Dog.bg Форуми : Източноевропейска овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (59 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Източноевропейска овчарка

#21 Потребителят е офлайн   KIARRA79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 18-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 06 October 2007 - 12:24 PM

Привет отново!
Качвайте снимки бе хора!
Защо се стискате!
User's Signature

Elika [FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

#22 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 07 October 2007 - 01:49 PM

Аз успях да кача няколко в галерията. Като изкараме други - ще кача пак ;)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#23 Потребителят е офлайн   кремена76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 08-March 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 October 2007 - 09:11 PM

gabipap Благодаря много! И аз си го харесвам -:) В София май сте повече и можете да спретнете сбирчица. В Пловдив много рядко виждам ИЕО. Моят хубавец всъщност е роден в Хасково. Баща му и той е красавец. Нещо ми се прецака компютъра, плаче за преинсталиране, защото не виждам графики и снимки, но след 2-3 дни ще пусна още снимки. Малчо е най- снимания член на нашето семейство...

#24 Потребителят е офлайн   KIARRA79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 18-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 08 October 2007 - 12:38 PM

Няма значение кой от къде е!
Все пак всички ходим на море с любимците си и там може да се срещнем!
Все пак е лъч светлина в тунела!
Въпреки че току-що свърши лятото, но нали ще има друго?! :P

Прикачени файлове


User's Signature

Elika [FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

#25 Потребителят е офлайн   KIARRA79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 18-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 11 October 2007 - 06:20 PM

:oХора, да не излязохте всички в отпуска, та не пишете!
Неща замря този форум, а има толкова кучета от тази порода в БГ! :angry:
User's Signature

Elika [FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

#26 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 12 October 2007 - 09:49 AM

:blink: Не е отпуск, а яко задачи са ме натиснали.
Права си, че има много кучета от тази порода в Б-я, ама си мисля, че голяма част от стопаните им не знаят породата на кучето си.
В парка зад музея "Земята и хората" един господин ме убеждаваше, че неговия дзвер (съвсем същия като Нортън) бил белгийска овчарка - грюнендал. Опитах се да му кажа, че те са дългокосмести, ама не...
Редовно ме питат "Това нали е Канадски вълк?"  ;)
И в тази връзка - да коментирам нещо по един линк към тема от форум НОК, даден от някой по-горе.
Във въпросната тема има изказване, че източноевропейските овчарки не са призната порода и не представляват киноложки интерес. Е, поне е писал, че е негова забележка... Радостно е, че за повечето други експерти в родната кинология това не е така.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#27 Потребителят е офлайн   bubole4e-me4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 18-February 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 October 2007 - 10:38 AM

Zdraveite i ot men. Hei,gabipap ako seriozno ti se zanimava ela v Sirius.Moq hubavec go bribrah ot ulicata,zapo4nah go na 3,5g. i ve4e minahme BH i smqtam da go podgotvq za IPO.Vapreki malko mudniq mu na momenti harakter smqtam 4e 6te uspeq. :angry:


Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 12 October 2007 - 02:49 PM

bubole4e-me4e, много ми се иска да мога да идвам там, обаче за съжаление ситуацията е много сложна от към време.
За Нортън трябват точно такива тренировки и то редовно, защото обича да учи. За сега обаче времето не ми стига за кой знае какво друго, освен разходките и повторение на командите за послушание (защото ако не ги повтаряме 2-3 дена нашия пробва да се прави на шеф). Ако успея някой хубав ден да убедя половинката си да почива поне през почивните дни и да се забавляват с щерката, ще дойдем.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#29 Потребителят е офлайн   bubole4e-me4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 18-February 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 October 2007 - 12:22 AM

Извинявам се но нямах кирилица :o Сега всичко е ОК.Добре правиш gabipap не трябва да го изпускаш от контрол а когато решиш заповядай.

#30 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 18 October 2007 - 03:46 PM

Аз също имам такова куче,казва се Тара и е на 2 години,много умно и предано животно!

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#31 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 20 October 2007 - 10:17 PM

Добре дошла на Тара! :blink:
Ще ми се да споделите малко повече за вашите кучета - как ги обучавате, по колко време и как ги разхождате, имали ли сте "трудни" периоди с тях, такива разни неща.
Нашия хубавец например още от бебе си показа рогата. То не беше ръмжане около храната, не бяха опити за захапване, не бяха мераци да подчини щерката... За разрушения "сам в къщи" да не говорим. Имам усещането, че веднага след като разрешим един такъв проблем, на мястото му се появява друг :rolleyes: Сега новата мания е да се прави на мъж и да налита да се бие. Вече втора седмица се разхождаме с намордник. Интересното е, че налита предимно на бездомни (което не ме успокоява). Плюс намордника има и умишлено предизвикани срещи с мъжки, на повод, съчетани с команди за послушание и корекции. За сега обаче резултатът е минимален.
Иначе, няма ли други кучета наоколо, е най примерното куче на света.
Не знам, може би изисквам прекалено много от един пубер ;) Как мислите?
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#32 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 21 October 2007 - 10:12 AM

Ние минахме през всички тези неща като късане ,ръбане(изяде матрака на леглото+един диван) и т.н.Към година и 2-3 месеца спря да прави бели в къщи и до към преди 2-3 месеца нямах никакви проблеми с нея.Не съм я обучавала в нещо специално само на основни команди,но мисля ,че това са много умни кучета и тя разбира абсолютно всичко.Никога не съм я разхождала с кайшка,защото тя не се отделя от мен.НО преди месец и половина родих и започнаха проблемите.Тя реши че трябва на всяка цена да пази бебо и започна да ръмжи и да скача на всеки който се опита да ни приближи.Все още не съм и сложила повода,но определено ми е много притеснено когато се разхождаме.По същия начин се държи и с кучетата с който до скоро си играеше.Незнам каво да я правя.Иначе всеки ден сме на разходка сутрин по час и половина и вечер още толкова.Обича много да си играе с топки за тенис ,хвърлям ги а тя ги носи.Мисля че с времето и с малко повече търпение ще разбере че нищо не ни застрашава и ще престане да се държи така,незнам може би греша.Ако има някой идея ще се радвам много да я сподели :blink:
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#33 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 21 October 2007 - 10:20 AM

Ето за това става въпрос :blink:

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#34 Потребителят е офлайн   кремена76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 08-March 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 October 2007 - 12:49 PM

taraT, едва ли с времето ще отшуми това ревниво пазене на бебо, според мен би трябвало да предприемеш нещо, какво не мога да те посъветвам, но има много хора във форума, които биха могли. bushkata  например знам, че има син, който е израснал с кучета, а те не са малко в дома й, питай нея. mil_ също е писала много за агресията и доминантното поведение, даже има такава тема, попитай там. А кучо само с вашето дете ли се държи така или пази и децата на приятелите, с които излизате? Имал ли е досега близки контакти с деца? Рекс например порасна с 6-7 деца на приятели и роднини, стои плътно до количките, между някой непознат и детето, но не лае. Той по принцип така пази - бутне се между хората и с топ не можеш го мръдна, но само това и като му кажеш, изчезва. Но моят съвет е да попиташ в темата за агресията, за да си спестиш евентуални бъдещи проблеми. Ти от кой град си? Целувки на Бебо и намачкай ушички на Тарка.

#35 Потребителят е офлайн   KIARRA79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 18-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2007 - 02:25 PM

TaraT- много сте хубави!
Браво на Вас!
Давайте все в тоя дух!
А че пази Бебу- не се притеснявай- ще отшуми когато детето поотрасне!
Сега развива майчин инстинкт! ;)
User's Signature

Elika [FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

#36 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 22 October 2007 - 09:17 AM

Тара е отраснала с малки деца на мой приятелки,играе си с тях ,но не не ги смята за членове на глутницата.Пуснах запитване в темата за доминантно поведение и агресия,получих отговор да проведа курс за опреснение за послушание,но при нас проблема е ,че тя изпълнява командите без проблем ,но всеки път при появата на "нова опасност"тя започва на ново,всъщност при всеки който реши да мине на около 2 метра от нас.Аз съм изгледала дъщеря /вече на 16 г./ си с куче от същата порода,и той я пазеше ,но беше мъжкар и не го правеше толкова явно.А иначе ние сме от Бургас.Доколкото знам в града има още 2 такива кучета и двете са мъжки,а Тара има 2 братчета които са в Ахтопол и ние всеки месец си я водим при тях.
А вие как разхождате и къде разхождате вашите слънчица?Имате ли проблеми с полицията? :blink:
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#37 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 22 October 2007 - 09:33 AM

Цитат

Ето за това става въпрос :blink:

Много сте сладки!
Не съм убедена, че ще отшуми проблема. Мисля, че кучетата ни усещат, че малкия член на глутницата е по-беззащитен и се стремят да го защитят. Нортън също не дава да се доближават до малката хора, които не са от семейството. По този случай се е налагало да седи вързан, когато наоколо има деца или хора, които се страхуват. Въпреки, че малката беше вече родена, когато го взехме. И все още избягвам да ги извеждам заедно на разходка, въпреки че доста сме се кротнали в сравнение с преди.
В парка има още един мъжкар, който е покрай бебе. Той обаче някак избира, на кого да разреши да се доближи до бебето.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#38 Потребителят е офлайн   KIARRA79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 18-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 23 October 2007 - 02:03 PM

Може би сте прави за ревностното пазене, но все пак отидете на някакъв курс!
Посъветвайте се с някого!
А относно разходките- ние сме по 2 часа в парка на ден!
Добре че ни е близо!
Сега си търсим къща- да закупим, защото май ще се увеличаваме!
Някой може да е в очакване на нов живот!
Дай боже да съм аз! :yahoo:
User's Signature

Elika [FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

#39 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 23 October 2007 - 09:50 PM

Цитат

....
Някой може да е в очакване на нов живот!
Дай боже да съм аз! :yahoo:

Хе, хе! Много хубаво, пожелавам ти да си! Много се радвам, като чуя за бебоци! :wub: Особено в съчетание с кучовци!
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#40 Потребителят е офлайн   KIARRA79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 18-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 24 October 2007 - 11:50 AM

О Да!
Надявам се да намеря една такава красавица! Така ще се запълни изцяло семейството ни!
Същата като на снимката!
Това беше моята красавица!
Много ни е мъчно все още и търсим подобна, ако някой знае нещо- да казва! :sos:

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Logo.gif (19.93K)
    Брой сваляния: 689

User's Signature

Elika [FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

  • (59 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни