Dog.bg Форуми : Спасете куче от изолатора в БЛАГОЕВГРАД

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спасете куче от изолатора в БЛАГОЕВГРАД

#21 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2010 - 05:54 PM

Далматинката е престояла повече от 10 дена според пазачите.Некастрирана,едвам стоеше права.Без вода.В момента я пусната,не мога да разбера къде се подслонява,но 2 пъти я срешнах и нахраних,изглежда по-добре вече.Кръстих я Тинка (от далмаТинка)Много мило съшественце,абсолютно доверчиво,явно е било домашно.Влиза във входовете и ляга на изтривалките пред вратите.Гонят я отвсякъде ,нямам идея къде да я подслоня.Даже не знам дали ще успея да я намеря днес,но съм приготвила питателна храна и ще я търся.Не знам защо е пусната без да е кастрирана ud_009.gif
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#22 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 10 March 2010 - 06:00 PM

Какво направихте, когато пазачите спряха да ви пускат да влизате?

#23 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2010 - 07:09 PM

Ми пак си влизаме,"пешеходно"-кога с молби,кога с мотото "я ела ме спри" eg_033.gif Това при положение че знаем че вътре има животни дето трябва да се хранят.Иначе няма основание за влизане,това е двор на фирма Биострой,има бариера и пазачи.Въпроса е че няма кой да влиза....нещо липсват желаещи...
Мястото е извън града ,пустош,само с кола става.Аз не разполагам с такава ,сама не мога да отида и трудно намирам с кой.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   liuliak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Heaven, I'm in Heaven....

Публикувано: 01 April 2010 - 01:20 AM

здравейте,


може ли да ми опишете малко по-подробно как се стига до там

мерси
User's Signature

♥Brian♥ винаги ще бъдеш в сърцата ни! тичай щастлив под дъгата!

#25 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 April 2010 - 01:31 AM

Изолаторът е в двора на фирма Биострой. Под село Покровник.
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 05 May 2010 - 11:14 AM

Моля, следете тази страница: http://www.facebook....d-/402018256112 за актуална информация. Пишете ми, ако виждате несъответствия.
Качвайте и актуални снимки. Благодаря.


#27 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 August 2015 - 09:50 AM

В нашия град отново функционира кучешки приют.В местната преса бе обявено,че региона вече има нов приют,както и телефон за връзка.Приюта си е стария,.с лек козметичен ремонт...Няма постоянно човек там, за да отидеш трябва предварително да си уговориш час.Кучетата не изглеждат зле, но и не се задържат дълго там,с малки изключения.Има много бебета ,които постоянно измират.Наличната кърмеща кучка се грижи и за своите и за чуждите,но вече пресъхва...Не се знае дали кастрират,защото не се слагат ушни марки.За мъжките поне е видно ,че не са кастрирани.Миналата седмица изведохме оттам Нана, беше кастрирана,но без марка и с загноила и възпалена рана.Наложи се ревизия на кастрацията,при която вътре ветеринарите намериха осил.
Опитвам се да не съм емоционална ,но е трудно.При единични посещения нещата не изглеждат толкова зле,когато ходиш периодично обаче се вижда,че кучетата не са същите( с малки изключения),а липсващите ги били”разкарали”.Твърдят че не са убити,а закарани някъде по горите тилилейски и пътищата,което е равносилно на смърт за повечето от тях.
Това е Мишел.Тя е била за малко домашна, нейните хора са и се порадвали,после им дотегнало и решили че не могат да я гледат повече и са я дали в приюта,вероятно мислейки,че приютите у нас са като по Анимал Планет.Но тъй като бебетата основно се размотават по плаца,не след дълго Мишел попада под гумите на колата.Добре поне че са решили да се погрижат за нея.От личен горчив опит знам колко поразии може да направи такъв вид превръзка,а на втората седмица крачето на Мишел никак не изглежда добре,вижда се рана по откритата част,не ми се мисли какво може да се крие под бинта.И въпреки това,не гледката на счупеното и краче ми къса сърцето.Още повече ме боли да гледам червената и каишка....
Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Още едно паленце е счупено.Не му знам историята.
Прикачена снимка Прикачена снимка
А това дребосъче не спря да върви след мен.Не му остава много.Успях да го нахраня с консерва,дадох му и водица да пийне.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Този доберман е намерен с каишка в парк Бачиново.Млад,с рязани уши и опашка.Леко е доминантен с мъжки,сженски и бебета никакъв проблем,както и с хора.Социален,но е тъжен и унил,не искал да яде от земята.Може би някой го търси?Може би някой ще поиска да го осинови?
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка
Има и ротвайлер,ама не съвсем.Много енергичен,млад,страшно се радва на хората.Появил се отнякъде,взел да гони топките на децата и да ги пука и го прибрали скоропостижно.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Тази кучинка също е с каишка,дребничка и социална.имала е бебета,едното го били осиновили,другото не са успели да го хванат.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Този прилича малко на немска овчарка.Добър е,разбира се с всички.
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 August 2015 - 10:08 AM

Посещението ни със saibottt беше по повод изчезнало овчарско куче,което така и не намерихме.
Вместо това там намерихме Шара,която кастрирахме миналия месец.Шара беше единственото маркирано куче в приюта.
Какво ще се случи с нея не се знае....
Прикачена снимка Прикачена снимка

Получих много храна,дарение от Streunerhilfe Bulgarien e.V. :rc_036: :rc_036: :rc_036: и занесох ма кучетата в приюта.Хапнаха,оставих и за утре.
Много ми се иска някой да откликне и да се включи в посещенията (храната е осигурена),защото не мога да смогна толкова често да ходя сама,нямам и превоз.
Кучетата са добри и социални всичките.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 August 2015 - 10:27 AM

.... и още......
Бебетата и малките си минават свободно между клетките.Някои са отвън.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 August 2015 - 10:37 AM

другите кучета....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 03 August 2015 - 10:43 PM

Показване на мнениетоЧери1., в 03 August 2015 - 11:27 AM, написа:

.... и още......
Бебетата и малките си минават свободно между клетките.Някои са отвън.

Отделно има отточни тръби и ако някое от тях падне, нито може само да излезе, нито майката да отиде поне да се опита да го изкара, защото клетките до около 10 см от земята са открити и оттам минават. Друго, което ми направи впечатление беше колко "лесно" отварях някои от "новите" врати; някои от палчетата на вратите бяха така заяли от ръждата, че ми отнемаше по 1 минута, за да успея да отворя някои от вратите. Мисля че повечето, които са против задължителната кастрация, трябва да посещават такива "приюти", за да се убедят, че дори и те да пазят кучето си от създаване на нежелани поколения, други 90% от "хората" няма не да го опазят; защото на другите 90% въобще не и пука дали такива поколения ще се създават или не. Кучетата, които бяха извън клетките, бяха повече от тези в клетките; видях как 5 малки кучета хапеха жестоко друго малко куче, докато не се намесих. Но докато разтърваш едни кучета, то други почнат да се хапят. И докато глупавият българин не се научи да пожертва егоизма си за общото благо, такива "приюти" като този не просто ще си присвояват парите без да вършат работа, не просто ще подмятат кучета от едно място на друго, такива "приюти" като този ще са причина да ходим самоуверено до коленете (с извинение) в лайна и да си мислим, че ходим в мед и масло; такива "приюти" ще са причина да мислим, че край проблемът е решен. Защото и хиляди приюти да се създадат и хиляди хора да решават сами проблема, отравяйки кучета, нищо няма да стане; защото това е "дебилен" начин да промениш следствието, вместо да се опиташ да промениш причината, за да може да бъде променено и следствието. И това трябва да е повод по-скоро и само да се повдигне проблема, докога ще мислим, че "незадължителната кастрация" е най-правилното решение и видиш ли по-добре кучето да си остане "неосакатено" (каквото и да рече това), отколкото не само да измират хиляди кучета, не само хиляди пари да се крадат от такива "приюти", но и хиляди хора да бъдат хапани от кучета, следствие от агресията, която провяват в случай на разгонване. Защото говоря от личен опит; единствените случаи, когато кучета са скачали срещу мен е било при наличието на разгонена женска кучка.

#32 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 05 August 2015 - 08:39 AM

Показване на мнениетоdikari, в 10 March 2010 - 05:51 PM, написа:

Направете отделна тема на далматинката, тя има шансове. Навсякъде ужас, но някъде е безмерен като при вас.

Първата ми публикация (преди повече от 5 години)в тази тема започна със снимката на Тинка- полудалматинка
Това е една от най-любимите ми истории. :wub:

Разбрах,че едно малко кутренце вчера е било осиновено от приюта.Дано и за него да се грижат добре и да го обичат толкова.
Доберманчо също се е върнал при стопаните си.Има някаква полза значи ,струва си усилието.Не се изисква много,понякога една снимка е спасението и преобръща живота на някоя животинка.Не оставайте безучастни!
Не казвайте "няма смисъл".
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 August 2015 - 10:28 AM

Снимки от вчерашното ми посещение в приюта.Адски трудно ми е да намирам превоз до там,моля ако някой има желание да съдейства да ми се обади.Благодаря на saibottt :rc_036: ,който за втори път идва с мен да помогне в раздаването на храната.
Мишелчето още си е там :dh_188: Не мога да измисля къде да я прибера ,а ужасно ми се иска :dh_188:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Предните и крачета са започнали да се изкривяват :dh_188: Има нужда от по-хубава храна,а трудно се добира дори до обикновената от най-нисък клас.Другото кутре със счупено краче ми се будя по-жизнено.
Някои от бебетата са измрели.Останалите скоро ще ги последват- веднага щом секне кърмата на кърмещата ги кучица.
Прикачена снимка
Носих накиснати гранули ,смесени с консерва и кисело мляко.Но с едно хранене на ден не става,дори и да ги хранят в приюта....Трябва да се ходи,да се дохранват,за да имат някакъв шанс
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Дребната кучица с каишката си чака.При нея има един черничък акробат,който скача толкова високо,че почти ще прескочи клетката
Прикачена снимка Прикачена снимка
Едро момче,младо,около годинка.Прилича на кангал.Много добър и социален,познавам го преди да го приберат,хранила съм го.Отдавна е в приюта,виновен е че е толкова едър.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Ново куче,с кожен проблем.Стопаните му сами са го дали,не го искали.Ще стане много красиво,стига да има кой да го лекува
Прикачена снимка Прикачена снимка
Шара си е още там
Прикачена снимка
и рошльовци
Прикачена снимка
Имаше извън клетките две бебета с тремор,едното със синьо око.Дано не е гана,че ще стане страшно.Не че парвото е добре де.Пътници са ,но имаха апетит и търсеха ядене,горките...
Прикачена снимка Прикачена снимка

И другите кучета...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 August 2015 - 12:07 PM

Търся приемен дом за Мишел (със счупеното краче) за около 2-3 месеца ( а и за другото счупено кученце после) Храната ще осигурявам,лечението също. :uc_029:
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 14 August 2015 - 08:29 PM

Чери, като сте кастрирали кучето защо е в приюта, трябва да го върнат на място, ако не е агресивно
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 14 August 2015 - 09:20 PM

Защото леля Пенка от еди-кой си блок се оплакала, че кучето се плези като е срещу нея и те са я прибрали. Прибират по сигнал и като се напълни "резервата" пращат в други градове.

#37 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 29 August 2015 - 12:55 PM

Мишелчето се оказа Мишо.Гипса вече е свален,но за беда сега пък са се появили кожни проблеми.Не изглежда никак добре :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   skalataa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-September 15

Публикувано: 04 September 2015 - 04:57 PM

Здравейте,какво стана с добермана,още ли е в приюта?

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни