Dog.bg Форуми : Клиника "Св. Антим"?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Клиника "Св. Антим"?

#1 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 17 September 2007 - 10:44 AM

Бих искала тук да напишат мненията си клиенти на тази клиника. Аз лично имах ужасно преживяване там, което все още не съм готова да споделя...Много ми се иска да прочета искрени мнения и впечатления, които ще ми помогнат да разбера дали моят случай е изключение или правило в работата на екипа на клиниката! Благодаря предварително!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#2 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 17 September 2007 - 02:46 PM

По-добре го сподели. Предполагам е свързано с много болка но така и ти ще си по-добре. Аз само чух лоши неща но нямам конкретен опит за това не мисля да коментирам. Но искам да знам, защото все още не съм си избрала постояннен ветеринар, а съм с много животни и чат пат се налага по нещо.

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2007 - 04:49 PM

там са повече от 2-ма лекаря. зависи кой е бил вашият лекуващ. има и ужасно много стажанти, пази Боже да попаднеш на някой от тях за нещо сериозно.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 September 2007 - 08:07 PM

Аз пък имам много добри впечатления. Млади, мотивирани лекари. Прекрасни условия и себеотдаденост. Предполагам, че всеки може да сгреши и понякога животинчетата не оцеляват, но мисля, че тези доктори много се стараят.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2007 - 09:51 PM

дано да е така...
а на автора на темата бих казала, че след като се съмнява и очевидно не е доволен, просто да не ходи повече там. или да иска второ мнение. такова винаги е хубаво да се иска при тежки случаи.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 18 September 2007 - 11:31 AM

Ние се лекуваме в Бай Вет от 9 год. вече и знам, че част от лекарите са се отделили и направили клиника "Свети Антим". Със сигурност тези лекари са опитни, за стажантите не знам. Моите лични впечатления от "Св. А." са от кастрация на три кучета и доста тежка операция на крака на едното след катастрофа. Всичко беше нормално с операциите, отношението също, имат стационар, където стоят кученцата.

Може би е добре да разкажеш какво се е случило, когато си готова. s)

#7 Потребителят е офлайн   doggy_fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 22-July 07

Публикувано: 18 September 2007 - 11:47 AM

Цитат

Ние се лекуваме в Бай Вет от 9 год. вече и знам, че част от лекарите са се отделили и направили клиника "Свети Антим". Със сигурност тези лекари са опитни, за стажантите не знам. Моите лични впечатления от "Св. А." са от кастрация на три кучета и доста тежка операция на крака на едното след катастрофа. Всичко беше нормално с операциите, отношението също, имат стационар, където стоят кученцата.

Може би е добре да разкажеш какво се е случило, когато си готова. s)

Можеш ли да кажеш кои лекари от Бай Вет са отишли в св.Антим, защото ние също ходим периодично в Бай Вет и има някои лекари, от които сме доволни. Аз рових в Google и търсих сайт на тази клиника,но явно още нямат. Впрочем тя от кога функционира?

#8 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 18 September 2007 - 11:52 AM

Цитат

Цитат

Ние се лекуваме в Бай Вет от 9 год. вече и знам, че част от лекарите са се отделили и направили клиника "Свети Антим". Със сигурност тези лекари са опитни, за стажантите не знам. Моите лични впечатления от "Св. А." са от кастрация  на три кучета и доста тежка операция на крака на едното след катастрофа. Всичко беше нормално с операциите, отношението също, имат стационар, където стоят кученцата.

Може би е добре да разкажеш какво се е случило, когато си готова. s)

Можеш ли да кажеш кои лекари от Бай Вет са отишли в св.Антим, защото ние също ходим периодично в Бай Вет и има някои лекари, от които сме доволни. Аз рових в Google и търсих сайт на тази клиника,но явно още нямат. Впрочем тя от кога функционира?

Савов и една Катя, доста висока и слаба. Катя Йорданова, по- възрастната си е в Бай Вет. Кой лекар те интересува?

#9 Потребителят е офлайн   doggy_fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 22-July 07

Публикувано: 18 September 2007 - 01:44 PM

Цитат

Цитат

Цитат

Ние се лекуваме в Бай Вет от 9 год. вече и знам, че част от лекарите са се отделили и направили клиника "Свети Антим". Със сигурност тези лекари са опитни, за стажантите не знам. Моите лични впечатления от "Св. А." са от кастрация  на три кучета и доста тежка операция на крака на едното след катастрофа. Всичко беше нормално с операциите, отношението също, имат стационар, където стоят кученцата.

Може би е добре да разкажеш какво се е случило, когато си готова. s)

Можеш ли да кажеш кои лекари от Бай Вет са отишли в св.Антим, защото ние също ходим периодично в Бай Вет и има някои лекари, от които сме доволни. Аз рових в Google и търсих сайт на тази клиника,но явно още нямат. Впрочем тя от кога функционира?

Савов и една Катя, доста висока и слаба. Катя Йорданова, по- възрастната си е в Бай Вет. Кой лекар те интересува?

Никой конкретно,защото тази която аз харесвам си е още там- най-възрастната, която даже е управител,ако не се лъжа.

#10 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 18 September 2007 - 02:01 PM

Мда, Катето Йорданова. И на нас ни е No 1. b)

#11 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 18 September 2007 - 02:07 PM

Да, хубаво е да се иска второ мнение, ако има време за такова. В нашия случай вече няма нито време, нито...повод да се иска второ мнение.
Преди да разкажа какво точно ми се случи искам да знаете, че заключенията са мои, след консултация с други ветеринари, което означава, че не са 100% верни, но вероятността да се е случило точно това, в което се съмнявам е голяма.
Живея в София, но нямам домашен любимец при себе си. на 1-ви август, по средата на преместването ми в нова квартира попаднах на около 2-месечно кученце на улицата. Малкото нещастно животно беше, разбира се, пълно с бълхи, но освен това, от дупето му висеше..извинявайте- черво. Не можехме да го оставим така и го взехме с намерението да намерим ветеринарен кабинет наблизо, защото нямаме кола, а нямахме и време. Съвсем случайно минаха две жени с котки и ни казаха, че отиват към ветеринар- хайде, заедно с тях. Така попаднахме на клиниката "Св. Антим". Диагнозата- паднал ректум, верояно в следствие на силна диария, или удар. Лечението- оперативно. Лекарите ми казаха, че трябва да оставим малкото там, да го оперират още същия ден и до 2-3 дни да си го вземем.
Случи се така, че на следващия ден заминавахме за море. Обадих се по тел, казаха ми, че е много зле кученцето, че е имало огромно количество глисти, птичи кокали и какво ли още не из стомаха и че вероятността да оцелее не е много голяма. То, обаче оцеля и на 7-ми август отидохме да си го вземем. Донесоха го "от долу"- явно там им е стационара, където са болните животни. През цялото време си мислех, че е мъжко, незнайно защо. Оказа се, че и лекарите така са си мислели- въпреки че беше прекарало 7 дни под техните грижи. Това ми се видя странно, но реакцията беше: "Ние толкова се бяхме съсредоточили в дупето, че не сме забелязали"...?!?!?!?!? Същата беше и репликата, когато открих колко мръсни бяха ушите на бебата. Но, нищо, важното бе, че кученцето е здраво! Предупредиха ни, че ще има диария, няколко дни, докато се възстанови след операцията. Говорихме си затова, че е плаха и ще трябва да се внимава в общуването с нея.
Прибрахме си я вкъщи. Бях попитала, дали мога да я изкъпя и ми казаха, че не би трябвало да е проблем. Докато я къпех открих от дясната й страна розов мехур, който при допир явно много я болеше, защото започваше да скимти. Реших, че може да се е изгорила от някакви масла, или нещо подобо (бяхме я намерили свряна под един микробус). Същата вечер малката Ректа, както я кръстихме, си хапна добре, поигра си.
На следващата сутрин повърна стомашни сокове, затова се обадих на лекарите, казаха ми какво да й дам. Попитах ги и за странния мехур, а те ми казаха, че може да е от инжекциите-?!??!?!?! До края на деня тя си хапваше много добре, даже успя да направи няколко бели! Всичко беше чудесно!
В четвъртък, обаче, нещата се промениха бързо- цял ден не яде, пи съвсем малко вода, диарията стана по-сериозна...Малката се криеше от нас, лягаше на балкона в един ъгъл и не искаше да влезе в стаята. Обадих се в "Св.Антим"- казаха ми, че ако на следващия ден нещата са същите трябва да се отиде на лекар. Споделих с тях опасенията си, че малката може да има парвовироза, попитаха ме дали има кървави изпражнения, но нейните не бяха такива и те ме успокоиха.
На сутринта Ректа беше още по-зле. В изпражненията вече имаше кръв и слуз. Отидохме до "Св. Антим"...Горката тя, вече..Едва си отваряше очичките, беше много отслабнала, знаете как се отразява един ден без храна на всяко малко бебе... Съветът на лекарите бе, да я оставим там и те ще й правят вливания, ще направят всичко по силите си. Казах им какви са изпражненията, те настояха да я оставим и то щяло да си проличи до няколко дни, ако е парво. Попитах ги дали нямат тест...Изведнъж се оказа, че имат! Каква изненада, само!!! Казах им- ами, нека го направим тогава. Тестът беше положителен. Тогава те ми споделиха, че вероятността да оцелее е много малка, вчера им умрял "долу" един лабрадор, но, пък,един такъв като нея оцелял и бил много добре. Това "долу", откъдето те ми я донесоха, когато отидохме да я вземем...
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#12 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 18 September 2007 - 02:08 PM

Няма нужда да ви казвам какво се случи след това...работила съм в приют за животни в САЩ- там, при случай на парво, всички са под карантина. Заболелите се евтанизират и е направо бедствено положение. Съдейки по това, по мое желание Ректа беше евтанизирана...за което, повярвайте ми, няма да спра да се обвинявам. Мога и да започна да се оправдавам за решението си, но няма смисъл. Евтаназията премина ужасно, защото стажантът трябваше да се опита доста мъчително за нея, да й уцели вената. На въпроса на другия стажант, с какво ще я приспят, лекарят отговори: "Дай да уцелим вената, пък после ще му мислим"... В крайна сметка лекарят я уцели, би й "нещото", при което тя проплака силно.....

Обвинявам се, че отидох на място, за което не знаех нищо!!! Но как е възможно малко куче, от улицата, претърпяло операция, след която имунната система е изключително слаба да се остави в помощение с кучета, болни от парвовироза?!?!?!? След консултация с друг ветеринар разбрах, че инкубационният период на парво е 48 часа. С други думи, Ректа се е заразила в клиниката. Другата възможност е първопричината за падналия ректум да е била парво- защо те не й направиха този тест, още, когато я заведох?!?! Ако е било така, благодарение на "помиярския " си имунитет и на системите, които й вливаха тя е оздравяла, след което е имало ре-инфекция от другите болни в стационара. Като добавим към това странния мехур, пълен с гной от инжекциите, това, че не знаеха, че е момиче, дори след 7 дни, изкарано с нея...бял кахър е, че бяха оставили ушите й в безобразното състояние, в което ги открих...

Не мога да измисля подходящо заключение, за това оставям на вас място за коментари...
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#13 Потребителят е офлайн   doggy_fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 22-July 07

Публикувано: 18 September 2007 - 02:20 PM

Мале тръпки ме побиха.Не знам кои лекари точно работят там,но съм шашната. Не мога да коментирам дали кутрето се е заразило преди или след операцията,но фактът,че "там долу" е имало куче болно от паровироза......!? Защо наистина не е поставено под карантина?
Както вече съм казвала някъде из темите във форума- пу-пу,да не ти се налага...

#14 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 18 September 2007 - 02:24 PM

Ужасно, просто ужасно! s) Възможно е да не са знаели, че имат болно куче и затова да не са под карантина. Но това с теста, нямам думи! А само стажант ли имаше или и друг лекар? Това със стажантите е много кофти практика, и в Анимо така практикуват, където аз имах преди време неприятности.

Не се обвинявай, Фибси, не си знаела.

#15 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 18 September 2007 - 02:37 PM

много тъжна история... s)

#16 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 18 September 2007 - 03:09 PM

Къде сте виждали карантина в български вет кабинет? Всички са така, не само Антим. Между другото малката е имало шанс да оцелее ... странно защо не сте решили да се борите. Ако ще и в домашни условия и стриктна хигена да не го изнесете. Пак е имала шанс.

Между другото труповете ми е любопитно какво ги рпавят - дали просто ги оставят на боклука и от там на сметището? Където винаги минава понякое дори циганско куче?

#17 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 18 September 2007 - 03:16 PM

Да, имаше лекар, не бяха само стажанти. Имена не знам, а може би трябваше. Те бяха толова уверени в думите си, че кученцето ще е добре. Доверих им се напълно, а и мислех, че повече няма да ги видя. Планът беше тя да не живее в София...
Странно защо не реших да се борим, да...сега ми се струва странно. Но, тогава, гледайки я...много беше изстрадала, не знам доколко можеше да й се помогне, не исках да агонизира още ден.
Историята е тъжна, но целта й е да предупреди и предотврати подобни случки в тази клиника!!!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#18 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 18 September 2007 - 03:17 PM

emetic, само да вметна, че не много удачно задаваш въпроса за труповете...
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#19 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 18 September 2007 - 03:25 PM

Цитат

Да, имаше лекар, не бяха само стажанти. Имена не знам, а може би трябваше. Те бяха толова уверени в думите си, че кученцето ще е добре. Доверих им се напълно, а и мислех, че повече няма да ги видя. Планът беше тя да не живее в София...
Странно защо не реших да се борим, да...сега ми се струва странно. Но, тогава, гледайки я...много беше изстрадала, не знам доколко можеше да й се помогне, не исках да агонизира още ден.
Историята е тъжна, но целта й е да предупреди и предотврати подобни случки в тази клиника!!!

Добре че споделяш, инфото е важно! Някои от фактите говорят за голяма немарливост, не мисля че са били Савов и Катя обаче. Антим ми беше някакъв резервен вариант след Бай Вет, но сега го зачертавам, оставям само Син кръст...

#20 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 18 September 2007 - 03:29 PM

Той може и да не е удачен но едно куче в боклука или в кучешките консерви може да предизвика нова хубава епидемия в даден район. А освен това аз никой не съм приспивала. А се обзалагам, че малката сте я оставили там, в кабинета. Мога да пусна нова тема, но контекста е този. Съжалявам ако ти изглеждам жестока, въпроса е гаден знам. Но не е гаден от гледна точка на следващия мъник. Аз имам неприятното свойство веднага да забравям мъртвите. Постъпили сте доста панически.
Иначе и аз съм си докарвала по същия начин гъбички и се опитвам постоянно да предупреждавам че този род зарази се хващат най-вече във вет кабинетите.
Но никой ветеринарен кабинет не държи на хигиената. Бях оставила едно блъснато куче на стационар и лечение - през известна част от времето беше завита под едно одеяло с едно стреляно куче. През цялото време - в приемната на вет кабинета на пода.
Е всъщност съм благодарна на ветеринарите, сега лудата жаба е добре. Просто извади късмет, че не е имало сериозни болести за 3-те седмици в които лежа там. Е донесе си някакви сополи - даже зарази куче на човека който я докара до вкъщи, но така де късмет. Ходенето на вет е 50% късмет.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни