Dog.bg Форуми : УИПЕТ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (38 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

УИПЕТ малка английска хрътка

#301 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 04 October 2011 - 06:28 PM

Резултатите на Лейси - Ch. StripPoker's Look Ma No Hands от CACIB-ите в Банско.
На 30.09 взе CAC, след това ставайки първа сред женските уипети взе CACIB, при сравнение с мъжки уипет взе BOB, а след това и BOG.
На 02.10 отново взе CAC, CACIB и BOB, по-късно BOG и BIS III.
За пореден път сме много горди с малкото шампионче, което е едва на 17 месеца, а дотук има следните резултати от изложби:

Champion of Bulgaria
Champion of Macedonia
Champion of Moldova
Champion of Cyprus
Champion of Montenegro
Black Sea Winner 2011
Balkan Champion
Club Champion of Bulgaria
Grand Champion of Bulgaria


Junior Champion of Bulgaria
Junior Champion of Georgia
Junior Champion of Moldova
Junior Balkan Winner 2011
Junior Balkan Champion
Junior Grand Bulgarian Champion
Bulgarian Sighthound Club Junior Champion 2011

BIS III, 3x BIG, rBISS, BISS Junior, BIS Baby, BIS puppy II, BIS puppy III

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#302 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 05 October 2011 - 10:57 AM

ЧЕСТИТО....
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#303 Потребителят е офлайн   fiori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 05-March 07

Публикувано: 07 October 2011 - 03:26 PM

Супеееееееееееер:))) Искаме ощееееее :flagbg: :flagbg: :flagbg:
Адинко, пусни още малко снимчици!


НБ: Не мога да се нарадвам, толкова са пленителни и приятно "грознички" :wub: :wub: :wub:

#304 Потребителят е офлайн   caya2010 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Plovdiv

Публикувано: 12 October 2011 - 09:01 AM

Сутрешно разтичване...:)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#305 Потребителят е офлайн   beti_89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 09-October 08
  • Gender:Female
  • Location:PLOVDIV

Публикувано: 13 October 2011 - 03:15 PM

Ето малко снимки и от нас след голямата почивка на балкана :af_089: :af_089: :be_107: :be_107:

#306 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 13 October 2011 - 04:35 PM

caya2010 , beti_89 , страхотни снимки! :ba_025:

Цвети, Гаро благодаря ви за поздравленията! Съвсем скоро ще направя една фотосесия на малкото-голямо шампионче Лейси и ще пусна снимки. В момента и двете с Дайричка се излежават на топло пред камината - изобщо не си падап до студа... :ab_041:

А ето една прекрасна мъничка красавица с огромен потенциал
SOBRESALTO OPEN MIND

Качена снимка

Баща
ForgetMeNot Flying Star

Качена снимка


Майка
Sobresalto Jazz Reign

Качена снимка



А ето и едно невероятно малко черно-бяло момченце от последното кучило на Унгарския развъдник PetrezselyemProjekt Страхотно кучило, надявам се кученцата да се развият така, както са започнали да се развиват. Със сигурност и аз един ден ще планирам кучило носещо черно-бяла кръв.
Голиат - PetrezselyemProjekt Director's Cut

Качена снимка

Баща - EW’05, BIS, SBIS, Intl&Multi CH Sobresalto Jamiro Quai “Jamiro”

Качена снимка

Майка - HCH PetrezselyemProjekt’s Lightfall Lunatica "Vega"

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#307 Потребителят е офлайн   beti_89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 09-October 08
  • Gender:Female
  • Location:PLOVDIV

Публикувано: 20 October 2011 - 02:08 PM

SOBRESALTO OPEN MIND наистина е много красива.Аз много харесвам развъдника SOBRESALTO имат много красиви и качествени кучета.
Ето малко нови снимки от нас. :af_089:






#308 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2011 - 02:42 PM

beti_89, много е сладко момчето! И той си има тъмната пигментация и очи, които са ми толкова на сърце!
Съгласна съм с теб! Развъдникът Sobresalto е един от най-добрите в Европа. Според мен Sobresalto и Sobers са най-добрите италиански развъдници за уипети. Убедих се в това когато видях техни кучета на европейското в Холандия - снимките не лъжат. Rivarco също е добър италиански развъдник, но бих го сложила на 3-то място.
За Sobers мога да отбележа, че имат както уникални уипети, така и невероятни грейхаунди и левретки. Когато се реша да си взема грейхаунд (нещо, което определено ще направя в далечното бъдеще) то със сигурност ще е от Бите и Пиерлуги (Sobers kennel).
User's Signature

Качена снимка

#309 Потребителят е офлайн   beti_89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 09-October 08
  • Gender:Female
  • Location:PLOVDIV

Публикувано: 20 October 2011 - 04:37 PM

Да и според мен това са най-добрите развъдници.Аз също много харесвам грейхаундите може да се каже че ми една от най-любимите породи само че аз харесвам състезателния тип ето двата ми любими цвята при грейхаунда.Много се надявам в бъдеще да притежавам такова уникално куче.




#310 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2011 - 05:16 PM

Грейхаундът е невероятна порода.
Щастлива съм, че в Холандия тази година се нагледах и нарадвах на уипети и грейхаунди. Някои кучета доказаха, че са толкова невероятни, колкото и по снимки (а дори и повече), а други точно обратното. Хубаво е, че от повечето кучета останах с отлични впечатления, а някои ме впечатлиха още повече. Запознах се наживо с много развъдчици и собственици, с които до преди това само си бяхме писали.

Ето една грейхаундска малка красавица, която ми разтапя сърцето.
Sobers Sintra

Качена снимка
Качена снимка

П.П.: Май скоро ще трябва да се местим в тема грейхаунд! :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#311 Потребителят е офлайн   beti_89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 09-October 08
  • Gender:Female
  • Location:PLOVDIV

Публикувано: 20 October 2011 - 06:50 PM

Наистина малката Sobers Sintra е много хубава.За съжаление от както спряхме да ходим с Данте на изложби и нямам контакти с развъдници и собственици на уипети за да мога да намеря подходяща приятелка на нашия калпазанин. А за темата за грейхаундите няма лошо да живне малко и тази тема хората да поговарим и за тези уникални кучета. :af_089: :af_089:

#312 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2011 - 07:49 PM

Никога не е късно да направиш нови контакти или да възобновиш старите :md_064:

Ето малко от обещаните снимки на Дайра и Лейси

И шампионите могат да си играят

Качена снимка

И да са страшни (обърнете внимание и на физиономията на Дайра)

Качена снимка

"Хубаво си е да си хапнеш краченце за закуска (ще го изям докато Лейси не гледа" :ab_041:

Качена снимка

Не е лесно, когато няма къде да избягаш

Качена снимка

Всички, които имат повече от 1 уипет няма да се уплашат от тази снимка. Уипетите могат да са много нежни и гальовни, но стане ли време за игра има 2 варианта: 1. Да се уплашиш, че могат да се наранят (добре че Дайра и Лейси никога не са се наранявали), 2. Да умреш от смях докато ги гледаш.

Качена снимка

"I believe I can fly..."

Качена снимка

Винаги сме готови да се изплезим на Дайра, нали и без това тя предизвиква игрите и иска да дразни "малкото бебе" Лейси, което още си е с детски акъл и й се връзва. :ab_041:

Качена снимка

Отново сме страшни ако Дайра прекали

Качена снимка



И така, ето ги вече като сериозни госпожици

Лейси - Multi CH. StripPoker's Look Ma No Hands

Качена снимка

"Кучето с плитък гръден кош", както твърдеше един съфорумец. Преди 6 месеца той предсказа, че колкото и да се замускулява тя няма да развие по-дълбок гръден кош. Ето я как се развива, вече е на 18 месеца (и само да отбележа, че не мога да съм по-доволна от развитието й, а все още има да се развива) :ae_085:

Качена снимка
Качена снимка


Ето я и Дайричка - Int/Multi CH. Daira Netiketa Laime

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#313 Потребителят е офлайн   abmbg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-October 11

Публикувано: 21 October 2011 - 02:29 PM

А ето и нашите малки красавци родени това лято :
Кученцата са родени на 26 Август 2011г.
Майка - Danaya from Domeyn Trimontium родена на10.04.2007г.
Баща - Backhus from Domayn Trimontium роден на 14.09.2004 г.
Имена на кученцата:
Edward from Domayn Trimontium
Eric from Domayn Trimontium
Собственик на кученцата Рени Митева тел.0888 911 998 гр. Пловдив
Прилагам снимки:

Кученцата си търсят нов собственик...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#314 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2011 - 03:34 PM

Много са сладки кутретата! Пожелавам им да си намерят любящи собственици! :ba_025:

От доста време забелязвам нещо, което твърде много ме тревожи. Оставам с впечатление, че някои уипети родени в България са с прави уши.

Например
Agamemnon from Todorov, който дори е баща на кучило неродословни кученца
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Давам за пример и кучето на четвъртата снимка от горния пост (предполагам майката на кученцата)
Това изправено положение на ушите според мен не е моментно (както знаете, когато уипетът се заиграе, ушите му могат да заемат всякакви пози), а перманентно. Не твърдя, че кучетата са грозни, моля да не бъда погрешно разбрана. Тук говорим за стандарт на породата и за подобряването й. Моето мнение е, че не е редно подобни кучета да се развъждат, тъй като по никакъв начин не помагат за развитието на породата, а тъкмо обратното.
Поемам риск доста от собствениците и развъдчици в България на уипет да се засегнат.
User's Signature

Качена снимка

#315 Потребителят е офлайн   beti_89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 09-October 08
  • Gender:Female
  • Location:PLOVDIV

Публикувано: 22 October 2011 - 07:56 PM

abmbg Много са сладни кученцата дано си намерят любящи стопани ,а майката Danaya е сестра на моят Dantes.
А колкото до родените в България уипети не мисля че това е перманентно полужение на ушите.Виждала съм не български уипети с полуправи и прави уши и не мисля че това е толкова важно.Ако говорим за стандарт има мъжки уипети по 15-16кг. приличащи на питбул а по стандарт трябва да са около 12 кг и това ми го е казал киноложки съдия. Например моят Dante вдига ушите когато види котка и целия настръхва или когата се ослушва за нещо и чуе силен шум но не винаги .Според мен всички уипети си вдигат ушите в даден момент това че ги снимат само в стойка по изложбите или в добра поза не значи че не си вдигат и те ушите поне споредмен.

#316 Потребителят е офлайн   caya2010 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Plovdiv

Публикувано: 23 October 2011 - 10:01 AM

Всичко чуждо е по хубаво ,стара балканска истина. В другия форум на 12 страница има клипчета на различни породи има и на уипет, вище в бяг какво си прави ушите Dogs 101.Радвам се че започнахте да публикувате по нормални снимки (по динамични) не само статични като за изложби. :smile: :ea_103:

#317 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 23 October 2011 - 12:06 PM

Цитирам се, защото виждам, че се разминаваме

Цитат

Това изправено положение на ушите според мен не е моментно (както знаете, когато уипетът се заиграе, ушите му могат да заемат всякакви пози), а перманентно.

Едно е в игра позата на ушите да заемат подобно положение (прави, полуправи с чупка по средата и т.н.), друго е при всяко вдигане ушите да са прави.

beti_89,

Цитат

Виждала съм не български уипети с полуправи и прави уши и не мисля че това е толкова важно

Повярвай ми, положението на ушите е също толкова важно както правилната горна линия, правилно поставената опашка и т.н. - стандарт на породата!!! Да, права си, че има доста големи уипети, особено тези, носещи американска кръв, предполагам знаете, че американските уипети са много по-едри от европейските(и това не променя мнението ми, че някои американски уипети превъзхождат в пъти някои уипети от европейски линии. А аз не мога да съм по-горда че двете ми уипетки носят много американска кръв). На Европейското видях 1-2 кучета с прави уши, което силно ме разочарова, не просто заставаха така от време на време, а това беше перманентното им положение. Виждала съм много уипети (съдя и по наблюдение на моите кучета) и ако един уипет вдигне ушите си и те дирекнто застанат в изправено положение, то определено има причина за тревога. Това съм го споделила с още няколко развъдчици от чужбина, те определено са съгласни.

caya2010, когато едно куче тича ушите му няма как да не "летят". Това може да се види и на една от снимките от поста ми със снимките, където Лейси скача от масата. Нормално е, не е въпросът в това. Що се отнася до всичките снимки в стойки, в глава (като към тях са прибавени изложбените резултати на кучетата ми) не смятам, не виждам нищо лошо. Снимките на кучетата ми могат да бъдат дадени за пример за хубави глави (както и за правилно поставени уши например), горни линии и т.н. и се надявам никой да не се дразни от този факт. Същото е с изложбените резултати, защото огромен процент от тези резултати е постигнат в силна конкуренция и са повод за гордост. Разбира се ще продължа да пускам както "изложбени", така и снимки в игра.

Цитат

Всичко чуждо е по хубаво ,стара балканска истина
Що се отнася до български уипети с прави уши, това е нещо, което е направило впечатление и на чужди развъдчици и собственици. Не повдигнах въпроса, за да се намирам на приказки или да засягам някого! :ae_085:

Тук говорим за развитие на породата. Не е редно на всяка цена да се запложда, за да се изкара някакво си там кучило. Та макар и родителите да са с родословие. (имам 2 родословни мъжки кучета, и двамата са шампиони, а единият дори е интершампион - това кара ли ме на всяка цена да им търся женска? И двамата са кастрирани!) Може неправилното развъждане да е довело до прави уши. Ако човек е решен да развива породата, да я подобрява, би си направил труда да отиде по-далеч от България,, да вложи средства, за да направи хубава връзка. Интересен ми е намекът на caya2010, че моите кучета са от чужбина, съответно българските уипети за мен не са кучета. В крайна сметка първите уипети в България са внесени от някъде и родителите на вашите кучета са от чужда страна, носят чужда кръв. :re_037:
User's Signature

Качена снимка

#318 Потребителят е офлайн   caya2010 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Plovdiv

Публикувано: 23 October 2011 - 01:36 PM

Има толкова много собсвеници на уипети които пет пари не дават на прави уши ,светли очи или дълбочина на гръднишя кош, а просто си обичат кучетата .Аз мисля че този форум е за кучета ,а не само за елитни кучета.В началото имаше много хора които пишеха качваха снимки споделяха а сега сме само няколко души , които си разменяме любезности.Ушите са много важна част от кучето ,виждал съм международни съдии през 93-94 г.как хвълят топче от хартия пред кучето и то ако си вдигне ушите го декласират.(това с първата ни хрътка).Ще се радвам ако повече собсвеници на уипети влизат в този форум.Една от идеите е до популяризираме породата.Благодаря.

#319 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 23 October 2011 - 02:26 PM

Също така и хората, които си развъждат междусъседски не дават пет пари за породата а целта им е "да си имаме кутренца да си им се радваме" пък на какъв хал е породата е последна дупка на кавала. Е аз не съм от хората, които не дават пет пари. Мен ме е грижа за породата уипет, за бъдещето на тази порода! Отделям огромна част от ежедневието си, за да чета за породата, да откривам нови и нови неща за нея, да контактувам с много развъдчици в чужбина и т.н.! И това, че на някого не му харесва факта, че изразявам мнението си, не е мой проблем!
Освен това порода не се популяризира без да се говори за стандарт, правилно развъждане, без да се показват примери за отлични кучета и т.н. Който се обижда от това, което пиша, може спокойно да не чете!

Цитат

Аз мисля че този форум е за кучета ,а не само за елитни кучета

Всеки има право да пуска снимки на хрътките си, без значение с родословие ли са или не. Това е клубен подфорум, нормално е и хората с елитните кучета да си ги представят както подобава. Нормално е да се говори за стандарт, за да разберат повече хора кое е правилно и кое не. Да, разбира се, нормално е когато 100 пъти повтарям, че не е редно да има изгърбени уипети, някой с изгърбено куче да се засегне. За мен не е учудващо, че е пълно с обидени след като повдигнах темата за правите уши. Като нищо и хората, собственици на кучета със светли очи, са се обидили след като няколко пъти съм споменала, че лично предпочитам уипети с тъмна пигментация и очи. Но това е лично мое мнение! В крайна сметка светлите очи са допустими при уипетите в Европа, тук те не са дефект.
User's Signature

Качена снимка

#320 Потребителят е офлайн   caya2010 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Plovdiv

Публикувано: 23 October 2011 - 03:30 PM

Отвсичко гореспоменато разбирам че твоите кучета са най добри,радвам се за тебе.

  • (38 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни