Dog.bg Форуми : Едно въпросче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Едно въпросче

#1 Потребителят е офлайн   h1nd1_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-December 08

Публикувано: 22 May 2009 - 05:22 PM

Здравейте на всички!

Имам един въпрос,много важен за мен.Искам да си взема куче,което да бъде мой бодигард и пазач на къщата!Понеже обмислям този въпрос от преди много време,съм се спрял на няколко породи,но немога,а и незнам,коя от тях е най-подходяща?!Колебая се между ротвайлер,доберман и каракачанка,немска овчарка!

Така,като си помисля каракачанката е едра порода куче,което има много косми, и недай си боже при нападение от кърлежи или някакви други паразити,няма да мога да реагирам навреме,поне така си мисля?Тежи много,незнам дали ще мога да я удържам!

Немската овчарка също има дълъг косъм,но пък отностно дресура е доста податлива и много разбрано куче,нали така?

Добермана е с къс косъм,чел съм,че са добри бодигарди и винаги са до стопанина си,готови да влезнат в бой за да го защитят-дано не се стига до там,ако си взема такова куче! :ea_103:

Ротвайлера също е късокосмест,но незнам как се държи в къщи,спрямо стопанина си и хората около него?

Незнам,озадачен съм и все немога да избера досега!Иначе и четирите породи ми харесват и всяка е красива,спрямо породата си!

Някакъв съвет би ми помогнал от ваша страна!Незнам дали тук трябва да бъде пусната темата,за което да ме изнинят хората,отговарящи за раздела!

П.С:
Имал съм кучета,дори и сега имам едно-дакел,но не живее при мен,а при наще!Повече съм имал дребни и средни породи,но имам представа как се гледат!Не съм се занимавал с едри породи,така,че отностно тях,съм бос!

Приятна вечер! :smile:

#2 Потребителят е офлайн   sti4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 29-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:да науча нешто ново за отглеждане на домашен лъбимец
  • Skype:

Публикувано: 22 May 2009 - 09:14 PM

вземи си такова куче каквото ти харесва стават също и боксер и питбул за пазач но както си решиш

#3 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 May 2009 - 12:10 PM

От тези породи които си изброил, спорд мен в твоя случай най-подходяща е Немската овчарка. Както сам каза е най-лесно податлива на обучение. Но ако кучето живее на двор, не е толкова от значение породата - инстинкта за пазене на територията се изостря самичък.
User's Signature



#4 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 23 May 2009 - 12:21 PM

Кане Корсо - http://forum.dog.bg/...?showtopic=9038

#5 Потребителят е офлайн   arcana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 May 2009 - 01:14 PM

Ротвайлер! Вкъщи и със стопаните си се държи точно както си го научиш. В добри ръце кучето е песен!
Каквото и да избереш, НЕ купувай куче от зоомагазин, борса, агенция и пр.!

#6 Потребителят е офлайн   nivea Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 365
  • Регистрация: 12-February 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2009 - 09:41 PM

Ако те притеснява козината, значи и немската овчарка отпада, аз съм доста за ротвайлер-отлични пазачи на дома, носят го в кръвта си и общо взето не им трябва допълнително обучение за това. каракачанката е доста трудна за гледане и задължително трябва да я водиш на тренировки за послушание (то е хубаво принципно, която и порода от тези да избереш,да я тренираш, за да няма инциденти след време). аз съм имала Дого Аржентино и мога горещо да ти препоръчам и нея като вариант. и пит е идея. но която от тези да избереш, трябва да осъзнаваш, че това не е шега и отговорностите са много големи. успех и пиши да ни кажеш на какво си се спрял
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Бари Уайт Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 201
  • Регистрация: 13-February 09
  • Gender:Male
  • Location:ах, морето...
  • Interests:трудна работа е това поле...остави!

Икона за мнението  Публикувано: 30 May 2009 - 09:56 PM

Здравей,

интерсен въпрос, и аз си го задавах преди 9 месеца.Сега имам Френски Мастиф, много ми хареса на външен вид...Според мен което и куче да избереш няма да згрешиш.

ротвайлер - номер 1 според ФБА
каракачанка - работно граничарско куче

Според мен ротвайлер или каракачанка, освен че им е вроден инстинкт охраната, са физически силни, а и не доверчиви към чужди хора...Преди да решиш, помисли за 10 лв. храна на ден, едрите породи са и много капризни, трудно се гледат...всичко около тях е голямо...Виж темата "Американско Були" -добра градска алтернатива...а ако си решил/а голямо куче ела да разгледаш нашето форумче
"Дог Бордо"... голямо, умно, сладко, супер спокойно и добро, също така притежава една от най-тежките захапки :)

http://forum.dog.bg/...showtopic=25697 - не е по темата, но е интересна идея


с най-добри пожелания: Бари
User's Signature

Не е страшно, че понякога грешим!
Страшно е когато повтаряме грешките си!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни