Dog.bg Форуми : Как да науча малкото кученце да пишка на определено място ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да науча малкото кученце да пишка на определено място ?

#1 Потребителят е офлайн   mahlenka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-September 07

Публикувано: 26 September 2007 - 10:18 AM

Имам малка госпожица йоркшир териер на два месеца и съм купила специални памперси, където да ходи по нужда. Пишка и там, и където си поиска. Ако някой може да ми даде съвет как да го науча  .... очаквам с нетърпение ....  :)

#2 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 26 September 2007 - 10:42 AM

Сте се научи имаи търпение ... тварде е малка за да пишка само на памперсите.
Разбира се ти я поощрявай когато пишка на памперса и я наказвай когато не го прави точно!
До месец ще се научи !!!
Поздрави :-*
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#3 Потребителят е офлайн   Крисо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 September 2007 - 12:19 PM

Крисо е вече почти на годинка - има още 2 седмици, и се научи след 5тия месец да пишка на определено място. Просто изведнъж почна да стиска по цял ден и да чака да го изпишкам навън или на балкона, ако вали.
Направо ме изненада прекрасно като се научи да си ходи навън.  И сега като му се прави нещо такова, идва, налазва ме и ме бута с краче и ме гледа либовно. И се сещам, че ще пишкаме. Като ме няма през деня - стиска и не прави бели. Слагах му пелените в банята да си ходи, ма не ще -решава, че е голям и ще стиска.
Така че - търпение, наградки - както Мими казва.
User's Signature

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."

Качена снимка

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   mahlenka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-September 07

Публикувано: 28 September 2007 - 09:46 AM

:-* май май нямам друг избор....  ;) Но иначе съм много доволна от нея. За възраста си е страшно интелигентна и гальовна. :-* :-* :-*

#5 Потребителят е офлайн   Крисо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 28 September 2007 - 03:09 PM

хихи - чакай да видиш като порасне. виж ми аватара - ей такъв хитър поглед го докарва доста често моичкия
User's Signature

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."

Качена снимка

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   zozolin4eto2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 30-August 07

Публикувано: 28 September 2007 - 06:36 PM

Моят сладур ходи само на вестник , е слу4ват се и малко излагации пред вратата , но това е рядко ...Не сме го у4или  просто той спи на долния етаж където е банята и веднъж го затворихме там за 10 мин и незнам де там си върши вси4ко  ;)
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   mahlenka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-September 07

Публикувано: 29 September 2007 - 09:47 AM

Искам да Ви се оплача какво стана тази сутрин като се събудих.... цялата бях "опишкана" от моята гальовница и целия чаршаф беше подгизнал....чувствам се омърсена!!!!  :'( Беше ужасно! Дано скоро да се научи!!! :'(

#8 Потребителят е офлайн   SunFlower Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 25-July 07

Публикувано: 29 September 2007 - 12:51 PM

И на мен ми се е случвало доста често това с моите животинки, но аз не се сърдя. Знам, че на първо място това са живи същества и както и при нас-хората, и на тях им се случва да не могат да стискат. И на второ място - все пак това са малчовци :)

#9 Потребителят е офлайн   ve_roni_ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 203
  • Регистрация: 30-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia kv.:Lozenec

Публикувано: 30 September 2007 - 10:13 AM

Zdraveite  ;)
Moito sukrovi6te...si vur6i rabotite na pampers na zematq...oba4e 4esto si pi6ka nalqvo nadqsno...a golqmata rabota...predimno na pampers...ponqkoga..tur4i kum staqta,samo i samo da se izxodi,a ponqkoga si go pravi kudeto poiska...Tq spinka pri nas v legloto i prez no6ta si sliza i si vur6i rabotata,no edna no6t mi nastruxnaxa kosite kogato az se subydix...trugnax da stavam ot legloto i se podpqx i poznaite kakvo ocelix .... iska6e mi se da sum ymrqla togava...qvno q e domurzqlo da se razxojda 4ak do doly  :)leko q potypvax po dypeto ama,za sega mai nqma nyjda o6te ot tova...mai vremeto 6te si okaje vliqnie....kofti e tova,no e qsno o6te ot samoto na4alo 4e po dryg na4in nqma da stane  :-*

#10 Потребителят е офлайн   Lolita Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 20-September 07
  • Location:varna

Публикувано: 30 September 2007 - 03:07 PM

Zdraveite :)
az razbrah 4e imalo nqkakvi kapki koito se kapvat tam kudeto iska6 da si vur6i rabotata ku4enceto.Ta tezi kapki izlu4vali nqkakva mirizma i to po neq se orientiralo za mqstoto .... neznaq kakvi sa to4no no popitaite va6iq veterinar ili v nqkoi magazin.USPEH s bebetata...
nqdqvam se i az da imam skoro takuv problem za6toto me4tata mi e da imam yorki...

#11 Потребителят е офлайн   mahlenka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-September 07

Публикувано: 01 October 2007 - 12:10 PM

права си  :-*

#12 Потребителят е офлайн   Крисо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2007 - 12:20 PM

Момичета,
пишете на кирилица, моля.
мерси
User's Signature

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."

Качена снимка

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Крисо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2007 - 01:38 PM

Цитат

Искам да Ви се оплача какво стана тази сутрин като се събудих.... цялата бях "опишкана" от моята гальовница и целия чаршаф беше подгизнал....чувствам се омърсена!!!!  :'( Беше ужасно! Дано скоро да се научи!!! :'(

Нормално е - то е бебе и ако си спи на постелката саминко, има възможност да става и да си пишка. А когато е в леглото - аварии стават непрекъснато. Затова навсякъде съветите са - не го научавайте да спи с вас - едно, че се замърсява спалното бельо и второ - бебетата йоркита може много лесно да бъдат затиснати от вас.
Кристофър вече спи при мен, но той е почти на годинка вече и се топлим взаимно. Но като беше бебе си спеше в неговото легло. Възмущаваше се, даже съм затваряла вратата на спалнята, за да не влиза, но това е положението - и аз бях суха, и чаршафите се перяха не ежедневно, и той си се наспиваше спокойно.
User's Signature

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."

Качена снимка

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   ve_roni_ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 203
  • Регистрация: 30-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia kv.:Lozenec

Публикувано: 01 October 2007 - 05:43 PM

Крисо...правилно го каза...оба4е първите 2 ве4ери при мен минаваха будене през 2 часа...заспива и след 2 4аса я 4увам как скимти,взимам я в леглото..тя заспива и я връщам обратно в неиното креват4е....след 2 часа пак милата скимти...и пак така и пак така...и по4нах да я взимам при нас в леглото...един фал има6е да ама не се тряскам от сън сега какво е станало защо скимти  :)
Кво да ги правиш  :-*

#15 Потребителят е офлайн   yorkozavar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 30-August 07
  • Location:София, Дървеница

Публикувано: 05 October 2007 - 04:28 PM

Здравейте  :-*Моята красавица е на 5 месеца и още имаме проблеми с пишкането - извеждаме я сутрин и вечер, а през останалото време се опитваме да я учим в банята, но тя нещо не се поддава на дресировка ???. Дори когато и се караме за пишканото, тя започва да джавка насреща и изобщо не се засрамва. Лошото е че сутрин доста често вече всичко е свършила преди да сме станали (аз ставам за да я извеждам към 7) и изобщо не се и опитва да стиска до разходките. Бих искала да разбере, че банята е резервен вариант, а не винаги на разположение, но не знам как да я накарам да разбере... :-
User's Signature

http://www.ezticker.com/ticker/110/200/20070418/Rita[br]

#16 Потребителят е офлайн   yorki_svetla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 26-May 05
  • Location:Варна

Публикувано: 05 October 2007 - 11:04 PM

Аз само бих казала,че на 5 месеца,кученцето е все още бебе и няма навиците на възрастно куче да се стиска-то не е виновно за това.Съветвам ви да бъдете търпелива- с времето тя сама ще си изгради хигиенните навици,които са индивидулни за всяко куче и не зависят нито от породата,нито от размера на кученцето.Лично аз бих ви посъветвала да и сложите памперсов чаршаф в стаята,която спи-така ще и е по-наблизо и по-няма да се изпуска докато стигне до банята.
УСПЕХ!

Прикачени файлове


User's Signature

здрави и красиви
www.yorkibows.com

#17 Потребителят е офлайн   yorkozavar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 30-August 07
  • Location:София, Дървеница

Публикувано: 08 October 2007 - 03:39 PM

yorki_svetla, мерси много за отговора, ще пробваме с памперса. Дано да намали авариите :blink:
User's Signature

http://www.ezticker.com/ticker/110/200/20070418/Rita[br]

#18 Потребителят е офлайн   yorkozavar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 30-August 07
  • Location:София, Дървеница

Публикувано: 10 October 2007 - 09:50 AM

:sos: Моята сладурка вчера си напишка леглото :(. Трябва ли да се притеснявам? От два дни сме с ново, по-голямо легло, че предишното ни омаля.
User's Signature

http://www.ezticker.com/ticker/110/200/20070418/Rita[br]

#19 Потребителят е офлайн   Крисо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 11 October 2007 - 09:36 AM

Не се притеснявай, аварии ще има още много. Ще се научи, но  и ти й показвай, че е направила беля, когато я хванеш в крачка. Носи я на пелената и й казвай "Пиш!". Криско като му кажа - айде, пиш - и той вече първа писта се е заредил на балконската врата. Като му я отворя и изляза някъде, той си ходи навън, пишка си,  прави,каквото прави и се прибира.
Търпение повече и възпитание.
User's Signature

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."

Качена снимка

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Spassow_lbg Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 05-September 07

Публикувано: 28 January 2008 - 03:38 PM

Приятели помагайте,
имаме йоркширски териер, вече е на 10 месеца и така и неиска да се научи да пишка където трябва. Когато сме си във вкъщи си ходи в банята като добро кученце но когато е само, ходи в кухнята и така 5, 6 пъти на ден и като се върнем от работа- ужас. Карахме му се, хвалиме го всеки път като ходи в банята, дори идва да ни се хвали когато е ходила в банята.
Какво може да се направи още по въпроса, дайте някакъв съвет. Пръскахме му със специален спрей уж да накара кучето да ходи само в банята но без ефект. С вестник за съжаление нестава тъй като го разпардушинва - приема го като играчка.
Благодария Ви предварително за помощта

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни