Dog.bg Форуми : Хранене на чау-чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на чау-чау

#381 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 20 November 2014 - 08:49 AM

Добро утро на всички :). Имам сладур на 2 месеца и половина в момента го храня с роял канин джуниор , четох ужасни неща за него :(( и не желая да храня моето прасенце повече с него

#382 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 20 November 2014 - 08:50 AM

Моля препоръчайте ми храна и място от което да я ппоръчам.Какво мислите за Акана агнешко с ябълка или пасифика?

#383 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1621
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 November 2014 - 10:48 AM

При мен можеш да си поръчваш храна. Аз бих ти препоръчала Вирбак, като втори избор Мастери. Тя пак е на Вирбак.

#384 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 20 November 2014 - 12:07 PM

IA може ли да ми дадеш твой тел.номер за да ти се обадя да се разберем

#385 Потребителят е офлайн   Малена АЗ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 24-November 14

Публикувано: 24 November 2014 - 11:47 AM

Показване на мнениетоOliver, в 20 November 2014 - 08:50 AM, написа:

Моля препоръчайте ми храна и място от което да я ппоръчам.Какво мислите за Акана агнешко с ябълка или пасифика?

Апалуз се оказа много добра храна, ако решиш да се възползваш от многото предимства на сухата храна. Нищо общо с Роял Канин, която си е предимно царевица. 80% качествено месо, натурална, с куп естествени добавки. Можете да прочетете повече за храната тук:

Ветеринаря ми я препоръча.

#386 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 24 November 2014 - 03:49 PM

Благодаря за информацията ,но не бих се доверил на човек които се регистрирал днес в форума и единственния му коментар е реклама на тази храна :)

#387 Потребителят е офлайн   Малена АЗ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 24-November 14

Публикувано: 24 November 2014 - 05:12 PM

Показване на мнениетоOliver, в 24 November 2014 - 03:49 PM, написа:

Благодаря за информацията ,но не бих се доверил на човек които се регистрирал днес в форума и единственния му коментар е реклама на тази храна :)
Ами твоя работа... тогава питай втеринарния си лекар, а не във форума. Сигурна съм, че ще потвърди думите ми за Аплауз, защото съм го пробвала и съм попрочела за храненето та с чисто сърце препоръчвам храната. А и както забеляза съм се регистрирал днес, и предимно чета все още... Не е много хбаво да се обиждаме като в казармата - кой е заек и кой е старши...Ама като гледам и ти си регистриран скоро, защо тогава това отношение? Както си забелязал съм регистриана днес и предимно чета. Нямам куче, а се грижа за немската овчарка на вуйчо ми, който е в чужбина. Затова предимно чета, а пиша само когато съм сигурна в нещо.

#388 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 24 November 2014 - 05:50 PM

Показване на мнениетоМалена АЗ, в 24 November 2014 - 05:12 PM, написа:

Показване на мнениетоOliver, в 24 November 2014 - 03:49 PM, написа:

Благодаря за информацията ,но не бих се доверил на човек които се регистрирал днес в форума и единственния му коментар е реклама на тази храна :)
Ами твоя работа... тогава питай втеринарния си лекар, а не във форума. Сигурна съм, че ще потвърди думите ми за Аплауз, защото съм го пробвала и съм попрочела за храненето та с чисто сърце препоръчвам храната. А и както забеляза съм се регистрирал днес, и предимно чета все още... Не е много хбаво да се обиждаме като в казармата - кой е заек и кой е старши...Ама като гледам и ти си регистриран скоро, защо тогава това отношение? Както си забелязал съм регистриана днес и предимно чета. Нямам куче, а се грижа за немската овчарка на вуйчо ми, който е в чужбина. Затова предимно чета, а пиша само когато съм сигурна в нещо.


Свиквай, в тоя форум никой нов не е добре дошъл. Всеки новорегистриран е жертва на обезкостяване, рязане на ръце, уши, крака, език, пръсти. В един момент като спре да ти пука. Добре дошла сред глутницата вълци :be_107: Иначе аз не съм регистриран скоро и мога да кажа, че Аплаус е хубава храна.

#389 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1621
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2014 - 07:08 PM

Я по спокойно,такова поведение не се толерира тук. Няма значение дали си нов или не.
Да забелязахте, че Оливър пише във подфорум Чау чау? Има бебе чау чау и го интересува с какво хранят чаутата си хората тук. Не виждам какъв е проблема, той даже е благодарил за инфото, не е необходимо да подскачате като ощипани моми. Пък и да се защитавате, значи има нещо и е прав да се съмнява.
Много смешно е да му дава човек акъл, който дори няма куче, каква храна да използва.
Да сте си направили труда да прочетете подфорума, па да сте разбрали, че с каквото храните кучетата си, не е подходящо за нашите чаувци?
Да ви е ясно, че от храната зависи израстването на неговото чау, и че той е прав да е прецизен?
Даже чест му прави ,че търси информция и се свърза с Клуба за въпроси. Колко трябва да му тежи кучето с какво да храни.

Милена Аз, какви ветеринари ,какви 5 лева- всичките ще му препоръчат Роял Канин. Защото печелят от нея. Нещо да кажеш за тази храна?
Купи си чау и му давай съвети. Но ,не му пожелавам последствията от тази храна.


asensi_85


Как са те приели и какво ти е мнението за форума си е твоя работа. Тук интриги не толерираме.
Много ми е интересно ми е интресно как ще реагира Оливър, ако ви послуша за тази храна и кучето му се покрие цялото в рани. Защото храната е със страшно много протеин, напълно не подходяща за нашата порода. Направете си труда и прочетете за специфичното хранене на чау, и тогава му давайте съвети.

Р.Р. Няма проблем да пишете в този форум ,но с умерено държание и отношение. И след като сте си направили труда да разберете някой детайли, тогава се впускайте в спор.

Оливър , я качи снимки в Галерията да му се порадваме на бебето.

#390 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 November 2014 - 07:48 PM

Акана Пацифика или Акана Агне смятам,че е добър избор.Имам куче с чувствителен стомах и кожа и се чувства страхотно с тях.Агнешката е хипоалергенна.
Надявам се да е подходяща за чау,но тук специалистите вече ще кажат.
Не се карайте предполагам Милена Аз е все още дете :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#391 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1621
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 05:50 PM

ShiBumi_GirL

да права сиКачена снимка. Аканата е евтин вариянт за хора които не могат да си позволят по добро. Но няма да се разминат без добавки


Другите писания са преместени тук http://forum.dog.bg/...0/page__st__120



#392 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 November 2014 - 07:05 PM

Здравей :re_037:
Би ли споделила кое е по-подходящо за чау? Могат ли да се хранят с Орижен или Артемис? По възможност да е храна грейн фрий :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#393 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 07:13 PM

Шибуми - лично мен ако ме питаш то съм фен на БАРФ.
Извара, кисело мляко, желтък от суровото яйце, месо, варен ориз като за нашите сини езици.

Може би благодарение на БАРФа моят инвалид го избутах до 11 години. А лекарите не ни даваха дори 6 години живот, после не даваха и 8, не даваха и 10.......
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#394 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 November 2014 - 08:25 PM

Здравей Фурия :re_037:
Моите говедца са на БАРФ и гранула.
Питам за мои познати с ''бяло'' чау на годинка и малко,на което след годинката и смяната от пъпи храна с адълт започнаха проблеми с козината.
От юли е на кортикостероиди,шампоани,антибиотици,кремове и нищо не помага.
В момента кожата е зачервена и има голи места по гърба колкото монета от 1 левче.
Хранят го с Про План сьомга,пробваха и агне(като малък е хранен със същото само че пъпи формула и нямаше проблеми).
Та правиха кръвни изследвания,правиха кожни проби -нищо.
Не са склонни да опитат сурово.
Много ми е жал за животинката като я гледам така,та единственото което не са опитали е смяна на храната та затова питам кое е подходящо за чау,защото наистина сте прави една храна сама по себе си може да е хубава,но за конкретната порода да не е подходяща.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#395 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1621
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 08:48 PM

ShiBumi_GirL
Знаеш ли? Повечето хора не питат как да хранят кучето, а с каква суха храна да го хранят.

Не веднъж е обяснявано.
Ориджен, хубава храна ,крайно не подходяща за нас, за твоите, ти знаеш е перфектна.
Артемис, също хубава храна. Нямам отзиви за нея.
Про План, не струва, ама хич.
Всичките проблеми на чауто на твоите приятели е само то храната.Ако изключим и наследственост. Там вече трябва да сме още по прицизни в храната. Естествено ,докторите порядъчно са го надупчили с какво ли не.
Не е имало проблеми до годината защото структората на козината е друга. След смяната е станало страшно. А и храната е действала с натрупване. Организма е страдал от недостиг на много вещиства.
Като не искат да хранят със сурово. А защо не искат? Да му готвят спецялно на него. Може даже меню да му се направи и да са комбинирани нещата. Сурови зеленчуци, варен ориз и месо.
И аз храня като теб.Ама моята модификация на БАРФ,нали знаешКачена снимка Не знам защо хората си мислят че храня постоянно с гранула.


А и нещо друго . С какво го къпят, какъв препарат използват за под. Какви капки за обезпаразитяване.


#396 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 November 2014 - 08:59 PM

Ами няма какво да лъжа не искат,защото не им се занимава и виждам и знам,че въпроса не е в парите.Наумили са си,че Про План е най-хубавата храна на света и това е.
Опитвам се да им помогна,защото положението никак не е приятно освен,че изглежда зле и се мъчи животинката.
На всичкото отгоре чакат бебе другия месец и не ми се мисли какво може да му се случи на куч като дойде бебето.Обичат го уж,не се скъпят по ветеринари,но факт нищо до тук не помага и толкова месеци е вече на кортикостероиди. :dh_188:
Силно се надявам смяна на храната да помогне та затова питам кое би било подходящо да се опита-затова предположих Акана Пацифика или агне,защото съм ги пробвала на мое куче,но не знам дали би било подходящо за хайванчето.
Затова и попитах какво бихте препоръчали като суха храна явно няма да му готвят.За добавки му дават масло от сьомга.
Въпреки че не съм фен на Роял Канин се чудя дали скин кеър не би помогнала?

ПС:Шампоана е Себоколм,а препарати за под не използват чистят със парочистачка.Фронтлайн е спот он-а.
Другото,което ми минава през акъла е може ли да е от праха за пране-перат му леглото,палтото,одеялцето?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#397 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 09:05 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 25 November 2014 - 06:25 PM, написа:

Здравей Фурия :re_037:
Моите говедца са на БАРФ и гранула.
Питам за мои познати с ''бяло'' чау на годинка и малко,на което след годинката и смяната от пъпи храна с адълт започнаха проблеми с козината.
От юли е на кортикостероиди,шампоани,антибиотици,кремове и нищо не помага.
В момента кожата е зачервена и има голи места по гърба колкото монета от 1 левче.
Хранят го с Про План сьомга,пробваха и агне(като малък е хранен със същото само че пъпи формула и нямаше проблеми).
Та правиха кръвни изследвания,правиха кожни проби -нищо.
Не са склонни да опитат сурово.
Много ми е жал за животинката като я гледам така,та единственото което не са опитали е смяна на храната та затова питам кое е подходящо за чау,защото наистина сте прави една храна сама по себе си може да е хубава,но за конкретната порода да не е подходяща.

Оле, мила моя, колко ми е позната цялата картина - нямаш си на идея.
Про План не струва. Точно след първата година се отвориха при моя крокодил всичките проблеми - типично за нашата порода, потънала в кожните проблеми и развъждана по окраска или по признак "красива глава". Шибумич, твоите приятели при тази рецесивна окраска трябва да балансират храната. Ако има родословие - пусни ми го тук, да прочета назад кой е там , защото повечето унаследени болести идват чрез производителите. Ако нямат - жестока диета до края на живота на кучето. При рецесивните окраски не е зле да се проверява пигментация на езика (при нашите сини езици внимателно трябва да се следи порозовяване - показател на белодробни или сърдечни проблеми, например) или кафяви области на носната гъба, и бледи трети клепачи. Подобни сигнали са тревожни, като цяло кръвни и кожни проби са задоволителни, но вътре в организма има проблем.

Нископротеинова диета да им е на помощ. Не напразно чау са отглеждани в Китай основно с ориз.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#398 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 November 2014 - 09:09 PM

Няма родословие мечето.
Смотаното е че си го обичат,но са чешити малко и искат нещо на готово и като с магическа пръчка да го излекува.
:dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#399 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1621
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 09:12 PM

Ех ,нямам време да пиша много.Правя ревизия на единият си обект, а и имам бремено куче, бебета и големи за извеждане. Фурия ще ти напише също доста неща.
Фронтлайна дава страшно алергии, може да се стигне и до косопад и рани. да го спрат. Да минат на Дои ин.
Ще поръчвам много готина добавка на моите ,мога и на тях да взема, само сьомга не става. И да махнат тази храна задължително.
Другото Фурия ще ти пише ,аз най рано до два часа мога
Нормално да си го обичат то си е тяхно. Дано не го оставят когато дойде бебето.
.

#400 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 November 2014 - 09:21 PM

Няма проблем когато можеш.
Каква е добавката?
Лошото е че са малко едностранчиви и слушат само вета(което донякъде е правилно де все пак затова са учили),но факт че им изписват лекарство след лекарство без успех(което си е вид експериментиране кое ще подейства.Та по-добре да експериментират с друга храна и евентуално други добавки отколкото с не действащи лекарства.
Също така от очичките има доста гурели и чистят ушите доста намирисват и се зачервяват.Капките са Епи Отик за ушите.
Няма да го оставят,но ме притеснява да не го изнесат на двора като дойде бебето.При нас в ЮК зимите не са студени,но са адски влажни и предполагам за чау и с неговите проблеми ще стане като голо китайско куче ако го оставят навън.
Благодаря Ви момичета :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни