Dog.bg Форуми : Да работим за породата, а не срещу нея

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Да работим за породата, а не срещу нея Не са виновни кучетата, а собствениците

#41 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 06:56 PM

Цитат
Би трябвало да знаете, че недоказани публични обвинения с цитиране на име са незаконни. Така че, ако съм извършила престъпление, би трябвало да се докаже в съда и след това да позволявате да се публикува името ми , още повече снимки от домът ми.
Когато наш текст, снимка или цитиране на името ни за недоказано нарушение или престъпление, са се появили в даден форум, връзката с модератора е начин да защитим правата си.
Разбира се, можем да предприемем действия за защита на авторските си права и чрез силата на закона. Защото нарушаването на авторски права или правата на човшка си е криминално деяние. И като такова за него законът предвижда както глоби (от 2000 до 5000 лв), така и затвор (от 2 до 5 г.). В тази посока ние можем:
Да се обърнем към модератора на форума
Да заведем граждански иск срещу нарушителя
Ако иска[ Камелия може[ да ме осъди[ и чак тогава да публикува[ името ми и снимки.Така че: Премахнете името ми и снимки от дома ми (които не са публикувани с мое съгласие) от форума.
С това искам да сложа край на комуникацията си с теб по форумите. Ако имаш нещо против мен и можеш да го докажеш, знаеш какъв е реда.
Искам да ти кажа , че допусна сериозна необмислена грешка, която все още е поправима.Приеми го все още като добър тон.


Това пристигна на личната ми поща.
Мислех повече да не пиша, но ще завърша с последен постинг, за да съм пределно ясна.
Няма извършено престъпление от Силвия Йосифова по член от Наказателното право, просто защото закон за такива няма.
Кое е авторско право в случая не знам, снимките на обявата са публикувани в медийното пространство и никъде не е злоупотребено с тях, нито са извадени от контекста.А и никъде не пишеше като факт,че има и от дома на Силвия ,преди тя сама да го напише по-горе.
Обвиниха ме,че съм мошеник, това явно не се счита за престъпление по Моралния Кодекс на С.Й./нека бъдем дискретни все пак/.Обвиниха ме,че съм я измамила с куче,чийто родители са внесени от чужбина и в чийто вени тече кръв от три много известни развъдници Char's;Finch's ;Cherscendo, което тя нарича мини шпиц поради по-високия ръст, а заради обратната захапка може да нарече и английски булдог, но тя така се е загрижила за породата,че за да я подобри е започнала ,,развъждане,, със специално подбрани женски, без документи и екстериорна принадлежност към породата.
Получих последно предупреждение да не посягам върху авторската собственост над тези представители на померана.Няма, обещавам.
Преди да ме осъди, моля да има предвид,че тя има официална регистрация във форума и не е засекретена.
И че неправилно съм разбрана- НЯМАМ ПРОТИВ НЕЯ НИЩО ЛИЧНО, НО НЕ СЪМ СЪГЛАСНА ДА ИЗПОЛЗВА ЗА РАЗПЛОД КУЧЕ С ГЕНЕТИЧНИ ДЕФЕКТИ.
И би било интересно , ако някой от новите собственици на кученца над които тя иска авторски права/и ги получава, освен ако не се скарат с партньора си /прочете темата и изведнъж разбере,че е платил пари за нещо,което всъщност не е точно това,за което е платил/особено от породна гледна точка/. И виж тогава има закон за защита на потребителя-да не се върне той върху нея и другия автор.
Няма да спра да се боря с кварталното развъждане,съжалявам!
Благодаря за заплахите, ще ги имам предвид, но не само вие имате връзки!
А беше съвсем просто - да кажете,колко харесвате Били и че сте искали да имате кученца от него- даже аз бих го разбрала!Просто по човешки е разбираемо.Но по поднесения начин - е грозно, гадно и гнусно.
Що се отнася до клюките,които така занимават съзнанието, предполагам,че ще се намери аудитория, някое женско списание за дами в климактериум.
Извинявам се на читателите на форумаза ,,любезния ,, тон на С.Й.-нека сме дискретни все пак, но аз ще го и простя, понякога културното покритие на човек е по -тънко от 5 микрона златно покритие на кубетата на Катедралата Ал.Невски.
И както е самата тема,, Не са виновни кучетата, а собствениците им!,,
Благодаря на тези ,които разбраха за какво става въпрос!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#42 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2010 - 07:25 PM

Скъпи квартални развъждачи.
Вие така радостно се втурнахте да отговаряте в тази тема и да се регистрирате заради нея, че искам да ви питам:
чели ли сте поне нещо от тези теми?
- 20 ОСНОВНИ ПРИНЦИПА НА ПОРОДНОТО РАЗВЪЖДАНЕ

- За развъждането. Интервю с Ричард Бючъмп

- Стандарт на породата, и коментари към стандарта
Или просто искахте малки, които не струват 30 лева?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#43 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 07:42 PM

Цитат
Първите снимки са в жилището на гордите собственици на майки 1 и 2, а снимките с мраморния под са в дома на Силвия"
Това са твоите думи , но предполагам вече си в климактериум и забравяш бързо. Помолих те а не те заплашвах да преосмислиш това което си написала. Прочети всичко от начало и си припомни, че ти започна всичко. Имаше и по-цивилизован начин да се разберем, вместо да се потдаваш на чуждо влияние и емоциите си, които само могат да ти навредят. Е сега можеш да си доволна от простотията и забавлението, което сама предостави на всички, които и без това те мразят. Пиша ти на лични не защото се притеснявам от другите а защото наистина те съжалявам, и не ми се иска да занимавам хората с простотии.
Бъди Щастлива Камелия и си пази нервите ;)

Без коментар.Всеки постинг дошъл на лично съобщение ще бъде качен в общия форум, защото аз нямам нищо лично в случая.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#44 Потребителят е офлайн   IrinaAlexandrovna Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 06-January 09

Публикувано: 08 February 2010 - 08:12 PM

Боже Опази!

Silvibg или както е там...Имаш грешка кой започна всичко това...Г-жа Босилкова започна темата тук,но измамата не е тръгнала от нея.Кратко и ясно е.И не бях чувала че от съжаление пишете на лични...ами дайте публично щом не ви притеснява...да "съжаляваме" взаймно?Вие вече занимавате всички...за жалост.
Не мислите ли че прекалихте?Толкова ли СЛОЖНО и НЕПОНОСИМО е да се извините?

Отностно "всички ви мразят" -личните Ви емоции не ги слагайте под общ знаменател всички.Сплетните които сте правили зад гърба й ги пазете за себе си..не се издавайте ea_103.gif Много е интересно с кой сте дискутирали и как сте стигнали до крайния извод "всички ви мразят"?

Помислете добре кой е влязъл в климактериум (:

Наистина бъдете щастлива и здрава Камелия и си пазете нервите,не ги хабете по хора без капка морал (: smile.gif

#45 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2010 - 08:25 PM

Моля дискусията да не излиза от добрия тон!!!!!



МОД
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   bobivani Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 08-February 10

Публикувано: 08 February 2010 - 08:43 PM

Камелия, още веднъж благодаря за рекламата на моите снимки и обява. От утре започвам масирано произвеждане на помиарчета-померани- парти и бели на цвят. Ще ги продавам или подарявам в зависимост от човека. Искрено ти съчувствам за парите, които си дала за партито и бялата померанка. Искаш конфликт, ще го получиш. Знаеш ми телефона, но ако обичаш не се крий зад чужди номера, а звъни от твоя.

#47 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 08:45 PM

Има една американка на 97 години, която е написала 47 житейски правила, много полезни за четене.
Две от тях са :
Quote ....What other people think about you is non of your business!" ...Stop quoting
Quote....Don't take yourself very seriously, nobody else does it..." Stop quoting

Накратко: Какво другите хора мислят за теб не е твоя работа!
и Не се приемай много насериозно, защото никой друг не го прави!

Пожелавам лека вечер на читателите във форума и много, много приятни моменти с техните домашни любимци! От сърце! me_065.gif oe_137.gif
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#48 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2010 - 09:19 PM

Цитат(bobivani @ Feb 8 2010, 08:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Камелия, още веднъж благодаря за рекламата на моите снимки и обява. От утре започвам масирано произвеждане на помиарчета-померани- парти и бели на цвят. Ще ги продавам или подарявам в зависимост от човека. Искрено ти съчувствам за парите, които си дала за партито и бялата померанка. Искаш конфликт, ще го получиш. Знаеш ми телефона, но ако обичаш не се крий зад чужди номера, а звъни от твоя.

Абсолютно никой не се съмнява в това че вие ще продавате масирано)))И ще произвеждате масирано))) И ще ги уморите от раждането горките женски като фермер. Никой тук точно в тези вашите думи не се съмнява, напротив.
точно това е най-ужасното.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#49 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 08 February 2010 - 10:04 PM

Цитат(bobivani @ Feb 8 2010, 07:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
.... От утре започвам масирано произвеждане на помиарчета-померани....



"помиар" е дума, много по-подходяща за някои хора, отколкото за кучетата. tb_195.gif

#50 Потребителят е офлайн   bobivani Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 08-February 10

Публикувано: 08 February 2010 - 10:20 PM

Редактирано:МОД



bobivani -От тук нататък всеки ваш пост ще бъде изтриван идеите, които пропагандирате нямат място тук!!!!!!!!

#51 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 11:21 PM

Явно човекът с раздвоеното аз-бобиииванка се взема на сериозно като смята,че моите кучета имат нещо общо с неговите.Производството на помияри в което той специализира е доста далеч от сферата ми с интереси.
Нямам нужда да ме съжаляват хора, които имат нужда сами от съжаление.Куклата на конци бобииванка,горд развъдчик на помияри/кучетата не са виновни, не те са помиярите/ не може да направи това,което може всеки ръзвъдчик- да вложи труд,нерви и любов,за да произведе нещо, което да радва някого.
Бобииванка и кукловодката му без да искат правят това, което не им харесва - хората като видят техните кучета идват да си купят от нашите.Вашите производства продават истинските кучета.Били не може да поправи стореното от развъдчици на помияри/ не говоря за кучетата, да не ги обиждаме/ в развъждането.
Аз нямам нужда от конфликт,аз нямам нищо общо с развъдчици на помияри-думата помияр идва от помията в съзнанието на собственика.
Аз мога да направя това ,което двойното чудо-помияр, не може- да дам пари за куче,което харесвам, и то не малко пари.И то неведнъж.И понеже много обичаш да говориш за чужди пари, явно твоите не ти стигат,да повторя- да, аз мога, а ти -не.
И мога още - да дам пари, за да ги водя по изложби, да дам пари за ваксини, да дам пари за секцио, да дам пари за козметика, за груминг, мога сама да се науча да ги грумирам, мога да уча нещо,което да направи любовта ми към животните полезна,мога да реша да ги подаря на хора, които ги обичат и още аз мога да имам мои бебета БГ шампиони.А ти - не.
И какво още мога - да имам повече от един телефон, а ти явно не.И мога да не ти се обадя, защото всичко което ти представляваш, аз вече го знам и не искам да имам контакт с него .А ти - не можеш да избягаш от себе си.
Е какъв конфликт мога да имам аз с бобииванка?Не мога.
Без малко да забравя- аз мога да развъждам померани, а ти - не.
Ти можеш да развъждаш помияри/не говоря за кучетата, моля да не се бъркаме с идиоматичното значение на помияр,не става въпрос за кучетата, а за хората с психика на кучета.Ти можеш да общуваш с помияри, а аз не искам.
И ако още веднъж си позволиш да рекламираш помиите, които бъркаш тук ще уведомя МОД на форума и ще трябва да ходиш в интернет зала и да се пререгистрираш за да влезеш тук.Поздрави на кукловодката!
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#52 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 08 February 2010 - 11:33 PM

Извинявам се за тона на форумци и на модератора!
До гуша ми дойде от хора произвеждащи кученца на килограм, лъжещи хората които не разбират и увеличаващи популацията на неопаразитени, гладни и бездомни животни.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#53 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 February 2010 - 11:41 PM

Pomeran изключително добре написано! Не мисля,че някой би го казал по-добре af_089.gif Първоначално не успях да разбера конфликта-сега вече съм наясно smile.gif Дано никой развъдчик не попада на твое място!
Успех на всички,които дават Мило и Драго за тази порода! Има хора,които истински го оценяваме и страшно много обичаме тези животинки,радваме се на успехите Ви и Ви уважаваме за това,което правите за нас!

#54 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 09 February 2010 - 10:03 AM

В продължение на темата, като се изключат личните обиди, за които всеки си отговаря и не са предмет на темата,искам да споделя,че независимо от личните симпатии и антипатии, от които някои се опитват да извадят дивиденти, много е важно,че има нещо което обединява всички развъдчици- това е породата, за която са всички тези спорове.
Много е хубаво,че в нейно име могат да бъдат преодолени различията между нас,дано винаги да е така.
Далеч съм от мисълта,че съм безгрешна, напротив имам трески за дялане и то много.
Но- когато става въпрос за нещата в живота които са важни за мен- децата , работата, помераните, съжалявам,няма начин да не се боря.

Замисляли ли сте се,че развъждането съдържа в себе си структурата характерна за всеки бизнес:
развойна база- помераните в развъдника
производство- новите кучила
отдел развитие - новите линии за работа, план на развъждането
отк-там където се оценяват качествата на бебетата
отдел продажби -мениджмънт върху продажбите
Обаче развъждънето се отличава по нещо много съществено- това не са кутии консерви, които ако са бракувани да дадеш на скрап,а живи същества, всяко със сърчице, искащи освен мениджмънт и много обич.
Понеже непрекъснато се говори за пари, въпреки че когато развъдниците купуват своите кучета никой не иска да знае какви средства са вложили в тях, и какво голяма част от тях никога не могат да се възвърнат, та когато се говори за пари, знае ли някой ,че развъждането е едно много скъпо хоби?
Да, така е.
Който ви каже,че се раждат само отлично качество бебета - не е прав.
Който ви каже ,че се раждат само здрави бебета- не е прав.
Който ви каже,че няма дефекти - не е прав.
Това са живи същества,които не носят вина, ако имат дефект,или ако не отговарят на нашите разбирания за породата.На всяко от тях трябва да се намери нов дом,любящи нови собственици. И това не винаги е лесно.
Страната е в икономически колапс, това е видимо за всеки.Това влияе върху всеки аспект в живота ни, в развъждането също.Все повече развъдчици споделят,че ограничават връзките.И аз съм така.И други са така.
Парите са съществена част от развъждането, без тях няма качествена храна, лекарства,изложби,нови кучета.
Но кучетата освен това носят много положителна енергия ,която не се измерва само с пари.Развъждането не може да се прави от хора, търгаши,те могат само да плодят.
Развъждането особено на порода като померана ,която се отличава с малко бебета и които доста трудно се гледат изисква много търпение, много нерви, много любов и много пари.
И знанието,че 80% от вложените пари няма да се върнат, няма как да се остоиности парично всекидневния труд, почистването,храненето,къпането,безсънните нощи,лекарските кабинети,няма пари които да ти върнат последния поглед на любимото куче.Това е развъждането.Не само пари.А обич преди всичко.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#55 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 February 2010 - 10:34 AM

Това, което си написала няма как да го обясниш на "форумните специалисти".

Не разбирам само защо всички развъдчици трябва да се оправдават, все едно че са виновни ... виновни за това, че се занимават с това благородно дело, че се борят, че развъждат, че искат да постигнат нещо ... виновни за това, че ги има.

А парите ги интересуват само хората, които нямат хубави кучета. Когато си запленен от магията и красотата на любимата порода, парите нямат значение, има значение само кучето. Но това е трудно разбираемо за масата, той вижда в всичко само "полза, далавера и печалба" - това е това, от което се интересува, другите неща са далече от него, нито може да ги осмисли, нито да ги осъзнае.

Не се занимавайте с такива хора, няма защо да се оправдавате, че ви има - напротив, без труда на хората, които се занимават с породите, порода няма да има, ще има само въдещи безпородни кученца, приличащи на дадена порода, но не и порода.

Да му мислят купувачите, но и те са си заслужили - всеки мъкне куче, купено от далавера нет, обяви ком и т.н, ясно и видимо знаещи, че не трябва да се купува от там. Но си купуват ... евтино е, прилича, лае - кученце е, а това обратна захапка - е, че то нищо му няма на кучето, какво е това, мани ги ония лудите, те не знаят и не разбират.

Луди сме явно ... но добре, че ни има. И ще ни има. А единствения съдник - времето, е показател за това кой пази, кой гради и кой руши - дали развъдчиците или размножаващите. Изводите всеки може да си направи сам, а ако не може - да отива и да си взема на "далавера" поредния "померан", " самоед", "мопс", "шпиц", "чау" или каквото там си иска.

#56 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 09 February 2010 - 10:47 AM

dog.bg ,pomeran Дано повече хора прочетът темата и да се замислят малко преди да направят своя избор.И най-вече преди да разплождат домашните си любимци,с идеята че уж им помагат, 10 човека прочетат темата, 3-ма
от тях да я разберат и се предпазят от грешки,значи цялото усилие си е струвало.
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 February 2010 - 10:58 AM

Не правят, разбираш ли - не правят ... нон стоп, нон стоп се появават нови хора в форума - колко от тях са с кучета от развъдници ? Масата е от обявите, първо дават парите, после почват да се ахкат и вайкат, накрая - ама ние го спасихме, обичаме го, тук развъдчици и фенове се хвърлят да помагат с съвети как по добре да го гледат, че да се чубства кученце добре, става на две години - е как няма да има малки, той е толкова добър, той е нашето куче ... и отново се продават чрез обявите и така мелницата се върти, върти и човека не разбира, че ТОЙ е причината това да го има, само не е съгласен че точно неговото куче не трябва да се размножавано, защото е ... "уникално", "породна ценност" и каквото се сетиш още.



#58 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 February 2010 - 11:03 AM

Pomeran
Това няма как да го обясните на търгашите-фермери, за тях кучетата са жива стока, носеща кинти, нищо повече.
Те няма как да разберат че от любов към породата съвестен собственик няма да пусне за разплод куче с дефект или болно куче. Те са кинТолози, не кинолози. За тях кинология е празен звук, а не наука. За тях думите като селекция, генетика, генетика на окраска, поведение на кучето, груминг, порок и дефект не значат нищо. Те не мислят за породата въобще, а за цената на малките. И какво после ще стане с тези нещастни също не ги интересува. И че после внуците на някои от техните малки ще се озоват в зоомагазин или на животинския пазар - пука им, нали кинти трябва да се правят.

Изобщо не разбирам на какво се е надявала дамата, заплождаща куче, продадено като пет-класа че и с обратна захапка. Че нещата няма да излязат наяве? Та ние сме България, не сме Китай - породисти померани от американски произход да не би се срещат под път и над път? За начина по който въпросната дама водеше дискусията - без коментар, речника й отразява нивото на морала й - или липса на такъв, както ви харесва. Нищо чудно че точно такива хора стават кинТолози. Само че е жал за кучетата, нямали късмета да се озоват при тях.

Не ги мислете хората за толкова наивни - от стотина наивници десетина читави стопани все ще се получат.
Във форума в раздела "Да пазим и развиваме породите" има много статии и материали, които кинТолозите не са чели, но другите четат. И мислят.

dog.bg
Помниш ли как спорихме с теб, когато си казал че хората са прави да заплождат всяко свое куче което решат? Как било в природата им, инстинкт и другите бла-бла-бла? Ето, погледни в резултат на тази логика накъде сме тръгнали и до къде стигаме.
Развъдчик, върху чийто труд се изплюха, трябва да се обяснява като ученичка пред кварталните размноженци.
Срамота.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#59 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 February 2010 - 11:37 AM

Цитат(Furia_S @ Feb 9 2010, 11:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
dog.bg
Помниш ли как спорихме с теб, когато си казал че хората са прави да заплождат всяко свое куче което решат? било в природата им, инстинкт и другите бла-бла-бла? Ето, погледни в резултат на тази логика накъде сме тръгнали.


А, интересни мисли ми слагате. Написал съм, че за кучето е по добре да не е кастрирано - да, това е основен инстинкт при кучето и то не бива да бъде лишавано от него с лека ръка. А човек може да си има и куче, без да е кастрирано, стига да е малко по отговорен при разходки или да може да го контролира - не разбирам и продължавам да не разбирам защо някой трябва да си кастрира кучето за негово улеснение.

Не всяко добро нещо, което е добро за хората, е добро за кучето - лично мнение, разбира се, но това не е по темата тук. И действието "кастрация" няма нищо общо с въденето - човек, който иска да ги въди, ще си ги въди, който е отговорен - няма да въди, дори и кучето му да не е кастрирано. До хора е, не до кучета ...

#60 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 February 2010 - 11:47 AM

dog.bg

Да-да, кучета, не предназначени за разплод, може да живеят без кастрация, но виждаш ли че се злоупотребява с това, както е в случая?
Естествено-неестествено било, че на такива като въпросните посочени тук развъждачи им дай некастрирано куче и им гледай сеира.

Права е авторката на темата да казва
Цитат
В тази връзка, надписвайте снимките на кучетата си,когато ти поствате в нета, защото ги крадат и кастрирайте кучетата,които продавате за домашни любимци.


Мани ги тези разсъждения за естествено и неестествено, защото злоупотреби после ги виждаме. И резултатите от тях също.
За съжаление, хората като им влязат парите в главата, не можеш да ги спреш. Просто трябва да им се изземва тази възможност да множат и плодят.

Малко преводи и статии за кварталните (макар че за тях е късно де) барем го прочете някой и му остане нещо в главата:
Преди да развъждате кучета...

Осъзнайте фактите, преди да развъждате кучето си !

и ето горе-долу къде ще отидат децата на вашите малки или внуците им след време:
Да живее търговийката с кучета!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни