Dog.bg Форуми : Обезпаразитяване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (48 Страници) +
  • « Първа
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обезпаразитяване

#781 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 13 December 2012 - 01:24 PM

Първо, колега, искам да благодаря за линка.
Второ:посочете ми къде съм казала, че Празимек е лош препарат?
Трето: Колега, посочете ми пример, в който съм трила ваше мнение, моля. Не заемайте роля на жертва ей така, не сте уязвим и надявам се го знаете.
Четвърто: ще ви отговоря - клиентите ни ползват всеки от препаратите, всички ги имаме налични до един, всеки ползва това, което преценим заедно, че е най-добро за неговото конкретно животно.
Не разбирам параноичното поведение по повод простото ми питане. Не ме разбирайте погрешно, но реакцията ви ме изненадва много.
С малко объркани чувства.

П.П. По отношение модераторските права ще се възлолзвам от тях, за да направя корекция в линка, който сте пуснал, защото не сте го направил съвсем правилно.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#782 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 13 December 2012 - 02:21 PM

Не, че нещо, но НЕ СЕ доверявайте току-така на лекуващия се лекар, бих Ви препоръчала да се консултирате с някой друг. Дето се вика - звъннете на "Добро хрумване", няма да ви откажат консултация.
Прочетете малко по темата, по-специализирани материали. Не е трудно.
ПРАЗИМЕК Д дори не може да ОБЕЗПАРАЗИТИ вътрешно куче..
Моля,колежке,моите извинения,ако съм Ви обидил лично.Разбира се можете да коригирате линка.........
След изказването на този потребител/не знам кой е и какъв точно е но се изживява,като ветеринарен лекар,който пише пълни глупости-справка превъртане на стомах на куче/ вашият въпрос ме прозвуча доста тенденциозно,та нали Вие работите в същата клиника.Отъкде този потребител е сигурен,че Празимек не може дори да обезпаразити куче,правил ли е двойно рандомизирано изследване,ако да нека приложи резултатите.Кой му е казал това и като какъв експерт твърди всички тези неща?
Ето тези въпроси ме вълнуват.........иначе съм сигурен,че клиника Добро хрумване е една от най-заредените и модерни в София.Поздрави.

#783 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 13 December 2012 - 02:49 PM

Значи иде реч за недоразумение. :)
Защото човекът зад никнейм Shifter не работи при нас:, мисля че познавам човека, но не мога да съм сигурна, та ако е този, който мисля, дори не ни е клиент:)))) Не знам защо е препоръчано обаждане към нас, това може дамо да ме радва. Но съгласете се, не мога да нося отговорност за изказванията на хората тук.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#784 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 13 December 2012 - 05:04 PM

Веднага ще се обадя, че НЯМАМ нищо общо с "Добро хрумване".
Иначе да, имала съм възможност и съм правила лично за себе си проучвания за резултите от обезпаразитяване с "Празимек Д", включително и върху мои лични кучета преди време. Не бях доволна, както не бях и от (очаквано) бихелдон, каниверм. Не пазя материалите по абамектина, които преди време си бях посъбрала (също понеже ме интересуваше и срещу дирофилария); "преди време" е било преди 5-6 години примерно. Не се израдвах, въпреки доказаното му действие срещу глисти, да го кажем профански.
Признавам си, че не съм тествала таблетките дали съответстват на посочения състав :wb_052: , а специално за твърдението, че дозата абамектин не е адекватна за качествено обезпаразитяване се облягам на устно твърдение на Ваша колежка (не от "Добро хрумване") и не съм се задълбочавала по темата, тъй като по принцип съм отхвърлила за себе си абамектина като подходящ за моите кучета препарат.
Би ми било интересно да видя твърдение, което категорично опровергава мнението ми, особено ако в него фигурира продуктът "Празимек Д".
Посочения от Вас линк ще прегледам също с интерес.

#785 Потребителят е офлайн   bamse Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-September 12

Публикувано: 14 December 2012 - 11:09 AM

Имаме йоркширски териер, който след няколко дни ще е на 5 месеца.
В развъдника е обезпаразитяван с Banminth паста. Десетина дни, след като ог взехме, го водих на ветеринар, защото постепенно отказа да си яде гранулите, но откакто започнах да му приготвям храната, проблем с апетита няма. При това посещение взех от ветериная Milbemax, вкъщи му го дадох с малко меко сирене, но след 15-20 мин. повърна, включително и таблетката, понеже нямаше как да знам каква част от нея е усвоена, след два дни повторих, тогава се получи. При следващите обезпаразитявания му дадох Drontal+, по половинка според указанията в листовката. Но вчера, около 3 часа след като го изпи (слагам го назад на езика и му хващам муцуната, докато преглътне), повърна. Трябваше да изляза, за да взема децата от училище, и като се прибрах, видях, че е повръщал 4-5 пъти - вече само стомашен сок с бяла пяна. Пред мен повърна пак, като преди това много трепереше. Докато се обличах, за да ходим към кабинета, се оказа, че има и разстройство - не вода, но кашесто.
Последните 5-6 дни при нас е доста студено, така че не е бил навън и да е ял нещо, без да съм видяла. Обувки извън шкафа не държим, за да ги ближе и ръфа.
В кабинета му биха Ranital и Cerenia, от вчера, разбира се, е на диета + пробиотик. Изглежда съвсем добре, дори вчера между повръщанията си беше игрив и спокоен. Апетит също има.
Тази реакция, ако приемем, че е след таблетката, а не съвпадение, може ли да е заради паразити, от които не се е изчистил, въпреки редовното даване на лекарства? Заради децата, а и заради кученцето, естествено, знам, че трябва да съм внимателна.
След като се получи така, 3 часа достатъчни ли са, за да се усвои препаратът изцяло?
И последно - има ли някакви правила при даването на обезпаразитяващи - колко да яде, колко преди/след хранене, какво да не яде?
Кучето яде варено месо (телешко или пилешко) с ориз и подходящи ззеленчуци, понякога добавям малко овесени ядки, давам му по малко кашкавал и плодове - това му е менюто.

Днес сме на контрола, ще си задам въпросите, но ще се радвам, ако някой сподели мнение от опит :smile: Благодаря!

#786 Потребителят е офлайн   bamse Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-September 12

Публикувано: 15 December 2012 - 02:26 PM

Кученцето е съвсем добре, вчера все пак отидохме на контролата. Според ветеринаря времето между приема и повръщането е достатъчно, за да го считам обезпаразитен, също и че не се е получило така заради паразити.
Трябва да е било заради Дронтала, защото други притеснителни промени в поведението нямаше, апетит също не му ипсваше
Остава само да видим какво ще го правя следващия път като е такъв повръщащ от обезпаразитяващите :wa_048:

#787 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 December 2012 - 02:37 PM

С какво се обезпаразитява куче, което направи алергична реакция към хапчето. Не знам какво е хапчето (кучето не е мое), но то има ли значение - нали състава им е много сходен?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#788 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2012 - 05:40 PM

Показване на мнениетоshifter, в 01 December 2012 - 07:18 PM, написа:

Дронтал, за 1 таблетка:
50 мг Празиквантел
144 мг Пирантел-эмбонат
150 мг Фебантел

Цестал:
Praziquantel 50 mg,
Pyrantel embonate 144 mg,
Fenbendazole 200 mg;

Каниверм
Fenbendazolum 150 мг
Pyranteli embonas 144 мг
Praziquantelum 50 мг

Канидон
Praziquantel 0,050 g,
Pyrantel pаmoaт 0,150 g,
Febantel 0,150 g

Бихелдон
Praziquantel 0,050 g..,
Pyrantel Pamoat 0,150 g

ПРАЗИМЕК Д
Abamectinum (Абамектин) - 2 мг.,
Praziquantelum (Празиквантел) - 50 мг.


Преди няколко дни shifter си направи труд да напише състава на най-често ползваните препарати. Все пак е хубаво да се знае какво е дадено при това кученце. В какво се е изразила реакцията?
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#789 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 December 2012 - 06:06 PM

Питах, даден е Цестал.
А реакцията е била подуване на лапите, в долната им част - стъпалата и малко след малко и муцуната.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#790 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 16 December 2012 - 06:45 PM

http://www.ncbi.nlm....v/pubmed/507489

http://www.unboundme...ilaria_immitis_

Кратко и ясно!

#791 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 January 2013 - 10:08 AM

Здравейте, имам следния въпрос: От месец насам забелязвам, че кучето ми се чеше по корема и под мишниците и дори като го галя това предизвиква реакция! Проверявам го редовно и нищо не съм откривала, кожата не е нито зачервена, нито раздразнена, не липсва козина. Носи непрекъснато противопаразитна каишка Скалибур!
Вчера обаче го прегледах отново и забелязах малки гадинки, които не са бълхи, защото нито са тъмни, черно-кафяви, нито скачат, ами са доста странни, много малки, чак в началото реших, че е боклуче някакво, като връх на игла са големи, крачетата и главата им са много светло кафяви, чак прозрачни, а телцето е с белезникав цвят! Седят си и нищо не правят, нито са се забили, нито нищо, но явно предизвикват някакво чесане.
Първата ми реакция беше да махна колкото се може повече, сресах го, при което той почна доста усърдно да се чеше, дори само като му разгръщам козината се чеши и после го напудрих целия с Тапилан пудра!

Днес ще говоря с ветеринарите, но исках и вашето мнение да чуя, за първи път ми се случва такова нещо, и преди се е чесъл, но реших, че е защото не е къпан от доста време! Какво да направя?
User's Signature

Качена снимка

#792 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 14 January 2013 - 03:00 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 14 January 2013 - 10:08 AM, написа:

Здравейте, имам следния въпрос: От месец насам забелязвам, че кучето ми се чеше по корема и под мишниците и дори като го галя това предизвиква реакция! Проверявам го редовно и нищо не съм откривала, кожата не е нито зачервена, нито раздразнена, не липсва козина. Носи непрекъснато противопаразитна каишка Скалибур!
Вчера обаче го прегледах отново и забелязах малки гадинки, които не са бълхи, защото нито са тъмни, черно-кафяви, нито скачат, ами са доста странни, много малки, чак в началото реших, че е боклуче някакво, като връх на игла са големи, крачетата и главата им са много светло кафяви, чак прозрачни, а телцето е с белезникав цвят! Седят си и нищо не правят, нито са се забили, нито нищо, но явно предизвикват някакво чесане.
Първата ми реакция беше да махна колкото се може повече, сресах го, при което той почна доста усърдно да се чеше, дори само като му разгръщам козината се чеши и после го напудрих целия с Тапилан пудра!

Днес ще говоря с ветеринарите, но исках и вашето мнение да чуя, за първи път ми се случва такова нещо, и преди се е чесъл, но реших, че е защото не е къпан от доста време! Какво да направя?


Заведи да го видят вет. му лекари и те ще кажат какво да правиш, защото ще знаят точно какви са тези паразити. А после пиши да ни кажеш. Успех!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#793 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2013 - 12:20 AM

Днес говорих с ветеринарите, казаха наистина, че трябва да се види, за да са сигурни, на този етап ме посъветваха да купя пипета Фронтлайн, защото тя била доста ефикасна и без да махам каишката да я сложа, до два дни би трябвало да са измрели и да не намеря нищо! Утре ще ги накапя! (тоест днес)
Все пак, ако продължи в този дух и след слагането на пипетата, ще го заведа, за да го прегледат обстойно!
User's Signature

Качена снимка

#794 Потребителят е офлайн   infomar Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 31 January 2013 - 12:02 PM

Здравяейте,
Имам малък шнауцер на 2 месеца и 10 дена.Храни се с Royal Canin Mini Junior. В къщи сме с домашната котка с двор в който не влизат други кучета. Преди два дена в изпражненията му намерих 10 см нематод - глист от кръглите акариди. Вече му бях дал сутрешната храна и 30 мин. след нея му дадох 1/3 хапче БИХЕЛДОН. Теглото на кученцето е около 3 кг. Явно от котката или другаде е прихванал, а може и по рождение да е имал. До сега има две ваксини.
През деня се изходи веднъж - след обед с чисти изпражнения, нормални по цвят и твърдост. Вечерта, последното 4-то ядене му е около 1900 часа. През нощта ходи още 2 пъти нормално, но на сутринта след като се нахрани ходи рядко и излезе още един глист.
Въпросът ми е :
Мога ли да му дам допълнително лекарство (или да премина на) като ПРАЗИТЕЛ ПЛЮС, ЦЕСТАЛ ПЛЮС или ДРОНТАЛ ПЛЮС утре сутрин или няма смисъл и да изчакам две седмици след първото даване на БИХЕЛДОН-а и да повторя с него. Целесъобразно ли е, ако той не върши работа (изкара малко глисти - 2,4,5), то вторият път да повторя с гореизброените, и как мога да съм сигурен, че върши работа?
Храни се нормални, живо е, постоянно бяга, коремът не е много надут.
Ако продължават да излизат отново глисти, да сменя ли лекарството или да приема, че всичко е нормално и да изчакам. Разбирам, че изчистването може да се потвърди само с тест, но има ли и друг "домашен" начин? Понякога дори отрицателен резултат не е доказателство.

#795 Потребителят е офлайн   infomar Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 02 February 2013 - 12:09 PM

Благодаря за съветите. Човек може да разбира от атомна енергия, медицина, но някой тъпи кучешки "работи" да не му са ясни и затова да пита... Явно въпросът ми е бил много ТЪП.

#796 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2013 - 12:57 PM

След 14 дни му дайте дронтал,ако изкара паразити,отново повтаряте.Иначе всеки месец обезпаразитявайте вътрешно и няма да имате проблеми.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#797 Потребителят е офлайн   TheUnforgiven Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 February 2013 - 08:28 PM

някой има ли наблюдения върху противопаразитните продукти на Beapher? Защо са толкова евтини?Дали вършат някаква работа?
User's Signature

Here I am, On the road again
There I am, Up on the stage
There I go, Playin' star again
There I go, Turn the page

#798 Потребителят е офлайн   big_animal Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-February 13

Публикувано: 12 February 2013 - 01:30 PM

Показване на мнениетоinfomar, в 31 January 2013 - 12:02 PM, написа:

Здравяейте,
Имам малък шнауцер на 2 месеца и 10 дена.Храни се с Royal Canin Mini Junior. В къщи сме с домашната котка с двор в който не влизат други кучета. Преди два дена в изпражненията му намерих 10 см нематод - глист от кръглите акариди. Вече му бях дал сутрешната храна и 30 мин. след нея му дадох 1/3 хапче БИХЕЛДОН. Теглото на кученцето е около 3 кг. Явно от котката или другаде е прихванал, а може и по рождение да е имал. До сега има две ваксини.
През деня се изходи веднъж - след обед с чисти изпражнения, нормални по цвят и твърдост. Вечерта, последното 4-то ядене му е около 1900 часа. През нощта ходи още 2 пъти нормално, но на сутринта след като се нахрани ходи рядко и излезе още един глист.
Въпросът ми е :
Мога ли да му дам допълнително лекарство (или да премина на) като ПРАЗИТЕЛ ПЛЮС, ЦЕСТАЛ ПЛЮС или ДРОНТАЛ ПЛЮС утре сутрин или няма смисъл и да изчакам две седмици след първото даване на БИХЕЛДОН-а и да повторя с него. Целесъобразно ли е, ако той не върши работа (изкара малко глисти - 2,4,5), то вторият път да повторя с гореизброените, и как мога да съм сигурен, че върши работа?
Храни се нормални, живо е, постоянно бяга, коремът не е много надут.
Ако продължават да излизат отново глисти, да сменя ли лекарството или да приема, че всичко е нормално и да изчакам. Разбирам, че изчистването може да се потвърди само с тест, но има ли и друг "домашен" начин? Понякога дори отрицателен резултат не е доказателство.


Здравейте! Най-правилно в случая е да се изследва фекална проба. Целта на изследването е да се открият яйца и ларви на вътрешни паразити. Тях няма как да ги видите с просто око във фекалиите. Освен това при изследването на фекална проба могат да бъдат открити и друг вид паразити, протозои /едноклетъчни паразити/, които също създават проблеми. Много често опаразитяванията са смесени. На мен ми се е случвало да откривам яйца на кучешки глист /токсокара канис/ и изоспори /едноклетъчен паразит/. Не на последно място трябва да имате предвид, че много от паразитите са общи за вас и вашия любимец. Ако подготовката и прегледът на препаратите от фекалните проби се извърши както трябва, достоверността е в достатъчно висок процент, за да се открият яйца, ларви или спори на вътрешни паразити.

#799 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 14 February 2013 - 10:07 AM

Ненамирането на яйца на паразити не е доказателство че тях ги няма. Да си представим, че заразяването е било преди 2 седмици. Все още ще са незрели и няма да снасят яйца. За това препоръчвам обезпаразитяване всеки месец. Да се унищожават паразитите, преди да почнат да яйцеотделят.

#800 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 February 2013 - 02:33 PM

Кучета, които живеят в двор, въпреки редовно обезпаразитяване с Cestal се оказва, че за пореден път имат глисти. Вече се чудя дали препарата не е добър или се е възможно да има разпръснати яйца в двора - по повод на това - имате ли представа дали съществува препарат, с който може да се обезпаразити целия двор и местата, където животните спят? :zz_219:
Моля, дайте съвет, че вече в чудо се виждам... :rd_139:

  • (48 Страници) +
  • « Първа
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни