Dog.bg Форуми : Защо тук се държи на кастрацията

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Защо тук се държи на кастрацията

#21 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 17 May 2011 - 06:01 PM

Родословие ще ми изкара самата федерация , защото за тази тяхна услуга се плаща.А пък и съм говорил тук там и няма да има проблем. :ba_025:

Поздрави :rc_036:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2011 - 06:05 PM

Прити, надявам се ще изпълниш поне минималните изисквания на федерацията:
http://www.brfk.org/...e_Na_BRFK-1.pdf
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 May 2011 - 06:08 PM

Показване на мнениетоPretty, в 17 May 2011 - 04:01 PM, написа:

Родословие ще ми изкара самата федерация , защото за тази тяхна услуга се плаща.А пък и съм говорил тук там и няма да има проблем. :ba_025:

Поздрави :rc_036:

Първо коя е тая федерация-конкретно,второ трябва да си член на клуб по породата.И трето трябва да си изпълнил изисквания за да бъде допуснато кучето до разплод!!! :ea_103: На колко изложби е ходило кучето доколкото знам женската трябва да има минимум мн.добър.....изследвания предполагам...
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2011 - 09:00 AM

Да дам само един пример как и най-добрите намерения да задомиш потомството на животното си водят до ада. Примерът е със семейството на леля ми, собствената ми кръв. Имахме тайска котка, заплодихме я (това беше средата на 90те) и раздадохме котетата. Едното отиде при леля. Беше прекрасно малко мишоче, мъжки, но изключително нежен и гальовен. Не доживя и година! Досвидяха им се пари за ваксина, решиха, че като коте, той има право да се разхожда из квартала, да лови мишки. Е, един ден Фуфу не се появил за закуска, започнал да линее. Забавиха се за лекар и Фуфу умря. Угасна самичък! А обещанията да го гледат като писано яйце къде отидоха?! Обещания лесно се дават, но кой може да гарантира, че те ще бъдат изпълнени???
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 18 May 2011 - 10:04 AM

Показване на мнениетоPretty, в 17 May 2011 - 10:19 AM, написа:

Аз не членувам в клуб, защото клуб Бордър Коли България не ми харесва.Но съм съгласен да членувам и както казвате да се следват дадени правила за развъдна дейност и разпространяване на породата. :ba_025:


А защо не Ви харесва клуба?
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#26 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2011 - 11:47 PM

Pretty
Нещо излъга май? :dry:

Показване на мнениетоPretty, в 04 April 2011 - 10:33 PM, написа:

НЕ КОПУВАЙТЕ КУЧЕТА ОТ ФИРМА "NERO" ИЛИ ОТ КОЯТО И ДА Е ДРУГА ПРЕДСТАВЛЯВАНА ОТ ПЕТЪР КОВАНЛЪШКИ.ПОРЪЧАХ КУЧЕ ПОРОДА БОРДЕР КОЛИ С РОДОСЛОВИЕ.КУЧЕТО МИ БЕШЕ ДОНЕСЕНО НО НЕ И РОДОСЛОВИЕ.ПРИТИ ВЕЧЕ Е НА 2 ГОД. И ОЩЕ НЯМА РОДОСЛОВИЕ,НО ПРОВЕРИХ ЧРЕЗ ПРИЯТЕЛИ И ЩЕ ИМАМ РОДОСЛОВИЕ НО ТРЯБВА ДА ДАВАМ ОТНОВО ПАРИ. ЗАТОВА СЕ ПАЗЕТЕ ОТ АГЕНЦИЯ "Nero"


#27 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 May 2011 - 12:02 AM

еее човека все пак има приятели,споко кучето ще има ''РОДОСЛОВИЕ'' :dry:
Кучилото също дето го мисли :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 29 May 2011 - 07:49 AM

Ясно защо не харесва клуба...
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#29 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 May 2011 - 11:25 AM

за съжаление поредния,който ще въди кученца нерегламентирано.....жалко,много жалко :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 June 2011 - 09:25 AM

My link

Показване на мнениетоperactorum, в 14 June 2011 - 12:07 AM, написа:

Здравейте всички , надявам се добри хора, :)
Преди една седмица моето женско хъски -Хели роди 5 здрави кученца.За съжаление обаче,преди две седмици майка ми изгуби работата си.Тъй като кученцето ми трябва да се храни по-много за да може малките да проходят със здрави крачета ,а храната вкъщи скоро свършва искам да ви попитам има ли такива организаций или .. някого към когото да се обърна за някаква помощ,съдействие.. :) Защото наистина е трудно .Благодаря за внимание надявам се да получа отзив :)


По-нагледно от това, едва ли може...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 June 2011 - 01:13 PM

Моля ви, смилете се над породистите животни и ги развъждайте с поне някаква мярка! Мярката на съвестта ви... Кастрирайте ги след като спрете да ги използвате за разплод, ще им спесите много мъки...

Снежка, догото от Сеславци

Цитат

''Днес закарахме Снежка ( така я кръстиха ветеринарите ) в клиниката.
веднага и бяха пуснати пълни кръвни изследвания. Следобяда я закарахме за рентгенова снимка.
Започната е общо укрепваща терапия. Дават и се антибиотици..
Освен туморите , Снежка е с тежка анемия, тежко , възпаление на бял дроб, млечна жлеза, едната жлеза е некротизирала..
Няколко дена Снежка ще бъде на системи и общоукрепваща терапия, след която предстои първата операция- мастектомия и същевременно ще и бъде направена кастрация....


Почивай в мир, бяло момиче!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#32 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 June 2011 - 04:35 PM

My link

Цитат

Кога е най добре да я прегоня с някакво куче щото виждам, че е голяма и ще има хубави кутрета :)


Трябва ли коментар? Намираш куче - чудесно. Спасяваш го и го гледаш - чудесно.
И ... решаваш да го "прегониш", щото било голямо. Ето как от едно оцеляло нещастниче ще тръгне цяла верига. Кажете ми - колко от тях ще намерят дом и колко ще свършат в реката, от където първото по тази верига е спасено...
Решението е само едно - кастрация. Докато не проумеят хората простичкото уравнение и цялата отговорност, която те носят за десетките кучета, пръкнали се от това куче. Кастрация, кастрация.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#33 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 August 2011 - 09:43 AM

Ето защо.
Защото хората са неграмотни.
А е елементарно - гледаш мъжко и женско куче. Какво се случва? Логично - бебета. Явно е трудно да се проумее.
Докато хората си нямат грам понятие от елементарни неща, щеше да е чудесно всички кучета и котки да са като ГМОтата на Монсанто - да не могат да се възпроизвеждат... :eg_033:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#34 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2011 - 08:36 PM

"Ще намеря най-добрите стопани. Вече имаме кандидати за кученца. Много харесват майката/бащата и искат такова. НамериХ добри стопани, хората изглеждаха много мили и всичко е наред..."

Колко пъти сме чели и слушали подобни обяснения от хора, които са произвели кученца и са попитани "Защо, бе?!".

Ето какво се случва на част от тези "чакани" и "желани" кученца.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#35 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 November 2011 - 12:40 PM

http://arsofia.com/b...e-gluhi-kutreta
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#36 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 November 2011 - 01:07 PM

Цитат


Когато Таря попада в приюта за кучета "Богров", тя е болно, гладно и изоставено на улицата кутре. Прекарва там месеци преди някой да пожелае да я осинови. В крайна сметка се озовава в Австрия при стопанка, която тренира кучета. Тя е впечатлена от интелекта на Таря и решава да провери какви са гените й. Оказва се смесица от немска овчарка, ретривър, шпаньол и... чихуахуа. Всички те най-вероятно са били изхвърлени на улицата от стопаните им, избягали са, били са кучета-пазачи на завършен вече строеж или пък са били оставени да се разхождат сами... и некастрирани.

Историята на Таря показва всички причини за проблема с бездомните кучета в големите градове в България. Хората често надценяват времето и способностите си да се грижат за домашно животно, а понякога просто им омръзва да го гледат. Отказват да го кастрират и когато един ден то роди 5-6 малки, ги захвърлят (в добрия случай) пред някой приют. Институциите не контролират регистрацията и кастрацията на домашните животни и не налагат глоби на безотговорните собственици.

В крайна сметка проблемът с бездомните кучета по улиците се оказват хората.


От тук.

Бих добавила и още, че много собственици пускат некастрираните си мъжки кучета 'да се разхождат сами' или дори 'да задоволят нагона си'. Или дори, в тъжния вариант, просто едно некастрирано мъжко куче, което хуква след разгонена женска и се изгубва. Съзнавам, че някои родословни кучета са ценни за породата си, трябва да се запази генофонда и не подценявам киноложката страна на въпроса (т.е. не твърдя 'Всички под ножа'). За съжаление по-горните ситуации са типични за неродословни животни.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#37 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 November 2011 - 10:28 PM

Имах 9 години прекрасен, породист Дог, с породисти родители, с редица отличия и награди. Дог, който от клуба искаха да е баща на кученца. Той и беше и направи стрхотни бебета. За съжаление, почина.

Не мисля, че тук някой говори за породистите кучета, членове на съответния клуб, покриващи съответните изискванията за разплод. Макар че понякога и такива мъжки кучета се пускат на бездомни женски и после резултатът е ужасен за нещастните бебета, които нямат вина. Същото важи и за палетата на разгонени породисти женски, които някой изпуска, и които биват оплодени от някой непородист мъжки.

Когато с приятеля ми решихме да си осиновим непородисто кученце, аз му казах, че категорично то ТРЯБВА да бъде кастрирано. Той искаше момче и мъжката му солидарност не му позволяваше да "отреже топките" на момчето. Предложих да търсим и женско куче, така това му чувство нямаше да е фактор. Накрая все пак си взехме момченце. Младежът се е опитвал да пресече бул. България и бул. Евлоги Георгиев на "завидната" възраст от месец и половина. Само жалостивостта на една прекрасна дама му е спасила живота. На няколко пъти след като го взехме, приятелят ми отново се опита да протестира, но не защото не знае защо е нужна кастрацията, а заради пустата мъжка солидарност. Знаейки, че съм права, капитулира. Сега чакаме звярът да поотрасне още малко и прекрасната ни лекарка да ни "клъцне". А през това време думата "кастрация" не се споменава през кучето :db_046:

Междувременно, преди около месец (точно денят преди да падне снега) бяхме на бунгала в Цигов Чарк. Един приятел дойде от София с колело. На около 2 км от бунгалата се обади, че има нужда някой да дойде да го вземе с кола. Решихме, че е премръзнал и приятелят ми и още едно момче отидоха да го вземат. Когато се върнаха, приятелят ми ми подаде една малка черна топка - котенце. Взех го, прибрах го под суитчъра ми и то заспа. Оказа се, че момчето с колелото го е намерило на пътя до язовир Батак. Седяло по средата до трупчето на сгазеното си братче или сестриче. Преместил е трупчето, взел е мишката със себе си и близо 2 км е бутал колелото, защото не е имало къде да прибере животинката. Нахраних я и цяла вечер стоя при мен, а за през нощта отиде да спи при спасителя си. Оказа се, че от 20 човека, които бяхме, никой не иска да вземе котето. И двамата с приятеля ми предпочитаме кучетата и никога не сме гледали котка. Аз имах много тежка алергия към котки, която се проявява от време на време. Убедих го, че взимаме котето временно, докато му намерим дом. Той не беше много сигурен дали ще стане точно така, но въпреки това склони. Прибрахме се в София с надеждата, че бебето-коте (на около месец-месец и половина) и нашият малък звяр ще се разберат и ще се гушкат. Не се случи. Поради късния час, нямаше как да го заведем на лекар и го оставихме за следващия ден. Пуснахме историята му във ФБ и само след 20 мин се обади моя позната 20-годишна девойка, която каза, че иска да го вземе още сега. Беше мечтала цял живот за коте, на следващия ден имаше рожден ден и се влюби в малкия вързоп. Предвид отношенията куче-коте и показващата ми се отново алергия, не се противихме и го дадохме на момичето, което го обожава. Тя се грижи с много любов за Ария и съм сигурна, че съм я дала на правилния човек. Но, както казах, аз никога не съм гледала коте, нито някой около мен, нито момичето. Благодарение на форума разбрах някои неща - например, че има ваксини и за котетата. Моля, не се смейте и не ме нападайте - поради здравословния ми статус никога не съм се интересувала от котки и съм се старала да стоя на разстояние. Утре с момичето и котето сме на доктор - ще прегледат принцесата и, ако се установи, че е наред, ще бъде ваксинирана. Казах на девойката, че е препоръчителна кастрация, ще помоля лекарката да й обясни по-подробно, а и самата аз ще й надуя главата :smile: .

Пиша този дълъг пост, не за да спамя, а за да подкрепя кастрацията с 2 ръце. Кастрацията за всички кучета и котки, които не са породисти, не отговарят на съответния стандарт, нямат нужното потекло, не членуват в съответния клуб и не са допуснати до разплод от същия този клуб. Специално за клубните кучета - фактът, че моят Дог беше с добри родители, освен че спомогна да доживее до 10 години, смятам, че спомогна и да избегнем превъртането на стомаха - нещо, от което умират доста представители на породата. Но за тези, които не покриват горните критерии, да ги кастрираш означава да спасиш живота поне на една невинна душица.

#38 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 November 2011 - 10:35 PM

И аз съм за кастрацията ама хайде да не е задължителна за всички.Има отговорни стопани,които не желаят,но пък не си пускат кучетата за скачки.И преди да ме опровергаете,че може да го изпусне ще Ви кажа,че всичко е до съвест и отговорност.Иначе съм с 2 ръце за кучета и котета,които търсят осиновители да бъдат кастрирани.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 November 2011 - 10:44 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 17 November 2011 - 10:35 PM, написа:

И преди да ме опровергаете,че може да го изпусне ще Ви кажа,че всичко е до съвест и отговорност.

Съгласна съм :smile: . Но тук вече въпросът става друг и опира до друго - колко "хора" я имат тази съвест и отговорност? Ти я имаш, аз я имам, повечето потребители на форума вероятно също я имат. Но, ако имаше достатъчно съвестни и отговорни "хора", "Без дом", Богров и Сеславци, също и улиците надали щяха да са пълни. Тези, които сте отговорни и съвестни и оправяте "поразиите" на другите, не сте хора, вие сте ЧОВЕЦИ :rc_036: . А Човеците сте на изчезване...

#40 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 November 2011 - 10:48 PM

дам за съжаление си права :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни