ХV и ХVI Международна ФИФе изложба (София)
#61
Публикувано: 27 March 2008 - 12:14 PM
#63
Публикувано: 27 March 2008 - 08:29 PM
Цитат
Хай, Белият Вожд ИСКА КАЖЕ ;D още нещо:
Уважаема ragdoll, никой не е против да се организират изложби, да се помага, да се развива развъдна дейност и т.н. НО ПРАВИЛАТА НА ФИФЕ ДА ВАЖАТ ЗА ВСИЧКИ ЕДНАКВО, ДА НЯМА ВАШИ И НАШИ!!!
Появи се фейс контрол, а трябваше да се появи ВЕТЕРИНАРЕН КОНТРОЛ на изложбите!!! (има такъв, само формално, все едно го няма)
При бившото БФФе, в залата се допускаха десетки дворни бахлясали котки за бройки и гъбясалите персийски котки на Председателката на клуб Персийска котка! Това е обществена тайна, известна на цялото котешко общество!!! Но нас не ни е страх да я кажем!!!
При новото НФФе се спряха дворните котки, БРАВО!!! НО СЕ УВЕЛИЧИХА гъбясалите котки, с цел пак повече бройки, свои хора и т.н., което стана още по-страшно и опасно да се прибереш в къщи със заразени котки. Справка: след изложба се увеличават посещенията във ветеринарните клиники на котки с гъбични заболявания и конюктивит!!!
Най-много страдат обикновенните изложители, защото не знаят как да си предпазват котките. Нямат специални клетки, найлони, целофани и т.н.
Защо се допускат котки с гъбични заболявания на изложбите, г-да от УС на НФФе?
Защо не се прилага вашият правилник за КАРАНТИНА на известните на Вас развъдници?
Карантина означава забрана на развъдника да посещава изложби, да продава котенца и котки и т.н., знаете си го!!!
Много добре знаете от години, кои са традиционните Ви развъдници с този проблем :huh:
за съжаление към този списък мога да добавя вече и още три развъдника, заразени през последните 2-3 месеца, единият от които с изключително тежко болни котки и кучета внос, заведени в клиниката (по думите на най-уважаваните доктори в П-в) за лечение. Тези три развъдника със сигурност ще водят котки на изложбата след два дни B)
Г-да D'amour, четейки този пост, се обърнете и вижте действителността, персийки или сфинксове (голи котки) излезли от къпинак, са вашите котки. Същите котки са обявени в сайта Ви, за бъдещи майки!!! Нямате карантина, НЯМА и да имате, правилата на НФФе и FIFe не важат за вас! Не разнасяйте гъбичните и микотични зарази на изложбата, че и в чужбина ходите! Бъдете поне малко снизходителни към останалите участници, нищо не подозиращи! Бъдете поне един път ХОРА!!! Излекувайте животните си, изложбите са пред Вас! Чиконети вече реват от вас, плача се чува чак до Пловдив! "Глупачката и простачката", както я нарича Дамур, я научете да си определят цвета на котетата (половината са с грешни цветове в сайта им) и да не подмена родителите на последното си котило. По нейните думи, то е от вашия Амиго и бялата й котка Жади, а не от обявените в момента. Вижте визията на котетата, те не могат да бъдат от обявените родители!!! Къде е развъдната комисия, г-да от УС? Мошенничествата продължават с пълна сила!!! Г-да Дамур, казахте ми преди половин година, че Береницес Евина Стар за пореден път е абортирала и че ще я кастрирате, как след аборта на 20-я тя роди Индия Дамур. Отговор не чакам, прехвърлихте й коте от фалшивата Анабел, и след това я пратихте в Габрово на "Баба вещица" или врачка ли беше, както я наричате, да продължи да бълва фалшиви родословия. Браво г-да наричащи се "фелинолози".
Ох поувлякох се, ама много хора сте заблудили и излъгали със сладкодумието на жълт писарушко, какъвто сте в най-мразеният жълт вестник в Б-я!
Мога да разкажа още 1001 приказки за вас и приближените ви, но ..... в следващата тема ;D
Белият вожд каза ;D (малка част от действителността)
#64
Публикувано: 27 March 2008 - 09:11 PM
Взела съм някакъв дезинфектант, с който да си почистя клетката, ще взема и някаква постелка за клетката, легенче за тоалетна и купичка за вода. Но по отношение на тези гъбички и т.н. неща - как да си предпазя мацата?
Ако не съм се сетила да питам за нещо - може да кажете... Ще се радвам...
#65
Публикувано: 27 March 2008 - 09:11 PM
Не знам откъде черпите тази информация, но мисля, че не е тук нито мястото, нито пък темата където да я публикувате.
Явно харесвате и четете жълти вестници, но моля не превръщайте този форум в жълта преса.
Бихте ли ми разяснили на ЛС (темата е достатъчно замърсена) как са се получили тези две котенца от цитираната от Вас връзка коте 1
коте 2
Ще помоля модератора да премести постовете, които нямат нищо общо с предстоящата изложба в нова тема.
#66
Публикувано: 27 March 2008 - 09:22 PM
Но съвсем друго е да говорим истината. А всеки постинг в тази тема има нещо (повече или по-малко) общо с предстоящата изложба. Да ги махна, ок, обаче темата ще загуби привкуса си на жълт форум, нали...
Факт е обаче, че след изложби в Музея "Земята и хората" много котки се прибират с кожни проблеми, а и не само, микозата е сравнително малко зло. Най-пресен пример е от последната изложба (ноември 2007 г.) и аз го видях с очите си.
Това за микозата по изложбите в София е ПЪЛНА ИСТИНА и хората трябва да го знаят, за да вземат необходимите мерки, защото никой няма да го направи вместо тях. Не знам кой сега осигурява разтвори за дезинфекция, само дано не е новият доктор, който пускаше на изложби котки с ушна краста и бълхи.

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.
#67
Публикувано: 27 March 2008 - 09:25 PM
Цитат
Взела съм някакъв дезинфектант, с който да си почистя клетката, ще взема и някаква постелка за клетката, легенче за тоалетна и купичка за вода. Но по отношение на тези гъбички и т.н. неща - как да си предпазя мацата?
Ако не съм се сетила да питам за нещо - може да кажете... Ще се радвам...
Дезинфектант - ок, но не какъвто и да е. Това е важно. Осигурете си перденца, които ще поставите от вътрешната страна на клетката, така че котката да няма допир до самата клетка. Постелката за долната част на клетката трябва да бъде достатъчно голяма, отново за да няма допир м/у клетката и животното, както и с клетките, които се намират от двете страни. Накратко казано, котката трябва да бъде максимално предпазена от всякакъв възможен допир с клетката.

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.
#68
Публикувано: 27 March 2008 - 09:31 PM
#69
Публикувано: 27 March 2008 - 09:35 PM
А и още нещо, от което ужасно много страдах навремето. Мислете с нещо да изолирате клетките една от друга. Тъй като те са буквално долепени, не можете да знаете какво (!) би могло да прескочи от съседната клетка!
B)

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.
#70
Публикувано: 27 March 2008 - 10:16 PM
#72
Публикувано: 27 March 2008 - 10:50 PM
Цитат
аха ;D
много малка част от казаното е част от действителността, и то тази която ви изнася. за останалото ще ви призная... имате талант за разказвач на приказки B)
и е малко е странно хората наводнили България с глухи котки да се изказват така смело... но всеки си има съвест и постъпва според нея.
#73
Публикувано: 27 March 2008 - 10:56 PM
Очаквам в друга тема, снимковия материал за който пишеш, че сме те излъгали, за подаръка който ти направихме и ти не пожела да върнеш ли?
#74
Публикувано: 27 March 2008 - 11:24 PM

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.
#75
Публикувано: 27 March 2008 - 11:36 PM
Цитат
офф-топик
Кой е този вестник? :blink:

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.
#76
Публикувано: 27 March 2008 - 11:52 PM
Цитат
Г-н Дамур, Вие какво работите уважаеми?! Собственик на квартален зоомагазин?
Още си спомням когато ми писахте за първи път. Още тогава говорехте за търговия и как съм нямал конкуренция по продажби във Варна. Жалки сте и с опитите си да внесете нови породи след като наводнихте България с чешкия брак. :blink:
Ок, лекичко отговарям
Жълт писарушко, драскач в жълт вестник, същият вестник, който Слави Трифонов осъди на 90 000 лв. Май "Папарак" беше. Това работи г-н Дамур, Председателя на Етичната комисия на НФФе!!! Професионално си копи/пеистваш статии от нета, доукрасяваш ги, създаваш интересна интрига и някоя извесна личност те псува после, неизвестният интригант, наричащ се журналист!
Писна ни от техните игрички вече година и половина, преди това фелинологията беше спокойна! Всичко дойде от тях с темичките има ли турска ангора и манкс в Б-я, припомнете си ги!!! И за сегашните събития, пак те дърпат конците в УС, който май не се усеща!
Ще припомня думите на Дамур - "ще използваме федерацията колкото можем и после бягаме в чешко" ..... е прав ви път!!!
#77
Публикувано: 28 March 2008 - 12:05 AM
Ще си купя Папарак! Малиии, какво заглавие... ;D ;D
Божеее, за пръв път чувам, че има такъв вестник! :rolleyes:
Край на офф-топик
Напомням темата е предстоящата поредна ФИФе изложба в София
Някои ще направят голям завой към по-западна Европа, към ФИФе изложба с над 200 котки и 4-ма ФИФе съдии и специалка за сиамки. Да сверим часовниците.
Наслука и до скоро B)

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.
#78
Публикувано: 28 March 2008 - 12:23 AM
Цитат
и е малко е странно хората наводнили България с глухи котки да се изказват така смело...
Манус, време е заблудените да прогледнат, време е някой да приземи Дамурови в реално време, време е да спрат да се подиграват с котките на фантик, радокатс и .... да не ги изброявам! Време е да спрат да въртят Бг фелинологията с интригите си и личните си търговски интереси!!!
По втория въпрос, ще ти напомня, че бащата и бабата на този котарак са от Хелиос, кой наводнява Б-я? И в своя подкрепа ми напиши имената на тези глухи котета, които не са КАСТРИРАНИ!
#80
Публикувано: 28 March 2008 - 07:41 AM
пък твоите котки начело с дефекнния Граф Леони (основоположник на всичките ви развъдници и баща на стотици котета) сме обсъждали надълго и нашироко в други теми от тови форум ;)
разбирам че Дамур сериозно ти бъркат в интереса, ама недей толкова да се горещиш :P ще вземе да изскочи още някоя хубава информацийка за теб и после пак ще изчезнеш за 6 месеца до една година от интернет пространстранството ;D
ПС: успех утре на изложбата на всички участници, нека не се пренася чувството от тази тема и там и се получи едно хубаво събитие, за което на всички да ни е приятно да разказваме после. както казва Светла "най-важното е Нейно Величество КОТКАТА".