Dog.bg Форуми : Трета Национална Кили Изложба

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Трета Национална Кили Изложба

#21 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 October 2007 - 10:15 PM

Още чакаме снимки!!!!
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   DANGER_LSD_F Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом,България

Публикувано: 24 October 2007 - 05:38 PM

снимките,доколкото разбрах,се подреждат по хронологичен ред,така че не се притеснявайте ;)поздравления за организацията,чак тук се чу колко е било успешно мероприятието!поздравления  :blink: :->)

#23 Потребителят е офлайн   AQUASAUR Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-January 06

Публикувано: 26 October 2007 - 08:20 AM

Привет на Всички Акваристи и специално за Феновете на тези уникални Рибки Килитата!
Провелата се специализирана Изложба с международно участие в Ботевград,
беше едно наистина впечатляващо за мен събитие!
Може да съжалява всеки, пропуснал да се потопи в атмосферта на това Шоу
и да види отблизо всички тези, макар и миниатюрни рибки, но изумително обагрени създания на Природата...
Беше много много отдавна...когато мероприятия от този род, все още се организираха и радваха душата на Аквариста...
а също и окото на всеки естет и любител на подобен род Екзотика...
Макар и състояща се само от 20-тина Члена КАБ доказа за пореден път,
че Любимото Хоби и ентусиазма, могат да се впрегнат в един наистина сплотен и всеотдаен Колектив,
способен да сътвори такава атрактивна Арена, на която да се отзоват не малко Чуждестранни Представители,
както по отношение на участието, журирането...така и в наградно-рекламния фонд!
Казвам всичко това до сега, малко като страничен наблюдател, въпреки че отскоро и аз бях приет за Член на КАБ,
но поради заетоста си, успях да бъда съпричастен само донякъде с всичката огромна работа,
която бе свършена по реализирането на това Събитие! 
Обикновено, в ролята си на консуматори, често не си даваме равносметка за всички задкулисни усилия
и проблематика, съпровождащи организирането и успешната реализация на такива мероприятия
и по-скоро търсим кусурите и зачепкваме недоизгладените неща...
Крайно време, струва ми се е обаче, да започнем да ценим такива инициативи
и да ги подкрепяме поне с присъствието си...
както и да се замислим доколко биха могли, те да бъдат много повече и всестранни
в сферата на това наше Любимо Хоби Акваристиката!?

Започвам репортажа с няколко уводни снимки...
На готовото Всички се радваме...но що дерзаене пада по време на приготовленията и след това...

Качена снимка

Качена снимка
Vasko: Пристигнахме във вторник, но не успяхме да влезем в помещението, отредено за изложбата заради предизборната кампания. Както виждате - работим на театрална сцена, след това, във сряда, се пренесохме във фоайето на читалището.

Качена снимка

Разпределянето и, настаняването на стотиците Състезатели в над 130-те макар и малокалибрени аквариума,
също се оказа доста трудоемка и отговорна задача...

Качена снимка
Vasko: Предварителният списък улеснява много настаняването на рибите, въпреки че винаги трябва да се направят някои корекции.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

И ето дългоочакваната гледка...на завършената и готова за предстоящото Шоу Кили аква-Панорама...

Качена снимка

Качена снимка

А това бе и Екипът на Журито, готов за професионалното оценяване на съответните състезателни Групи.

Качена снимка
Vasko: Николай Нинчев, Васко Гогов, Дорис и Вернер Нойман, Тодор Мечков, Тодор Христов, Боян Георгиев, Христо Христов

Всъщност, всички аквариуми бяха доста скромно, но прилежно аранжирани
и добре осветени, фона от тъмна хатия даваше добър визуален контраст с колорита на рибите...
за съжаление обаче, не така приказно стоеше въпроса с фотографирането на Състезателите...
Блеснати от светкавиците уж черният грунд и фон...се оказаха кошмарно сиви...
А "газираните" мехурчета по интериора ...стреса при повечето рибки и др. такива субективности...
се оказаха още по-фаталнни за да бъдат показани тук подобаващо някои от най-заслужилите Състезатели...

Както и да е...няма да се оправдавам повече и се надявам поне отчасти да Ви направя съпричастни
с чара и обаянието на тези Рибки...
Ето и първата партида:

Aplocheilus Lineatus Goa
Качена снимка

Aphyosemion Gabunense Gabunense
Качена снимка

Chromaphyosemion Bivitatum Funge
Качена снимка

Simpsonichtys spec Urucuia

Качена снимка

Nothobranchius Melanospilus Machimboni

Качена снимка

Fundulopanchax Ndianus
Качена снимка

Aphyosemion Australe Cap Lopez
Качена снимка

Aphyosemion Striatum GEMHS 00-34
Качена снимка

Fundulopanchax Gardneri Mamfensis
Качена снимка

Archiaphyosemion Petersi Banco Park
Качена снимка

Vasko: Следва продължение!

#24 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 October 2007 - 09:13 PM

Много добре. Много ме е яд, че не отидох.
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2007 - 04:56 PM

Голяма част от работата беше отхвърлена. Чувствахме се по-спокойни вече. Предстояха приятните емоции.

Качена снимка
Поглед от стаята в хотела към сградата на читалището.

Качена снимка
Изглед отвън.

Откриването на тази дългоочаквана и 3-та поредна наша изложба направи президентът на КАБ - г-н Тодор Мечков.

Качена снимка

Качена снимка

След кратката му, но емоционална реч, се усминах вътрешно. Една от мечтите ни, Първата Международната Изложба на Кили Рибки в България, вече беше факт! Предполагам, че и колегите ми от асоциацията са се почувствали по този начин. Официален гост беше Вернер Нойман. С него беше и съпругата му Дорис. Вернер е главен редактор на бюлетина на DKG, отговаря за връзките на DKG с КАБ, има няколко елтни книги за кили рибки, непрекъснато се занимава с изследвания в систематиката. Всеки сериозен кили акварист по света знае неговото име. Той е наш почетен член, което е огромна чест за нас!

Първите посетители не закъсняха.

Качена снимка

Заедно с тях и журналистите от местните медии.

Качена снимка

Качена снимка

Томболата, на която се разиграваха прекрасни акваристични продукти за скромни пари, набра скорост от самото начало.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Един от първите изтеглени продукти беше този външен филтър на "Eheim". По ирония на съдбата негов притежател стана Тодор Мечков.

Качена снимка

Около 11:30 сутринта получих обаждане по телефона, че вкъщи са пристигнали рибите от AKFB. Тръгнах веднага за София. За съжаление, тези прекрасни екземпляри закъсняха с 24 часа. Предполагам, че без никакъв проблем щяха да спечелят доста награди. Все пак, не беше редно да ги оставяме извън класирането и добавихме нова, осма група, специално за тях. Когато се върнах надвечер в Ботевград с рибите, останах удивен от интересът към нашата изложба.

Качена снимка

Качена снимка

Наистина, Ники Нинчев се беше постарал доста. Двадесетина дни преди откриването реклама за изложбата ни течеше по местните вестници и една от кабелните телевизии. Както се вижда, това даде нужният ефект.

Петъчната вечер завършихме в рибния ресторант на града. Цялата група на КАБ плюс още един местен акварист - Тишо и неговата съпруга. Прекрасна вечер, жива музика, песни и танци. С Тишо няма как да е по друг начин! Снимки от събитието ще има след известно време.

На следващия ден (събота) отново беше ден за посетителите. Започнаха да пристигат доста  нови хора - Асен Николов, Митко Славов и Ваня, Петър Дудин с един от синовете си, Иглика и Орлин,

Качена снимка

съпругата на Боби Георгиев - Дидка, Павел Цеков от Варна, Мони Димитров и Ивайло Ганев от Русе, моята приятелка Стилияна, AQUASAUR.... Предстоеше празничната вечеря с награждаването.

Следва продължение!

Заб. Снимките от този пост са на Боян Георгиев.

#26 Потребителят е офлайн   AQUASAUR Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-January 06

Публикувано: 30 October 2007 - 12:53 AM

Ето малко поредна добавка и от мен...

Rivulus Tenuis Papaloapan
Качена снимка

Aphyosemion Bualanum
Качена снимка

Aphyosemion Celiae Celiae Abonji
Качена снимка

Aphyosemion Celiae Teke CXC 21
Качена снимка

Nothobranchius sp Kiziko TAN 05 RB

Качена снимка

Nothobranchius sp Kiziko pair
Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 04 November 2007 - 11:42 PM

Като гледам снимките, мога само да Ви поздравя с това, което правите. Присъствала съм само на 1но изложение във Варна и беше много приятно. Гледам, че имате и посещаемост, което е чудесно. За мен рибките са източник на невероятна красота и хармония - до толкова ми се изчерпва подробното познание за тях :))) (е и малко повече де). Желая ви успехи в това, което правите  :->)

#28 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2007 - 11:31 AM

Благодаря, bellissima!

Преди награждаването обаче, трябваше да се състои още едно събитие. Това беше лекцията на Вернер Нойман за подрод Kathetys.

Качена снимка

На голям екран минаха безкрайно много снимки и карти на разпространение на тези симпатични рибки от рoд Aphyosemion. Вернер изнасяше лекцията си на английски език, а Тодор Мечков превеждаше на български.

Качена снимка

С тази лекция Вернер Нойман доказа, че е един от водещите специалисти в кили систематиката и успя да изясни някои спорни въпроси около тези рибки. Представител на подрод Kathetys има в една от снимките на AQUASAUR  в предишните му постове -  Aphyosemion bualanum.

Следва продължение! :-)

#29 Потребителят е офлайн   AQUASAUR Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-January 06

Публикувано: 08 November 2007 - 12:17 PM

Ето и следващата партида, която успях да пресея от всичките по-интересни, но не до толкова качествени за съжаление снимки...

Aphyosemion mimbon GEMLC 04/7
Качена снимка

Nothobranchius Rubripinnis Kiziko
Качена снимка

Epiplatys Annulatus

Качена снимка

А ето и три от видовете, които успях да си купя след търга:

Fundulopanchax Filamentosus Ijebu Ode
Качена снимка

Nothobranchius Jubbi Warfa Blue
Качена снимка

Fundulopanchax Deltaensis

Качена снимка

А този рядък и ценен Ривулус, за жалост не ми бе по джоба в тръжното наддаване...

Rivulus xiphidius Fourgassie SH-FG 05/06
Качена снимка

Стигам и до момента на представянето на Рибите, взели Приза: "The Best of Show"
собственост на Васко Гогов.
Фалахсите са също един доста рядък и престижен като ценност вид!
До колкото знам, Васко пръв ги внесе преди време в България
и все още "реколтата" от този вид е в доста оскъдно количество...
Естествено, "благородно" отстъпих на Васко и другите Маниаци
в наддаването за двата вида Фалахси от изложбата...щото и цената им скочи май към 50лв./чифт...
Всъщност Рибите изглеждат много по-добре, но на моите калпави снимки - толкова...

Fundulopanchax Fallax Fifinda Yellow

Качена снимка

ето и женската:
Качена снимка


Забравих да вмъкна и въпросния втори вид Фалахси, които бяха не по-малко красиви от Първенците:

Fundulopanchax Fallax Cl 98
Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   DANGER_LSD_F Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом,България

Публикувано: 08 November 2007 - 11:56 PM

С риск да се повторя-БРАВО!!!! :->) Доказахте,че отдавна принадлежим към европейското общество и е време да покажем,че имаме желание и истински усет към качествените и красиви неща! :drugarche: Успех и само нагоре  :->)

#31 Потребителят е офлайн   AQUASAUR Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-January 06

Публикувано: 16 November 2007 - 12:59 PM

Идва и още един от най-приятните моменти свързани с това Събитие... Качена снимка
а именно- обявяването на Победителите в изложбата,връчването на Наградите...
по време на една изключително емоционална Тържествената вечеря в уютно Ботевградско заведение...
Ха, НАЗДРАВЕ!Качена снимка

Качена снимка

Президентът на КАБ Тодор Мечков обявяви и награди подабаващо Победителите...
Качена снимка


Първо, бяха споменати и наградени Иво Ганев и Васко Гогов - спечелили призови места
и от едни други Международни Шампионати в Одеса и Прага това лято:
Качена снимка

Качена снимка

Резултатите от участието, оценките и Победителите... вече може би видяхте тук:
http://tsvetkov.be/K...007_results.pdf
По технически причини не успях да заснема всеки един от наградените...
Но общо взето на Васко Гогов съвсем заслужено му се наложи да приема овациите...доста пъти...Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Моето скромно участие в този Шампионат беше само с трима Претенденти/чифта
и бях наистина приятно изненадан,чувайки името си като победител в една от Категориите...  :-)
Качена снимка

А тази ефектна метална КУПА -Наградата за най-добра развъдна група Chromaphyosemion,
Бе връчена специално от нашия уважаем гост Вернер Нойман но г-н Т.Мечков:
Качена снимка

Качена снимка

Друга от Ефектните награди, лично анонсирана от Т.Мечков, бе специално гравирана с посвещение Бутилка Отлежало Червено Вино...
за най-голяма изложбена колекция от един род/подрод, която Васко отново прибра заради своите Fundulopanchaх!
Качена снимка

Качена снимка

Освен за първото място в Трета груа, Г-н Вернер бе награден и от фирма ТЕТРАза перфектната лекция,
която ни изнесе:
Качена снимка

От името на фирма DAJANA PET и нейният Представител за България г-н Н.Донов(Big Gonzo),
награди бяха връчени от В.Гогов и на победителите за Развъдни групи...
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

От името на СЕРА пък, г-н Тодор Христов, раздаде също интересни награди на всички Български участници... Качена снимка
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

На всеки етап от проведеното Събитие, една колоритна семейна двойка(Тишо и Галя),беше също съпричастна
и по домакински отзивчива на нашето мероприятие... Качена снимка
Качена снимка

Като финал на тази репортажна част, искам да изкажа от името на цялата наша КАБ
най-сърдечна благодарност на Домакина Килист - Ники Нинчев, съдействал всеотдайно "на  местна почва" в Ботевград
да бъде организирано и проведено това Кили-Шоу... Качена снимка
Качена снимка

Надявам се довечера да направя продължение и с една последна партида от моите снимки на Рибите-участници...

#32 Потребителят е офлайн   AQUASAUR Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-January 06

Публикувано: 21 November 2007 - 04:49 AM

Ето, че дойде ред и на  заключителната, не по-малко емоционална част поне за мен, от това Събитие Търга!
Всеки колега Килист си беше набелязал любимци от над стотината Изложбени Експонати...
и очакваше с нетърпение кои от тях ще станат негово достояние...желателно на по-ниска миза!?...
Нетърпеливи участници за Търга (извън числото на Обичайните Заподозрени от КАБ)
напираха още преди да сме успели да разтурим изложбените стилажи и атрибути, и да пакетираме и номерираме Рибите...
За съжаление, аз не успях да заснема нито поза от това тръжно наддаване,
и от единствените 2 снимки, предоставени ми от наш колега, се вижда само малка част от залата и участниците...
В действителност, освен мнозинството Членове на КАБ, участваха и поне още 10-тина души...
като наддаването за доста от Рибите, беше оспорвано и анонсите достигаха не малки  величини!!!  :rolleyes:


Качена снимка

Качена снимка


Ето някои от Рибите, които бях набелязъл...и една част станаха моя придобивка:

Fundulopanchax gardneri gardneri N'sukka
Качена снимка


Fundulopanchax Puerzli
Качена снимка


Fundulopanchax mirabilis moensis HAH98 Bakebe
Качена снимка


Fundulopanchax Gresensi Dagua Ntale
Качена снимка


Fundulopanchax Spoorenbergi
Качена снимка


Най ме беше яд,че ето този КАБАК ми се изплъзна...
Уникално Животно е, повярвайте ми!

Callopanchax occidentalis KABAK GM 97-4
Качена снимка

Качена снимка

Но пък другия му равностоен по Чар съименик от рода, стана мой:

Callopanchax Toddi
Качена снимка

Качена снимка


Ето този Пахипанхас, спечелил Първо място в 3-та група, също попълни Кили Колекцията ми!...(За скромната сума от 40 лв...  :huh: )

Pachypanchax Sakaramyi
Качена снимка

Качена снимка


За финал, ще се похваля отново, със 2 снимки на друг мой Любимец, донесен за Изложбата от г-н В. Нойман,
който също радва всеки ден окото ми...особено със своята Лъвска прозявка...

Aplocheilus Lineatus Goa
Качена снимка

Качена снимка

Това бе от мен.
Надявам се в близко бъдеще да продължа в Кили темата ми с нови и наистина качествени снимки на всички тези мой Любимци,
с които имах щастието да се сдобия, благодарение на тази уникална Изложба!

#33 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 22 November 2007 - 10:28 PM

Благодаря на Ицо за прекрасния фоторепортаж!
Няколко думи за търга. Не очаквах такава оспорвана борба за някои риби. Доста от рибите се продадоха в диапазона 20-40 лв. Най-скъпият чифт беше чешкият Diapteron cyanostictum продаден за 70 лв на...... мен  :-) под критичния поглед на приятелката ми, която записваше резултатите. Тъй като аз водех търга не бях съсредоточен върху покупките и пропуснах някои предварително набелязане експонати. Надявам се, че колегите, които ги купиха, ще успеят да ги развъдят.

#34 Потребителят е офлайн   filio Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 26-September 06

Публикувано: 27 November 2007 - 02:49 PM

Хайде и аз да се включа. Ами едно голямо браво за изложбата. Аз някак си проспах събитието, за което съжалявам. Поне мога да се порадвам на снимките на Ицо. Аплохейлосите много ме кефят  :yahoo:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни