Dog.bg Форуми : Новата галерия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Новата галерия

#1 Потребителят е офлайн   Admin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 726
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 28 September 2007 - 10:15 PM

Общи съвети за работата с галерията.
Галерията има две основни части. Обща и потребителска. В общата част се намират албумите, които се поддържат от администраторите и модераторите на форума. В типичния случай обикновените потребители няма да имат права да качват снимки в тези категории (албуми).
В потребителската част се намират личните (потребителски) галерии.
При първоначално отваряне на галерията виждате категориите и албумите.
Ако последвате категорията на потребителските галерии, ще видите списък, като всеки линк води към личните галерии.
Ако сте потребител, за да видите своята галери, натиснете „Моята галерия”, а за да видите снимките, които сте качили „Моите снимки”. За да търсите последвайте „Търсене”. Линковете се намират горе вдясно. Преди да можете да качите снимки, трябва да създадете албум или категория. Това е нужно, защото всяка снимка трябва да принадлежи на категория или албум. Имате възможност да създадете частен албум, който да е достъпен само за потребители, на които сте казали паролата. Имате възможност и да определяте допълнителни опции за албумите си.
При създаване на категория е добре да сложите „икона” на категорията. Ако добавяте чрез URL, имайте предвид, че размера трябва да е малък (примерно 100 х 100) ако не искате да разтеглите галерията си. Най-добре да качите икона от компютъра, така тя ще бъде автоматично оразмерена.
За да качите снимка в някой от албумите си, последвайте линка „Моите снимки”, а после „Добави снимка в личната ми галерия”. Ако последвате линка „Добави снимка” , най-вероятно няма да успеете да качите снимка, защото в типичния случай няма да имате права да качвате снимки в главните албуми на галерията.

При качването трябва да напишете заглавие на снимката. Добре е да напишете и хубави описания на снимките си, което ще увеличи шанса хората да се спрат и да разгледат снимките ви. В ключови думи описвате с кратки думи особеностите на снимката. Например: Немска овчарка. Това би улеснило тези, които търсят снимки на Немски овчарки примерно.
Максимално разрешения размер на снимката в пиксели е 1024 пиксела широчина и 768 височина. По-големите размери автоматично се намаляват. Но не разчитайте на това.

Можете да качвате и снимки накуп. За да направите това последвайте линка „Моята галерия”. Влезте във галерията, в която искате да качите накуп и последвайте линка „Качи на куп”. Имате възможност  да качите 5 снимки едновременно. Също трябва да напишете заглавия на снимките и описания. Имайте предвид, че при това качване, ако някоя от снимките превишава позволените пиксели, на която и да от страните, тя няма да бъде качена изобщо.
Написаното не претендира да е изчерпателно ръководство за работа с галерията, а само дава някои насоки. Ако имате проблеми, въпроси и предложения, моля пишете в тази тема.

#2 Потребителят е офлайн   Admin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 726
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 12 November 2007 - 12:49 PM

Докладвай снимка и Докладвай коментар, не е начин да напишете коментар за снимка в галерията. "Докладвай" се използва, ако някоя снимка или коментар ви се струват неподходящи.
За да се коментира снимка, се използва линка "Коментирай".

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 November 2007 - 10:35 PM

Предпоследната ми снимка  не се вижда, ако ги караш подред (със "следваща снимка"), ако я отвориш директно нея - цикли - няма предишна, няма следваща. :rolleyes:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 November 2007 - 10:47 PM

Сега цикли на третата - когато редактирам някоя снимка - спира "прегледа" преди нея.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   Admin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 726
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 30 November 2007 - 02:39 AM

Каква редакция точно е правена по снимките?
Опитай сега да направиш редакция, да видим резултата.

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 November 2007 - 09:55 AM

Сега е ок, иначе редактирах - като на мястото на една снимка качвах друга, използвайки "редактирай".
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 06 December 2007 - 03:43 PM

Аз писах за този проблем още след появата на новата галерия, но никой не ми обърна внимание и нещата си останаха просто така.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Admin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 726
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 10 December 2007 - 12:44 PM

Проблемът с редакцията е решен.

#9 Потребителят е офлайн   Admin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 726
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 18 December 2007 - 12:09 AM

Вместо да използвате безплатен хостинг със съмнителна скорост и продължителност за снимките си,
които искате да публикувате във форума чрез линк, използвайте личните си галерии. Там е сигурно, че снимките няма да изчезнат след време, а и удобно можете да копирате пътя към снимката заедно с img таговете.

#10 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 January 2008 - 11:48 PM

от два дена не мога да кача снимките на моя любимец намалих ги много като си мислех че е от размера но пак не мога да ги кача! моля помогнете,ако някой реши да ми отговори моля предварително да ми обясни какво става ама да ми го обясни като на дете щото май съм скарана с компютъра като кача уж снимката и дам на опция добави зарежда и след това се появява бяла страница
и до там.създала съм галерия със заглавие и се появяват поне 7 полета  обаче там където трябва да има снимка пише нула.какво става???????????????
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Admin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 726
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 29 January 2008 - 10:23 AM

Gregori в случая е име на албум или категория, а не снимка.
Т.е. обърквате създаването на категория и качването на снимка. Снимката трябва да принадлежи на категория.
Или ако трябва да обясня стъпка по стъпка, първо щракате върху някоя от многото създадени албуми (другите са излишни), после "Добави снимка".

#12 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 February 2008 - 07:18 PM

ПОМОЩ!!! не мога да си кача снимки!
User's Signature



#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 February 2008 - 09:06 PM

Цитат

ПОМОЩ!!! не мога да си кача снимки!
Въх! Иска ми парола за твоята галерия...?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2008 - 07:25 PM

? ? ? Какво трябва да направя за да си ка4а снимки? ? ? (с извинение за глупавия въпрос)
User's Signature



#15 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 February 2008 - 11:43 AM

Цитат

? ? ? Какво трябва да направя за да си ка4а снимки? ? ? (с извинение за глупавия въпрос)

Успях да се оправя!  :yahoo: :yahoo:
User's Signature



#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 February 2008 - 01:47 PM

Възможно ли е като се разглеждат снимките да се вижда инфо "5 от 56" - т.е. да се знае коя снимка подред разглеждам и колко още има?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   sassafraska Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2008 - 07:46 PM

Малко глупав въпрос, но как да намаля резолюцията на снимките, за да мога да ги кача?!  :huh:
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 21 November 2011 - 07:00 PM

Няколко десетки пъти вече се опитах да си изтрия личния албум,но всеки път ми дава някаква грешка и ме съветват да се свържа с админ!

Аз ли нещо не правя,както трябва или ми се забранява да изтрия собствените си снимки???
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#19 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 10 December 2011 - 01:34 PM

Показване на мнениетоArha, в 21 November 2011 - 05:00 PM, написа:

Няколко десетки пъти вече се опитах да си изтрия личния албум,но всеки път ми дава някаква грешка и ме съветват да се свържа с админ!

Аз ли нещо не правя,както трябва или ми се забранява да изтрия собствените си снимки???


?
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни