Dog.bg Форуми : За кокера като темперамент

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За кокера като темперамент

#1 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 September 2009 - 02:46 PM

Темичката ми се струва ,че ще се окаже излишна,но много ми се иска да споделя това,а може и вие да имате такива случки като моята,коята доказва колко интересен е нравът на тази порода, кокера.
Така за лакомията нама какво да говорим,то си е доказан факт,кокер за една гранула и задно салто ще направи wb_052.gif
Защо пуснах тази тема.Както бях споделила лятото имахме проблеми с осилите,цепихме лапа,антибиотици,медицински яки..с една дума,лоша работа.Ходихме доста често при вета за контролни прегледи.Кое беше странното,значи у дома,скачаше,не показваше болка и аз убедена,че всичко вече е отминало го водя за последен преглед,малко преди да стигнем клиниката и той започваше да куцука и да си вдига лапичката.Отиваме при доктора,и аз отново тъжна,че не сме оздравели му споделям,че има болка.Доктора го преглеждаше и се учудваше ,че лапата видимо е спаднала,дори пак я разтвори,за да провери от къде идва тази болка,за която му казавам,но нищо така и не успя да открие.И така следователно ние продължаваме да ходим с яка и да приемаме антибиотици.Дори вета малко се притесни,че раничката е чиста,а аз го убеждавам,че го боли и явно има нещо,което е останало.Един ден пак при поредния преглед,вета взе да ме разпитва кога точно го боли и при какви обстоятелства и аз започнах да му разказвам,че когато сме на пътя си стъпва стабилно,у дома не показва никакви признаци на болка,но когато се случат дните за контролния преглед малко преди да влезем в клиниката и започва болката.И тогава стана ясно къде и какъв е проблема.Оказва се,че кокерите,както ми каза вета са доста емоционални и темпераментни и преживяват абсолютно всичко по доста емоционален начин.Т.е болката е психосоматична.Явно наближавайки клиниката,тои я свързва с лапата си и че го е боляло и от там започва болка,за коята липсва реален причинител.Да си призная доста се изумих,но наистина беше така,ходихме още няколко пъти при вета,без да се пипа лапата,само следяхме за оттоци и той престана да си я вдига.Не съм предполагала и че при животните се наблюдават психосоматични реакции,мислех,че това е типично само за човека,но се оказва,че нашите четериноги приятели са доста паметливи.
Извинявам се,че пуснах цяла тема,но от доста време ми се искаше да ви го споделя.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   psiharche_93 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 365
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2009 - 05:40 PM

Много интересно, наистина! smile.gif Радвам се, че сподели случката си.
User's Signature

Ира - името на щастието с дълги уши!

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   xelena87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 14 September 2009 - 10:27 PM

Да напълно ти вярвам.Аз често наричам Лейди драматизант или симулант :) Когато трябва да я реша примерно (тя въобще не харесва това колкото и да внимавам) още щом доближа четката тя почва видимо да страда без дори да съм я докоснала.А какво шоу настава когато седнем да вечеряме примерно-няма такъв артист.Добре че и знам номерата и не и обръщам внимание.Тя си подпира муцунката на ръката ми и гледа жално и въздиша тежко,после примлясква и придъвква та чак лигите и потичат :) спуква ме от смях.Или пък ако трябва да й махна някое бодилче-започва да скимти и да се крие още щом я докосна :) Кокерите са страшни артисти само това мога да кажа :)
User's Signature

[/img]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2009 - 10:39 AM

Хи, хи и на мен ми харесва, наистина кокерите са доста умнички ab_041.gif
Бъди прави маймунджолаци като види че някой се облича, но не сме му извикали че ще го извеждаме, пьоска се пред вратата и се прави на дълбоко заспал, че чак не можем да го преместим, ама като му кажа Бъди ела ти да ти дам нещо(най-често от любимите му бисквитки) и веднага става ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#5 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2009 - 10:44 AM

Незнам това ме накара да се замисля,че кучето е по-интелигентно от колкото смятаме.Още си спомням,че в учелище учехме,че животните действат на принципа " стимул-реакция",а се оказва,че може би не е точно така.Имаше една тема за "Антропоморфизма",в която се твърдеше,че придаваме човешки облик и характеристики на кучето,което е грешно,но в един момент се оказа,че те наистина правят до някъде логически заключения,в моя случай още преди да сме стигнали сградата,т.е той няма как да разбере,че ще влезем точно там,но за да стигнем до клиниката пресичаме един широк булевард и точно преди да го пресечем се започваха "болките",т.е той до някаъде е направил асоциация ли ,незнам,но е "предусетил" развитието на събитията.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   psiharche_93 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 365
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2009 - 11:57 AM

xelena87... Ах, колко са ми познати представленията по време на ядене!! ab_041.gif
User's Signature

Ира - името на щастието с дълги уши!

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   magitt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 278
  • Регистрация: 20-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 12 October 2009 - 03:49 PM

Скай е същия артист.Главата на краката ни докато ядем и ако един свърши с яденето се мести при някой друг който продължава да яде.Тъжния жален поглед.И лигите текват ако е нещо което много обича.Въздиша ако не му даваме.А за ходенето при лекар е същият.Като стигнем 300м. преди лекарския кабинет запъва лапите и дърпа в обратна посока да се прибираме.А при по-чести посещения и доста по-рано започва да иска да се прибира.Ако на отиване ни отнема 10мин да стигнем до кабинета на връщане ни трябват 5мин.Все едно дявола го гони. af_089.gif Като види че някой се облича да излиза той е първи на вратата.Големи са сладури кокерите. wb_052.gif
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Joni111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 22-August 09
  • Gender:Male

Публикувано: 12 October 2009 - 07:04 PM

дам дам , и при мен е така в момента ям той седи и ме гледа кат цигане пред пицария и варти глава ab_041.gif немога да се наям така ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   helios_94 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 680
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен
  • Interests:Кучета,коне,езда,рисуване,книги,фотография :)

Публикувано: 12 October 2009 - 08:13 PM

Нашият е същия по отношение на храната ab_041.gif Докато ям е залепен за мен и ме гледа с милия си поглед, а като види,че вече не ям веднага отива при някой друг ab_041.gif
А когато ходихме на доктор да му бият инжекции всеки ден,докато излезем и види че тръгваме в тази посока започва да върви бавно,бавно трябва да го подръпвам по пътя, а веднага след като му бият инжекция става друг.Щастлив, усмихнат ab_041.gif и на връщане си се дърпа напред.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Рудо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 10-January 07
  • Location:Велики Преслав

Публикувано: 13 October 2009 - 09:28 AM

Седя и си почивам или гледам TV, но на "човека" му е скучно, играе му се! Застава до мен и започва да ме съзерцава упорито (виждам го с периферното зрение).Не обръщам внимание! Започват гърлени звуци, тип "ръмжене", които се усилват и се започва подлайване, после леко потупване с лапа, после подбутване с муцуна и...след като аз не издържам и започвам да се треса от смях, всички можете да си представите какво ставаааа...Обичам, безкрайно обичам кокерите wub.gif ! Особено моя глезльо! А това, че не можеш и хапка да лапнеш, без да ти ги брои и да му текат лигите си е чиста истина ab_041.gif !
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   psiharche_93 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 365
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria
  • Skype:

Публикувано: 13 October 2009 - 10:04 AM

Цитат(Рудо @ Oct 13 2009, 07:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Седя и си почивам или гледам TV, но на "човека" му е скучно, играе му се! Застава до мен и започва да ме съзерцава упорито (виждам го с периферното зрение).Не обръщам внимание! Започват гърлени звуци, тип "ръмжене", които се усилват и се започва подлайване, после леко потупване с лапа, после подбутване с муцуна и...след като аз не издържам и започвам да се треса от смях, всички можете да си представите какво ставаааа...Обичам, безкрайно обичам кокерите wub.gif ! Особено моя глезльо! А това, че не можеш и хапка да лапнеш, без да ти ги брои и да му текат лигите си е чиста истина ab_041.gif !


Боже, колко познато!! ab_041.gif Няма скучен момент с кокерите.. хаха wub.gif
User's Signature

Ира - името на щастието с дълги уши!

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 13 October 2009 - 11:21 AM

Явно всички си остават такива дори и до дълбока старост.Моят дядо като застане до мен с тези огромни кафяви очи,последната хапка от устата си му давам ab_041.gif Дори снощи учудващо добре си спомни как се дава лапа,гледайки през цялото време бисквитата в ръката ми wc_055.gif .Нищо че не вижда и не чува,носа нали работи.
Като малък се беше качил на масата и изял една тава с баница...а преди дни направи същото с едни бонбони ,които донесох от Турция.Лакомията няма почивен ден.
Все яде,а накрая вечно гладен tongue.gif

Когато отиваме при вета, разбира от преди да сме пресекли улицата и започва едно дърпане...а после хвърчи,щастлив и доволен. be_107.gif
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   buksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 05-October 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 15 October 2009 - 05:16 PM

Здравейте на всички! Наистина кокерчетат са много умни....,но искам да споделя нещо относно характера на моя Бъкси което ме притеснява.Малкия Бъкси е при нас от около половин месец. В началото беше кротък и не хапеше,но сега само да понечим да го погалим и веднага хапе. Реагира на командата "не" , но бързо я забравя явно. Когато си играем доста гадно и силно хапе. Дори да държа в ръката си любимата му играчка той пак се впуска към ръката ми. Та въпроса ми е следния: дали това ще прерасне в агресия или те просто са такива и трябва да сме по-упорити във възпитанието???

#14 Потребителят е офлайн   Joni111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 22-August 09
  • Gender:Male

Публикувано: 15 October 2009 - 06:48 PM

Значи и ние имахме такъв проблем но при нас нищо не помогна и до сега си нося белези по рацете но с течение на времето и след като почнахме да излизаме той престана. Сега ме погризва но вече си мери силата и то само на игра. Той Бъкси едва ли хапе силно просто зъбките са им като иглички. Съвет немога да ти дам но не го удряй защото мене така ме е хапал че ми идваше да хо смачкам. Зимаш 1 лист от весник навиваш го на роло и го шляпаш леко с вестинка иначе с ръка оше повече се озлобява към нея. при мен помогна ba_025.gif
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   buksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 05-October 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 15 October 2009 - 07:00 PM

Цитат(Joni111 @ Oct 15 2009, 07:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Значи и ние имахме такъв проблем но при нас нищо не помогна и до сега си нося белези по рацете но с течение на времето и след като почнахме да излизаме той престана. Сега ме погризва но вече си мери силата и то само на игра. Той Бъкси едва ли хапе силно просто зъбките са им като иглички. Съвет немога да ти дам но не го удряй защото мене така ме е хапал че ми идваше да хо смачкам. Зимаш 1 лист от весник навиваш го на роло и го шляпаш леко с вестинка иначе с ръка оше повече се озлобява към нея. при мен помогна ba_025.gif

Благодаря много за мнението.Вече съм по-спокойна. Всъщност ние вече действаме с навит лист А4 ab_041.gif ,явно трябва да сме по-търпеливи и упорити. Относно удрянето с ръка от опит знам ,че не е хубаво както за стопанина така и за кучето.

#16 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2009 - 07:25 PM

Цитат(buksi @ Oct 15 2009, 06:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте на всички! Наистина кокерчетат са много умни....,но искам да споделя нещо относно характера на моя Бъкси което ме притеснява.Малкия Бъкси е при нас от около половин месец. В началото беше кротък и не хапеше,но сега само да понечим да го погалим и веднага хапе. Реагира на командата "не" , но бързо я забравя явно. Когато си играем доста гадно и силно хапе. Дори да държа в ръката си любимата му играчка той пак се впуска към ръката ми. Та въпроса ми е следния: дали това ще прерасне в агресия или те просто са такива и трябва да сме по-упорити във възпитанието???

Бе то няма да прерасне в агресия, но вероятно ще прерасне в доминантно поведение. Прочетете темата "Агресия и доминантно поведение" в раздела за обучение за да предотвратите подобно развитие.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#17 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2009 - 01:47 PM

Хора, стига с тези вестници, има и други начини ( прекратявате играта, игнорирате), прочетете наистина темата за да разберете повече. Че така с "вестника", рискувате кучето ви да намрази всякакъв вид хартия и после до живот все на хартия ще отмъщава, че доста важни неща може да ви затрие. ab_041.gif
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   LOVE KOKER Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 500
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Музика,фотография,готварство,биология и кокерии :)

Публикувано: 17 October 2009 - 01:16 PM

На мен Тоби като ми се озъби и му се скарвам,че понякога го и плясвам по дупето.Като се кротне ми става гадно дето съм го плеснала и започвам да го галя и да му говоря smile.gif Веднъж ми захапа леко ръката и от зъба му ми беше станала една черта,но на следващия ден вече я нямаше ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка Тоби и Петя

#19 Потребителят е офлайн   greta i neli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 12-January 09
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2009 - 08:44 PM

На мен тази тема "Агресияи и доминантно поведение'' много ми помогна преди ми ръмжеше при дадени обстоятелства ,но откакто започнахме да спазваме правилата на първата страница в темата нямаме проблеми ,сега мога и храна от устата му да извадя без да се обади.
Хапе ме когато се борим ,но съвсем леко по скоро се лигави ,но щом кажа НЕ играта моментално свършва и той спира да се лигави smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   saraa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 15 December 2009 - 06:58 PM

И аз искам да споделчя нещо за Сара - много е стрхлива( може би, защото е на 8 месеца).Когато някой дойде в къщи много се плаши и не дава да я погалят- бяга като опарена, но след известно време страха и минава.Като сме навън отново се плаши от хората, заиграва се с кучета, но все още бяга и се плаши.А понякога, когато куче я приближи, не знам какво и прави, но със сигурност не я хапе тя пищи(скимти) много силно и бяга.В началото си мислех, че я нараняват, но не е така. Някой има ли подобен проблем?

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни