Dog.bg Форуми : Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аляски маламут

#2101 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 August 2010 - 09:05 PM

Показване на мнениетоПьотр, в 11 June 2010 - 08:23 AM, написа:

За жалост моето куче(кучка)почина тази година от тумор на щитовидната жлеза.За сега нямам възможност да гледам маламут но рано или късно пак ще се върна в играта.Това е една снимка на нея и дъщеря ми.


Здравейте, надявам се, че не ви е неприятно, но попаднах на снимки на вашето куче във фейсбук. Ще ги кача за да могат всички да им се насладят :) Ако не ви допада това само кажете и ги махам :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2102 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2010 - 09:24 PM

Ves,
снимките са страхотни, особено с детето.... :wub: :wub: :wub:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#2103 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 18 August 2010 - 10:54 AM

Няма проблем.Ще се опитам да намеря няколко снимки на баща и.За жалост имам някъде забутани хартиени копия 9-13 и ще трябва да се сканират за да се види.
Сега гледаме един уипет на 4 месеца,тъй като жилището ни на този етап не позволява маламут.Не знам как стои въпроса с опресняването на кръвта на българските маламути.Има ли някакъв внос скоро?Едно време ми се щеше да организирам една зимна изложба на маламути в планината на Рилски езера.Просто така ,без награди и звания ,само за събиране и контакти между стопаните ,както и да се видят кучетата в най-хубавата им козина.Всъщност ,грубо ,колко маламута има в този момент в България?

#2104 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 August 2010 - 11:07 AM

Здравейте, не можах да намеря тема където да попадна на отговор на един мой въпрос и се надявам да можете да ми помогнете. Става въпрос за калция, който купих на Рая миналата седмица. Оказа се, че този на Trixie , който е на прах специално за бебета не го харесва и не го яде. Отидох в магазина и ми дадоха такъв, но на таблетки. Притеснява ме това, че дозата не е на килограм, а пише 2-3 таблетки на малко куче и 7-8 на голямо. Малко ми е трудно да разтълкувам малко и голямо куче - дали става въпрос за размери или за възраст. Някой от вас ползвал ли е калций на тази марка и дали не е редно направо да го метна в казана и да и купя на Virbac, който преди това ползвахме, но свърши. Ние я храним с храна Hill's, но доктора каза да и даваме допълнително калций,ц колкото е дозата за нея, въпреки, че в храната има. Дайте ми съвет, че не попаднах на свестен доктор из цяла Варна. Всичките са ала бала и всеки различно ми казва.
User's Signature

Качена снимка

#2105 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 19 August 2010 - 11:20 AM

Ако ,няма някой от витамините А,Д,Е няма проблем да се предозира.Проблема е обаче ,че за да се усвои добре трябва да е в правилно съотношение с фосфора и магнезия.В това отношение реномираните производители са се постарали.С други думи ,голямото количество не гарантира добро усвояване.Аз бих ти препоръчал освен таблетки да даваш и преварени пилешки глави ,без клюновете.Те са направо естествени балансирани таблетки по отношениена калции и фосфор и си остават една от най-добрите естествени храни ,налични на пазара.

#2106 Потребителят е офлайн   vilekula Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 12-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 28 August 2010 - 05:23 PM

Пьотр,наистина си имал прекрасно куче.Не само е красиво,но и със страхотно излъчване.Идеята ти да се съберат маламути просто така,за да се срещнат е чудесна.Но сигурно ще е малко трудна организацията.Ако някой има идея как да се осъществи може да го обсъдим.

#2107 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 09 September 2010 - 01:10 PM

Добър ден,искам да ви попитам от къде мога да си взема такава красота.Искам да е от много добро родословно дърво и да е хубаво.Има обяви за кученца внесени от Чехия,от Варна и д.р. ,но цената на кученцата е много ниска (до 600лв.) и си мисля че кучетата няма да са толкова добри.Ако някой може да ме насочи да си взема страхотно куче от тази порода от България,моля да ме насочи.Благодаря!
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#2108 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 21 September 2010 - 09:34 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 21 September 2010 - 08:59 AM, написа:

ей, маламутови стопани :)
Искам да питам ,колко време трае смяната на козината? Нашият започна вече да я сменя. Нали му е време или още е рано? От около 2 седмици малко по-малко пада, като тея дни доста се засили.


Зависи за кой път сменя козината си тази година - принципно мъжките маламути се скубят два пъти в годината: веднъж през късна пролет/лятото (което трае различно за всяко куче между 1 до 3 месеца) и едно по-кратко есенно-зимно скубане. А има кучета които започват да се скубят лятото и продължават до късна есен. Различно е всеки път. Хубаво е сега да го решите по-често и докато се скубе да му давате добавки за козина (и/или да добавяте бирена мая или по 1 супена лъжица зехтин в храната дневно).
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2109 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 13 October 2010 - 11:21 AM

Здравейте всички! Искам да Ви поздравя за прекрасния форум. Тук намирам мн отговори относно отглеждането на моя Арес. Сиберия, разглеждах снимките на бебетата Ви от края на мин.година. Толкова са красиви, че чак ми се прииска да взема компания на моя сладур. Finwe някъде беше споменала, че мн често породата "Аляски маламут" води до "пристрастяване" , т.е има собственци с по два или три маламута. Част от съ-форумците сте пример за това. Вероятно и моето семейство ще се увеличи с още един. Имайки в предвид белите, които Арес прави в момента, умножени по две е направо катастрофа, но пък от друга страна те са толко умни създания и знаят как да те накарат да се усмихнеш :).
Имам още две кучета и една котка. Другите две кучета са разделени от Арес със ограда, но това не пречи Арес да ги вкарва "нелегално" при него през огромните дупки, които копае. Играта му обаче е малко мечешка. Бъки (едното куче) е в пъти по малко от Арес на размер. Понякога играта им е мн груба и естествено Бъки е губещия. С котарака обаче не могат да се разберат. Мъри се чувства като стопанин на дома (все пак от доста време го гледаме) и изведнъж се появява Арес. Веднага почнаха с боя и дрането. Горкото ми коте, вече се предвижва по покрива и дърветата.
Но пък е мн весело. С тези кучета не можеш да скучаеш. Взима участие във всичко каквото се върши от нас. И обожава круши. Не знам дали е полезно за тях, но няма как да го спра да ги яде. Когато сме в къщата наднича през прозорците и ни тропа за да излезем.
Исках да споделя с вас емоциите от вкъщи и се надявам още дълго време да пишем този форум.

Поздрави от тълпата ни

#2110 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 October 2010 - 12:07 PM

Показване на мнениетоVanya Karzhilova, в 13 October 2010 - 09:26 AM, написа:

Здравейте всички! Искам да Ви поздравя за прекрасния форум. Тук намирам мн отговори относно отглеждането на моя Арес. Сиберия, разглеждах снимките на бебетата Ви от края на мин.година. Толкова са красиви, че чак ми се прииска да взема компания на моя сладур. Finwe някъде беше споменала, че мн често породата "Аляски маламут" води до "пристрастяване" , т.е има собственци с по два или три маламута. Част от съ-форумците сте пример за това. Вероятно и моето семейство ще се увеличи с още един. Имайки в предвид белите, които Арес прави в момента, умножени по две е направо катастрофа, но пък от друга страна те са толко умни създания и знаят как да те накарат да се усмихнеш :).
Имам още две кучета и една котка. Другите две кучета са разделени от Арес със ограда, но това не пречи Арес да ги вкарва "нелегално" при него през огромните дупки, които копае. Играта му обаче е малко мечешка. Бъки (едното куче) е в пъти по малко от Арес на размер. Понякога играта им е мн груба и естествено Бъки е губещия. С котарака обаче не могат да се разберат. Мъри се чувства като стопанин на дома (все пак от доста време го гледаме) и изведнъж се появява Арес. Веднага почнаха с боя и дрането. Горкото ми коте, вече се предвижва по покрива и дърветата.
Но пък е мн весело. С тези кучета не можеш да скучаеш. Взима участие във всичко каквото се върши от нас. И обожава круши. Не знам дали е полезно за тях, но няма как да го спра да ги яде. Когато сме в къщата наднича през прозорците и ни тропа за да излезем.
Исках да споделя с вас емоциите от вкъщи и се надявам още дълго време да пишем този форум.

Поздрави от тълпата ни


Много позитивен пост. Добре дошла в отбора на "пристрастените" :md_064:
Да имаш повече от един маламут си има своите плюсове и минуси - първо кучето вече няма да скучае и от една страна белите които е правил ще намалеят защото то ще има вече друга занимавка, второ - няма да ви се налага вие толкова да му отделяте внимание за физическото натоварване, защото той ще се уморява достатъчно в игра с другото куче - а и когато са две няма да понасят толкова самотата, ако се налага вие да отсъствате. Обучението също става по-лесно - един през друг се надпреварват кой по-добре ще изпълни командата, а ако кучето е било злоядо е много вероятно да прояде заради конкуренцията :ab_041: . От друга страна обаче - се копира не само положителния, но и отрицателния пример - единия да реши да направи беля, и другия ще помага. :ab_041: - т.е. всичко се умножава по две

Няма нищо опасно в това да да яде плодове - стига да не го оставяте да прекалява - много добре действат на зъбите доматите (почистват ги), а мисля че и ябълките ще му харесат.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2111 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 14 October 2010 - 01:35 PM

Момичета имам нужда от помощ . Опитвам се да науча Арес да ходи до тоалетна на едно и също място, но вече месец опитите са неуспешни. Нося му акитата (съжалявам, че го споменавам по този начин) на мястото. Той ги подушва и до там. Прави си където и каквото си поиска. На вън не иска да ходи до тоалетна. Харесва си двора ни за тази дейност. Има ли някакъв специален начин да се научи? Срещах в нета някакви капки, които се капят на определеното за целта място, но не зная дали имат ефект.
Finwe, на каква възраст мога да му давам кокали? Веднъж си беше откраднал от комшиите кокалки, които бяха оставили на тяхната котка. И понеже е мн лакум имах чувството, че направо ги гълта, без да ги дъвче. Все още ме е страх да му давам. Благодаря предварително за отговорите.

#2112 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 October 2010 - 02:16 PM

Показване на мнениетоVanya Karzhilova, в 14 October 2010 - 11:40 AM, написа:

Момичета имам нужда от помощ . Опитвам се да науча Арес да ходи до тоалетна на едно и също място, но вече месец опитите са неуспешни. Нося му акитата (съжалявам, че го споменавам по този начин) на мястото. Той ги подушва и до там. Прави си където и каквото си поиска. На вън не иска да ходи до тоалетна. Харесва си двора ни за тази дейност. Има ли някакъв специален начин да се научи? Срещах в нета някакви капки, които се капят на определеното за целта място, но не зная дали имат ефект.
Finwe, на каква възраст мога да му давам кокали? Веднъж си беше откраднал от комшиите кокалки, които бяха оставили на тяхната котка. И понеже е мн лакум имах чувството, че направо ги гълта, без да ги дъвче. Все още ме е страх да му давам. Благодаря предварително за отговорите.


За какво място става дума да го отучвате - вкъщи или на двора? Ето тук сме обсъждали вече да се научи кучето да ака и пишка на определено място в двора /същото може да се приложи и за навън/:

Показване на мнениетоFinwe, в 09 January 2010 - 04:04 PM, написа:

ATANASOVA, в 09 January 2010, написа:

А ето и нещо с което не знам как да се справя-докато траеше карантинния период от ваксините го научихме да ходи по нужда в двора ни на една градинка с райграс.Но вече почнахме да излизаме.Разходките на повод постепенно станаха около час-два и нито веднъж не свърши някаква нужда навън.Стиска докато не се прибереме и тича с 300 към градинката си и -ОБЛЕКЧЕНИЕ.Същото се получава и когато е без повод-играе си докато не реши че иска да се прибира вече.Незнам как да го накарам да разбере че навън също може да си свърши нещата.Моля за съвет!


Аз имах същия проблем с Индис. Преодоляването му продължи по-дълго, но успяхме. Не съм пробвала някакви универсални методи, просто сама го измислих този номер, затова нямам идея дали при вас ще помогне... Когато Индс отиваше на мястото в двора, където да си свърши работата (пишкане или акане) аз я издебвах и щом беше готова да я свърши давах команда "Пиш", а като свърши я награждавах с лакомство и одобрение "Браво, Пиш!". Така постепенно се научи да пишка и ака по команда в двора, а в същото време пробвахме и при разходките... Ако навън се инатеше, се разхождахме докато не свърши работата. Дано да ви помогне.


Но мисля, че с времето като поотрасне той сам ще се научи и ще започне да пази двора си. Почти с всички бебета е така - правят си работата навсякъде. После стават по-срамежливи :smile:

Колкото до кокалите: не е препоръчително до 6 месец да се дават никакви кокали - по-нататък - може, но не всякакви - избягвайте тръбните кокали (тези от краката) - защото те са много опасни - стават като скалпели когато ги строши кучето и може сериозно да увредят червата и стомаха, аз не давам тръбни кокали и кости от риба - предпочитам костите от гръбнака и пилешките фенери, а за по-сигурно - давам тези от пресованата кожа, които ги има във зоомагазините.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2113 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 15 October 2010 - 08:35 AM

Показване на мнениетоFinwe, в 14 October 2010 - 02:21 PM, написа:

Показване на мнениетоVanya Karzhilova, в 14 October 2010 - 11:40 AM, написа:

Момичета имам нужда от помощ . Опитвам се да науча Арес да ходи до тоалетна на едно и също място, но вече месец опитите са неуспешни. Нося му акитата (съжалявам, че го споменавам по този начин) на мястото. Той ги подушва и до там. Прави си където и каквото си поиска. На вън не иска да ходи до тоалетна. Харесва си двора ни за тази дейност. Има ли някакъв специален начин да се научи? Срещах в нета някакви капки, които се капят на определеното за целта място, но не зная дали имат ефект.
Finwe, на каква възраст мога да му давам кокали? Веднъж си беше откраднал от комшиите кокалки, които бяха оставили на тяхната котка. И понеже е мн лакум имах чувството, че направо ги гълта, без да ги дъвче. Все още ме е страх да му давам. Благодаря предварително за отговорите.


За какво място става дума да го отучвате - вкъщи или на двора? Ето тук сме обсъждали вече да се научи кучето да ака и пишка на определено място в двора /същото може да се приложи и за навън/:

Показване на мнениетоFinwe, в 09 January 2010 - 04:04 PM, написа:

ATANASOVA, в 09 January 2010, написа:

А ето и нещо с което не знам как да се справя-докато траеше карантинния период от ваксините го научихме да ходи по нужда в двора ни на една градинка с райграс.Но вече почнахме да излизаме.Разходките на повод постепенно станаха около час-два и нито веднъж не свърши някаква нужда навън.Стиска докато не се прибереме и тича с 300 към градинката си и -ОБЛЕКЧЕНИЕ.Същото се получава и когато е без повод-играе си докато не реши че иска да се прибира вече.Незнам как да го накарам да разбере че навън също може да си свърши нещата.Моля за съвет!


Аз имах същия проблем с Индис. Преодоляването му продължи по-дълго, но успяхме. Не съм пробвала някакви универсални методи, просто сама го измислих този номер, затова нямам идея дали при вас ще помогне... Когато Индс отиваше на мястото в двора, където да си свърши работата (пишкане или акане) аз я издебвах и щом беше готова да я свърши давах команда "Пиш", а като свърши я награждавах с лакомство и одобрение "Браво, Пиш!". Така постепенно се научи да пишка и ака по команда в двора, а в същото време пробвахме и при разходките... Ако навън се инатеше, се разхождахме докато не свърши работата. Дано да ви помогне.


Но мисля, че с времето като поотрасне той сам ще се научи и ще започне да пази двора си. Почти с всички бебета е така - правят си работата навсякъде. После стават по-срамежливи :smile:

Колкото до кокалите: не е препоръчително до 6 месец да се дават никакви кокали - по-нататък - може, но не всякакви - избягвайте тръбните кокали (тези от краката) - защото те са много опасни - стават като скалпели когато ги строши кучето и може сериозно да увредят червата и стомаха, аз не давам тръбни кокали и кости от риба - предпочитам костите от гръбнака и пилешките фенери, а за по-сигурно - давам тези от пресованата кожа, които ги има във зоомагазините.



Finwe, много Ви благодаря за съветите. Усмихнат ден от мен!

#2114 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2010 - 08:28 PM

Мисля да водя Алекс на изложбата в Пловдив , та някой може ли да ми кава каква е процедурата за записване ?
http://www.fair.bg/b.../cac10-esen.htm
User's Signature

Качена снимка

#2115 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 21 October 2010 - 10:58 PM

Здравейте, хора :)
Дано съм нацелила темата, в която да попитам , как си храните кучетата.- вид храна, грамажи и т.н .
Особено как подхождате към храненето на кастрирано куче, заради качаването на килца.
И другото - добре ли е да се дава по 2 пъти на ден за 3 годишен маламут?
User's Signature

Качена снимка

#2116 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 22 October 2010 - 10:22 AM

Показване на мнениетоdimy, в 20 October 2010 - 06:33 PM, написа:

Мисля да водя Алекс на изложбата в Пловдив , та някой може ли да ми кава каква е процедурата за записване ?
http://www.fair.bg/b.../cac10-esen.htm


dimy, страницата, която си дал за изложбата не ми се отваря, затова ще пиша малко наизуст: процедурата за записване трябва да я има обявена от организаторите: това принципно е един формуляр, който се попълва и се праща на посочен е-мейл адрес (или по факс) - в него се отбелязва името на кучето по родословие, номера на родословието, възрастта, имената на собственика и т.н. - каквото точно е посочено като изискване. Мисля че за да ви излезе по-евтино, трябва да платите предварително по банков път. Иначе ако плащате на място на самата изложба е по-скъпо.


Показване на мнениетоisi_ar4i, в 21 October 2010 - 09:03 PM, написа:

Здравейте, хора :)
Дано съм нацелила темата, в която да попитам , как си храните кучетата.- вид храна, грамажи и т.н .
Особено как подхождате към храненето на кастрирано куче, заради качаването на килца.
И другото - добре ли е да се дава по 2 пъти на ден за 3 годишен маламут?


Да - това е правилната тема за обсъждане на всякакви въпроси относно отглеждането и възпитанието - другата тема "Фотогалерия" е за снимки. Не е нормално да се храни два пъти на ден 3 годишен маламут. Или поне едното от двете хранения трябва да е много леко: примерно сутрин му давате 1-2 препечени филийки, а вечер го храните основно. Ние се храним точно така - ползваме гранули, като аз се водя по схемата, която е дадена от производителя - но винаги давам да речем със 50-100-150 грама по-малко от отбелязаната в таблицата доза за килограмите на всяко куче. Ако да речем за 45 кг куче е дадено да се дават доза 550 гр на ден, аз давам 350-400 грама (че понякога и по-малко) - зависи от храната. Във вашия случай храната трябва да е за слабо активни кучета. Не е препоръчително рязко да намалиш сегашната му дажба, ако искаш кучето да отслабне - а да речем за една седмица постепенно намалявай докато дозата стане със 100 - 150 грама по-малко от настоящата и така карай докато кучето влезе в норма. Ако и това не стане, намали още дажбата. Естествено това трябва да е съпътствано и с повече физическо натоварване на кучето.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2117 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 22 October 2010 - 10:22 AM

е, не мога да разбера защо мненията ми се публикуват два пъти, а когато ги редактирам - не се появява новия текст :eg_033:

Това мнение е редактирано от Finwe: 22 October 2010 - 10:53 AM

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2118 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 22 October 2010 - 10:42 AM

Показване на мнениетоVanya Karzhilova, в 22 October 2010 - 07:52 AM, написа:

Искам да ви попитам, има ли някакъв начин да го отуча от скачането по хората. Той се радва и затова го прави, но понякога хапе, а не на всеки му е приятно. Карам му се когато го прави върху мен. Но не помага, дори напротив. Решава че ще си играем и скача повече, хапе, дърпа. Вие има ли ли сте подобен проблем


Той скача по хората, не само защото се радва, но и така показва своята доминантност (тъй като ти спомена, че и хапе). Когато е превъзбуден той не трябва да получава ласки и внимание, защото така вму се показва, че подкрепяте държанието му. Съветвам те да прочетеш повече за доминантността и как да се справяте с нея - има теми и в този форум, а и из Интернета. Много полезни са филмчетата на Сизър Милан (Повелителя на кучетата, или както го представят по Нашънъл Джиографик в сериите "Говорещия с кучета"). Има малки "трикове", които са много важни, за да се покаже на кучето, че то стои в йерархията след всички хора. За вас и за него трябва да има едно неотменно правило: ПЪРВО СА ХОРАТА: първи минават през вратата, първи се качват по стълби, първи минават през тесни пространства и мостове, първи вървят по улицата - кучето е или зад вас (когато е на повод), или ДО вас, но никога пред вас - изключение прави само когато работят (теглят с хамут). Първи се хранят хората, кучето яде след като стопаните и всички членове на семейството са се нахранили, не му се дава храна докато вие се храните. Това са простички правила за овладяване на доминантността му. Разгледай темите в общия раздел на форума "Възпитание, обучение" - там има много полезни неща по този въпрос.

Да му се караш в момент, когато кучето е превъзбудено, няма никакъв смисъл - напротив повишавайки глас, крещейки, ти още повече подсилваш възбудата му. Пробвай да го отучиш първо да скача по вас - когато се прибирате, не показвайте никакви емоции, не му говорете, не го гледайте, не го докосвайте (No touch, No talk, No eye contact) - просто влизаш без да му обръщаш внимание, ако скочи, просто кажи веднъж много твърдо, но без да крещиш "Не" и продължи без да му обръщаш внимание. Чак когато кучето се успокои - може да покажеш внимание към него. Това трябва да правят и хората, които идват у нас. Например Фрей постъпва така - но само с определени хора - които още като влизат почват да говорят и ахкат-охкат на висок глас - той направо ги събаря от радост. Затова съм ги помолила, когато идват, просто да се въздържат от тези си емоции към него. Или го затварям, и чак когато се успокои, го пускам при хората. Разбира се не всички спазват това правило, но при някои наистина се получава.

Може да пробваш едновременно с това и да го караш когато идва някой (или влиза) да сяда и да чака лакомство. Например ти като се прибираш дръж в ръката си някакво лакомство - докато той вдене, че ако седне и стои мирен, ще получи наградка. И така след като усвои това много добре, може да пробваш само със затворена в юмрук ръка, без да има нещо в нея, дали ще сяда. Когато се научи да прави така - може да молиш вашите гости да постъпват по същия начин (все едно имат в ръката си лакомство) - и кучето ще знае, че когато влиза човек - го чака награда САМО ако седне и мирува.

Но и в двата случая ви съветвам, когато влиза някой - не му говорете галено, и не му показвайте внимание и възхищение - той трябва да знае, че ще получи внимание и ласки САМО ако ви посреща спокойно.

Това мнение е редактирано от Finwe: 22 October 2010 - 01:51 PM

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2119 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 22 October 2010 - 11:31 AM

Показване на мнениетоFinwe, в 22 October 2010 - 10:47 AM, написа:

Показване на мнениетоVanya Karzhilova, в 22 October 2010 - 07:52 AM, написа:

Искам да ви попитам, има ли някакъв начин да го отуча от скачането по хората. Той се радва и затова го прави, но понякога хапе, а не на всеки му е приятно. Карам му се когато го прави върху мен. Но не помага, дори напротив. Решава че ще си играем и скача повече, хапе, дърпа. Вие има ли ли сте подобен проблем


Той скача по хората, не само защото се радва, но и така показва своята доминантност (тъй като ти спомена, че и хапе). Когато е превъзбуден той не трябва да получава ласки и внимание, защото така вму се показва, че подкрепяте държанието му. Съветвам те да прочетеш повече за доминантността и как да се справяте с нея - има теми и в този форум, а и из Интернета. Много полезни са филмчетата на Сизър Милан (Повелителя на кучетата, или както го представят по Нашънъл Джиографик в сериите "Говорещия с кучета"). Има малки "трикове", които са много важни, за да се покаже на кучето, че то стои в йерархията след всички хора. За вас и за него трябва да има едно неотменно правило: ПЪРВО СА ХОРАТА: първи минават през вратата, първи се качват по стълби, първи минават през тесни пространства и мостове, първи вървят по улицата - кучето е или зад вас, или ДО вас, но никога пред вас - изключение прави само когато работят (теглят с хамут). Първи се хранят хората, кучето яде след като стопаните и всички членове на семейството са се нахранили, не му се дава храна докато вие се храните. Това са простички правила за овладяване на доминантността му. Разгледай темите в общия раздел на форума "Възпитание, обучение" - там има много полезни неща по този въпрос.

Да му се караш в момент, когато кучето е превъзбудено, няма никакъв смисъл - напротив повишавайки глас, крещейки, ти още повече подсилваш възбудата му. Пробвай да го отучиш първо да скача по вас - когато се прибирате, не показвайте никакви емоции, не му говорете, не го гледайте, не го докосвайте (No talk, No speak, No touch) - просто влизаш без да му обръщаш внимание, ако скочи, просто кажи веднъж много твърдо, но без да крещиш "Не" и продължи без да му обръщаш внимание. Чак когато кучето се успокои - може да покажеш внимание към него. Това трябва да правят и хората, които идват у нас. Например Фрей постъпва така - но само с определени хора - които още като влизат почват да говорят и ахкат-охкат на висок глас - той направо ги събаря от радост. Затова съм ги помолила, когато идват, просто да се въздържат от тези си емоции към него. Или го затварям, и чак когато се успокои, го пускам при хората. Разбира се не всички спазват това правило, но при някои наистина се получава.

Може да пробваш едновременно с това и да го караш когато идва някой (или влиза) да сяда и да чака лакомство. Например ти като се прибираш дръж в ръката си някакво лакомство - докато той вдене, че ако седне и стои мирен, ще получи наградка. И така след като усвои това много добре, може да пробваш само със затворена в юмрук ръка, без да има нещо в нея, дали ще сяда. Когато се научи да прави така - може да молиш вашите гости да постъпват по същия начин (все едно имат в ръката си лакомство) - и кучето ще знае, че когато влиза човек - го чака награда САМО ако седне и мирува.

Но и в двата случая ви съветвам, когато влиза някой - не му говорете галено, и не му показвайте внимание и възхищение - той трябва да знае, че ще получи внимание и ласки САМО ако ви посреща спокойно.



Finwe, много Ви благодаря и отново се извинявам за причиненото неудобство с поста ми в темата за снимките.
Права сте, че проблема е в това, че всеки, който идва в къщи му се радва и гали,. Още от днес почвам с обучението. Ари показа, че е мн умно куче и мисля, че бързо ще схване какъв е начина да получи наградка. :ba_025:

#2120 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 22 October 2010 - 11:59 AM

Показване на мнениетоVanya Karzhilova, в 22 October 2010 - 09:36 AM, написа:

Finwe, много Ви благодаря и отново се извинявам за причиненото неудобство с поста ми в темата за снимките.
Права сте, че проблема е в това, че всеки, който идва в къщи му се радва и гали,. Още от днес почвам с обучението. Ари показа, че е мн умно куче и мисля, че бързо ще схване какъв е начина да получи наградка. :ba_025:


Vanya, не се притеснявай - написах по-горното, защото знам, че за новите съ-форумци е трудно да се ориентират по темите и виждам, че се някои от тях се затрудняват къде да зададат въпросите - някой пише в темата фотогалерия, друг в темата за историята и стандарта на породата, други тук... Не се съмнявам, че Арес ще разбере за какво става въпрос, той прави така, защото му се позволява - а когато разбере, че такова държание не се толерира, ще спре да досажда. Желая ви успех във възпитанието :ba_025:
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни