Dog.bg Форуми : Померан-Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (263 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Померан-Говорилня обсъждаме нашите любими помчовци

#41 Потребителят е офлайн   merlin_megic Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 29-June 05

Публикувано: 18 November 2005 - 02:16 PM

Otdavna zabravena tema.
Prodaljava na drugo miasto.

#42 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 18 November 2005 - 04:06 PM

ДА, НАИСТИНА ТЕМИТЕ ЗА ПОМЕРАНА СА ДВЕ И БИ БИЛО ДОБРЕ, АКО СЕ ОБЕДЕНЯТ! Така по-малко хора ще се объркват , а в момента всеки си пише където му хареса. a)
МОЛЯ !!!!! r)
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#43 Потребителят е офлайн   erik Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-November 05

Публикувано: 19 November 2005 - 11:03 PM

Здравейте!Имам куче померан мъжки,рижав, много красив на четири години.Интересувам се има ли клуб на помераните в България?

#44 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 November 2005 - 11:15 PM

Клуб на померана няма. Има БКК "Северни кучета".
От къде си взе красавеца? Разкажи нещо повече,моля те! Можеш ли да пуснеш негови снимки?
Много се радвам, че групичката на помераните се увеличава! l) super best
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#45 Потребителят е офлайн   erik Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-November 05

Публикувано: 20 November 2005 - 06:32 PM

Привет отново на всички почитатели на померана! Моето куче го купих случайно,бях в един магазин и мина един човек, който го носеше в кошница.Аз като го видях и се влюбих в него, веднага го взех, но после се оказа че майката и бащата са брат и сестра. Мисля че заради това кучето има проблеми със стомаха,може да яде всичко,но повръща,особено от месо.Затова го храня с котешки пастети "Уискас" и суха храна.Иначе е добре,няма други проблеми,яде и хляб,моркови,ябълки,иска от всичко, но ако му дам после съжалявам.Освен това още не съм му намерила женска,всички го хапят,а той е голям любовник!Междудругото и баща му и майка му са шампиони на Сърбия.Моля ви ако някой има сходен проблем с храненето, пишете ми!А ще ми обясните ли как да изпратя снимки на кучето,защото не мога да разгадая системата?Целувки на всички померани!

#46 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 November 2005 - 06:57 PM

Не съм спецялист, но мисля че проблема ви със стомахчето не е свързан с това ,че майката и бащата са брат и сестра.Моето куче също е инбрийдинг,но между баща и дъщеря и няма за сега никакви здравословни проблеми, хапва си всичко и дори понякога прекалява с храната.
Качването на снимки е добре обяснено някъде в темата за фотоконкурса.Ако не успееш да качиш снимки може да ги пратиш на мен и аз ще го направя.
От кой развъдник са майката и бащата на твоето кученце, знаеш ли им имената?

Качена снимка
Ето я и мойта глезла Сузи,тук е на 4 месеца,а сега минава 5. w)
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#47 Потребителят е офлайн   dsa1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 05-October 05
  • Location:София

Публикувано: 22 November 2005 - 08:53 PM

Померианчето ти е много красиво!

#48 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 December 2005 - 04:40 PM

Jan-Shars One in a Million - CAC Варна 03.12.05 -второ място при бебетата
САС Варна 04.12.05- първо място БИС БЕБЕ
Качена снимка w) bravo
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#49 Потребителят е офлайн   Megan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 07-September 05
  • Location:Nederland

Публикувано: 05 December 2005 - 11:49 AM

super best bravo bravo bravo w) w) w)

#50 Потребителят е офлайн   Реджиналт Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-December 05

Публикувано: 06 December 2005 - 02:12 PM

nok Така всеки греши по малко,аз имам НЕМСКИ ПОМЕРАНСКИ ШПИЦ това куче е невероятно.За да познаеш това куче дали е померан предимно се гледа разцветката му теглото и структората му.
Пример:
Има германския-шпиц тъй наречения от нас ВЪЛК "волфшпиц"той тежи мужду 45-55 кг.този вид е най-голям,мога да пиша и за другите породи каито са общо 4 вида но не ми стига времето.Че така да се върна на темата,нас ни интересува най-малката порода тъй наречения миниатюрен шпиц померан на англ."цвергшпиц"големината на това куче на мъжкия и на женския до 22 см.нито сънтиметър в повече и тежи мужду 2-3,75 кг.Малките им кутрета като се родят тежът грамове,а цветовете им са бял,черна,кафява,сивкава,оранжева,обикновено долната част на опашката,корема и лапите цвета е по-светъл.МОЖЕ И ОЩЕ НО СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ ДАНО СЪМ ПОМОГНАЛ b) l) w) d)

#51 Потребителят е офлайн   anita_ff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 23-January 05
  • Location:Venus

Публикувано: 06 December 2005 - 03:49 PM

"цвергшпиц" това не е английски, а немски- zwergshpitz. От "zwerg"-джудже и spitz-остър. Сигурно заради острите муцунки на шпицовете .. d) d)

#52 Потребителят е офлайн   dakel_fenka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1166
  • Регистрация: 08-October 05
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2005 - 06:03 PM

Супер готино и сладко бебе!!! w) l) b) bravo bravo bravo
d) d) d)

#53 Потребителят е офлайн   Nadq ampKarma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 17-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 06 December 2005 - 08:22 PM

Ей много са сладки!Аз обичам всички кучета, ама някои просто са ми присърце!!!Особено бебетата са като плюшени играчки!!! w) w) w)
Поздрави!!! b) super nok d)

#54 Потребителят е офлайн   dakel_fenka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1166
  • Регистрация: 08-October 05
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2005 - 08:32 PM

Майка ми ми се смее, като и кажа ,че едно кученце бебе може да се конкурира по сладост със бебетата!!! d) Ма за мене малките кутрета са ,като БОНБОНЧЕТА!!! w) d)

#55 Потребителят е офлайн   koshera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 07-December 05

Публикувано: 07 December 2005 - 04:32 PM

Здравейте
Отгледал съм 3 померански шпица.Незнам дали самата порода е дълголетна, но и трите починаха от старост на ~17 години.Много са благородни и са страхотни домашни любимци.
Родителите ми ги внесоха от usa преди 25 години.Тогава в България не се беше и чувало за тази порода.Бяхме голяма атракция в Стара Загора b) 10 бебета сме продали, но незнам дали породата се е задържала там.
Иначе някой питаше за подстригването - определено не трябва да се подстригват.Само ресане с четка.При това доста често.След постригване не изглеждат така пухкави w)

#56 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 December 2005 - 07:07 PM

koshera разкажи още нещо за померанчетата. worthy Много ми е интересно.Аз от скоро съм собственик на тази невероятна порода и нямам твоя опит, а бих искала. Всякаква информация ще е ценна. r)
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#57 Потребителят е офлайн   dakel_fenka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1166
  • Регистрация: 08-October 05
  • Location:София

Публикувано: 07 December 2005 - 10:23 PM

Да и на мен ми беше интересно дали се постригват...!?!?! Ма много ли е гадно като се пострижат? Кво точно им се променя в козината!?? d)

#58 Потребителят е офлайн   koshera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 07-December 05

Публикувано: 08 December 2005 - 10:57 AM

Сега ще ви разкажа за нашите померанчета.
Първо си купихме мъжки от щатите - Фокси.Тогава съм бил на 2 години и е било люта борба с него.Аз съм му досаждал много и съм го тормозел и затова после, даже и след като пораснах ме гледаше с подозрение b) Беше куче с характер.Както някой спомена по напред - не си даваше сметка колко е дребен и налиташе на всички кучета, които му се мернат.Веднъж се сби с немска овчарка и добре, че ги разделихме на време.Доколкото съм забелязал всичките мъжки кученца които сме раздали бяха като него - много бойно настроени и скачаха на всичко bl) Незнам дали е до самата порода или просто се бяха метнали на Фокси.За съжаление това, което бяхме дали на братовчед ми умря при неравна схватка с ротвайлер s) Фокси страхотно приличаше на това померанче, което хари е показал на 2ра страница.Само муцунката му беше с една идея по-чипа.
Преди да се върнем в България купихме и женска - Лиса.Двамата се заплодиха 2 пъти по 5 кученца всеки път.След първото раждане Лиса разви невероятен майчин инстинкт.Като и дадохме 1вото кученце дълго време плачеше и го търсеше из апартамента.Много ни стана жал за нея.Впоследствие си мислише, че е майка наабсолютно всяка живинка.Имахме и хамстери и тях ги гледаше като бебетата си.Плачеше ако ги отделим от нея, ближеше ги и понякога спеше край аквариума им w) Лисата беше много любвеобвилно и добро куче.След второто раждане се наложи да и даваме калции и витамини по препоръка на ветеринаря, че и беше оредяла козинката и и бяха излезнали петна по корема.
От вторите 5 бебета остана едно много дребничко и хилавичко женско, което никой не го искаше.Всеки си избираше по едрите бебоци и то остана само.Ние решихме да си го отгледаме и да не го даваме.Кръстихме го Бамби и стана много готино песче.Абсолютно приличаше на баща си, само че в по малък вариант.
Това което съм забелязал е че всяко померанче страшно се привързва към определен член от семейството.Не че не слуша другите, но просто се усеща колко е преданно към определен човек.Бамби се беше привързала към брат ми и където и да отидеше тои, тя беше след него.Спеше си при него ...
Като стана дума за спане - това е голям проблем при тези кучета.Ние така и не можахме да ги научим да спят отделно от нас.И трите бяха по леглата ни l) Ама те са толкова пухкави сладки топки, че как да не ги гушнеш и да спиш с тях.За разлика от сегашното кокерче, бяха много кротки в леглото - не можеш да усетиш, че са при теб.
Колкото до подстригването - още в щатите, нашите като са купували Фокси от развъдника са им казала изрично да не го подстригват.Даже и лятото.Само ресане с четка и то доста често.Така и не сме рискували да ги подстрижем, така че незнам как ще изглеждат след фризьорство,но не сме имали никакви проблеми с жегата през лятото.
Иначе както всяко друго куче задължително трябва да се извеждат по 2-3 пъти на ден.Не се поддаваха много лесно на обучение, но с упоритост всичко се постига.
Най странното беше, че и трите пееха bravo Като им посвириш известно време с уста и почваха след малко да вият в синхрон bl) b)
И трите излезнаха дълголетници.Даже Фокси, който беше доста нервно и бойно кученце почина от старост на 17 години.Бамбито доживя близо до 18 и почина тази година, а лисата почина на 16 и нещо.Много ми липсват и винаги ще си спомням с умиление и обич за тях.Израснал съм с тях и все едно член на семейството си е отишъл.Самата порода ми е голяма слабост super w)
Сега си взехме кокерче и то ни носи също неописуема радост в момента.
Аз малко се поотплеснах като гледам - дано ви е било интересно ...

#59 Потребителят е офлайн   witch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 25-January 05

Публикувано: 08 December 2005 - 11:36 AM

Бих искала да ви разкажа и за моята Сара...Считам, че не може да се говори за характер за определена порода... защото Сара е коренно различна от това ,което прочетох тук b) Тя много обича ВСЯКО мърдащо същество- човек или куче.....чак става досадна на хората...все скача да им се радва и ближе..Много е бясна-като всяко младо куче от дребна порода....понякога е направо бясна ....За разходки - много трудно... не обича. Излиза на 5 метра от входа на вратата, пишка , ака, и бегом обратно. Хората ми се смеят когато я тътрузя да обикаляме блока b) . Но аз намерих решение....нося я на ръце,примерно до пазара, и после я пускам......тя бърза пред мен да се прибере в къщи .... b) В къщи е страхотно дисциплинирана - знае че не бива да влиза в спалнята- и стои само на прага....дори и вратата да е отворена. ...Правих ремонт в хола и беше много мръсно,затова не и давах да влиза там. Тя,милата стоеше на прага , виеше от мъка че не може да дойде при мен, но не влезе нито един път. След разходка, сама отива в банята, влиза в душ-кабината и чака да се съблека и да я измия... И всичко това само един -два пъти съм показвала......сама се научава много бързо. Много е добричка. b) Много си я обичкам b)

#60 Потребителят е офлайн   witch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 25-January 05

Публикувано: 08 December 2005 - 11:44 AM

Забравих да кажа , че е кастрирана, но нищо от нейния характер не се промени - ГОРЕЩО ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ КАСТРАЦИЯ, АКО НЯМАТЕ НАМЕРЕНИЕ ДА ЗАПЛОЖДАТЕ КУЧЕТО!!! И САМО ПРИ ITA VET -МНОГО СЪМ ДОВОЛНА

  • (263 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни