Dog.bg Форуми : Въпроси и отговори за кокери

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси и отговори за кокери

#601 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 September 2010 - 07:38 AM

1во Идиот се казва на всеки, който прави глупости, ако иска да е крава, слон и тн, мисля, че не е точно тук мястото и не си човека, който да ме учи на тези неща, мама добре се е справила!
2ро Това за миризмата ми е ясно, все пак имаме енимал планет и у нас, въпроса ми е по-скоро медицински, дали има физиологична причина, примерно от балхи, или някакви кожни проблеми!
Ей осъзнай се малко, ако за идиот ще ми се правиш на голяма, незнам как въобе живееш в този свят! Сега малко информация, ако на някой друг му се случи няма да казва идиот, да се смее и да шие пуловерчета, а ще го спука от бой, айде осъзнайте се малко, ако си нямате друга работа това не е мой проблем!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#602 Потребителят е офлайн   Richi_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 22-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Stamboliiski
  • Interests:Ku4eta

Публикувано: 14 September 2010 - 01:37 PM

zlatabani4ka не мисля,че си права.Ива не е искала нито да те поучава,нито да ти се кара.Просто е глупаво по каквато и да е причина да наричаш кучето си идиот при положение,че знаеш,че това му е инстинкт.Но чак пък толкова драматизация.Не че не може да го наричаш,както си искаш.Но е глупаво.Както и да е.Ти като гледам не си се уточнила,че питаш за кожни проблеми,ами,че ти е странно.Но моля те не обвинявай съфорумците си.
User's Signature

Едно куче е по-добър приятел от когото и да е човек

Качена снимка

#603 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 September 2010 - 06:34 PM

Стига бе хора, какви са тия глупости....ей тук е място за въпроси и отговори, та аз ако реша за шега мога и така да го кръста! Стига глупости, че хората псуват като ненормални, нямате ли си друга работа! Ами и копеле е много лоша дума, ама вече и за здрасти се ползва има и по- полезни неща които да си говорим, особено като знам езика на повечето тинейджъри мисля, че някакси е странно да ми казват какво е редно и какво не! Ако има някой който все пак да ми отговори, ще съм лагодарна, ако не моля, не анализирайте чуждото възпитание от информацията, която получавате във форума! Мерси
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#604 Потребителят е офлайн   psiharche_93 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 365
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2010 - 01:31 AM

Виж сега, не се пали толкова и дай да спазваме добрия тон, ако не толкова от уважение един към друг, то поне, защото Мод ще ни се кара.. :smile: Не съм казала, че трябва да наричаш кучето си по определен начин, но обидните имена звучат унизително.. без значение, че кучето не разбира.. и все пак - твоя си работа.. Правя се на голяма.. хаха - ти бъзикаш ли се?! Дори да си права, че в днешно време тийнейджърите и разни такива, били те мои връстници или не, говорят по някакъв си начин.. то тук, във форума, има някакъв етикет, който трябва да се спазва от всички потребители.. По твоята логика.. ми дай да си псуваме като каруцари, понеже и на улицата правят така.. а?
Работа си имам достатъчно, така, че последното нещо, което ще седна да правя е да анализирам възпитанието и отношението към животно на човек, който дори не познавам и не ме интересува.. :rc_036:

И понеже гледам, че двама човека сме ти отговорили, но ти все пак не си задоволена, нека ти припомня..

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 12 September 2010 - 08:16 PM, написа:

Моля Ви кажете ми защо моя идиот днес се въргаляше в лайна, после в някаква развалена храна, тичаше като идиот и едвам го хранах :) ! Има ли някаква причина или просто си е свинче :)

..че не си уточнила, че питаш за някакви евентуални здравословни проблеми, а просто си попитала "Защо?".. :md_064: За напред, можеш да си конкретизираш въпросите, за да не се хабим да ти даваме, явно безполезни за теб, отговори, които ти така добре си усвоила от Animal Planet.. :smile:
Сега да ти отговоря втори път, че едва ли някой, колкото и опитен да е той, може да каже дали животинката ти има някакви проблеми, само по описание на действията й.. затова, ако имаш някакви съмнения - води кученце на Вет.
Последното нещо, което ще ти кажа е, че на всеки следващ пост отправен конкретно или не към мен, който очевидно нарушава добрия тон и е напълно извън темата, няма да получиш отговор от моя страна..
Лека вечер.. :smile:
User's Signature

Ира - името на щастието с дълги уши!

Качена снимка

#605 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2010 - 07:05 AM

Съфорумката правилно се е опитала да ти намекне, че после и направо ти е казала, че който когото както иска може да нарича у тях си, но тук тези неща не се толерират. Най-малкото, защото човек се учи на култура и правилен изказ четейки, независимо дали е книга или форум. Така е устроен мозъка. И понеже ти не можа да разбереш как културно те помолиха да не го правиш, си изпусна нервите и се налага сега аз да пиша с червено. Сега ти ще ми обясниш ли ЗАЩО на мен трябва да се случва? Защото ти не искаш да се съобразяваш с останалите хора? Не е хубаво така, да знаеш...
Познаваме се, не очаквах от теб да си изпускаш толкова лесно нервите.
Мод

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#606 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2010 - 09:08 AM

Иначе на въпроса, не ми е ясно точно по колко и какви начини искаш да ти отговорим, НО това, което малкия е направил е НОРМАЛНО, понеже е инстинкт, инстинкт от училище би трябвало да се знае, че е несъзнателна реакция на организма, наследявана от предците, т.е. той милия не е виновен за нищо. И НЕ Е проява на НИКАКВО заболяване, било то психическо, физическо /кожно или паразити и т.н./.
Надявам се поне моят отговор да е бил достатъчен за да се успокоиш.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#607 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2010 - 09:12 AM

Добре де, сега защо ме караш да редактирам, вместо да си играя с кучето? Явно не схващаш, че не е само заради думата идиот, а заради цялостното ти държание. Ако още веднъж се опиташ да обидиш мен или съфорумците със слагане на думата хора в кавички или да се опитваш да твърдиш, че не сме нормални известно време няма да имаш удоволствието да си комуникираш с нас.
Аз съм мод в кокери, контролирам тях. С тълпа обиждащи и незнаещи да спазват добрия тон хора отдавна съм решила, че не мога да комуникирам и поради тази причина рядко дори отварям онези теми. В този форум обичам да споря, но културно. Останалото е като на пазара и няма да позволя и този подфорум да се превърне в един безсмислен, пълен с обиди спор за глупости.
Искрено те помолихме да си следиш начина на изказване, нищо повече. Ма явно нямаш уважение към хората, не само, че не желаеш да се съобразяваш с тях.
Жалко.
Мод

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#608 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2010 - 09:19 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 16 September 2010 - 08:13 AM, написа:

Иначе на въпроса, не ми е ясно точно по колко и какви начини искаш да ти отговорим, НО това, което малкия е направил е НОРМАЛНО, понеже е инстинкт, инстинкт от училище би трябвало да се знае, че е несъзнателна реакция на организма, наследявана от предците, т.е. той милия не е виновен за нищо. И НЕ Е проява на НИКАКВО заболяване, било то психическо, физическо /кожно или паразити и т.н./.
Надявам се поне моят отговор да е бил достатъчен за да се успокоиш.


Да де , на мен ми е ясно, че е нормално, но си викам дай да попитам, защото не го е правил или се е овъргалял веднъж, а сега тези 2 дни не се е спирал и данеби да го сърби примеврно, но в събота сме на преглед и обезпаразитяване и ще го видят! А, мерси за пурата, котанка изкара с нея почти 2 месеца, днес пак ще взема :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#609 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2010 - 09:21 AM

Ок, просто забрави, няма да пиша повече ! Това не е нормално!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#610 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2010 - 09:22 AM

Нищо му няма, но ако не започнеш да му забраняваш да прави така няма да са ти спокойни разходките. Сара отдавна знае, че е забранено да се въргаля и въпреки това току си намери някой умрял охлюв и се потъркаля... Добре, че скоро не са умирали покрай нас котки и гълъби, та тази година не сме се вмирисвали.

П.п. Кое не е нормално, че искаме да си комуникираме културно, без обиди и в добър тон? Аз не виждам нищо по-нормално!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#611 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2010 - 09:29 AM

Не е нормално, да ми казват как да викам на кучето си! И да ми държат сметка за възпитанието някакви малки момиченца, ти ме познаваш, колкото и бегло и знаеш дали съм възпитана или не, дали обиждам кучето ми или се държа добре с него, затова от теб мога да приема някаква забележка а не от някакви непознати девойчета!
Прочети горе дали почнах, кога почнах да се заяждам, след като ми държаха речи 2 пъти, айде това да не се толерира, леле от един въпрос тук ме изкараха простачка!

Ами карах му се с акото и като се обърнах друго си намери, иначе си се наказваме! :) Дъждобранчето ни вече ни омаля :( и ще трябва новично да си търсим, той е огромен вече... довечера Гари е канен на рожден ден и ще минем да вземем тоалетна при теб :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#612 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2010 - 09:43 AM

Продължаваш да не виждаш, че не сме засегнати от това как казваш на кучето си, а от това което продължаваш да пишеш на нас. Ти нямаш уважение към съфорумците си. Мен това ме ядосва. Не може на хора, които не познаваш да казваш малки момиченца и пикло и т.н. Ми тя може да е по-голяма от теб, може дори и по-малка да е с по-голяма култура. Брат ми който е доста по-малък от мен редовно си ме поправя. И какво да седна да го обиждам. Айде сега. Не се прави и ти на засегната госпожица. Помолихме те да се държиш с повече уважение към нас, не към кучето си. И аз пак ще го направя. МОЛЯ те спри да се възмущаваш. Всеки следващ пост съдържащ коментар по този спор ще трия, че и без това нямам повече време.

Аз ти казах, че ще му умалее, важното е, че известно време върши работа. Ще си намерите ново. Ще му се караш докато не се научи, от веднъж няма да стане. Повтаряне му е майката.
Аз не съм на работа, тъй че съжалявам, че няма да се видим. Отивам на лекции, МОЛЯ ви не ме карайте довечера да трябва да трия половината изписано днес.
Мерси, разчитам на добрите си съфорумци.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#613 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2010 - 10:00 AM

Aз съм тук единствено заради кучето ми и няма да толерирам нападки, по отношение на възпитание и тн. Аз лично смятам, че съм много възпитам човек, защото досега можех да си пиша на лични и да си обиждам колкото искам, ако това, че съм казала нещо на някой , който по никакъв начин не засяга никой от вас и после ме поучиват и ми говорят за възпитание, не се промени и не получа извинение (след което аз разбира се ще се извиня за думите си към младата възпитана госпожица), то не смятам повече да ви пълня форума с моите постове! Трийте колкото си искате, аз по цял ден контактувам с много интелигентни хора и бих казала в пъти по от 16 годишно момиче, най-налкото заради възрастовата граница и никой не е посмял да каже нещо относно възпитанието ми или относно какво да правя с личния ми живот и не мисля да го търпя и тук! Това не е бг мама или форум палавници, хайде малко уважение първо, преди да поискате това и от мен!
Приоятен ден
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#614 Потребителят е офлайн   Richi_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 22-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Stamboliiski
  • Interests:Ku4eta

Публикувано: 18 September 2010 - 02:48 PM

Zlatabani4ka не биваше чак толкова да се обиждаш.Всеки има права.И все пак това е форум.При открит разговор по-ясно се откриват чуствата на хората,тъй като те се чуват.Тук затова се опитваме с думи да бъдим по-културни и да не засегнем хората на отсрещния компютър.А това,че един бил малък,друг голям е огромна грешка.Аз съм на тринадесет,но вече съм си изградила надежди и цели за в бъдеще.Защото виждам какво става около мен и не искам да свърша така.И някой на 50 седи там ,пуши,пие,играе и псува,но това прави ли го възрастен.Благодаря най-вече на майка ми,че се е потрудила да създаде човек,не нещо друго.Но всичко донякъде зависи и от човека.Както и да е,нека забравим всичко,бъдем отново приятели и не приемаме всичко чак толкова навътре.Хайде това е всичко от мен,че просто здравата нафлуидихме темата.
User's Signature

Едно куче е по-добър приятел от когото и да е човек

Качена снимка

#615 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 19 September 2010 - 10:56 AM

Здравейте сладури! Искам да ви питам вие за вътрешно обезпаразитяване винаги различни хапчета ли давате или едно и също? Аз досега давах на Бъди на всеки 2 месеца само от хапчетата Цестал плюс, скоро ветеринар ми каза че трябва да му давам различни, за да не привикват паразитите към него. Сега му дадох Бихелдон(мисля че така се казваше), въпреки това никога не е изаквал глисти, та искам да разбера вашето мнение :smile: Благодаря предварително!
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#616 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 September 2010 - 11:57 AM

От години все цестал си давам аз... Разбира се, не го давам когато давам нещо с ивермектин за профилактика на дирофилариозата, защото ивермектина също действа като обезпаразитяващо за някои неща. Но иначе все цестал.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#617 Потребителят е офлайн   Tecmessa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 25-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 September 2010 - 09:48 PM

Биляна, направо ни разби, пак си се умотала в учене :md_064: Цестал ли да даваме или може и от другите, предполагам активните съставки са едни и същи, въпрос на чистота и качество, и цена, разбира се.
User's Signature

Качена снимка

#618 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 22 September 2010 - 08:51 PM

А от това за профилактика на дирофилариозата хапче ли е, трябва ли да се дава на всички кучета, досега не го бях чувала?
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#619 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 23 September 2010 - 06:37 PM

Таня, активните съставки на различните препарати са различни.
Не съм се умотала в учене, темата за дирофилариозата е бая дълга и е в раздела вет кабинет. Прави се тест, при отрицателен тест се дава препарат за профилактика. Аз правих тест миналата година началото и вече втора година давам профилактично препарат около 8 месеца в годината. Останалото време цестал.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#620 Потребителят е офлайн   Tecmessa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 25-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 September 2010 - 08:01 AM

Мерси, като имам време ще прочета, сега определено не ми е ясно какво е това. Този тест задължителен ли е, кога се прави? Така или иначе ще ходим за годишната ваксина в събота, мога да питам.
User's Signature

Качена снимка

  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни