Dog.bg Форуми : УИПЕТ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (38 Страници) +
  • « Първа
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

УИПЕТ малка английска хрътка

#341 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 25 October 2011 - 06:39 PM

Да Ади, съгласна съм с мнението ти , но ще обясня, че се изказвам от позицията на развъдчик (не на уипети). В крайна сметка проблемите в породите и преодоляването им са доста близки да не кажа еднакви. Ако нещо не е уточнено в стандарта, не означава непременно, че се предпочита лисата му. Ако попиташ който и да било развъдчик, в която и да било порода ще ти отговори, че липсата на зъби не изключва едно куче непременно от развъждане, но и не се толерира. По подобен начин можем да разглеждаме всеки един екстериорен недостатък. Въпрос на доминантна предаваемост на този недостатък, която за съжаление се доказва само емпирично (засега). Ще разбера обобщението ти ако си видяла всички кученца от кучилото и те, всички, са унаследили изправени уши. Ти, като развъдчик, виждаш проблем в ушите и го считаш за значителен, друг ще реши, че проблема със зъбите е по-голям (между другото, в доста породи това вече е голям проблем, при това по същия начин без да е дискутирано по стандарт наличие или отсъствие). Просто въпрос на гледна точка и приоритети, защото понякога има комплекс от различни проблеми. Какво имам предвид? Че, например, в линията ти има да речем проблем с ушите, но пък искаш да подобриш гръден кош, гръб или пък цвят на очи, т.е. опитваш се да намериш разумното решение, което по възможност ще създаде най-малък проблем според вижданията ти. Ще ти посоча един пример от моята порода, защото там също имаме проблем, само че с розовидните уши. Счита се за недостатък, но не пречи да се допусне кучето до развъждане. Просто се обръща внимание на подбора на кучето-партньор. Желателно е обследване на прародителите и на кучилото. Има, обаче, едно основно правило във всички породи и то е да не променяш конституционния тип за породата. Всичко останало може да се "постигне" в генерациите и да се подобри, но ако промениш основния конституционен тип , това е фатално за развъдчика, а от там нанася щети и на породата.
Не мога да говоря от името на други хора. Не знам дали са се обидили или не. Просто ме заинтригува проблема и понеже считам, че имам някакъв макар и не толкова голям опит, реших да пиша. Радвам се, че не го приемаш като заяждане.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#342 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 27 October 2011 - 08:52 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 25 October 2011 - 06:39 PM, написа:

Да Ади, съгласна съм с мнението ти , но ще обясня, че се изказвам от позицията на развъдчик (не на уипети). В крайна сметка проблемите в породите и преодоляването им са доста близки да не кажа еднакви. Ако нещо не е уточнено в стандарта, не означава непременно, че се предпочита лисата му. Ако попиташ който и да било развъдчик, в която и да било порода ще ти отговори, че липсата на зъби не изключва едно куче непременно от развъждане, но и не се толерира. По подобен начин можем да разглеждаме всеки един екстериорен недостатък. Въпрос на доминантна предаваемост на този недостатък, която за съжаление се доказва само емпирично (засега). Ще разбера обобщението ти ако си видяла всички кученца от кучилото и те, всички, са унаследили изправени уши. Ти, като развъдчик, виждаш проблем в ушите и го считаш за значителен, друг ще реши, че проблема със зъбите е по-голям (между другото, в доста породи това вече е голям проблем, при това по същия начин без да е дискутирано по стандарт наличие или отсъствие). Просто въпрос на гледна точка и приоритети, защото понякога има комплекс от различни проблеми. Какво имам предвид? Че, например, в линията ти има да речем проблем с ушите, но пък искаш да подобриш гръден кош, гръб или пък цвят на очи, т.е. опитваш се да намериш разумното решение, което по възможност ще създаде най-малък проблем според вижданията ти. Ще ти посоча един пример от моята порода, защото там също имаме проблем, само че с розовидните уши. Счита се за недостатък, но не пречи да се допусне кучето до развъждане. Просто се обръща внимание на подбора на кучето-партньор. Желателно е обследване на прародителите и на кучилото. Има, обаче, едно основно правило във всички породи и то е да не променяш конституционния тип за породата. Всичко останало може да се "постигне" в генерациите и да се подобри, но ако промениш основния конституционен тип , това е фатално за развъдчика, а от там нанася щети и на породата.
Не мога да говоря от името на други хора. Не знам дали са се обидили или не. Просто ме заинтригува проблема и понеже считам, че имам някакъв макар и не толкова голям опит, реших да пиша. Радвам се, че не го приемаш като заяждане.


Eх,Деси ,беше ми много приятно като го чета .Аз го разбирам напълно.Дано и новите да го проумеят!!!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#343 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 27 October 2011 - 09:02 PM

Бети от Пловдив -търси за своя мъжки Данте -женска за заплождане!!!
И ....нали знаете -ако някой иска да си заплоди уипета-това става като се обадите на нашата председателка Галя Тодорова или отг. по ръзвъдната ни дейност Деси Давидова!
и още нещо да ви напомня,че много станахте собствениците на уипети:
Щом настъпи новата 2012 -незабавно започваме да внасяме членският си внос в клуба ! Искам и вие да сте изрядни както ние -секция Ирл.вълкодав!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#344 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 01 November 2011 - 04:17 PM

Ето го и новия стандарт на породата Уипет :ab_041:

Общ вид: Изключително грациозно същество, освен ако не се навърта около нещо скъпо. Общият вид на Уипета е простичък – издутина под завивките и чаршафите на току-що оправеното ви легло.

Очи: Очите са най-важната черта на породата. Могат да бъдат всякакви на цвят, макар, че Уипетите предпочитат да имат тъмни очи, понеже са най-полезни при командването на слугите с цел да получат най-добрата храна и удобни завивки. Въпреки това, Уипетите могат да манипулират слугите и по много други начини.

Нос: Студен, мокър, дълъг и шокиращ, когато неочаквано се докосне до някой гол крайник на прислугата.

Крайници: Остри, дълги и твърди. Отличните уипетски крайници могат да избутат възрастен мъж от леглото. Също така, Уипетът може да отнеме способността му да диша, като опре четирите си крака в стомаха му. Истинският уипет пронизва подмишниците, очите, устата и други чувствителни части със своите крайници, докато спи в леглото на своя слуга.

Тяло: В повечето случаи тялото на Упиета е или в размазано положение, или се е излегнало на една страна. Приемливо е за Уипетът да се излежава по гръб с краката нагоре – помнете, краката не се прегъват и не позволяват комфорт за човека.

Зъби: Уипетът има много специфични зъби и не може да яде обикновена храна. Ако вие не бихте го изяли, то и уипетът няма да го изяде.

Уши: Наподобяват тези на прилеп, ако се вози в кола и прозорецът е отворен. Уипетите са глухи през повечето време, освен ако не е време за вечеря.

Движения: Колкото се може по-ненатоварващи.

Цвят: Какъвто и да е цветът на завивките, такъв ще е и цветът на съществото, което се е свило под тях.

Темперамент: Капризен, вироглав, манипулативен, мързелив и всички тези черти взети заедно.

Дисквалифициращи пороци: Ако има неуспех при: неподчинение поне два пъти дневно, звучна въздишка на отвращение поне три пъти дневно, и заемане на повече място на леглото от двама души, то кучето трябва да бъде дисквалифицирано.

Автор – Джина Колман, Windridge Whippets


Всеки, който припознава себе си в образа на слугата, може да бъде сигурен, че има истински уипет. :af_089:

Аз определено съм "слуга" и честно казано нямам нищо против! :ab_041:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#345 Потребителят е офлайн   beti_89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 09-October 08
  • Gender:Female
  • Location:PLOVDIV

Публикувано: 01 November 2011 - 10:13 PM

Activate Всичко в стандарта е много вярно и мога са си призная че аз сащо съм слуга. :af_089: :af_089: :ab_041: :ab_041:

#346 Потребителят е офлайн   caya2010 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Plovdiv

Публикувано: 02 November 2011 - 10:17 AM

:ba_025: Всичко е верно.

#347 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 18 November 2011 - 03:42 PM

Едно видео от Henny van den Berg посветено на нашите любими уипети! :wub:


User's Signature

Качена снимка

#348 Потребителят е офлайн   амбър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-July 11

Публикувано: 18 November 2011 - 08:45 PM

Здравейте, извинявайте че скоро не сме влизали но 7 клас много домашни бих искала да разбера тъйкато сме от поколението на агамемнон как трябва да изглеждат правите уши и малко по подробно за гръбнака тъй като се съмнявам че нашата красавица може да не е по стандартите.

#349 Потребителят е офлайн   амбър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-July 11

Публикувано: 19 November 2011 - 01:52 PM

много готин клип много са сладки :wub: :dog: :wub: :wub:

#350 Потребителят е офлайн   амбър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-July 11

Публикувано: 19 November 2011 - 01:54 PM

Супер много сладки :wub:

#351 Потребителят е офлайн   амбър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-July 11

Публикувано: 19 November 2011 - 02:02 PM

Ето няколко наши нови снимки: вижте гръбнака на някой снимки моля изкажете мнение. благодаря предварително

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#352 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 19 November 2011 - 03:54 PM

Цитат

Здравейте, извинявайте че скоро не сме влизали но 7 клас много домашни бих искала да разбера тъйкато сме от поколението на агамемнон как трябва да изглеждат правите уши и малко по подробно за гръбнака тъй като се съмнявам че нашата красавица може да не е по стандартите.


Здравейте!
Много е сладка Вашата красавица!
В началото на предишната страница съм публикувала илюстрован стандарт на породата, можете да го разгледате.
На каква възраст е Вашето момиче? Относно гърба - изглежда доста извит, но може просто да е снимана на хлъзгава повърхност и за това да е застанала така. Относто ушите - винаги ли изглеждат така поизправени? Когато ги вдигне като на снимките ли застават?
User's Signature

Качена снимка

#353 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 20 November 2011 - 05:25 PM

Ето малко снимки на хармонията между "ловец и плячка" у нас :ba_025:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#354 Потребителят е офлайн   амбър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-July 11

Публикувано: 21 November 2011 - 07:44 PM

По принцип не са и прави ушите само за снимката защото и викам да погледне към камерата и се ослушва. Не съм сигурна за гурба и затова ви пиша на предните снимки от лятото, които ви пратих преди няколко страници.Благодаря за комплимента на състезанието в Бургас лятото ни направиха само забележка за ушите но там имаше много лаене то няма как според мен да не си вдигне кучето за да се ослуша. Вашите също са много много сладки особено и на новите снимки със заека са много сладки. Тя на 13 декември ще навърши 2 годинки. :ae_085: Относно снимките разгледахме ги аз дори съм ги копирала на папка за да ги имам и детаилно я разгледах и нея спрямо снимките крака, зъби и другите. Всичко е добре освен ушите и зъбите. За което съм съгласна но търсех и вашо мнение.

#355 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 21 November 2011 - 08:25 PM

Благодаря за хубавите думи!
По принцип е нормално в игра при скачане, размятане на глава и т.н. ушите да заемат най-странни форми и чупки. Възможно е дори и да се изправят за момент. Но ако ушите имат правилната розовидна форма, то те не могат да се задържат дълго в изправено положение - почти веднага падат. Ако кучето е свило ушите си, и поради някакъв звук или предизвикване на интереса ги вдигне, и те веднага застанат в изправено положение, то тогава има нещо нередно.
Ето три различни типа глава и уши

Това е един от любимите ми типове глава в комбинация с "американски" уши
Snow Hill Body Language

Качена снимка

Това е глава типична за много европейски линии
Her Majesty Dominija

Качена снимка

Eто и трети тип глава
Azarin Buttermilk Muffin

Качена снимка


Ако обаче кучето изправи ушите си и те директно заемат тази форма, това означава дефект

Качена снимка


Твоята красавица като че ли ми изглежда с леко къса горна линия. Можеш да се опиташ да я снимаш в стойка на нехлъзгава повърхност или да я издебнеш да си застане сама и да я снимаш. Когато застават сами обикновено най-добре можеш да си извадиш изводите. Никой не ги наглася и те си застават в пълен релакс без инстинктивно да вдигат гърбовете си, тогава се получават едни от най-добрите снимки.

Ето няколко примера за различни типове хубава горна линия.

Her Majesty Dominija

Качена снимка

Meradith ANYBODY BUT HIM

Качена снимка

Snow Hill Body Language

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#356 Потребителят е офлайн   амбър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-July 11

Публикувано: 22 November 2011 - 08:47 AM

Благодаря ще се опитам да я снимам но наистина има голяма възможност да е със къса горна линия :dh_188:

#357 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2011 - 07:18 PM

Eто малко снимки на момичетата и 6-годишното ни златно момче Брайтли :db_046:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#358 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2011 - 09:18 PM

ВИЖТЕ КАКВИ ХУБАВИ ИМА.... http://petrezselyemprojekt.com/



User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#359 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2011 - 09:47 PM

Да, това е развъдникът на моя позната от Унгария!
Според мен тя има едни от най-хубавите черно-бели уипети в Европа.
Последното й кучило е много успешно и вече всички кученца са при новите си собственици. :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#360 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2011 - 11:22 PM

А това е моята мечта - уипетска глутница! :db_046:

Качена снимка
Качена снимка

Това са кучетата на развъдник Sobresalto в Италия. Възхищавам се на собствениците на развъдници, които имат доста кучета, но не ги гледат в клетки. Аз не мога да си представя как тези мили и прекрасни същества уипетите биха стояли затворени без да могат да се сгушат до теб на дивана или под завивката на леглото...
User's Signature

Качена снимка

  • (38 Страници) +
  • « Първа
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни