Dog.bg Форуми : Обезпаразитяване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (48 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обезпаразитяване

#1 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2005 - 03:03 PM

На колко време трябва да се обезпаразитява кучето и как? d)
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2005 - 03:47 PM

Първото обезпаразитяване на кучето може и трябва да се направи на 20 дневна възраст, с препарати подходящи за бебета като Levamisol или Drontal puppy,тъй като бебетата могат да са заразени от майка си/независимо от това че майката е обезпаразитена при заплождането/

след 2 седмици следва повторно обезпаразитяване

Ако бебето изкара глисти и при първото и при второто обезпаразитяване е необходимо то да се повтаря до момента,в който то спре да изхвърля такива/това е лечението/.В противен случай рискуваме то да се разболее/друга тема/

Ако след вторият път не изкара глисти, то продължаваме с профилактичното даване на препарати вече за големи кучета като Drontal plus, Biheldon,Cestal,Prazimec-d/забранен за коли,шелти и бобтейл/и др. Добре е таблетките да се дават на гладно/при невъзможност с малка хапка храна/ и след това кучето да не се храни 2-3 часа. Важно е стопанина да следи изпражненията на кучето си след даване на таблетките, тъй като ако животните изкара паразити е необходимо третирането да се повтори след 14 дни.

Профилактичното даване на таблетки се повтаря на всеки 2-3 месеца d)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#3 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2005 - 04:24 PM

Какво ще кажете за обезпаразитяването с инжекции? Не знам името на препарата, но нашата ветеринарка го използва.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2005 - 05:26 PM

препаратите чрез които обезпаразитяването може да стане инжективно са само за нематоди т.е така наречените кръгли червеи(от рода на глистите), тези препарати не деистват на плоските червеи т.е тениите.Така че препоръчваме поне веднъж на 3м да давате комбинирани препарати които са и за двата вида вътрешни паразити.
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#5 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2005 - 06:15 PM

инжективният препарат е предимно за "глисти" , за тении се използва дронцит

дронцита е във всички хапчета за тении и глисти , но го продават и отделно...

относно схемите за обезпаразитяване има няколко според случая :

първо обезпаразитяване на 25 ден - левамизол = декарис , vitaminthe -virbacq bicheldon, drontal puppy

2-ра 35 ден- левамизол = декарис , vitaminthe -virbacq bicheldon, drontal puppy-ако има паразити
3 -то 60 ден vitaminthe -virbacq bicheldon, drontal puppy , drontal + ; или друг широкоспектърен препарат - ако има паразити

70 ден -vitaminthe -virbacq bicheldon, drontal puppy , drontal + ; или друг широкоспектърен препарат - ако има паразити

3,5 месеца bicheldon,drontal + ; или друг широкоспектърен препарат


цикъла на развитие на повечето паразити е средно 20 дни -така че първоначално до 6-8 месечна възраст ако изкарват паразити след дехилментизация това е схемата

[B] може да се прави изследване на фекалиите / акото, лайното / за установяване дали има паразити и тогава да се дава препарат
;)

#6 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 January 2005 - 05:32 PM

Здравейте........пак имам въпрос l) l)

Сара е обезпаразитявана за първи път още преди да я вземем,което стана когато тя беше на 50дни.После е обезпаразитена пак с Дронтал+,на точно на 3 месечна възраст.Не изкара нищо в изпражненията. Кога пак?В смисъл,че ветеринаря каза след 3 месеца(т.е. през март в нашия случай),а тук чета,че инкубационния период на паразитите е 20-тина дни...... bl)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#7 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2005 - 06:07 PM

;) средно на повечето паразити - нематоди/ глисти/ цикъла на развитие е 20 дни

горе е написана схема за обезпаразитаване ако кучето е изкарало паразити при предишните обезпаразитявания .

ако няма паразити в изпражненията схемата е през 2-3 месеца зависи от случая - по често през 3 месеца.

ако искате да сте сигурни има или няма паразити може да се направи копропроба и се проверява микроскопски за яйца / това става като занесете фекалии на вашия доктор и той прави изследване/

така че спокойно си я обезпаразитете през март за вашия случай b)

#8 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 January 2005 - 08:52 PM

Цитат

;) средно на повечето паразити - нематоди/ глисти/ цикъла на развитие е 20 дни

горе е написана схема за обезпаразитаване ако кучето е изкарало паразити при предишните обезпаразитявания .

3 месецако няма паразити в изпражненията схемата е през 2-3 месеца зависи от случая - по често през а.

ако искате да сте сигурни има или няма паразити може да се направи копропроба и се проверява микроскопски за яйца / това става като занесете фекалии на вашия доктор и той прави изследване/

така че спокойно си я обезпаразитете през март за вашия случай b)

Mnogo blagodarya trenertg..........za poreden put l) w) !!!!
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#9 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 01 February 2005 - 12:47 PM

моля за мен е удоволствие да помогна b)

#10 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 26 February 2005 - 08:24 AM

препаратите за обезпаразитяване не убиват паразитите , а деистват на нервите им като ги парализират и така излизат с изпражненията.моята схема е : 1 - ви път на 20 дневна възраст,с препарат безвреден за малки кученца. 2 -ри път на 30 дни със същия или друг безвреден препарат. 3 -ти път на 45- 50 дни.
за по -големи на възраст кучета през 1-2 месеца. за тях препоръчвам българския препарат " празимек"- аз го използвам и преди време в моя питомник идва един вет. доктор,който взема материал за изследване занякаква дисертация - паразитология-след 2 седмици идва пак ,каза че само при мен не е открил нищо и пак взе материал. дойде трети път и каза ,че пак няма нищо и помоли да даде на кучетата ми препарат ,който носешетой- беше в ампули. даде им изчака да вземе пресен материал и пак нищо не откри, така че празимек, отговорно заявавам ,че бях третирал кучетата си само с празимек.

#11 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2005 - 10:48 AM

Цитат

препаратите за обезпаразитяване не убиват паразитите , а деистват на нервите им като ги парализират и така излизат с изпражненията.моята схема е : 1 - ви път на 20 дневна възраст,с препарат безвреден за малки кученца. 2 -ри път на 30 дни със същия или друг безвреден препарат. 3 -ти път на 45- 50 дни.
за по -големи на възраст кучета през 1-2 месеца. за тях препоръчвам българския препарат " празимек"- аз го използвам и преди време в моя питомник идва един вет. доктор,който взема материал за изследване занякаква дисертация - паразитология-след 2 седмици идва пак ,каза че само при мен не е открил нищо и пак взе материал. дойде трети път и каза ,че пак няма нищо и помоли да даде на кучетата ми препарат ,който носешетой- беше в ампули. даде им изчака да вземе пресен материал и пак нищо не откри, така че празимек, отговорно заявавам ,че бях третирал кучетата си само с празимек.

Има породи, за които Prazimec -D е абсолютно ПРОТИВОПОКАЗЕН. Това са коли,шелти и бобтейл

Той съдържа Абамектин,който е токсичен за тях
Така,че аз не го препоръчвам за всички r)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#12 Guest_Ceco_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 February 2005 - 11:35 AM

Присъединявам се към колежката,установено е че празимека от всички препарати е най токсичен за черния дроб,ето за това е абсолтно противопоказен за кучета и котки до 6 месечна възраст ,за кучета с чернодробни проблеми и за много стари животни.Има далеч по качествени и безвредни препарати.

#13 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 26 February 2005 - 12:35 PM

веднъж на 1-2 месеца вътрешно обезпаразитяване не е ли прекалено натоварване за черния дроб, независимо с кой препарат го правим? не е ли по-разумно да се дават веднъж на 3 месеца фекалиите на анализ на наличието на паразити и ако няма такива да не се прави профилактика заради самата профилактика? Аз давам сега, но имам бебе вкъщи, като поотрасне малката се замислям дали просто да не мина на анализи и без нужда дане давам препарати. какво ще кажете?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#14 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 28 February 2005 - 03:16 PM

Ита, доколкото аз виждам Е свързано със здравето на домашната му котка, или поне аз така разбирам де, мисля, че все пак има нещо общо ....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#15 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2005 - 04:57 PM

последно разяснение:

- Коментираният препарат Prazimec -C никъде не е описан като противопоказен за животни до 6 месечна възраст, а до 2,5 такава. Всеки свободно четящ български език може да отвори и прочете указанията за ползване на препарата. r)

- Няма да допусна ветфорума ни да се превърне в място за заяждане bl)

- Нашият ветфорум е създаден с цел да сме в помощ на хората, отглеждащи животни b)
w)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#16 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 February 2005 - 05:01 PM

както Самотната е отбелязала ми се вижда доста свързано. защо не направихте забележка за парадирането на доктора със титлите и работното му място, които нямат връзка с това а на мен който питам какво мога да направя за да поправя или поне да получа компенсация за грешките на неговите колеги? аз не го нападам. питам. и мисля че вместо да демонстрирате колегиалност е по-добре да демонстрирате загриженост за животните. зощото колегиалността си я показвайте на конгресите а тук както казахте сме се събрали за животните. тъй като доктора явно се притесни ще съм благодарен вие да ми отговорите-не е от значение за мен кой ще се изкаже, стига да има квалификацията. а уважаемия доктор ще помоля за по-голяма обективност при изказванията и малко повече искреност и човечност. това важи са всички тук де-да не се засегне някой c)

пп-ще се регистрирам при първа възможност и мисля да започна да пиша и чета тук редовно. в повечето време е доста приятно местенце ;)

#17 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2005 - 05:25 PM

Празимец - Ц
Състав:
абамектин, празиквантел

фармакологично действие:
антипаразитно/ антихелминтно/ - основно срещу цестоди / тении/, трематоди, нематоди/глисти/, инсекти и акари/насекоми и кърлежи/
действието на празиквантела води до парализа и смърт на хелминтите, а абамектина предизвиква парализа на на глистите и насекомите.

показания:
при инвазия с цестоди,нематоди,кърлежи космояди,бълхи

противопоказания:
бозаещи котенца

дозировка:
за ендопаразити /вътрешни/ по 1 табл на 2,5 кг/ж.т.
за ектопаразити /външни/ по 2 табл на 2,5 кг/ж.т.

повторно след 10-14 дни

r) c)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#18 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 28 February 2005 - 06:43 PM

ето ме вече и регистриран b)
благодаря itа_vet за отделеното време и внимание. много се бях притеснил и да си кажа ядосал на моите ветеринари. аз си им имам много доверие и си водя котето само при тях. това изказване на Цецо ме накара да се усъмня в тях и след като се установи че той не е прав цялата ми ярост сега е насочена към него. очаквам да се обади и най-малкото да се извини публично така убедително като се изказа за препарата. защото в интерес на истината го хванах и в няколко други невинни лъжи, които за да се запази добрия тон ще премълча.

от цялата история все пак понаучих нещо и смятам да продължа обезпаразитяването с котешкия Дронтал. той ми беше препоръчван от доста време от моите ветеринари (могат да се видят на сайта на Анимо ако някой го интересува), но поради малко по-високата цена го отбягвах. след стреса който изживях се убедих че лев или два в повече не си заслужават да рискувам здравето на животното си c)

#19 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 28 February 2005 - 10:30 PM

Благодаря на ива-вет ,че публикува листовкота на "празимек",защото в момента я нямам и не можех да го направя.Не коментирах, че противопоказен за 2-3 породи, защото там го пише.Казах,че не го ползвам за малки кученца, защото ако се предозира/което при бебетата може да се получи/, известно време кученцата имат погледа и поведението на наркомани . Сега се надявам да бъда разбран.

#20 Guest_Ceco_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 February 2005 - 10:57 PM

До моите красиви колежки от itavet-извинявам се че съм иззел функциите ви,мислех просто да внеса едно уточнение!Ние от анимо Ви обичаме/е поне аз/ w)
До нашия анонимен клиент-разбира се че можете да си потърсите правата,но при следните условия-да излезете от анонимност,да кажете от къде сте го купили,кои лекар ви го е предписал и разбира се ако ИЗРИЧНО сте казали че котето е на 4 месеца.Моля заповядайте на нашия сайт www.animobg.com и там си оставете данните.Иначе така анонимно никакви права не може да имате.

  • (48 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни