Dog.bg Форуми : Говорилня - срещи, впечатления, общи приказки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (39 Страници) +
  • « Първа
  • 37
  • 38
  • 39
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Говорилня - срещи, впечатления, общи приказки

#761 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 November 2010 - 09:19 AM

Е, след предишните ви изказвания, аз лично не бих повярвал до колко истинско е родословието ви.

#762 Потребителят е офлайн   sergeii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-November 10

Публикувано: 01 December 2010 - 10:01 AM

мисла , че е необходимо и на вас да ви разкажа за моя Дог

Аз имам чистокръвен черен немски дог ,баща му е чистокръвен канадски вълк ,а майка му е чистокръвен черен немски дог. Първата година го гледах в клетка,ужасно много се озлоби и само аз се приближавам до него. Имам си родословие ако държите мога да го снимам и да ви го покажа лично аз съм си го принтирал Цветно !!! :ae_085: забравих да го храна 2 седмици и изяде едно кане корсо без да иска

#763 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2010 - 03:02 PM

Показване на мнениетоIzrodGaden, в 30 November 2010 - 08:24 AM, написа:

Е, след предишните ви изказвания, аз лично не бих повярвал до колко истинско е родословието ви.

Ние никога не сме желали да скрием , че е без родословие, но ми идват на ум няколко въпроса. Защо когато сте ни видяли първия път сте харесали Били като страхотно КАНЕ КОРСО, а след като сте разбрали за липсващият (незнам как да го нарека)докуменет, вече не е КАНЕ КОРСО а "братовчед"? Защо лятото когато беше СПЕЦИАЛИЗИРАНАТА изложба , италиянският рефер попита за Били , защо не участва това КАНЕ КОРСО? Защо в чужбина едно родословие струва минимум 200-300 евра, а в България 50 лв., това не значили, че просто зависи каде колко може да се вземе от горе в зависимост от платежоспособноста на хората? Стига въпроси , а сега искам да кажа по повод първия въпрос , че ако така си сменяте постоянно мнението за всичко , явно някаде грешите (и тогава с Русев е много по-добре да си чешаме езиците, поне си знаем той не ни харесва ние него и това е). На нас лично на тази изложба най-много ни хареса сивата женска на Митко(мисля така му беше името),и със сигурност сме пристрастни заради цвета, а не заради родословието. Би трябвало изложбите да са примерно като при котките. Явявасе всеки който желае и разбиращи хора като вас с родословни кучета , организират жури и оценяват "кой брат , кой сват", но със сигурност доста по радостно и весело, тази единствена среща на която сме били(пред зоопарка) имаше страшно много "спортна злоба", която аз като бивш професионален спортист не съм виждал. ЧАО ЗА СЕГА И БЕЗ ЗЛОБА СВЕТА БИ БИЛ ДОСТА ПО-ДОБРО МЯСТО!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

dvmarkovi

#764 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2010 - 03:06 PM

Показване на мнениетоsergeii, в 01 December 2010 - 09:06 AM, написа:

мисла , че е необходимо и на вас да ви разкажа за моя Дог

Аз имам чистокръвен черен немски дог ,баща му е чистокръвен канадски вълк ,а майка му е чистокръвен черен немски дог. Първата година го гледах в клетка,ужасно много се озлоби и само аз се приближавам до него. Имам си родословие ако държите мога да го снимам и да ви го покажа лично аз съм си го принтирал Цветно !!! :ae_085: забравих да го храна 2 седмици и изяде едно кане корсо без да иска

Другият път забрави да се храниш ти 2 седмици ,и изяж клетката след това ще е по-добре.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

dvmarkovi

#765 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 December 2010 - 09:05 AM

Нещо неразбирам, аз мога да видя някое улично куче пред блока, с хиляда смески и да го харесам, това значи ли че е Кане Корсо ? Незнам кой ви е излъгал, но в истинските развъдници за кучета в чужбина, не се продават родословия, а кучета с такива.
А тук в България можете да си изкарате родословие за 50лв ? Може бих от стандартно родословие да го направите експортно.
Това, че някой ви е излъгал, че трябва да си доплатите повече, за родословието на кучето е друго. Това го има и в България, кучета без родословие приличащи на Кане Корсо 300-600 лв, а да в Ловеч мисля имаше едни които ги продаваха за 1200, преди година две, и в Плевен. Хора които си късат женската от разплод, два пъти в годината, цял живот. Без да са направили дори тестове за дисплазия на кучетата които въдят. Ето примерни цени. Сега развъдниците, хора които се занимават с това и се имат за отговорни, ходят по изложби ( това че изложбите са пародия е друга работа ) целта там е, кучето да бъде отценено правилно с предимства и недостатъци, за да може развъдчика да предцени и да избере по правилно връзката за бъдещото поколение, правят всякакви медицински тестове на животните си и гарантират, че кучето ще бъде здраво, с правилен характер, а не изяждащо клетката, собственика си и родата му до 9то коляно. Ето сега идваме на това което се получава като краен резултат. Понякога от нерегламентирани връзки се получават много красиви кучета, приличащи на дадена порода. От развъдниците също се получават кучета, които с многото си недостатъци се отдалечават от стандарта на породата. Но това са кучета, които се водят клас "домашен любимец", не трябва да се развъждат ( но това пък зависи и от морала и на собствениците ), защото имат родословие и са стрували много по евтино от останалите кученца в кучилото. Мисля че цената на такива кученца, трябва да бъде колкото цената на неродословните кучета от дадена порода. Понеже задълбах малко, има още два класа "изложбен клас" и "развъден'. От нещата които съм чел, някой ги определят на различно. Едните казват, че кучето трябва да е изложбен клас, да спечели изложби и чак тогава да стане развъден клас ( с пародията на изложбите в Бг, това е смешка). Други казват, че развъдния клас са кучета с недостатъци и предимства превъзхождащи класа домашен любимец и от тяхното поколение е възможно да се получат кученца шоу клас.
Исках само да поясня, че дори кучето "домашен любимец" идва с родословие, освен ако не е от фабрика за кученца - най известните такива са в Унгария и Словения.
Надявам се да сте ме разбрали правилно.

#766 Потребителят е офлайн   rysev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 02 December 2010 - 09:41 PM

В едно нещо съм съгласен с Маркови,не може един път да харесваш едно куче като го видят експертите на снимка и друго е мнението ,като разберат ,че не е родословно.Марков не ме е разбрал,аз харесвам Били ,но смятам че не трябва да се размножава заради захапката.друго което трябва да го спре е факта,че няма родословие,но това си е негово решение. но едно не мога да разбера,как в този форум един пълноправен член на кккб си позволява да оплюява родната си майка федерация брфк,ето това не е ли уронване на престижа,самият той защо е посещавал такива форуми,за да изкара едни смешни кучета с родословие!!!!.ето тук марков е прав,смешна работа . сега всички ще гракнат!!!! и да отбележа,че повечето собственици на кучета купени от странство са заплождани нерагламентирано,тъй като нямат изискване за дисплазия и хиляди глупави докуменчета и писания-това са сърби,руснаци,македонци и много други,много от кучетата страдат и от заболявания или дисклалифиционни недостатъци,но и имат произведени световни кучета квалитет!!!! в България,няма да споменавам точно кои,но много от родословните са брак!!! ето това е ,тук си мислиме ,че правим велика селекция на връзките си,но сме много боси,а с поведението си към собственици на кане корсо, които не са родословни е отвратително!!!! срамота за българина които винаги е лизал гъза на този и онзи !!! с това поведение на никъде!!! не отричам,че има правила ,които са добри и в полза на породата,но няма гъвкавостта в поведението на ....,!!! затова мили приятели ще си седим на едно мизерно ниво и ... броим звездите ,но не нашите !!!! пак няма да съм разбран,но не ми пука,не може да се игнорират собственици на неродословни канета,трябва да се обяснява и води полемика ,да се доказва кое е правилно и кое не ,но плюене по всеки, който има различно мнение е срамота,при наличие на дискусията се учи , и аз се научих да не ми пука и ....!!!!

#767 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2010 - 11:08 PM

Показване на мнениетоIzrodGaden, в 02 December 2010 - 08:10 AM, написа:

Нещо неразбирам, аз мога да видя някое улично куче пред блока, с хиляда смески и да го харесам, това значи ли че е Кане Корсо ? Незнам кой ви е излъгал, но в истинските развъдници за кучета в чужбина, не се продават родословия, а кучета с такива.
А тук в България можете да си изкарате родословие за 50лв ? Може бих от стандартно родословие да го направите експортно.
Това, че някой ви е излъгал, че трябва да си доплатите повече, за родословието на кучето е друго. Това го има и в България, кучета без родословие приличащи на Кане Корсо 300-600 лв, а да в Ловеч мисля имаше едни които ги продаваха за 1200, преди година две, и в Плевен. Хора които си късат женската от разплод, два пъти в годината, цял живот. Без да са направили дори тестове за дисплазия на кучетата които въдят. Ето примерни цени. Сега развъдниците, хора които се занимават с това и се имат за отговорни, ходят по изложби ( това че изложбите са пародия е друга работа ) целта там е, кучето да бъде отценено правилно с предимства и недостатъци, за да може развъдчика да предцени и да избере по правилно връзката за бъдещото поколение, правят всякакви медицински тестове на животните си и гарантират, че кучето ще бъде здраво, с правилен характер, а не изяждащо клетката, собственика си и родата му до 9то коляно. Ето сега идваме на това което се получава като краен резултат. Понякога от нерегламентирани връзки се получават много красиви кучета, приличащи на дадена порода. От развъдниците също се получават кучета, които с многото си недостатъци се отдалечават от стандарта на породата. Но това са кучета, които се водят клас "домашен любимец", не трябва да се развъждат ( но това пък зависи и от морала и на собствениците ), защото имат родословие и са стрували много по евтино от останалите кученца в кучилото. Мисля че цената на такива кученца, трябва да бъде колкото цената на неродословните кучета от дадена порода. Понеже задълбах малко, има още два класа "изложбен клас" и "развъден'. От нещата които съм чел, някой ги определят на различно. Едните казват, че кучето трябва да е изложбен клас, да спечели изложби и чак тогава да стане развъден клас ( с пародията на изложбите в Бг, това е смешка). Други казват, че развъдния клас са кучета с недостатъци и предимства превъзхождащи класа домашен любимец и от тяхното поколение е възможно да се получат кученца шоу клас.
Исках само да поясня, че дори кучето "домашен любимец" идва с родословие, освен ако не е от фабрика за кученца - най известните такива са в Унгария и Словения.
Надявам се да сте ме разбрали правилно.

Ние сме съгласни с термина "домашен любимец", но желая да разбера кой е професионалист в България. Формулировката професионален развъдчик, също така има и задължения , например данаци от търговска дейност (аз не съм чул някой в България да се е похвалил, че е платил ....... данък от продажба на кученца с родословие)
User's Signature

dvmarkovi

#768 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2010 - 03:05 AM

Аз не разбрах друго, вие сега кого обвинявате - кане корсо клубът,че спазва собственият си правилник,както и тези на БРФК и FCI, или изобщо си обвинявате защото нещо не ви харесва?!

Вие сега какво искате - домашен любимец или супер куче за разплод?! Доколкото разбрах искате първото, тогава пък какво против имате термина?!
Изобщо тук се лее един негативизъм..това не ни харесва,онова не ми харесва.. ама кой на кого не харесвал кучетата и т.н. ОК,щом това ви кефи, мен лично започна да ме изморява. И на мен не ми харесват ужасно много неща и ми идва да си покажа и лошата страна,ама..какъв е смисъла(все пак се чудя)да го правя в някакъв форум?! С какво ще променя нещо като пиша тук?

Ето, вие имате някакво мнение..не знам на базата на какво сте го изградили..вероятно сте чели някъде нещо или пък сте си говорили с приятели пред блока..
Ако искате да споделите вижданията си относно развъждането на кане корсо и популацията на тази порода по нашите земи - може спокойно да поискате среща с представители на Клуба..или пък да станете членове, да идвате на събрания,да давате предложения..да бъдене част от нещата, а не просто да си ги коментирате във форум и да се оплаквате,че нещо си не ви харесва. Нали така?!

Само ще помоля Русев да спре да се прави на най-големият разбирач,да дава публични оценки на чужди кучета и да се обяснява кой може да се развъжда и кой не.Нито му е в компетенцията,нито му е работа..да си зарежда редовно "магазина" за да няма празно и да не дава наклон на останалите!
И за лизане на задници по-добре да не говори ,но да не зачекваме тази тема,че ще стане страшно..

И така..пак да кажа - ако има хора,които наистина се интересуват от кане корсо и искат да бъдат полезни за развитието на тази порода - може да станат част от Кане :ba_025: Корсо Клуб.

#769 Потребителят е офлайн   rysev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2010 - 08:47 AM

Отново госпожицата е във вихъра! Абе малката,като давахте оценка на едно куче преди 2 години-горкото,подобието и тн. защо тогава не направи забележка на някой от потребителите,а!!! и пак почваш да учиш Марков ,че прочел това онова пред блока,абе ти си много куца !! ти можеш да даваш мнение ,а ние простолюдието какво, да ти сваляме капа ли?? абе малката,кога порасна та ти лъсна задника? я кажи на потребителите ти какво направи за породата последните 2 години,показа хубавеца ти на изложба,посети семинар или нещо свързано с породата,организира нещо свързано с породата,ако някой е правил нещо определено не си ти??? и как виждаш да помогнеш на породата!!! аз давам мнение,но никъде не казвам ,че е компетентно,ако има нещо казвам че времето ще покаже дали съм прав или не !! не конкретизирам нито имена ,защото знам каква е болката за човек ,който кучето му не е станало това корсо ,което е искал,има много такива,но те са направили избора при покупката на същото!!! уважавам тези които отчитат това и не продължават с размножаване и така нататък!!! има обаче хора с трагични кучета-родословни ,които са решили щом са родословни дай да го плодим!! и форума малката е за мисли и мнения,за споделяне и тн. но ти май не го разбираш!!!! И ДА ТИ КАЖА-НЕ СЪМ ВЪРХА РАЗБИРАЧ НА ПОРОДАТА ИЛИ КАКТО ТАМ МЕ ОПРЕДЕЛЯШ,НО ЕДНА Е РАЗЛИКАТА С ТЕБ,АЗ СЕ ОПИТВАМ ДА ПРАВЯ НЕЩО ЗА ДА СЕ НАУЧА А ТИ САМО СИ ОТВАРЯШ УСТАТА,КАТО РИБКА В АКВАРИУМ,А ЗВУК ПОНЯТЕН НЯМА!!!! и за лизането НА ЗАДИЦИ ,отвори си тази уста ,аз от страшното не се плаша,ако има нещо го кажи и не интриганствай ,защото само това можеш,гадно когато някой може да си позволи нещо ,а ти не можеш,това за някой хора е стимул,аз лично така правя,важно е какво харесваш от другите!!! И ЩЕ ТИ КАЖА ОЩЕ НЕЩО,НЕ МЕ ПРАЩАЙ ДА СИ ЗАРЕЖДАМ "МАГАЗИНА" !!! КАЗАХ ТИ ,ЧЕ ХИЧ НЕ МИ ПУКА ,ГОВОРИ СИ ,НО ОПИТАЙ С МЯРКА!!!!!!!!

#770 Потребителят е офлайн   ОТРЕЗВИТЕЛЯТ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 27-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Universe
  • Interests:Да се учим,да работим,да строим живота нов....

Публикувано: 03 December 2010 - 11:43 AM

Показване на мнениетоelrisha, в 28 November 2010 - 01:53 PM, написа:

Цитат

Но най искренния ми съвет към хората които си взимат Кане ,е-Взимайте го за да Ви радва Вас и Вашето семейство и да бъде член от семейството,,,,,



Г-не, лично аз съм си взела кане корсо точно с тази цел! Мечтаех за такова куче още преди години,когато в България никой не беше и чувал,че съществува. И понеже съм влюбена в тази ПОРОДА, купих РОДОСЛОВНО куче! Защото кой ще ми гарантира,че неродословното му корсо отговаря на стандарта на тази порода,че кучето му не е агресивно например,че като порасне няма да заприлича на дог или нещо кой знае какво друго?!

Като сте изчели целият раздел за кане корсо, къде видяхте ужасното ни поведение спрямо хората,купили неродословни кучета?Тук има потребители,които притежават и родословни,и неродословни корси и ги обичат еднакво.
Бих искала да покажете с цитати това лошо МОЕ отношение,защото слагайки ни под общ знаменател,явно визирате и мен.
Вие виждали ли сте МОЕТО куче? Каква ,казвате му била муцуната?!

От постовете ви се разбира само едно - имате специално отношение към сръбските развъдници и някои участници в този форум(вероятно) .
Аз не приемам обидите ви спрямо мен и смятам обобщенията ви за просташки!
А дали приемате думите ми за смислени,определено не е мой проблем. Нормалните хора все ще си извядат изводи на кой точно да вярват.


Пак аз-(намиг)

Основно отоговарям на Вас ,тъй като по голямата част от участниците в дискусията са разбрали какво искам да кажа или пък поне разумно са решили да замълчат по темата -било то заради негативни емоций които искат да избегнат или пък защото поне малко са съгласни с това което казвам-така или иначе Вие сте се засегнали лично (което пак казвам е сигурен признак ,че сте намерили някъде себе си между редовете на писаното от мен),та чак ме вкарвате в квалификаций като "простак"
Не не съм виждал Вашето куче,а Вие виждали ли сте моето....или нека го кажем така-когато моето куче е било родено ,Вие най вероятно сте били във възрастта "пуберитет"...... Вие се намесихте първа в темата която повдигнах ,а сега ме питате къде сте се отнасяли лошо с някои и цитати и т.н.-а аз Ви питам-като не съм Ви засегнал лично в първият си пост- защо скачате толкова?
Но дори и това не е голям проблем в момента-проблемът е ,че дали нарочно или защото наистина не разбирате продължавате да тръбите(и това не се отнася само и едиснтвено за Вас) ,че Кане Корсо със родословие -е истинското Кане Корсо ,а другите са само братовчеди.....

Ако не знаете какво е снобизъм-поразпитайте -ще установите ,че най голямата част е в парадирането със скъпи и маркови неща ,манипулирането на всеки един разговор за да се стигне до това колко истински и качестевени са нещата Ви ,както и нежеланието да се общува с плебса.......хм....дали ми напомня на нещо от тук.....?


Ха сега погледнете колко пъти във този форум някои хора казват ,че имат истински Канета ,а другите имат някакви бледи подобия.....

смешни сте...

Само един поглед на кучето на Маркови и един поглед върху някое чипоносо Кане(обаче с родословие) е достатъчен за някои които разбира от Кане Кросо,за да каже кое е истинското Кане-аз искам да знам във Вашият клуб ,колко канета имат родословия от Италия?..колко са сръбски и колко Италиански....
И не -нямам нищо против сръбските развъдници,но ако някои си мисли ,че те са най чистата линия на Кане Корсо-значи жестоко се лъже,а нали уж тук идеята е да се подобрява линията на Кане Корсо?


Та така....аз съм само един минаващ от тук-имам право на мнение и го давам-това съм видял във форума Ви-това СЪМ ПИСАЛ-не сте съгласни-добре-оборете ме-но не изпадайте в личностни нападки


Показване на мнениетоelrisha, в 03 December 2010 - 02:10 AM, написа:

Аз не разбрах друго, вие сега кого обвинявате - кане корсо клубът,че спазва собственият си правилник,както и тези на БРФК и FCI, или изобщо си обвинявате защото нещо не ви харесва?!

Вие сега какво искате - домашен любимец или супер куче за разплод?! Доколкото разбрах искате първото, тогава пък какво против имате термина?!
Изобщо тук се лее един негативизъм..това не ни харесва,онова не ми харесва.. ама кой на кого не харесвал кучетата и т.н. ОК,щом това ви кефи, мен лично започна да ме изморява. И на мен не ми харесват ужасно много неща и ми идва да си покажа и лошата страна,ама..какъв е смисъла(все пак се чудя)да го правя в някакъв форум?! С какво ще променя нещо като пиша тук?

Ето, вие имате някакво мнение..не знам на базата на какво сте го изградили..вероятно сте чели някъде нещо или пък сте си говорили с приятели пред блока..
Ако искате да споделите вижданията си относно развъждането на кане корсо и популацията на тази порода по нашите земи - може спокойно да поискате среща с представители на Клуба..или пък да станете членове, да идвате на събрания,да давате предложения..да бъдене част от нещата, а не просто да си ги коментирате във форум и да се оплаквате,че нещо си не ви харесва. Нали така?!

Само ще помоля Русев да спре да се прави на най-големият разбирач,да дава публични оценки на чужди кучета и да се обяснява кой може да се развъжда и кой не.Нито му е в компетенцията,нито му е работа..да си зарежда редовно "магазина" за да няма празно и да не дава наклон на останалите!
И за лизане на задници по-добре да не говори ,но да не зачекваме тази тема,че ще стане страшно..

И така..пак да кажа - ако има хора,които наистина се интересуват от кане корсо и искат да бъдат полезни за развитието на тази порода - може да станат част от Кане :ba_025: Корсо Клуб.



Това го написахте защо?-Дали защото сте член на единствения "истински"клуб Кане Корсо...?И отстоявате целите и идеите на клуба?.....

И изобщо кои сте ВИЕ за да определята правилата и насоките за развитие на Кане Корсо?-легитимният клуб одобрен от БРФК.?....от Господина Литов......Уаууу....

И какво точно направихте за породата и развитието и -НЕпопулязирането и?....щото щели да се навъдят търгаши.....хм...а как така половината от Вас продават "чистокръвни"или "родословни" Канета....чудно ми е от "официалните развъдници" колко са на Ваши членове?,,,,а във тези развъдници-кучетата от къде идват?......


И изобщо как популяризирахте Породата Кане Корсо в България?,,,,Как популяризирахте клуба?-какви обществено полезни дейности развихте?...дарения?,.,,,почистване на паркове и градинки?,,,,,боядисване на пешеходни пътеки?,,,,,

или само се организират изложби и състезания....да позная ли кои кучета печелят?,,,,

и изобщо как така във цял свят за каквото и да било клубовете което се занимават с него се стремят да го популяризират,а Вие точно обратното

Наиситина ме интересуват всички тези неща защото ако от този клуб продължава да лъха такова високомерие и неприязън към всичко което не е одобрено от Вас самите-ще се получи така ,че ще си останете само Вие-богопомазаните (една шепа хора),а хората за които самото име и порода Кане Корсо не са някаква показност ,ще са на едни други места и ще се развиват много добре-няма нищо сигурно в тоя свят-а най малко сигурното е клуб по кинология,които парадира с нещо си или пък е високомерен-ако си мислите ,че само България е поле на дейност на кинологията-жестоко се лъжете-щом сте официален клуб сте длъжни да имате представителност пред целия свят,а там дами и господа-местните величия не играят-има си международни организаций които могат много лесно да бъдат сезирани за всякакви нарушения.....

Много хора от Вас разбират доста от кинология (Изрод Гаден например) и не искам да отричам качествата на хората членуващи в този клуб,но повярвайте ми,че знам как лесно човек се замозабравя и изпуска каква е същинската идея на идеологията която развива,,,чистокръвните породи ,несмесването на породите и всички неща залегнали в устава Ви са чудесни ,но не забравяйте ,че само защото сте го написали някъде си на листче това вече е даденост и хората ще спрат да го правят-развивайте истинска дейност в тази насока...

Това ми е последното мнение тук-
които разбрал разбрал-които не-за него си е,,,,но докато има хора като Маркови или Русев тук за да са Ви коректив-имате някакъв шанс

Поздрави
User's Signature

Due to the current financial crisis facing the world at the moment, the light at the end of the tunnel will be switched off to save on electricity costs, until further notice.
Sincerely yours, God

#771 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2010 - 03:23 PM

Ахааа, ето къде се криел ключа от палатката -

Цитат

докато има хора като Маркови или Русев тук за да са Ви коректив-имате някакъв шанс
:ab_041:
Не се мъчете повече - стана ни ясно каква е била целта на целият този цирк! Не сме толкова прости за колкото ни имате!


И сега към моя любец Русев - "големия", ти като такъв радетел на породата,защо правиш всичко в разрив с Правилата и защо плодиш нон-стоп за да има малки за продажба?
Защо ползваш връзки и заплахи за да си осигуриш родословия за кучетата?
Какво направи ти за развитието на породата последните 2 години,освен че накупи кучета,лепна си реклами на колата и гледаш само и единствено собственият си интерес?
Не се прави на радетел,моля те, няма нормален човек,който да приема за истина думите ти,като делата ти говорят обратното!

ПП: Отново до ОТРЕЗВИТЕЛЯТ - за сръбските развъдници попитайте вашият приятел Русев, той ще ви обясни колко са готини и точни ,както и че са супер професионалисти и колко е доволен от престоя си там.
Аз лично отдавна не рекламирам и не препоръчвам да се купуват кучета от Сърбия!

#772 Потребителят е офлайн   rysev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2010 - 06:24 PM

Не се мъчете повече - стана ни ясно каква е била целта на целият този цирк! Не сме толкова прости за колкото ни имате!


И сега към моя любец Русев - "големия", ти като такъв радетел на породата,защо правиш всичко в разрив с Правилата и защо плодиш нон-стоп за да има малки за продажба?
Защо ползваш връзки и заплахи за да си осигуриш родословия за кучетата?
Какво направи ти за развитието на породата последните 2 години,освен че накупи кучета,лепна си реклами на колата и гледаш само и единствено собственият си интерес?
Не се прави на радетел,моля те, няма нормален човек,който да приема за истина думите ти,като делата ти говорят обратното!

ПП: Отново до ОТРЕЗВИТЕЛЯТ - за сръбските развъдници попитайте вашият приятел Русев, той ще ви обясни колко са готини и точни ,както и че са супер професионалисти и колко е доволен от престоя си там.
Аз лично отдавна не рекламирам и не препоръчвам да се купуват кучета от Сърбия!
[/quote]

Сега вече прекрачи малакта всички граници!!!!!!!! всичко ,което пишеш е клевета и много добре знаеш как се процедира с такива като теб в България-има закон !!! но аз няма да се занимавам с такава дребна душица като теб!!!! ще подредя въпросите си и очаквам подкрепени отговори,правя го така,че от злоба бълваш нещо като плюнка или....!!!!
въпрос 1-къде съм заявил ,че съм най-големият радетел,или ако ти си такава, в какво се изразява???
въпрос 2-кога съм плодил нон-стоп,има две поколения от две различни кучки,и как това е в разрив с правилата???
въпрос 3-защо твърдиш ,че развъждам кучета с основна цел продажба ,откога си Ванга????
въпрос 4-какви заплахи съм използвал, за да имам родословия,ама тук се постарай да отговориш!!!!!!?????
въпрос 5- теб ли трябва да те попитам или да се консултирам при покупка на куче,ти ли ми даваш парите ???!!!
въпрос 6-чий интерес да гледам,може би твоят,там поне отново трябва да....!!!!
въпрос 7- забранено ли е човек да рекламира развъдник с този подход/налепил си колата/ или и тук трябваше да се консултирам с теб,можеше и да ми платиш за това??/!!!!
въпрос 8-кога съм рекламирал сръбски развъдници или трябваше да си купя куче от Малина Вали!!???
въпрос 9-ти момиче, колко изложби,събирания или каква друга дейност се ангажира последните 2 години освен да ходиш на 2-3 събрания на кккб да пийнеш и хапнеш и съдиш другите собственици на кане корсо???!!!
Хей,прекрачи границата!! Не плюй по мен с цел да ме злепоставиш,принципно ти казах ,че не ми пука,но все пак си има граница!!! ако има нешо което ще ти кажа ,че милото ти кученце можеше да го покажеш поне на една изложба през тези 2 години с български или чужд съдия и тогава да изказваш мнение или е толкова неудържим ,че не може да го представиш.ето това е смях малката.доколкото си спомням последното му представяне с хендлера при Антонио Дилоренцо бе увенчано с огромен успех-много добър ,и ако не се лъжа е купен ,а не подарен от сръбски развъдник.поне детската ти мечта се случи!!! сега ще кажеш ,че мойто е криво ,но един твой роднина ако не се лъжа ми го достави ,той го избра ,посъветва ме да му отрежа опашчицата и каза ,че е върха,взе ми парите, а сега куц бил!!!
абе хора,превъртяли ли сте ,няма какво да правите ли,айде аз съм млад пенсионер и имам много свободно време и се забавлявам ,като бях млад се забавлявах по друг начин с такива като теб малката,сега брака ме ограничава! не пиши ,че съм ти любимец,че жената се сърди!!!

#773 Потребителят е офлайн   ОТРЕЗВИТЕЛЯТ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 27-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Universe
  • Interests:Да се учим,да работим,да строим живота нов....

Публикувано: 03 December 2010 - 07:04 PM

Показване на мнениетоelrisha, в 03 December 2010 - 02:28 PM, написа:

Ахааа, ето къде се криел ключа от палатката -

Цитат

докато има хора като Маркови или Русев тук за да са Ви коректив-имате някакъв шанс
:ab_041:
Не се мъчете повече - стана ни ясно каква е била целта на целият този цирк! Не сме толкова прости за колкото ни имате!

И за пореден път-нищичко не сте разбрали...ама съвсем
Нито лобирам за някой нито рекламирам някой,а да не споменавам ,че не познавам Г-н Русев,а Маркови още по малко
Просто те единствени излизат от захаросаното Ви лустро (на клуба)

Чудно ми е ако отидете в официалното представителство на Мерцедес и им кажете ,че не искате да си купите "истински" Мерцедес от тях ,а от Италиански търговец например-дали ще Ви анатемосат....?

И какато казах преди-няма нищо лошо в клубчето което сте заформили-само не се самозабравяйте

Поздравчета

п.п.-Кането Ви не е никак лошо-ама чак пък цял блог....знам ли ....

всъщност хора всякакви -начини на изразяване- милиони-дерзайте.
User's Signature

Due to the current financial crisis facing the world at the moment, the light at the end of the tunnel will be switched off to save on electricity costs, until further notice.
Sincerely yours, God

#774 Потребителят е офлайн   rysev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 11-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2010 - 07:26 PM

И тъй като госпожица Елриша е член на управителният съвет ,ще помоля човека по развъдната дейност на клуба господин Миленков да отговори публично на хвърлените към мен обвинения за злоупотреби с правилата,с манипулиране и заплахи при получаване на родословията и други нарушения ако има такива! Надявам се да получа отговор.

#775 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 December 2010 - 08:08 PM

Крайно неприятно ми е, че се стигна до това, да бъда замесен в тази некрасива дискусия.
Съзнавам, че ще бъда упрекнат, че коментирам клубни въпроси тук, но все пак ще го направя. Подчертавам, за последно в този спор.

Г-н Русев, щом съм подписал родословие, значи съм преценил, че е спазен Правилника за развъдна дейност. При Вашето А кучило имаше забавяне на документите, но в крайна сметка бяха представени. Кучило Б няма да коментирам, защото е в процедура на регистрация и сте информиран писмено за напредъка по това. Ако препоръката от ръководството на БРФК се смята за манипулиране и заплахи, нека който го твърди да го каже. Това не е мое мнение, защото на зададените от мен въпроси се отговори, както очаквах и подобно на моите собствени разбирания.

За Маркови: Кучето Ви беше съдено на специалка, организирана от КККБ. След като разбрахте, че това не е основание за издаване на "бяло" родословие и допускане до разплод се отказахте от заплащане на таксата си. С което искам да Ви призова да не се дистанцирате от желаещите да развъждате. Може би бихте платили данъци, а може би ще платите и дължимите 30 евро за изложбата.

Г-н ОТРЕЗВИТЕЛ, по някакви Ваши причини държите на анонимността си, но като член на УС на КККБ, не приемам менторството Ви за сериозно. Всеки подлежи на критика и ще се радвам ако я направите като се представите. Целта на клуба е чистопородно развъждане. Насърчаване на размножаването на непородисти, разбирайте без документи за произход, кучета би било в противоречие на устава на КККБ, БРФК и МФК. Не си спомням член на клуба, в частност аз да съм обиждал куче на който и да било. Поради това Ви моля да не генерализирате и да не присъждате на КККБ действия на отделни хора.

Владимир Миленков, ОРД на КККБ
User's Signature

Качена снимка

#776 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2010 - 08:30 PM

Аз немога да разбера какви са тези караници , за едно нещо се борите всички и ще си извадите очите.
Добре че ние с американските буллдози не сме такива ...
хора не правете така, че породата да ви разделя, тя трябва да ви обединява , реално спортната ви злоба е мн голяма ...
User's Signature

Качена снимка

#777 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 03 December 2010 - 09:13 PM

Показване на мнениетоMyDuality, в 03 December 2010 - 07:35 PM, написа:

Добре че ние с американските буллдози не сме такива ...


Твоя булдог родословен(клубен) ли е? :re_037:

Иначе тамата е меко казано груба.. Може да надмине тези за НОК.. :mg_062:

#778 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2010 - 09:17 PM

Не както и 90% от буллдозите в българия :) ние си нямаме нито клуб нито развъдници, сигyрно и причината да няма дразги е същата .

И някои от темите за нашите английски събратя са доста вълнъващи като тази.

:dog:
User's Signature

Качена снимка

#779 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 03 December 2010 - 09:24 PM

И ние с пинчерите сме така. :ab_041: И нашите теми доближават корсото, но не могат да се мерят с тези гиганти. Това не е първата тема, която отвращава(поне мен).. лични нападки, оплюване на кучета и др.. :zz_020:

#780 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2010 - 11:50 PM

Понеже се чуствам омърсена след всичката тая пумия и смятам повече нито да пиша в този форум,нито да си тровя нервите, искам да уточня едно последно нещо -
Русев, твоя Хадес не е внесен от мой роднина. Моите роднини нито имат кучета,нито продават кучета,нито ги интересуват кучета. Ако ти не знаеш от къде и как ти е дошло животинчето -жалко!

А сега се оттеглям,защото са ме учили да не стоя срещу вентилатора,когато в него се метне лайно! Дерзайте :md_064: !

  • (39 Страници) +
  • « Първа
  • 37
  • 38
  • 39
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни