Dog.bg Форуми : За желаещите да закупят немски дог от Клуба

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За желаещите да закупят немски дог от Клуба

#1 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 28 September 2007 - 05:40 PM

Започнах тази тема, защото много често получавам лични съобщения на форума от хора, желаещи да закупят немски дог от Клуба. Не ми е възможно да отговарям точно на тези съобщения поради няколко причини:

1. Аз съм Секретар на Клуба и имам информация само за евентуалните кучила, които се очакват. Ако такива се появят, информацията веднага ще бъде поставяна на форума. Това ще става след раждането на кученцата и със съгласието на развъдчика им / или той самият ще постави темата/. Така че, ако имаме кученца - ще можете веднага да видите темата тук.

2. По въпроса за цената на догчетата - тя е много различна и зависи от това какви са родителите и от качествата на самите новородени догчета. Цената на малките догчета в едно кучило също е различна и може да бъде определена  само след раждането им. По тази причина предварителна информация за цените не може да се даде. Цените също се определят от самия развъдчик и аз като Секретар на Клуба не зная какви ще бъдат те. / Работата на секретаря не е да се занимава с продажба и аз не възнамерявам по тази причина да коментирам цените /.

3. Препоръката ми е  - ако наистина искате да си купите немски дог,  се обадете на телефона, които виждате на подписа ми.Догчета на страниците на форума няма да се предлагат, нито ще се продават или купуват. Това не може да стане със съобщения и и-мейли, а само лично, защото кученцата ни не са "стока". Накратко - новороденото кучило ще бъде представено в тема, но ако искате да си купите кученце от него - просто идете и лично разговаряйте с развъдчика.

4. Не е изключено в скоро време догчетата ни да се продават само с предварително записване, защото желаещите са много, а развъдчиците, готови да се подложат на това "изпитание", все по-малко.

5. Тъй като това е клубен форум, тук ще се представят само клубни кучила. Ако някой предлага неклубни кученца, моля да си сложи обявата на друго място във форума или на сайтовете за обяви, като разбира се посочи, че догчетата не са клубни.

Всичко това се прави с една цел - да запазим и развиваме породата, на която сме посветили времето си, живота си и цялата си любов и да защитим кученцата, произведени от нас от недобросъвестни хора...а не например защото сме високомерни или търговци.

В Клуба ни няма търговци на кучета, а само развъдчици - всеки що-годе запознат с въпроса знае, че разликата между двете е огромна...

#2 Потребителят е офлайн   johnmotson Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-March 08

Публикувано: 31 March 2008 - 12:12 AM

Искам да си купя немски тигров дог , по възможност - мъжки , до 4-5 месеца да е възрастта му , с купирани уши и опашка от сравнително чист произход!

#3 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 31 March 2008 - 12:22 AM

Купирането на ушите вече не е разрешено!! А за купирана опашка, май сте сбъркали форума, защото на договете опашките никога не са се резали.  :P
Какво разбирате под "сравнително чист произход"? Произходът или е чист, или не е...

#4 Потребителят е офлайн   nordgard Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-April 07
  • Location:Варна

Публикувано: 30 October 2008 - 04:19 PM

Как мога да си закупя дог?Преди имах и преминах през всичко за да порасне здрав и красив.Беше на 45 дена като го купих.След тази порода друга не признавам. :'(
User's Signature

С КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ХОРА СЕ ЗАПОЗНАВАМ,ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ ОБИКВАМ КУЧЕТО СИ !

#5 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 30 October 2008 - 04:37 PM

Обадете се на телефоните на клуба - долу в подписа ми

#6 Потребителят е офлайн   TokioHotel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2106
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2008 - 01:09 AM

А колко струва горе-долу един породист немски дог? Естествено, че след като човек е имал или има немски дог няма да признае друга порода. Немските догове са уникални кучета не само заради размерите си, а и заради характера си.  :blink:
User's Signature

Качена снимка

Любителите на животни са особена порода хора,
хуманни и щедри духом, способни на дълбока съпричастност,
може би малко склонни към сантименталност и със сърца, големи колкото безоблачното небе.

#7 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 14 November 2008 - 05:54 PM

Цитат

А колко струва горе-долу един породист немски дог? Естествено, че след като човек е имал или има немски дог няма да признае друга порода. Немските догове са уникални кучета не само заради размерите си, а и заради характера си.  :blink:


За цените вижте т.2 от най-горния ми пост... :blink:

#8 Потребителят е офлайн   puffo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-July 07

Публикувано: 14 January 2009 - 04:03 PM

здравеитер искам да закупя родословно догче можете ли да ми помогнете???

#9 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 14 January 2009 - 04:06 PM

Обади се на телефоните в подписа на Slaviad. ;)Поздравления за решението Ви :->)

#10 Потребителят е офлайн   nemski_dog7 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 26-June 09

Публикувано: 26 June 2009 - 03:19 PM

Искам да си купя черен немски дог , по възможност - мъжки , до 4-5 месеца цената е без значение който има информация да пише

#11 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 26 June 2009 - 03:32 PM

Обадете се на телефоните в подписа ми на Председателя на Клуба и разговаряйте с него. Той ще Ви обясни възможностите. Продажбата и купуването на немски догчета съответно става лично, а не на страниците на форума.

#12 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 23 January 2010 - 04:54 PM

Oчаква ли се кучило арлекини ?
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#13 Потребителят е офлайн   maya.maisky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София/Варна
  • Interests:Great Dane

Икона за мнението  Публикувано: 24 January 2010 - 09:19 AM

Цитат(Konan03 @ Jan 23 2010, 06:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Oчаква ли се кучило арлекини ?


ab_041.gif хи хи...сигурна бях, че рано или късно ще ти домилее... wub.gif
"умиране има-отказване няма!"... ae_085.gif

Geenie съм я "заплюла" за тази година...по-вероятно за есенното разгонване.В нейното родословие,години наред е работено за създаване на арлекини...така че се надявам да се появи нещо прилично md_064.gif .Но все пак, нали знаеш - арлекинът си е божа работа...гаранции няма. ba_025.gif
поздрави dog.gif
Прикачена снимка
User's Signature

Geenie Goldfire Liberte

#14 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 24 January 2010 - 11:08 AM

Цитат(maya.maisky @ Jan 24 2010, 08:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Konan03 @ Jan 23 2010, 06:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Oчаква ли се кучило арлекини ?


ab_041.gif хи хи...сигурна бях, че рано или късно ще ти домилее... wub.gif
"умиране има-отказване няма!"... ae_085.gif

Geenie съм я "заплюла" за тази година...по-вероятно за есенното разгонване.В нейното родословие,години наред е работено за създаване на арлекини...така че се надявам да се появи нещо прилично md_064.gif .Но все пак, нали знаеш - арлекинът си е божа работа...гаранции няма. ba_025.gif
поздрави dog.gif
Прикачена снимка


"Прилично"? Какви ги приказваш? ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif
Барбара Ретиг - р-к "Либерте", където е произведена Джини е известна по цяла Европа с невероятно красивия и чист цвят на арлекините си. Джини освен това е куче с отлични екстериорни качества - 3 място на EuDDC, дадено от Давид Гатеньо, собственик на един от най-добрите развъдници в света и известен съдия!! ae_085.gif И....за всички, които четат тази тема....най-добрите арлекини се получават от арлекин + плащов, каквато е Джини! ae_085.gif

#15 Потребителят е офлайн   ENJOY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 14-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2010 - 12:43 PM

Ще се получи нещо, в което ще се влюбя...

#16 Потребителят е офлайн   devilin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1145
  • Регистрация: 05-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 24 January 2010 - 06:22 PM

Цитат(ENJOY @ Jan 24 2010, 11:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ще се получи нещо, в което ще се влюбя...


не само ти ... wub.gif

#17 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 24 January 2010 - 08:33 PM

А,не става лично за мен работата,срещнах се с приятели,които имат такова намерение,и бих се радвал да има наоколу в Пловдив!Ще попитам -им обещах!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#18 Потребителят е офлайн   cancer01 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 04 July 2010 - 01:57 PM

Показване на мнениетоslaviad, в 28 September 2007 - 02:45 PM, написа:

Започнах тази тема, защото много често получавам лични съобщения на форума от хора, желаещи да закупят немски дог от Клуба. Не ми е възможно да отговарям точно на тези съобщения поради няколко причини:

1. Аз съм Секретар на Клуба и имам информация само за евентуалните кучила, които се очакват. Ако такива се появят, информацията веднага ще бъде поставяна на форума. Това ще става след раждането на кученцата и със съгласието на развъдчика им / или той самият ще постави темата/. Така че, ако имаме кученца - ще можете веднага да видите темата тук.

2. По въпроса за цената на догчетата - тя е много различна и зависи от това какви са родителите и от качествата на самите новородени догчета. Цената на малките догчета в едно кучило също е различна и може да бъде определена  само след раждането им. По тази причина предварителна информация за цените не може да се даде. Цените също се определят от самия развъдчик и аз като Секретар на Клуба не зная какви ще бъдат те. / Работата на секретаря не е да се занимава с продажба и аз не възнамерявам по тази причина да коментирам цените /.

3. Препоръката ми е  - ако наистина искате да си купите немски дог,  се обадете на телефоните, които виждате на подписа ми. Това са адреса и телефоните на Председателя на Клуба, а не моите. Най-добре е да отидете лично на адреса и да разговаряте с него. Догчета на страниците на форума няма да се предлагат, нито ще се продават или купуват. Това не може да стане със съобщения и и-мейли, а само лично, защото кученцата ни не са "стока". Накратко - новороденото кучило ще бъде представено в тема, но ако искате да си купите кученце от него - просто идете и лично разговаряйте с развъдчика.

4. Не е изключено в скоро време догчетата ни да се продават само с предварително записване, защото желаещите са много, а развъдчиците, готови да се подложат на това "изпитание", все по-малко.

5. Тъй като това е клубен форум, тук ще се представят само клубни кучила. Ако някой предлага неклубни кученца, моля да си сложи обявата на друго място във форума или на сайтовете за обяви, като разбира се посочи, че догчетата не са клубни.

Всичко това се прави с една цел - да запазим и развиваме породата, на която сме посветили времето си, живота си и цялата си любов и да защитим кученцата, произведени от нас от недобросъвестни хора...а не например защото сме високомерни или търговци.

В Клуба ни няма търговци на кучета, а само развъдчици - всеки що-годе запознат с въпроса знае, че разликата между двете е огромна...


Клубът очаква ли скоро ново черно потомство с кръв на Стенли Френриш Фрайд- Тюрас? Макар и вече далечна.

#19 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 04 July 2010 - 04:36 PM

Показване на мнениетоcancer01, в 04 July 2010 - 12:02 PM, написа:

Клубът очаква ли скоро ново черно потомство с кръв на Стенли Френриш Фрайд- Тюрас? Макар и вече далечна.


Не...

#20 Потребителят е офлайн   cancer01 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 04 July 2010 - 05:17 PM

Показване на мнениетоslaviad, в 04 July 2010 - 04:41 PM, написа:

Показване на мнениетоcancer01, в 04 July 2010 - 12:02 PM, написа:

Клубът очаква ли скоро ново черно потомство с кръв на Стенли Френриш Фрайд- Тюрас? Макар и вече далечна.


Не...

OK. Ще запитам руските му роднини

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни