 August 2011 - 08:10 PM

Показване на мнениетоdidi_bs, в 27 August 2011 - 05:38 PM, написа:

Винаги ми е било интересно какво е усещането човек да има такъв голям брой кучета около себе си Качена снимка



Ами лесно можете да се досетите. Умножете всичко което Ви се случва с едно куче по колкото искате: 10-20-30 и ще получите резултата на усещането Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#57 Потребителят е офлайн   didi_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 15-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 August 2011 - 09:56 PM

Отказах се... Няма да има място за мен в собственото ми легло!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   borti79 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-August 11

Публикувано: 28 August 2011 - 08:08 PM

Предполагам,че за да имате 38 броя, ги развъждате ?А относно усештането,мисля , че се побърквам :db_046:

#59 Потребителят е офлайн   jesica Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-October 11

Публикувано: 21 October 2011 - 07:31 AM

Показване на мнениетоlidiya, в 07 May 2010 - 07:30 PM, написа:

Показване на мнениетоolly_dolche, в 07 May 2010 - 01:18 PM, написа:

Здравейте! От 1 месец чета този форум и преди всичко искам да Ви изкажа огромни благодарности, защото нучих много полезни неща свързани с породата. Имам си момиченце, родено на 14.03. и се казва Оливия. При мен е от 2 седмици и вярно е, че не е никак дълго време, но доста преживяхме и двете... Чаках я още преди да се роди.. Много исках момиченце и не знам късмет ли е или съдба, но от кучилото тя беше единственото момиченце.. И за да не се впускам в подробности..миналият петък отидохме да ни слагат първата ваксина и оттогава започнаха мъките ни.. На следващия ден сутринта обаче поглеждам на пелената и в изпражненията й имаше малко кръв, а тя беше доста омърлушена. Започнах да звъня на ветеринарката, която ни сложи ваксината, но тя така и не си вдигна телефона... Намерих друг ветеринар и когато я прегледа каза, че тази кръв е възможно да е била от глистите, които се отлепили от стомаха и куп други простотии, удари и някаква инжекция, за да й спре разстройството и ни даде някакви хапчета... Прибрахме се, но тя само спеше, а на вечерта отказа и да яде.. Пак започнах да звъня на ветеринарката,която й сложи ваксината, но пак без резултат...После звъннах и на другия лекар, който я прегледа същия ден, но и той не си вдигна телефона...Сигурно съм звъняла около 2 часа, а през отва време Оли беше ни жива, ни умряла.. Случайно моя приятел каза, че мернал един негов приятел, който е в града (по принцип човека има клиника във Варна, но си идва всяка седмица, защото има клиника и тук в Стара Загора) и му се обади.. това беше към 24.00 и човека веднага ни каза да отиваме в клиниката... Само й бутна термометъра в дупето, помириса го и каза, че е болна от "паровироза"..Каза, че при тази болест изпражненията имат специфична миризма. Веднага и сложи някакъв серум, който да спре действието на ваксината, сложи я на системи, после й сложи и антибиотици..Измъчи се кученцето, НО на следващия ден наистина имаше положителен резултат и така ходихме всеки ден да ни слагат антибиотици и така до вчера. Вече сме здравички и постоянно тичаме, хапеме и играеме.. Изобщо през голям кошмар минахме, но аз не спирам да вярвам, че всичко ще е наред! Срамота е в града на ветеринарните лекари Стара Загора рядко да се намерят свестни такива! Та това е нашата история... И за да е по- ясна картинката ето няколко снимки на моето момиченце:

Добре дошли. Много хубава новина, че малката е вече добре. Дано с това да са ви свършили проблемите. Хубаво е, че 1 месец сте чели форума, но може би не сте запомнили много от прочетеното, защото ако беше противното щяхте да сте много внимателни от къде си взимате кучето и нямаше да изживеете този кошмар, който описвате. Отново искренно пожелавам да ни разказвате само приятни и забавни случки с новия член на Вашето семейство. :smile:

Здравейте и от мен новорегистрирана от Варна,искам да споделя че и ние имахме същия проблем с нашето бебе Арчи-сега на 2.5месеца.Като го заведохме при доктора да го регистрираме той нямаше никакви ваксини,затова му даде паста за вътрешно обезпаразитяване и ни направи схема за ваксините и следващи обезпаразитявания.Още на следващия ден кученцето беше ни живо ни умряло,не се хранеше,повръща на няколко пъти и се притесних и го заведох отново при доктора.По същия начин както при Оливия като му сложи термометъра в дупето,излезе кръв,тогава казаха че имат съмнения за Паровероза-много се уплаших.Направиха му троен тест за 3 вида болести за които се съмняваха.Слава богу оказа се някакви паразити в големи количества-YSOSPORA.Веднага му сложиха 3 инжекций и още след няколко часа започна да се оправя.И така се лекувахме 10дена.Обясниха ми че тези паразити за доста често срещани болести при малките кученца,независимо от къде си го взел.Никой не е застрахован за съжаление,важното е да се обърне внимание навреме и да се реагира адекватно.Сега е голям бяс,и много лаком.Да ми е жив и здрав всички много му се радваме,и с нетърпение чакаме да му сложат и третата ваксина и да излизаме по разходки.Това е от мен за сега.

#60 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 21 October 2011 - 08:33 AM

Добре дошли във форума Джесика :md_064:
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни