Dog.bg Форуми : Защо тук се държи на кастрацията

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Защо тук се държи на кастрацията

#41 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 June 2012 - 04:49 PM

3 причини 'за' кастрацията. Снимката е с тежко съдържание...


Вие сте против кастрацията на домашните любимци? Значи сте 'за' това!

Снимката направихме на 9 юни в блато близо до Перник. А можеше да е хубав ден... Вероятната майка беше вързана на верига малко по-нагоре...


User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#42 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 June 2012 - 06:32 PM

Показване на мнениетоElizd, в 13 June 2012 - 02:49 PM, написа:

3 причини 'за' кастрацията. Снимката е с тежко съдържание...


Вие сте против кастрацията на домашните любимци? Значи сте 'за' това!

Снимката направихме на 9 юни в блато близо до Перник. А можеше да е хубав ден... Вероятната майка беше вързана на верига малко по-нагоре...

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 13 June 2012 - 07:33 PM

Дълга и трудна тема....много е трудно да обедиш един човек,че това е по-добрият вариант за неговото куче.Моето например не е кастрирано и за сега нямам планове да го правя,но аз съм си позволила този лукс,защото имам достатъчно акъл да не го разплождам(най-малкото кучето ми е породоподобно и не би било честно),а също така имам достаъчно голям контрол върху него,за да не го изпусна някъде.Въпреки,това обаче съм за кстрацията като мярка за ограничаване на бездомните животни,а и не само..някои хора и с талпа да им го набиваш в главата,пак няма да разберат защо е грешно да разплождат животните си и то без да имат елементарна култура за това.
Преди няколко години се случи нещо,което просто ме убеди в простотията и жестокостта на хората.В махалата имамахме един ловец с два женски бретона(майка и дъщеря) и един олигофрен(меко казано)с шар пей.Така се случи,че ловеца искаше да заплоди по-младото куче и чакаше подходящия момент,а междувременно разхождаще едната кучка пусната,а разгонената вързана.Срещнали се двамата(дърти комуности) и кат се хванали да спорят за нещо(сигурно е било жизнено важно)и хоп,шар пея да вземе да си свърши работата с вързаната бретонка.Ловеца така се разсърдил(отишъл му плана да плоди женската си),че отказал парите,които му предложил собственика на мъжкото,за да бият инжекция и да спрат евентуалната бременност.Естественото не е приел защото все пак пробвал женската на избрания от него мъжки,като се надявал,че кученцата няма да са от шар пея.След два месеца се родили малките-3 от тях приличали изцяло на майката,а останалите 2 малко или много на шар пея.След известно време срещнах дъщерята на ловеца и я попитах какво е станало с кученцата.''Трите на майката ги продадохме,а другите ги метнахме в реката..кво да ги оравим''Излишно е да казвам,че загубих думи в този момент и намразих те хора до дъното на душата си.Дано това да замисли поне някой,защото дори човек да си мисли,че него не го бърка грешката на някой друг,същност е точно обратното.Какво ще стане ако вие сте един от купувачите на едно от тези бретончета?А какво ще стане ако го заплодите и излезне нещо наяве,което не сте очаквали?Може да си ги гледате да..а може и да се озоват в реката..при другите!

#44 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 13 June 2012 - 08:40 PM

Твърдо за кастрацията съм.В момента се опитвам да убедя няколко собственика досега безуспешно.Какво се случва те решават,че ще развъждат,защото видиш ли много хора харесвали и майката и бащата, и били казали,че ще е супер да имат малки.Добре де нека си имат - ами като остане 1 или 2 не взети.Независимо колко са малки не можеш да гледаш 3 кучета като нямаш време.


Изобщо кастрацията трябва да е задължителна освен за клубните кучета с родословие и всичко.И да се надяваме,че след 10-15 години няма да ни се налага чужденци да осиновяват нашите кучета.

#45 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 15 June 2012 - 11:28 AM

За съжаление много малко от собстениците на кучета, които познавам, подкрепят кастрацията. Мен лично ме гледаха , и продължават де, като убиец поради факта че кастрирах и кучето и котката си. И двете ми животни са породоподобни и да бяха чистокръвни, мисля че бих постъпила по същият начин. Нагледах се на междусъседски развъждания, на майки, които след поредната бременост едва се възстановяват, а собственика казва "Еми това разгонване ще я оставя да си почине, ама на есен пак" :(
Онзи ден пак един младеж ме спира на улицата, за да се порадва на моята госпожица "Ауууу, прекрасна е, точно по стандартите на породата !!! Имам същият мъжки, знаеш ли от кога търся такава женска! " Като разбра, че е кастрирана ме погледна :ud_009: Ма кака така съм съсипала животното, то било породисто и такива хубави кученца щяло да има. Само му казах, че това че евентуално прилича на кокер, не я прави породиста - нямам родословие, съответно е просто красиво животно.
Лошото е, че повечето хора не правят разлика между куче с родословие и породоподобно - след като прилича на дадената порода, то значи е породисто :tb_195:

#46 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2012 - 01:07 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 17 November 2011 - 10:35 PM, написа:

И аз съм за кастрацията ама хайде да не е задължителна за всички.Има отговорни стопани,които не желаят,но пък не си пускат кучетата за скачки.И преди да ме опровергаете,че може да го изпусне ще Ви кажа,че всичко е до съвест и отговорност.Иначе съм с 2 ръце за кучета и котета,които търсят осиновители да бъдат кастрирани.



Аз съм с мъжко неродословно куче, не е кастриран, но за нищо на света не бих го пуснала! Много го пазя, отлично възпитан е , контролирам го при всякакви обстоятелства!
Въпреки това съм абсолютно ЗА кастрацията, даже аз исках да го кастрирам, но нашите не дадоха, но съм им казала да не си и помислят за разплод! Няколко пъти ме спират хора да ми дават телефони и да ми показват женските си и как да сме ги били събрали, отказвам любезно и отминавам! Един с две женски хъскита, неродословни, но многократно раждали, даже ми се скара, че такова хубаво куче не искам да го развъждам!

И като е станало дума за кастрацията, искаме да кастрираме две женски, хъскита, но едното е още бебе, ако го кастрираме преди първото разгонване ще му спре ли растежа, както казват хората или да изчакам до година-година и нещо и тогава?
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 June 2012 - 05:16 PM

Това, за растежа, не виждам колко влияе, ако го направиш около 7-я месец.Познавам родословни и кастрирани в този период, които пак са си в стандарта.Ако ще го правиш, съветвам те да е преди първото разгонване, та да си спестиш ядове и мъки излишни за животното.Така и намаляваш още повече риска от потенциални ракови образувания на половите органи.За мен е още по-абсурдно как хора, на които ясно им казвах, че кучето ми е с епилепсия, пак недоумяваха защо съм го кастрирала.Такива ще развъждат каквото им падне без оглед и направо ми настръхва косата.Друг пък в прав текст ми каза, че би искал да има санкции с/у собствениците, които си осакатявали животните си с тези кастрации.Да падладйееш направо! :eg_033:
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#48 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 June 2012 - 07:50 PM

Редовно ме спират такива и недоумяват защо и двете ми овчарки били окепазени..такова кастрирани.Такива хубави кучета-в стандарта,прекрасни представители на породата :ab_041: било грехота да нямало кученца от тях.Накрая завършват нацупено,че съм садист и съм си осакатила кучетата.Отминавам с насмешка,но и със стегнато гърло,че следващия когото спрат може би няма да откаже. :dh_188:И после ще има още като моите момичета изоставенив приюти,по дворове и по улиците-''представители на породата'' :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 26 June 2012 - 10:04 AM

Показване на мнениетоFlawless, в 18 June 2012 - 01:07 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 17 November 2011 - 10:35 PM, написа:

И аз съм за кастрацията ама хайде да не е задължителна за всички.Има отговорни стопани,които не желаят,но пък не си пускат кучетата за скачки.И преди да ме опровергаете,че може да го изпусне ще Ви кажа,че всичко е до съвест и отговорност.Иначе съм с 2 ръце за кучета и котета,които търсят осиновители да бъдат кастрирани.



Аз съм с мъжко неродословно куче, не е кастриран, но за нищо на света не бих го пуснала! Много го пазя, отлично възпитан е , контролирам го при всякакви обстоятелства!
Въпреки това съм абсолютно ЗА кастрацията, даже аз исках да го кастрирам, но нашите не дадоха, но съм им казала да не си и помислят за разплод! Няколко пъти ме спират хора да ми дават телефони и да ми показват женските си и как да сме ги били събрали, отказвам любезно и отминавам! Един с две женски хъскита, неродословни, но многократно раждали, даже ми се скара, че такова хубаво куче не искам да го развъждам!

И като е станало дума за кастрацията, искаме да кастрираме две женски, хъскита, но едното е още бебе, ако го кастрираме преди първото разгонване ще му спре ли растежа, както казват хората или да изчакам до година-година и нещо и тогава?

кастрирах американския си буллдог преди 1-вио разгонване..ако ми покажеш по-едра от моята ще те черпя 1 бира !
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 26 June 2012 - 10:07 AM

Колко недоволни има от кастрацията на моето куче идея си нямате ...гледайте моето прекрасно кастрирано куче и си късайте косите...неща да правя и продавам мастии... :db_046:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Salida Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 16-May 12

Публикувано: 26 June 2012 - 11:50 AM

Благодаря на всички за мненията! Окуражихте ме и сега чакам моето съкровище (да е жива и здрава) да стане на 7 - 8 месеца и да я кастрирам.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 26 June 2012 - 11:53 AM

Мъжки бернер на 11 месеца, кастриран- не знам дали не беше най-големият бернер, който съм виждала. Безпородното си женско куче кастрирахме преди първо разгонване- няма как да знам дали съм ограничила растежа и (в което силно се съмнявам), но тя стана толкова, колкото и предполагахме, когато беше малка- около 25кг, в момента тежи 26.5.

Вижте тази тема.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#53 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2012 - 12:58 PM

Показване на мнениетоMyDuality, в 26 June 2012 - 10:04 AM, написа:

Показване на мнениетоFlawless, в 18 June 2012 - 01:07 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 17 November 2011 - 10:35 PM, написа:

И аз съм за кастрацията ама хайде да не е задължителна за всички.Има отговорни стопани,които не желаят,но пък не си пускат кучетата за скачки.И преди да ме опровергаете,че може да го изпусне ще Ви кажа,че всичко е до съвест и отговорност.Иначе съм с 2 ръце за кучета и котета,които търсят осиновители да бъдат кастрирани.



Аз съм с мъжко неродословно куче, не е кастриран, но за нищо на света не бих го пуснала! Много го пазя, отлично възпитан е , контролирам го при всякакви обстоятелства!
Въпреки това съм абсолютно ЗА кастрацията, даже аз исках да го кастрирам, но нашите не дадоха, но съм им казала да не си и помислят за разплод! Няколко пъти ме спират хора да ми дават телефони и да ми показват женските си и как да сме ги били събрали, отказвам любезно и отминавам! Един с две женски хъскита, неродословни, но многократно раждали, даже ми се скара, че такова хубаво куче не искам да го развъждам!

И като е станало дума за кастрацията, искаме да кастрираме две женски, хъскита, но едното е още бебе, ако го кастрираме преди първото разгонване ще му спре ли растежа, както казват хората или да изчакам до година-година и нещо и тогава?

кастрирах американския си буллдог преди 1-вио разгонване..ако ми покажеш по-едра от моята ще те черпя 1 бира !


Благодаря ти, това ме успокоява!
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 May 2014 - 12:17 PM

Добавям причина защо е добре да кастрираме бездомните животни около блока.

Сивче е съвсем млада бездомна котана, която е лежала с дни до детска площадка, в гнойни рани с червеи, защото е имала паталогична бременност (вероятно й е било първо котило на едва 5-6 месеца и не е била достатъчно развита, за да износи малките). Подминавали са я с дни, докаот най-сетне едно момче я е занесло във вет клиника.

Живот и здраве тази котана ще се оправи и ще е добре. Вече е кастрирана по спешност (у нея е останал 1 фетус, който е причинил сериозна вътрешна инфекция).

Ако беше кастрирана преди първо разгонване, това нещастие нямаше да се случи и тя нямаше да търпи толкова болка... Кой знае още колко бездомни животини си отиват по подобен мъчителен начин...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#55 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 02 June 2014 - 01:06 AM

Здравейте. Реших и аз да се разпиша в темата. Имам две кучета - родословен и неродословенн френски булдог и котка. Кастрирах мъжкия булдог на 10 месечна възраст - най-доброто ми решение. Котката я кастрирахме на около 1 годинка - още по-добро решение.
Но най-горда съм, че убедих баба ми да кастрираме нейната кучка, която щеше да ражда "1 за здраве", ама й се размина. С нетърпение очаквам следващата акция на 4 лапи, защото имам предвидени още 1-2 помиярчета със златни сърца :)
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2014 - 12:42 PM

Да споделя и аз.
Имам доберман, родословен, прекрасен.
Взех я с идеята, че няма да се разплождаме, въпреки хубавите и качества.
Бях чела, че като няма да се разпложда животното, е хубаво да се кастрира преди разгонванията.
Ама си виках айде айде, и така си е добре кучето.
Първото разгонване мина добре. След второто разгонване направи фалшива бременност- ужасно е да гледаш как кучето като дрогирано разхожда някаква играчка и се опитва да я кърми и гледа нещастно.
А след това веднага и пиометра.
Хванах я точно преди да стане страшно за кучето. Оправихме я по спешност..
За малко да стане беля с мацинка, заради моите инати да не пипам кучето.
Кастрацията според мен е задължителна за всяко неродословно куче, и за всяко родословно което няма да се развъжда.
За женските особено, най- вече защото така се елиминират до висок процент всичките страшни женски болести от типа мастит, рак на гърдите, пиометри, дивотии и тн.

User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#57 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 May 2015 - 04:59 PM

Моля ви, кастрирайте домашните си котки. Ето какво се случва с некастрираните - извинете за тежките снимки, но това е действителноста - разязвен тумор на млечните жлези :(

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни