Dog.bg Форуми : Добре дошли!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Добре дошли!

#61 Потребителят е офлайн   kacumoto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 29-October 11

Публикувано: 03 November 2011 - 10:09 PM

Горките животинки и горките вие, който сте минали през такива изпитания. Страхотно е, че крайния резултат от всичко е добър, защото знам, че при паровирозата има голям процент смъртност. Ние преди да се сдобием с нашата Британи имахме друго малко йорки. Казваше се Зита. Живя при нас само две седмици. Аз като един наистина новак в отглеждането на йорки, пък и на куче изобщо се съгласих да ми доставят от Хасково от "Развъдник" без да съм видяла нито нея, нито родителите й. Донесоха я една нощ с куриерска фирма. Беше най-малкото и сладко същество на света. Цяла нощ спа в спалнята до леглото ни, защото ме беше страх да не я смачкаме на спалнята. Беше енегична и много сладка. Аз си взех отпуска, за да съм вкъщи докато свикне малката душица. И я оставихме на връх Нова година с баба ми. На 1 януари ми се обадиха да ми кажат, че е починала. Беше наистина голяма мъка. Плакахме и аз и мъжа ми и детето. Много, много гадно. Почувствах се толкова виновна, че не съм си била вкъщи с нея. След време единственото обяснение за случилото се установихме, че е че може да се е случило от стрес, от гърмежите. До последно е била здрава и не е имала признаци да не се чувства добре.
Сега госпожица Британи за 2 години се е отделяла от нас само веднъж и честно казано звънях да я проверявам по няколко пъти на ден. Треперим й повече от колкото някои хора на децата си. Водим я почти навсякъде с нас. Обожавам я! Синът ми пък казва, че я обича повече от нас с баща му. Казва моля ви не се сърдете, но Брити е много сладка и я обичам малко повече от вас!
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Danni_my angels Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 05-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 12 November 2011 - 03:07 PM

Здравейте, аз съм Дани и от 2 седмици си имам прекрасна малка принцеска на име Моли. Тя е на 2 месеца и 7 дни. Поздрави на всички от малката Моли!!! Прикачена снимка

#63 Потребителят е офлайн   Татяна Гълъбинова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 18-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2012 - 03:22 PM

Здравейте,

казвам се Татяна, от София съм и от 07.01.2012 г имам малък "мъж" на 2 месеца с име Чочи :re_037: . Не съм го взела от развъдник и се надявам да не съжалявам за това някой ден... но Божа работа. Чочи е много игрив, наричам го "неуморния", чак ми е чудно, като чета тук във форума за кротки и гушещи се йоркита :)
Пиша, за да се присъединя към обичащите йоркита, и най-вече да благодаря на създателите на този форум, койте се оказа изключително полезен за нас!
Ще се опитам да кача снимки, но "неуморния" не остава и за миг в една поза, за да бъде сниман :) На аватара ми е на 50 дни.

Желая на всички съфорумци една прекрасна и изпълнена с усмивки година!

#64 Потребителят е офлайн   Love_My_Iork Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 02-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2012 - 09:29 PM

Здравейте!
Честито малко неуморно бебе йорки! Споделям напълно радостта ви, защото и аз имам същия малък "мъж" вкъщи :mg_062: Името му е Йорк и е един прекрасен малък представител на породата. С радост ще споделяме хубавите и забавни моменти с всички съфорумници!

#65 Потребителят е офлайн   ARRA Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2012 - 02:29 PM

Здравейте казвам се Мариела и от 1месец в нашето семейство вече е и ARRA,която е на 3 месеца

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#66 Потребителят е офлайн   sisis4a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 28-June 09

Публикувано: 27 January 2012 - 03:02 PM

Добре дошли! Да ви е жива и здрава имного да ви радва, а вие мнооого да я обичате!

#67 Потребителят е офлайн   Snineva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 12

Публикувано: 13 February 2012 - 05:48 PM

Здравейте :) да се представя и тук имам малко йорки на 3 месеца Ари се казва. Имах и друго преди това , но...... Надявам се да имате време и да помагате ако се наложи със съвети, а пък ако някой иска да се разхождаме заедно като се постопли ще е супер :)

#68 Потребителят е офлайн   viktoriq7 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 02-April 11

Публикувано: 15 February 2012 - 10:00 AM

От къде сте?

#69 Потребителят е офлайн   Snineva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 12

Публикувано: 15 February 2012 - 11:53 AM

От София

#70 Потребителят е офлайн   Татяна Гълъбинова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 18-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2012 - 04:01 PM

Здравейте! Да ви е живо и здраво и сигурна съм е много щуро :) Поне моя е такъв! От кой квартал сте? Аз съм от Левски В и ще се радвам, ако намеря на Чочи дружки за игра :be_107:

#71 Потребителят е офлайн   Snineva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 12

Публикувано: 17 February 2012 - 04:07 PM

В Хаджи Димитър сме :) ще е супер да си имат компания , ние ще може да излизаме след седмица, дано да се стопли както казват

#72 Потребителят е офлайн   Татяна Гълъбинова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 18-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 20 February 2012 - 11:32 AM

Дано! На нас вчера ни беше първото излизане и не мина много добре :( Но предполагам, че всеки ден по малко и ще свикне, а и вече няма да е студено и кишаво. А щом сте в съседния квартал значи ще ги запознаем :be_107:

#73 Потребителят е офлайн   Love_My_Iork Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 02-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 23 February 2012 - 08:34 PM

Здравейте :re_037:
Колко сте големи? Моя сладур е на 3 месеца и половина и още не сме се разхождали, незнам от кога е редно да се случи това изживяване за малкия йорки . Извеждали сме го, но от входа в колата и целия трепери от срах и ужас и студ, може би... Веднъж излезе и на терасата и стоеше като замръзнал, много му е странно на лапичките явно .. :md_064:

#74 Потребителят е офлайн   Татяна Гълъбинова Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 18-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 February 2012 - 07:14 PM

Здравейте, ние сме на 3 м и 9 дни. Може да излизате 10-12 дни след третата ваксина. Иначе и моя треперушко много се страхува,но предполагам, че като свикне няма да иска да се прибира :) радва се на всички хора и хуква след всеки, много е дружелюбен

#75 Потребителят е офлайн   Snineva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 12

Публикувано: 27 February 2012 - 11:44 AM

Здравейте, ние излизахме преди 2 дни ....... голям шок с този силен вятър :) Дано се стопли по скоро

#76 Потребителят е офлайн   Nikol26 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 07-March 12

Публикувано: 07 March 2012 - 09:20 PM

Здравейте! :wb_052: Имам си йорки вече почти 2 години сега е разгонена и мислим да я пуснем,но не можем да намерим момченце за нея...Тя е мини йорки и е 1,850гр от Бургас сме,ако има някои желаещ да разбере или попита още нещо веднага ще отговоря! :db_046: Ето и някои снимки на парвата е като бебе Качена снимка , а тук е от една разходка на скоро Прикачена снимка

#77 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 07 March 2012 - 09:50 PM

Само искам да кажа, че е пълна лудост да заплождате куче под 2кг..Изобщо наясно ли сте с усложненията, която една бременност може да доведе при толкова малко куче?! Ако искате да рискувате живота на кученцето си...давайте, но за мен това е абсолютна безотговорност и показва само едно - че или изобщо не се замисляте, или изобщо не обичате съществото до вас! Качена снимка
Съжалявам, че съм толкова директна, но тези животинки са толкова крехки, че се вбесявам всеки път, когато прочета нещо подобно! Иначе е страхотна сладурана и дано ви е жива и здрава още дълги години!
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Nikol26 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 07-March 12

Публикувано: 07 March 2012 - 10:24 PM

Показване на мнениетоDiLqNkaa, в 07 March 2012 - 09:50 PM, написа:

Само искам да кажа, че е пълна лудост да заплождате куче под 2кг..Изобщо наясно ли сте с усложненията, която една бременност може да доведе при толкова малко куче?! Ако искате да рискувате живота на кученцето си...давайте, но за мен това е абсолютна безотговорност и показва само едно - че или изобщо не се замисляте, или изобщо не обичате съществото до вас! Качена снимка
Съжалявам, че съм толкова директна, но тези животинки са толкова крехки, че се вбесявам всеки път, когато прочета нещо подобно! Иначе е страхотна сладурана и дано ви е жива и здрава още дълги години!

Парво благодаря за отгвора,второ доколкото съм информирана породата не достига повече от 1,700-2.100 кг трето преди да сме преценили сме посетили вет. консултирали сме се,дори ни каза че е малко едричка,като се има на предвид,че майка и я е била заплодена 1,600 гр.Според вас колко може да достигне едно кученце от тази порода при положение,че стандартите показват,че достигат до 2кг и малко?

#79 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 07 March 2012 - 10:34 PM

Уважаема, явно сте доста бегло информирана и сте пропуснали да прочетете малко за породата, преди да се заемете с отглеждането на такова куче..ето Ви стандарта: http://forum.dog.bg/...B0%D1%82%D0%B0/ - пише до 3.1 кг.(лесно може да потърсите и в интернет в официалните сайтове на FCI например). Само между другото - има случаи на световен шампион, който е 5кг. Много по-важни са пропорциите и други белези отколкото теглото.
Да, моето кученце също е 1,800кг, но е изключително малък. Това, че майката е била заплодена 1,600кг е издевателство над животинчето. Нямам намерение да споря с вас. Слушайте си "изключително компетентния" ветеринар и силно се надявам да не пишете след време пост тук, след който да трябва да Ви успокояваме за загубата Ви или да стискаме палци момиченцето Ви да преживее секциото. Наистина изборът си е изцяло Ваш, но на Ваше място, аз бих попрочела малко повече за рисковете от една такава бременност, вместо сляпо да се доверявам на дивотии. А за дипломата на Вашия ветеринар не ми се мисли как е придобита... Със здраве и дано наистина кученцето Ви е добре..за жалост животните страдат заради хорската глупост и невежество!
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   Nikol26 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 07-March 12

Публикувано: 07 March 2012 - 10:42 PM

Не мисля,че трябва да ме нападате!Напротив щом сте по-запозната обяснете ми,защото явно не сам попаднала на добър ветелинар,само да се уточня говоря за мини йорки!От това,което разбрах за да има поколение кученцето ми трябва да качи поне 1кг,тоест около 50% от масата си?Наистина може да сам ''невежа'' или както искате го наречете,но доколкото сам запозната кученцата от тази порода(не мога да говоря за други) растат до 10 месец??Струва ми се нелепо,че за да има поколение трябва да качи 50% върху теглото си?Или греша?

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни