Dog.bg Форуми : Шарпей (СТАРА ТЕМА)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (129 Страници) +
  • « Първа
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Шарпей (СТАРА ТЕМА)

#672 Потребителят е офлайн   svetliovr6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 27-February 06

Публикувано: 09 August 2007 - 10:37 PM

те са 3 наброй пакостника-4ки wink

Прикачени файлове



#673 Потребителят е офлайн   svetliovr6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 27-February 06

Публикувано: 09 August 2007 - 10:41 PM

тук са 4-те днес едното се сдоби с много добри собственици:),знам 4е не е тук мястото но ако някой желае има още три прекрасни създания.надявам се вси4ки да си намерят добри и всеотдайни стопани.

Прикачени файлове



#674 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 August 2007 - 01:18 PM

svetliovr6,
кажи нещо повече за кученцата- къде се намират, пол, имат ли родословие, ваксини, чипове и т.н.
User's Signature

Качена снимка

#675 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 August 2007 - 01:23 PM

Здравейте отново на всички, отдавна не бях влизала тук wink

Искам да ви кажа, че получих информация от доверен източник за родени преди точно 5 дни златисти кученца- 4 момченца и 2 момиченца! Ще им издават родословията и ще слагат чипове след 40тина дни. Искам да отбележа, че едното момиченце си е за мен!!! b) Но ако още някой търси, мога по-нататък да дам координати.

поздрави
User's Signature

Качена снимка

#676 Потребителят е офлайн   Ранд Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 26-July 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 August 2007 - 02:12 PM

Честито на всички за красивите кученца d)
Ние също имаме малки, родиха се на 2ри август(на една дата със племенника ми). Скоро очаквайте снимки на малките сладурковци. 4 момченца и едно момиченце. Кученцата са добре, майката и бащата също и са много щастливи.

#677 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 August 2007 - 02:18 PM

Ранд,
честито и на вас!!! b) b) b)
Понеже не си спомням какво съм чела назад и с темата- вие имате ли си родословие и т.н.???
и от София ли бяхте?
Какъв цвят са малките?
Питам заради момиченцето, защото с онези гореспоменатите хора още не е 100%во
User's Signature

Качена снимка

#678 Потребителят е офлайн   Ранд Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 26-July 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2007 - 09:51 AM

Таткото си има родословие, но майката я взехме от някакви хора които я бяха използвали за разплод, без никакви документи. Tя си няма родословие. По принцип не мскехме да ги пускаме, това беше грешка но сега се радваме на малки сладурковци. Колкото до родословията в БГ, честно да ти кажа хич не им вярвам. По принцип могат да ти направят каквото си поискаш родословие. Нямам идея как се проверява дали едно родословие е истинско или не. Момиченцето е уговорено вече хората казаха че ще го вземат 90 %



Качена снимка

Качена снимка

#679 Потребителят е офлайн   Juleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 02-June 07
  • Location:Видин

Публикувано: 21 August 2007 - 01:05 PM

Страхотни бебешоци! Честито Ранд! И по между другото на каква възраст трябва да се пуснат мъжките на женска. Ние сме още малки - 9месеца, но съм чувала, че е хубаво поне веднъж в живота си мъжките да имат такъв контакт и се чудя на каква възраст е най-добре за тях?

#680 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 21 August 2007 - 09:23 PM

Това определено ще бъде последният ми пост в тази тема, а аз отдавна вече нямам желание да пиша тук. Вероятно ще има доста обидени, но вече не ми се мълчи. Знам и че всички ще се нахвърлите върху мен, но аз така или иначе повече не смятам да чета - така че не си правете труда.

Juleto, това с "пускането" на мъжкия са пълни глупости. Не знам кой Ви ги е наговорил, престанете да слушате хората и почетете малко. Защо не попитате ветеринарния си лекар от какво значение за здравословното състояние на кучето е "пускането поне веднъж"? Ако той ви потвърди, че има такава зависимост, тогава нямам друг избор, освен да припадна от смях. А той - да си изяде дипломата.

Към всички: щом искате да "размножавате" - поне идете на няколко изложби (защо не международни, там ще имате конкуренция, сред която ще можете да блеснете, а и за БГ ще ми отговорите, че всичко е нагласено. Идете навън тогава. Изложбите за това са измислени, за да се оцени кое е наистина най-доброто), вижте какво ще кажат съдиите за кучето Ви, интересувайте се от породата и след като си отговорите на въпросите "С какво моето куче ще допринесе за тази порода?", "Какво в моето куче не е съвсем наред и по какъв начин то би могло да бъде подобрено в поколението му?", "Какъв тип би трябвало да бъде мъжкият/женската за моето куче, за да създам нещо по-добро от родителите?", тогава заплождайте. И още повече при толкова проблемна порода. Няма за пореден път да говоря за ентропиум, и без друго никой не може или не иска да си набие в главата колко важно е това всъщност.

Да, и на мен отначало ми се струваха паричките доста; да - и аз си мислех за неродословен шар-пей. Да имам, не да го развъждам. Което от своя страна в никакъв случай не значи, че ще заплождам родословните ми такива, ако не са здрави, не им са направени всички нужни изследвания или не са получили нужните оценки за допускане за развъдна дейност. Колко от писалите тук, че имат бебета, сте вложили пари и време за да изследвате кучетата си за тазобедрена и лакътна дисплазия, бруцелоза, patella, преди да ги размножавате? Защото това е, което правите, а именно - да размножавате. Развъждането е на светлинни години от това, което правите, развъждането има цел (ще ви помогна - подобряване на породата, избягване на генетично заложени болести, да продължавам ли?), развъждането се планира, избират се кучета, които са подходящи едно за друго, така че едното да покрива недостатъците на другото, и още милион неща. И на мен всичко това ми се стуваше бошлаф-работа, но за малкото време, през което притежавам шар пей съм се постарала да потърся и намеря информация. Но явно на други просто не им се занимава. От това не печели нито породата, нито собствените ви кучета. От правилното РАЗВЪЖДАНЕ не се изкарват пари, само се влагат. От РАЗМНОЖАВАНЕТО печелите само вие, финансовото ви състояние и егото ви.

Базата на родословията е племенната книга, в която се вписват всички кучета около 45-тия ден след раждането, а внесените - когато им бъде заверено експортното педигри. Пише го на доста места, казвам го по спомени, а който го интересува ще намери и ще прочете кое, какво и как. А и да не забравяме, че много от родословните кучета не са подходящи за разплодна дейност. За неродословните си има експертна оценка.

ЕДИТ: Премахвам тази част от поста си, тъй като в нея явно неправомерно съм обидила собствениците на Ранд и Кая. Тъй като не искам да ги обиждам публично, а и не обичам да се крия, съм готова да им предоставя премахнатата част за да я видят само те. За което, предвид обстоятелствата, се извинявам искрено.

Единствено на Nickey (не се сещам за други в момента) й прави чест, че се интересува и държи на своето. Дано скоро да има повече такива хора.. С тях ми беше приятно в този форум. Вие си знаете кои сте.

P.S. Имахме преди време в съседен блок бебе-шар пей. Бебе като бебе, шар пей като шар пей. Ами.. сега прилича повече на стаф със сбръчкана глава, но пък опашката си я носи на сърп l) l) l)
User's Signature

Качена снимка

#681 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2007 - 09:51 PM

renshi,
С цялото ми уважение към Вас, начина Ви на мислене и всичко, което изговорихте до тук искам да Ви кажа културно само две неща.
1. Аз мисля абсолютно като Вас, и го пропагандирам доста, както разбира се можете да се уверите из темите във този и други форуми.
2. Но, в случая с Ранд и Кая /понеже лично ги познавам/ мога да Ви УВЕРЯ, че наистина става дума за грешка. Още с взимането на Кая те искаха да я кастрират, но личната им лекарка /която е и моя/ каза, че не може да стане поради ред причини в здравословното състояние на Кая. Мога също така да Ви уверя, че се полагаха абсолютно всички усилия кучетата да нямат достъп едно до друго. За съжаление наистина е станала ГРЕШКА, и то за част от секундата. След това разбира се първата им работа е било да помислят за инжекция, която да предотврати появата на бебета, но лекарката е забранила такова нещо, предвид състоянието на Кая е било неосъществимо.
Незнам дали Ранд няма да ми се разсърди, че казвам неща, които незнам дали имам право да кажа, но да се скача така веднага, грубо и без доказателства просто не е честно. Познавам хората добре и мога да Ви уверя, че парите изобщо не ги интересуват в случая. Интересува ги здравословното състояние на Кая, която гледат като писано яйце и не спят с дни покрай нея да се притесняват и да й правят изследвания и да я лекуват.
Ранд, съжалявам ако съм казала нещо, което не е трябвало, но мразя нечестните обвинения!!!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#682 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 21 August 2007 - 09:59 PM

В такъв случай, извинявам се за нападките ми специално към Ранд. Факт е, че в повечето случаи нещата стоят така. Съжалявам, че поради липса на информация обвиних грешните хора в грешните неща.
User's Signature

Качена снимка

#683 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2007 - 10:04 PM

На фона на всичката тази простотия в отношенията на повечето хора към животните е напълно разбираемо. Всеки 3 от 4 случая са умишлено заплождане с цел изкарване на пари. Дори и аз за малко да го направя със собствената си кокерка. СЛава богу не успях. Но между всички тези хора, мислещи само за пари има и хора като Вас, мен и Ранд, които все пак мислят първо за кучето си и след това за парите. Силно вярвам, че занапред ще стават повече тези хора. С уважение: Биляна и кокерката Сара
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#684 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 21 August 2007 - 10:10 PM

Благодаря за разбирането, Вашата история я знам наизуст и е пример за мен.. Дано повече хора да се поучат и да мислят като Вас.
А на мен честно казано не ми се връзваха нещата, затова и бях толкова разочарована, и въпреки, че реагирах остро сега се радвам от сърце, че не съм била права.
С огромно уважение: Дени, Кайра & Чина
User's Signature

Качена снимка

#685 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2007 - 10:16 PM

Ех, чак пък пример... r) Просто успях да се врязумя преди да направя грешката. В интерес на истината и на мен не ми се връзваха много нещата в началото, но когато ми разказаха всичко, просто седях и се чудех как на някои просто им е писано да не им върви. За моя радост за Кая се грижат страхотни стопани и страхотни лекари, което по своему означава, че тя рано или късно ще се оправи. Всичко е въпрос на търпение.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#686 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 21 August 2007 - 10:30 PM

Радвам се, че е така и че не съм била права. Жалко само, че се получи такова недоразумение..
Колкото за примера, най-вече става дума за пропагандата, но не само. Дори и един човек да си промени мнението, след това, което написах - ще знам поне, че не е било напразно. Да, признавам - не беше с най-подходящия тон, и определено беше насочено към неправилните хора, но дано да е имало някакъв смисъл..
User's Signature

Качена снимка

#687 Потребителят е офлайн   Juleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 02-June 07
  • Location:Видин

Публикувано: 22 August 2007 - 08:05 AM

Нека и аз кажа нещо, тъй като явно съм те провокирала. Не съм споменала и дума за "размножаване" на кучето ми заради пари или други подобни. Трябва да ти кажа, че парите, които съм дала по ветеринари, за да се справим с очичките му и 1000 кучета да "продам" пак няма да ми се върнат, но и не желая да ми се връщат, защото може да нямам аз какво да ям, но той ще е добре. И второ не мисля, че всеки трябва да води кучето си на изложби, за да ми го оценяват. Той е мой приятел, а не "трофей" и ако ще да е "куцо и сакато" за мен е най-красивият и най-умният. Съжалявам за въпроса явно съм изключително непросветена........повече няма да питам........

#688 Потребителят е офлайн   Ранд Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 26-July 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2007 - 08:39 AM

Хмм, стана тя каквато стана тука.
Значи първо да кажа че наистина при нас цялата работа беше плод на грешка или не досатично внимание от наша страна. Просто спасихме горката Кая която беше използвана за разплод не се знае къде, беше гледана отвратително, затлъстяла до толкова че не можеше да ходи. Беше наплашена толкова че искаше нешрекъснато да стои скрита и при най малкия шум се стряскаше и снишаваше. Няма да обяснявам повече, защото някой ще се разплаче. a) Важното е че сега вече не е така, Кая е един горд шар-пей какъвто трябва да бъде. Взехме я разгонена, оказа се че сме неподготвени да ги опазим и грешката стана по бързо от колкото можехме да резагираме и да я кастрираме, което вече ще се случи. Не сме си взели женско куче за да ги развъждаме. Не сме си взели куче за да изкарваме пари от него, взели сме си защото го обичаме и е част от семейството ни. Не съм обиден, не се обиждам лесно, но въпреки това не мисля че има човек на този свят който може каже кучето ти не е добро и то не трябва да остави поколение ако аз искам да остави. Не държа да ходя по изложби, защото не ми е приятно някой да оглежда кучето ми и да казва "да перфектно е" или "не не е добро", големи са му ущите или еди какво си. Кучето си е мое, аз си го обичам, за мен е най-красивото, най-страхотния шампон. Кучето ми не е клубно, но това не пречи когато ходим някъде с него хората да кават че това е един от най гордите и красиви Шар-пей които са виждали. Когато започнах да се интересувам от Шар-пей и по късно си взех такова куче, повечето хора никога не бяха чували за тази порода, камо ли да видят такова куче на живо.

Това от мен, не целя да обидя никой с поста си.

#689 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 August 2007 - 10:21 AM

Съжалявам, че продължавам да се меся в темата, но да си кажа и аз мнението относно повдигнатия въпрос.
Juleto, Ранд, тук не става дума някой да казва дали кучето ви е хубаво, добро, дали трябва да го обичате по-малко или повече. Става дума, че ето, и двамата сте оперирали кучетата си от проблема с очичките. Това е наследствено. Както и много други болести. Изложбите и клубовете са направени с цел да подобряват породата. Не само външно, но и здравословно. И когато всеки сдобил се с куче, което прилича на някоя порода /в моя случай кокер/ иска то да има поколение, а не се знае във вените му каква кръв тече и какви точно кученца ще се родят е по-добре да се въздържи, в името не само на породата, но и малките душички, които може би ще страдат цял живот. И аз исках малки кученца от Сара, защото както Ранд, знаеш много добре, виждал си я на живо, тя е изключително красива. Но ако бях направила грешката да я пусна да роди какво щеше да се получи? Със всичките нейни здравословни проблеми? Дали кученцата щяха да са здрави? Дали щяха да са кокери, или ако има някакъв примес в кръвта на Сара щяха да се окажат нещо по-различно? Ето затова такива кучета не е хубаво да имат поколение, за да не се предават генетично болестите. Защото вие ще го направите само веднъж, но собственика на някое от кученцата от поколение ще го направи повече пъти.... и тогава какво се получава? Много кученца с болести, които може да не се проявяват при тях, но се унаследяват в поколението.
Никой не казва, че не си обичате кучетата или че те не са шар пеи, или каквото и да било. Просто риска за поколението не си заслужава.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#690 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2007 - 10:34 AM

Като цяло съм напълно съгласна с renshi- когато става дума за породисти кучета с родословия, хората трябва да си носят отговорността!

Съглазна съм и с мнението, че кучето е най-вече приятел, а не толкова трофей и не е необходимо да се води на изложби и състезания, за да бъде по-добро.

Въпросът е, че няма смисъл да се нападате един друг- всеки е прав за себе си и може би не е напълно наясно със ситуацията на отсрещния!

Темата е страхотна такава, каквато е - с всякакви мнения и въпроси, свързани с тази наистина уникална порода! Независимо дали мненията са на хора, предпочени куче без родословие и и такива, които наистина държат на това!

Нека продължим дискусиите!
User's Signature

Качена снимка

#691 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2007 - 10:54 AM

Цитат

Съглазна съм и с мнението, че кучето е най-вече приятел, а не толкова трофей и не е необходимо да се води на изложби и състезания, за да бъде по-добро.

Не знам защо така гледате на изложбите. Естествено никой (нормален човек) не си обича различно кучето, заради заъгляването и формата на ушите му. Дали родословно куче, заведено на изложба е трофей че кой го е твърдял това клише? Целта е не кучето да стане по-добро, да се промени виждането на стопанина спрямо приятелчето си или друго подобни клишета. Целта е да се оцени, доколко то отговаря на изискванията спрямо представители на конкретната порода, дали може да се включи в развъдна СЕЛЕКЦИЯ с чиста съвест, че това куче ще допринесе нещо за породата си. А който обича кучето си обича и породата към която то принадлежи.
Ако междувременно човек и куче се срещат с други съмишленици по изложбите и научават нови особености за доброто отглеждане на същото това куче с какво това се противопоставя на идеята за кучето мой приятел? Не одобрявам крайности и нехуманно третиране на животните. Извън тези неща не виждам защо това противопоставяне на кучето-приятел и кучето посещаващо изложби. Аз лично не познавам някой, който се отнася с кучето си различно, заради изложбената му оценка. Но мисля, че такава е нужна за евентуална развъдна дейност която съм съгласна с renshi e целева, а не просто за да имаме малки кученца.

На Ранд пожелавам много положителни емоции с бебетата и родителите, и успешно намиране на отговорни стопани. Мисля, че този случай не заслужава отношението, което принципно имаме към междусъседско размножаванеслед като се прави максималното за най-добър изход от ситуацията. Да са живи и здрави бебетата и мама!
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

  • (129 Страници) +
  • « Първа
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни