Dog.bg Форуми : Средства за отбрана

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Средства за отбрана

#1 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 29 January 2005 - 08:04 PM

Кажете, ако знаете, има ли някакви средства за пропъждане на улични кучета и други агресивни такива? Нямам предвид нещо, което ги убива. Нещо с ултразвук или друго, но да може да се купи в България. Като видях разкъсания ротвайлер.........Нямам думи.
d)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#2 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 29 January 2005 - 11:33 PM

Еми, има, но незнам от къде се купуват.В моя квартал имаше една искуфяла бабка която буташе една количка с дете и винаги си носеше нещото.Кучетата ни като минаваха покрай нея тя цъкаше там нещо, то пиукна и те избягаха.Но нямам идея кво е, от къде е и как работи, знам само, че тогава не ми хареса как ми реагира кучето.
А за Ротвайлерката неможах да повярвам и е исключително грозно да се случва това.Не си представям какво им е на стопаните и не искам и да си помислям да съм на тяхно място!Дано не се случи на никой!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#3 Потребителят е офлайн   anita_ff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 23-January 05
  • Location:Venus

Публикувано: 30 January 2005 - 12:05 AM

Преди около 10 години в магазините " Бонжур" имаше един уред на "Remington", който трябваше да служи като средство за самозащита при нападение от хора и кучета. Та това чудо като му се натиснеше едно копче , та като се разпищеше, ама с един ултра неприятен звук..Ужасно пискаше. Сега от години не съм влизала в тези магазини, дори не знам дали ги има още. Но може да се провери там де. За друго не се сещам.

#4 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 January 2005 - 08:54 AM

Цитат

. Нещо с ултразвук или друго, но да може да се купи в България.

Този уред се нарича "кучегон", работи на определени честоти които кучета чуват, а хората не възприемат така добре. продава се по оръжейни магазини. Не действа върху домашни кучета, свикнали със звука на телевизията и радиото.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2005 - 08:57 AM

има такива средства до скоро го гледах в зоомагазина до нас - но и на ум не ми е минавало ,че някой нормален човек ще си вземе това чудо .... bl)
работеше на ултра звук - инкасаторите за ток имат такива - казват че някой кучета като го чуят бяга , но повечето домашни ги нападали... n)

#6 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2005 - 09:59 AM

Да, и аз съм виждала такъв "инструмент" - от време на време го търсят и при нас, но ги препращам към оръжейните магазини (със сигурност го има там, както и спрейчета и др.под. щуротии) Само че явно действа по различен начин на различните кучета - има до нас един ...., който влачи разгонената си кучка на поляната и когато го доближи мъжко куче използва "кучегона" a) ...част от кучетата изчезват, други се мотаят озадачени, трети реагират с лека агресия, а четвърти ...ми не им пука b) Явно зависи от това дали свързват този звук с нещо познато (радио, тв, други обичайни за тях звуци...) и бързото им адаптиране (т.е. след първоначалния стрес реагират с безразличие, щом видят че звука няма последствия за тях)...
Не знам как биха реагирали различни индивиди от бездомните, а е достатъчно един по-доминантен от тях да реши, че звука представлява заплаха за глутницата...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 30 January 2005 - 07:29 PM

До сега и през ум не ми е минавало да търся нещо за отбрана - все пак гледам кучета от 14 години. Но снимките на разкъсаното куче, ротвайлера, ми подействаха много.......И сега потръпвам като се сетя за тях. Май ще потърся нещо в най-скоро време. Колкото и да обичам кучетата. w) d)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#8 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 30 January 2005 - 08:10 PM

да ви кажа "радвам" се,че ви подействаха снимките s)
а аз как се чувствах като не успях да го спася няма да ви разказвам.............
за съжаление кучегоните наистина действат избирателно на едни да на едни не.



мисля,че трябва да се замислим,наистина по-сериозно и за "бездомните" агресии и за "домашните"


но смятам,че това не е тема специално за този форум,дайте да я преместим и да си обсъждаме cl)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#9 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 January 2005 - 11:43 PM

Цитат

да ви кажа "радвам" се,че ви подействаха снимките s)
а аз как се чувствах като не успях да го спася няма да ви разказвам.............
за съжаление кучегоните наистина действат избирателно на едни да на едни не.



мисля,че трябва да се замислим,наистина по-сериозно и за "бездомните" агресии и за "домашните"


но смятам,че това не е тема специално за този форум,дайте да я преместим и да си обсъждаме cl)

"Подействаха" е слабо казано!Откакто ги видях по-рано днес не мога да мисля за друго!
Дори не мога да си представя ти как си s) !!!!!! А тази беля кога стана?Не че има
значение или нещо ще се промени,за съжаление.........
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#10 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2005 - 09:23 AM

Цитат

Кажете, ако знаете, има ли някакви средства за пропъждане на улични кучета и други агресивни такива? Нямам предвид нещо, което ги убива. Нещо с ултразвук или друго, но да може да се купи в България. Като видях разкъсания ротвайлер.........Нямам думи.
                                                                                                                            d)

ima edni sprei4eta v orujeinite magazini! ne sa skupi-5lv struvat! kaza mi go pepi-ot kluba na golden retrieverite! prosto ako te napadnat bezdomnite dokato si razhojda6 ku4eto kato gi napruska6 sus sprei4eto i na tqah im zalqutqava na o4ite/nosovete i...obru6tat posokata! l) to e edno 4erno sprei4e i e malko kolkoto da go durji6 v rukata si.
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 January 2005 - 12:21 PM

Отново - пишете на БГ ! Имаме чудесна азбука, не пишете на латиница !

#12 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2005 - 02:01 PM

Цитат

ima edni sprei4eta v orujeinite magazini! ne sa skupi-5lv struvat! kaza mi go pepi-ot kluba na golden retrieverite! prosto ako te napadnat bezdomnite dokato si razhojda6 ku4eto kato gi napruska6 sus sprei4eto i na tqah im zalqutqava na o4ite/nosovete i...obru6tat posokata! l) to e edno 4erno sprei4e i e malko kolkoto da go durji6 v rukata si.

Още от утре ще почвам да си търся такова,защото в моя квартал има много кучета n) s)

(Кари като ги види буквално се напишква r) )
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2005 - 05:48 PM

Цитат

Цитат

ima edni sprei4eta v orujeinite magazini! ne sa skupi-5lv struvat! kaza mi go pepi-ot kluba na golden retrieverite! prosto ako te napadnat bezdomnite dokato si razhojda6 ku4eto kato gi napruska6 sus sprei4eto i na tqah im zalqutqava na o4ite/nosovete i...obru6tat posokata! l) to e edno 4erno sprei4e i e malko kolkoto da go durji6 v rukata si.

Още от утре ще почвам да си търся такова,защото в моя квартал има много кучета n) s)

(Кари като ги види буквално се напишква r) )

не смятам,че каквото и да било спрейче ще ти помогне! То дето се казва - да не чуе дявола!!! bl)

затова просто избягвай местата където се събират глутниците и излизай с Кари по светло!

поздрави на сладурката b)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни