Dog.bg Форуми : Как да науча малкото кученце да пишка на определено място ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да науча малкото кученце да пишка на определено място ?

#21 Потребителят е офлайн   ve_roni_ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 203
  • Регистрация: 30-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia kv.:Lozenec

Публикувано: 28 January 2008 - 08:26 PM

Хммм...този проблем не е само при теб....наща госпожичка....се заех сериозно да я у4а да ходи в банята,тък като от памперси ве4е ми писна и успях да ти кажа по4на да зацепва,но сега е където ми е кеф,много оби4аме да пи6каме до вратите....тук си е избрала едно ъгъл4е което редовно го наторяваме и като и се карам държи се като виновна и след 5 сек. ве4е тър4и като луда...
На вън още не сме акали,само пишкаме  :rolleyes:
и аз незнам кога ще станеме сериозни ку4ета  ;)

#22 Потребителят е офлайн   malkakotka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 17-August 07
  • Location:софия

Публикувано: 29 February 2008 - 12:46 PM

Същата история е в наща къща :rolleyes:
Когато сме при нея - търчи и гордо и показателно кляка на весника , но през деня , когато сме на работа седи на отворена кухня и коридори и си пишка в кухнята - ама не навесника а три педи до него на плочките :huh: слава боге само в кухнята още не се е сетила и по коридорите  :blink:
Аз като се прибера не виждам смисъл да и се карам за нещо станало преди часове.  Та май това е доста срещан проблем.  :sviruka:
Преди гледах голямо куче , та сега не ми прави впечатление едното петънце което бърша , но искам тя да си знае - да има принципи ;D
Сега да ви питам-  как се казват капките за памперс и вършат ли работа?
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Buhti4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 18-June 06
  • Location:Варна

Публикувано: 14 March 2008 - 07:55 PM

Моето момченце пък се оказа голям чистофайник. Слагам му от тези памперси като на снимката на Светла, той се изпишква веднъж отгоре и толкова, не повтаря. Като му го сменя пак същото, препикава го веднъж и край. Има ли някакво обяснение за това явление?
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   LEON Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 05-March 08

Публикувано: 15 March 2008 - 11:28 AM

Много обичат да им е чисто.ЛЕО е на три месеца и пишка в банята на вестник,който ако веднъж вече е използван задължително се сменя.В противен случай подушва само и демонстративно си излиза от банята.Слагам нов в-к и той веднага свършва работата и тича за наградка в кухнята :yahoo:

#25 Потребителят е офлайн   ZoE23 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 20-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 April 2008 - 09:22 AM

А "ние" си пишкаме на едно и също място когато сме в къщи, но от време на време си пишкаме където ни падне.Същото е и когато не сме в къщи и сменяме обстановката.Виждаме памперса и го подминаваме като малка гара и си маркираме цялата територия  :rolleyes: :o

#26 Потребителят е офлайн   ivchepifche Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 19-April 07

Публикувано: 04 April 2008 - 03:31 PM

През живота си съм имала 3 кучета - немска овчарка, йорки и в момента йоркито вече има братче каракачанска ( в случая йоркито е баткото, но само по възраст.... ;)  )и при трите кучета, макар немската овчарка да живееше на двора, както и каракачанеца сега, съм използвала една и съща тактика за отучване от пишкане, където те пожелаят.
Като са бебета, кучетата спят 5 мин. и веднага след сън пишкат ( може да е капчица особено за йоркитата, но пак е пишкане).Като станат веднага се води на мястото определено за него да пишка ( при нас е в банята за йоркшира ).Вярно тази стратегия значи да го дебнеш непрекъснато, но след време дава резултат.Каракачанеца го научих точно за ден и половина, че не трябва да пишка на терасата, а на тревата.Имам познати с йоркита, които са използвали тази моя тактика и при тях също дава резултат.Сега вече голям, йоркшира когато му се ходи до тоалетна отива в банята и пишка точно в подовия сифон. Ако ви се занимава, пробвайте - предполагам, че при по-големи кучета от 5-ия месец нагоре тази тактика едва ли ще действа.

#27 Потребителят е офлайн   megy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 31-August 08

Публикувано: 06 September 2008 - 08:13 PM

Моята малка госпожица вече прекалява с пишкането навсякъде.Във всички стай има памперси,чисти,но тя не ги използва.Пишка на тях понякога ,но после пак където и хрумне.Пробвах след сън да я взимам с мен на терасата,но тя не пишка там.Чакам я 20 мин и нищо,после щом влезем и се изпуска.Вече 3 креватче купувам защото ги напикава и после не ги иска.Ако някой може нека ме посъветва нещо.

#28 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 06 September 2008 - 09:01 PM

това е положението в началото, ще трябва много търпение и наказание и разбира се поощрения когато, все пак и ние не почваме да ходим в тоалетната от 2 м възраст. Хората по света постъпват по-разумно от нас, рядко си взимат кучета като нас на 50 дни и обикновенно си спестяват голяма част от нашите проблеми. Това, че искаме да си гушкаме бебенца си носи своите ангажименти.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#29 Потребителят е офлайн   martina_a Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 31-October 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 03 May 2009 - 06:58 PM

Здравейте :af_089:
при нас е следното положение-мислих си че вече сме големи ама уви!
В началото спеше почти по цял ден ,а сега търчи и се сърди и лае като не му се обръща внимание!
След всяко събуждане го водех в банята и той пишкаше-сега обаче не мога да му хвана спатиите-пишка мнооооооооооооого често и кадето си поиска!Нещото обаче което ме притеснява е ,че ака по 4-5-6 пъти на ден(при хранене 3)
Не мога да го гепя-може и нощем да ходи-не знам!Не знам и колко често е нормално и съм малко притеснена!
Пробвахме с памперсите и вестниците ама той ги хваща и ги прави на парцали-влачи ги из цялата къща докто не ги накъса на малки парчета!
Утре ни е третата ваксина-втората доста тежко я минахме-дано утре всичко е ок
Та като цяло въпроса ми е-по колко акат вашите :da_005:

#30 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 04 May 2009 - 09:38 PM

Показване на мнениетоmartina_a, в May 3 2009, 05:58 PM, написа:

Здравейте :af_089:
при нас е следното положение-мислих си че вече сме големи ама уви!
В началото спеше почти по цял ден ,а сега търчи и се сърди и лае като не му се обръща внимание!
След всяко събуждане го водех в банята и той пишкаше-сега обаче не мога да му хвана спатиите-пишка мнооооооооооооого често и кадето си поиска!Нещото обаче което ме притеснява е ,че ака по 4-5-6 пъти на ден(при хранене 3)
Не мога да го гепя-може и нощем да ходи-не знам!Не знам и колко често е нормално и съм малко притеснена!
Пробвахме с памперсите и вестниците ама той ги хваща и ги прави на парцали-влачи ги из цялата къща докто не ги накъса на малки парчета!
Утре ни е третата ваксина-втората доста тежко я минахме-дано утре всичко е ок
Та като цяло въпроса ми е-по колко акат вашите :da_005:


Всичко което прави Вашето кученце си е в реда на нещата. И ако не започнете с възпитанието след някой и друг месец не само вестниците и памперсите ще прави на парцали и ще влачи из цялата къща. Само не разбрах, защо втората ваксина сте минали тежко?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#31 Потребителят е офлайн   martina_a Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 31-October 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 May 2009 - 05:03 PM

Ами беше доста стресиран...
Прибрахме се и легнахме да спим-когато се сабуди не ми даваше да го пипна(плачеше и трепереше целия)
като го пипнах там кадето му сложиха ваксината имаше оток ,който му седя почти седмица
Аз веднага го заведох казаха ми че сигурно нещо го е ухапало и му дадоха успокоително.
На следващия ден отока още си беше там но малкия си беше същото жизнено кутре!
Вчерашната ваксина пак така- по-малка подутина ,която днес обачe вече я няма(но нще има лека болка)
Моля да ми препоръчате добър лекар в София който е наясно с породата

ПС-Относно възпитанието-когато му се карам за нещо той го обръща на игра-лае по мене(луда ме прави)
Cкача ми по главата докато спя-изял ми е ръцете и краката хахаха
Има респект само на майка ми-тя като му каже-НЕ и е не!
Не знам какво да го правя честно :eg_033:

#32 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 05 May 2009 - 06:49 PM

Показване на мнениетоmartina_a, в May 5 2009, 03:03 PM, написа:

Ами беше доста стресиран...
Прибрахме се и легнахме да спим-когато се сабуди не ми даваше да го пипна(плачеше и трепереше целия)
като го пипнах там кадето му сложиха ваксината имаше оток ,който му седя почти седмица
Аз веднага го заведох казаха ми че сигурно нещо го е ухапало и му дадоха успокоително.
На следващия ден отока още си беше там но малкия си беше същото жизнено кутре!
Вчерашната ваксина пак така- по-малка подутина ,която днес обачe вече я няма(но нще има лека болка)
Моля да ми препоръчате добър лекар в София който е наясно с породата

ПС-Относно възпитанието-когато му се карам за нещо той го обръща на игра-лае по мене(луда ме прави)
Cкача ми по главата докато спя-изял ми е ръцете и краката хахаха
Има респект само на майка ми-тя като му каже-НЕ и е не!
Не знам какво да го правя честно :eg_033:


Е то е нормално да слуша най-много само един. То си е решило, че това ще е майка Ви, така, че ще трябва да се примирите, но това не означава, че трябва да продължава да върши всичките тези неща, които описвате.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#33 Потребителят е офлайн   stella_16 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 May 2009 - 09:24 PM

Здравейте! И аз си имам вече едно малко момченце йорки на 2 месеца....което е много жизнено и сладко и ни радва в къщи....При нас е само от 5 дни и още пишка където му е кеф..... :da_005: Може ли да ми обясните какво представялват тъй-наречените памперси,как се употребяват и т.н. А чувала съм и за някакви капки, които превличали бебето да пишка на определено място.....ако може да ми помогните с повече инфо ще съм благодарна :ab_041:

#34 Потребителят е офлайн   малка_Рокси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 539
  • Регистрация: 07-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia,baby...*
  • Skype:

Публикувано: 07 May 2009 - 03:52 PM

Здравейте,приятели на йоркитата!И ние си имаме едно малко хулиганче на 4 месеца и 10 дни,ние го взехме на 2 месеца и тогава мога да кажа,че пишкаше доста по често на пелената от колкото сега... Когато му се караме то си мисли,че си играем и се гоним из целия апартамент.Как точно го наказвате,когато не се изпишква там където не трябваА акането въобще не го свързва с пишкането и си ходи където му е кеф....кажете ми какво да правя.
Моля ви за помощ :flagbg: Иначе това за мен е най-големия сладур на земята :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Doni M Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 12-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 June 2009 - 12:28 PM

Ще дам малко инфо как постъпвам аз в случая. Дано съм полезна на четящите.
За да се създадат определени хигиенни навици у малките сладурчета е необходимо да разполагате с време, което да прекарвате с него. Аз имам късмет да чета в момента за държавни изпити от няколко месеца и следователно съм почти по цял ден с моя Терри.
На първо място е важно всеки път, когато ходи до тоалетната на непозволено място да му казвате със строг тон "НЕ". Най-добре е като се хване на "местопрестъплението" и да успеете с едно стряскащо "Не" да го пресечете и след това да го закарате мигновенно до правилното място (при мен в случая това е банята).
На второ място е важно да се знае, че малките кученца изпитват нужда да ходят до тоалетната често - след хранене, непосредствено след игра, като станат от сън. Всеки път сле тези моменти го носих в банята в началото, а постепенно го привиквах да върви след мен - съответно, за да научи пътя до правилното място.
В момента, в който си свърши работата на правилното място трябва много похвали с радостен тон, радване колко добро кученце е и естествено и най-важно някаква награда - малко парченце сиренце, бисквитка или друго лакомство за куче. Понякога даже му давах по една гранулка, защото моето е адски лакомо и всичко за ядене му се вижда страхотно. Иначе в банята обикновено имам малко пликче с бисквитки, защото е важно като направи правилното непосредствено да му се даде наградата, а не със закъснение, защото така иначе няма да направи връзка между свършеното от него и награждаването.
Понастоящем Терри е на 2 месеца и ходи до тоалетна в банята. Естествено понякога се случва да направи белята на друго място, но е по-скоро изключение.
Друго, което забелязах е че (може би защото е малък още) вечер и през нощта докато ние спим, ако не му е осветен коридора и банята не ходи там до тоалетна и всичко си върши в хола. Трябваха ми 2 дни да загрея защо изведнъж спря през нощта да ходи в банята, а то било защото оставях светнато само в банята, но не и в коридора.

Надявам се да съм била полезна :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Frica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 21 June 2009 - 01:32 PM

Моето кученце не е от вашата порода, но предполагам обучението на хигиенни навици е еднакво за вс мъници. Та да споделя. :)
Като го взехме беше почти на три месеца, но не беше правилно ваксиниран и трябваше да се учим вкъщи. В началото мислех да го приуча да пишка в/у вестници и памперси, но той не прояви интерес към тях, все пишкаше някъде около тях, но не и в/у тях самите. Затова минах на др вариант банята. Носех го там вс път, когато индикира, че ще пишка или ака (въртенето в кръг с нос в земята), наградки и бурно хвалене като свърши работата там. За 4-5 дни вече ходеше само там и идваше за наградка след това. В началото обаче не правеше връзка с пишкането и акането и доста често акаше в коридора. Не съм му се карала, просто не го поощрявах след това, а просто почиствах. Стараех се да го отвеждам в банята като забележа и пак наградки. За две седмици схвана, че банята е за вс нужди. :) Не сме имали проблем след това.

Като са малки имат доста право черво :ab_041: и е нормално да акат по- честичко. Нашичкия веднъж ме беше изумил, стигна до 10 пъти за един ден :ab_041: :ud_009:

#37 Потребителят е офлайн   Ellly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 June 2009 - 10:27 PM

Здравейте на всички, току що се регистрирах във форума ви след като го разгледах обстойно- много е интересен и много неща може да научи човек тук. Аз все още нямам йорки- другия месец ще си я взема- още е много малка. И сега се подготвям и събирам информация. "Памперсите", които се използват са всъщност пелени за възрастни от аптеката- най-големия размер, по 10 в пакет се продават и си ги режеш в желания размер- около 6-7 лв май бяха. А ето и линк за капките, които аз смятам да използвам:
http://shop.zoomania...py-Trainer.html
Надявам се да вършат работа в комбинация естествено с техниките за възпитание описани по-горе.
Чао за сега и успех в обучението :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 29 June 2009 - 05:14 AM

Показване на мнениетоEllly, в Jun 28 2009, 09:27 PM, написа:

Здравейте на всички, току що се регистрирах във форума ви след като го разгледах обстойно- много е интересен и много неща може да научи човек тук. Аз все още нямам йорки- другия месец ще си я взема- още е много малка. И сега се подготвям и събирам информация. "Памперсите", които се използват са всъщност пелени за възрастни от аптеката- най-големия размер, по 10 в пакет се продават и си ги режеш в желания размер- около 6-7 лв май бяха. А ето и линк за капките, които аз смятам да използвам:
http://shop.zoomania...py-Trainer.html
Надявам се да вършат работа в комбинация естествено с техниките за възпитание описани по-горе.
Чао за сега и успех в обучението :ba_025:


при мойте йоркита никога не са действали капки.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#39 Потребителят е офлайн   yorki_svetla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 26-May 05
  • Location:Варна

Публикувано: 29 June 2009 - 08:02 AM

Здравейте Ели!
памперсите,които се слагат на бебетата за тоалетна не са тези за възрастни,а са специални чаршафи за еднократна употреба.Те са в различни размери,като най-удобни за тоалетните са 60/40.Намират се в аптеките и санитарните магазини и не е необходимо да се изрязват.А тези,които се продават в зоомагазините са напоени със специалните капки и не е необходимо допълнително да се накапват.Пускам снимки на тоалетната и памперсовите чаршафи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

здрави и красиви
www.yorkibows.com

#40 Потребителят е офлайн   Ellly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 28-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 June 2009 - 07:50 PM

Точно тея чаршавчета имах в предвид в аптеките пелени им викат, а за капките нз дали действат- просто някой питаше и реших да пратя линк
User's Signature

Качена снимка

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни