Dog.bg Форуми : Померан-Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (263 Страници) +
  • « Първа
  • 261
  • 262
  • 263
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Померан-Говорилня обсъждаме нашите любими помчовци

#5241 Потребителят е офлайн   pupylikeme Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 25-February 14

Публикувано: 22 April 2014 - 08:09 PM

Здравейте!Знам, малко не влизам в темата "говорилня", но въпросът ми не търпи отлагане.Така моят померан Макси е почти на 3 месеца
и трябва да му бием 3-тага ваксинка на 05.05 .Впросът ми е :"Трябва ли наистина да чакам 10 дни след ваксинацията, за да го изведа на вън?"Благодаря Ви предварително! :)

#5242 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 21 June 2014 - 10:57 PM

Показване на мнениетоpupylikeme, в 22 April 2014 - 08:09 PM, написа:

Здравейте!Знам, малко не влизам в темата "говорилня", но въпросът ми не търпи отлагане.Така моят померан Макси е почти на 3 месеца
и трябва да му бием 3-тага ваксинка на 05.05 .Впросът ми е :"Трябва ли наистина да чакам 10 дни след ваксинацията, за да го изведа на вън?"Благодаря Ви предварително! :)

Късно отговарям но,да - трябва защото тогава е рисковият период ,периода в който кученцето изгражда своя имунитет :dog:

#5243 Потребителят е офлайн   cboris Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 05 January 2015 - 03:31 PM

Здравейте на всички. ЧНГ. Много здраве и щастие на всички във форума, както и на домашните ви любимци. Извинявам се, че късно се включвам в темата и съответно във форума, но искам да попитам някои неща:
От няколко дни съм собственик на померан. Купихме го от развъдник в София и в момента е на 3 месеца. Имам няколко въпроса:
1. От 3 дни е вкъщи и доста често скимти и "плаче". Предполагам, че това е нормално и все още тъгува за дома си до момента. Обръщаме му внимание, гушкаме го и т.н., но продължава да скимти и "плаче"
2. Не иска да ползва памперса, който му купихме от зоо магазина. Дали е защото е много близко до купичките му за ядене?
3. Въпреки, че е на 3 месеца, той е доста...сексуален :))). "Употреби" 2 пъти една плюшена играчка. Това дали е нормално?
4. От развъдника ни казаха, че е добре да има постоянен достъп до храна? Това добре ли е?
5. Оставяме го самичък през деня, защото сме на работа... Дали е добра идея това?

Ще съм благодарен на всички отговори.
Благодаря :)))

#5244 Потребителят е офлайн   Milena_Simba Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 22-January 15

Публикувано: 22 January 2015 - 12:00 PM

Здравейте :)
Аз съм собственик на мини шпиц, но ще споделя опита си, може и да се окаже полезен :)

1. Скимтенето може да е, защото нещо го боли или просто да иска внимание. Моят Симба скимти, когато аз, приятелят ми или боксерът сме извън стаята.

2. И Симба не ползваше памперс дълго време, предпочиташе да пишка в банята или пред входната врата на плочките. Но по-добре му се карайте, когато не пишка на памперса или започнете да го извеждате, за да не свикне да пишка вътре.

3. Вероятно е нормално, въпреки че ние никога не сме имали този проблем, започна да скача на кучета на около годинка, вкъщи не пипа нищо :)

4. Знам, че докато е бебе е хубаво да има постоянно храна, но ние го хранихме по 4 пъти на ден на грамаж, после по 3 и като стана на 5 - 6 месеца ги намалихме до 2 и вече си знае кога ще яде и не се глези

5. Те не обичат да са сами, но ако нямате избор не мисля, че и той има :) Нашият прави бели, ако е вътре, затова го оставяме на двора с боксера, имат си специална клетка построена. Ако е студено, го оставяме вътре, но той рядко е сам, най-малкото защото има друго куче. Когато остава сам обаче, не спира да лае и да се тормози

Надявам се да съм била полезна, пожелавам Ви успех с кученцето и да Ви е много здраво и щастливо :)

#5245 Потребителят е офлайн   cboris Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 18 March 2015 - 02:38 PM

Здравейте. Интересувам се от следния въпрос - до каква възраст растат помераните? До кой месец или коя година?

#5246 Потребителят е офлайн   yoney Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-September 15

Публикувано: 05 September 2015 - 08:00 PM

Здравейте преди два дена си взехме померан от развъдник на цена от 2000 лв. През деня кученцето беше жизнено, хапваше си и беше игриво, но на следващия ден го оставихме за 1 час само вкъщи и прибирайки се видяхме, че е повърнало не е изяло нищи и че е унило. Веднага го заведохме на ветеринар, където му биха две инжекции за повръщането, от които се очакваше кученцето да живне. За съжаление като се прибрахме то все така отказваше да яде, само пи малко вода. Кученцето нямаше никакви сили да си седи на краката и се напишкваше в легнало положение. Закарахме го във ветеринатната клиника, където му сложиха система и то малко живна. Вчера повърна два пъти, а днес не беше повръщало до преди малко. Днес се е изхождали два пъти като единия път е имало малко кръв в изпражненията. Направили са му тестове за 3-4 болести и те са отрицателни. Моля всеки, който може да ми даде някакъв съвет какво можем да направим, за да му помогнем и според вас дали ще се чувства по-добре вкъщи, защото се притеснявам, че може да се подтиска в болницата. Благодаря предварително! Прилагам и снимки на кученцето

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#5247 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 September 2015 - 11:27 AM

Понеже съм запозната с вашия случай, тъй като се обърнахте за съвет към мен, само искам да вметна, че всъщност кученцето не е от развъдник, а от зооборса. Нека не оставяме грешни впечатления в четящите , че някой от нас с колегите е продал болно кученце и не съдейства за правилното му развитие. Надявам се, че вече сте се справили със здравословния проблем на малкото.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#5248 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 25 June 2017 - 09:08 PM

Здравейте! Имам женски померан на име Бети. Имам проблем с нейните хигиенни навици. Много е твърдоглава и изобщо не иска да се научи, показвам и къде трябва да се изходи обяснявам и дори и купихме специална тоалетна и спрей който ги привлича да се изхождат на дадено място. Пробвах с всичко дори съми се карал и леко съм я удрял с вестник да разбере и имам чувството че знае че е грешно да се изходи на земята понеже докато се е изходива и и викна името идва оклюмала и с смъкната опашка. Понякога се е изпикавала на тоалетната и я поущрявахме и и казвахме браво и и давахме бисквитка но сега пак си пикае на земята а за акането :eg_033: никога не е акала на правилното място. Изобщо не искам да и се карам понеже е много сладка но вече е голяма на почти 6 меяеца е и не знам какво да правя вече моля пишете

  • (263 Страници) +
  • « Първа
  • 261
  • 262
  • 263
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни