Dog.bg Форуми : Очи на четири лапи

Към съдържанието

 
 
 
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Очи на четири лапи Кучета - водачи

#121 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 July 2010 - 08:16 AM

Сега е неприлично рано да безпокоя хората, но направо не си намирам място от притеснение - искам да звънна във фондацията да питам как е Енджел, дали с новата си стопанка нямат подобен проблем... И през ум не ми е минавало че на сляп човек в транспорта с куче -водач могат да му причинят такова нещо... Адски се вкиснах от тази новина.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#122 Потребителят е офлайн   Ina Gencheva Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 863
  • Регистрация: 05-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2010 - 11:53 AM

значи едно извинение стига и оправдава всякакви самоволни действия, така ли излиза ?! направо ми се :zz_020:
http://dnes.dir.bg/n...ht-6771955?nt=4

Няма наказания за свален от тролей незрящ с куче
09:49 / 22 юли 2010 / Общество
Шофьорът на тролейбус и кондукторката, които свалиха незрящ мъж и кучето му водач от превозното средство в Плевен, няма да бъдат наказани.

Това заяви за Дир.бг директорът на "Тролейбусен транспорт-Плевен" инж. Ангел Несторов. По думите му двамата се извинили и съжалявали за случилото се, а и това бил първият подобен инцидент.

На 16 юли плевенчанинът Венцислав Иванов, който не вижда, се качил с кучето си Жара в тролей №4 в кв. "Сторгозия". Въпреки отличителните знаци на животното обаче, шофьорът спрял тролея и разпоредил на Иванов да слезе. Нито водачът, нито кондукторката обърнали внимание на обясненията на Венцислав Иванов, че по закон той и кучето имат право на достъп до всякакви превозни средства и обществени сгради. Не помогнали протестите и на възмутените пътници.

"Имахме много проблеми с животни, качвани в превозните средства преди, и бяхме инструктирали водачите да ги свалят. И по тази логика са действали. Шофьорът ми се обади веднага след това и ми каза, че е направил голям гаф. Лично аз го отдавам на ниското възпитание на водача", каза още Ангел Несторов.
Той допълни, че веднага е разпоредил на всички служители да се провежда инструктаж как да се действа при подобни ситуации, когато видят куче-водач в превозното средство. И обеща, че при следващ подобен инцидент ще бъдат взети драстични мерки, а виновниците ще бъдат наказани.

Обученият лабрадор бил със специална каишка и емблема на БЧК и е подарен на Венцислав Иванов от кмета на Плевен Найден Зеленогорски. Кучето струва на общината 12 000 лева.

#123 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 22 July 2010 - 03:50 PM

Ами излиза, че Управителят си е променил становището днес малко по-късно:

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6774340

Предполагам, че доста хора, медии и организации са му "ударили една шайба"....
User's Signature

Качена снимка

#124 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2010 - 04:02 PM

Не само Управителят трябваше да си смени позицията, ами и Общинския съвет в Плевен трябва да си свърши работата и да промени Н А Р Е Д Б А № 6 за регистрация и отглеждане на кучета на територията на Община Плевен - в нея е вписана забрана за превоз на кучета в градския транспорт, но не е отбелязано, че това не се отнася за кучета-водачи на незрящи.
http://obs.pleven.bg...101&&Itemid=153
Нямат време сигурно общинарите да я променят - много са заети... :zz_020:

Щеше да е смешно, ако не беше жалко - тия двамата, дето са свалили незрящия човек и кучето му от тролея, всъщност са "наредбопослушни"! :ud_009:
Аман от идиотизми!
:eg_033:

#125 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 22 July 2010 - 05:27 PM

Показване на мнениетоrimela, в 22 July 2010 - 04:07 PM, написа:

Не само Управителят трябваше да си смени позицията, ами и Общинския съвет в Плевен трябва да си свърши работата и да промени Н А Р Е Д Б А № 6 за регистрация и отглеждане на кучета на територията на Община Плевен - в нея е вписана забрана за превоз на кучета в градския транспорт, но не е отбелязано, че това не се отнася за кучета-водачи на незрящи.
http://obs.pleven.bg...101&&Itemid=153
Нямат време сигурно общинарите да я променят - много са заети... :zz_020:

Щеше да е смешно, ако не беше жалко - тия двамата, дето са свалили незрящия човек и кучето му от тролея, всъщност са "наредбопослушни"! :ud_009:
Аман от идиотизми!
:eg_033:


Права си, това коментирахме тук приятелите.
User's Signature

Качена снимка

#126 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 23 July 2010 - 09:05 AM

Гледайте сутрешния блок по Нова, говорят точно за този случай....
Ония тъпаци са ги наказали с предупреждение за уволнение, а човекът е получил извинение и безплатна карта....
Хубавото е, че хората са ги подкрепили в разпрата и мн от тях са слезли заедно с човека и кучо... :ba_025:

#127 Потребителят е офлайн   cener Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 26 July 2010 - 10:47 PM

Показване на мнениетоIna Gencheva, в 22 July 2010 - 11:58 AM, написа:

значи едно извинение стига и оправдава всякакви самоволни действия, така ли излиза ?! направо ми се :zz_020:
http://dnes.dir.bg/n...ht-6771955?nt=4

Няма наказания за свален от тролей незрящ с куче
09:49 / 22 юли 2010 / Общество
Шофьорът на тролейбус и кондукторката, които свалиха незрящ мъж и кучето му водач от превозното средство в Плевен, няма да бъдат наказани.

Това заяви за Дир.бг директорът на "Тролейбусен транспорт-Плевен" инж. Ангел Несторов. По думите му двамата се извинили и съжалявали за случилото се, а и това бил първият подобен инцидент.

На 16 юли плевенчанинът Венцислав Иванов, който не вижда, се качил с кучето си Жара в тролей №4 в кв. "Сторгозия". Въпреки отличителните знаци на животното обаче, шофьорът спрял тролея и разпоредил на Иванов да слезе. Нито водачът, нито кондукторката обърнали внимание на обясненията на Венцислав Иванов, че по закон той и кучето имат право на достъп до всякакви превозни средства и обществени сгради. Не помогнали протестите и на възмутените пътници.

"Имахме много проблеми с животни, качвани в превозните средства преди, и бяхме инструктирали водачите да ги свалят. И по тази логика са действали. Шофьорът ми се обади веднага след това и ми каза, че е направил голям гаф. Лично аз го отдавам на ниското възпитание на водача", каза още Ангел Несторов.

Той допълни, че веднага е разпоредил на всички служители да се провежда инструктаж как да се действа при подобни ситуации, когато видят куче-водач в превозното средство. И обеща, че при следващ подобен инцидент ще бъдат взети драстични мерки, а виновниците ще бъдат наказани.

Обученият лабрадор бил със специална каишка и емблема на БЧК и е подарен на Венцислав Иванов от кмета на Плевен Найден Зеленогорски. Кучето струва на общината 12 000 лева.


Г-н Несторов,
Вие трябва незабавно да си подадете оставката от тази длъжност.Вижте пасажа,който съм подчертал.

#128 Потребителят е офлайн   cener Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 26 July 2010 - 10:53 PM

Показване на мнениетоIna Gencheva, в 22 July 2010 - 11:58 AM, написа:

значи едно извинение стига и оправдава всякакви самоволни действия, така ли излиза ?! направо ми се :zz_020:
http://dnes.dir.bg/n...ht-6771955?nt=4

Няма наказания за свален от тролей незрящ с куче
09:49 / 22 юли 2010 / Общество
Шофьорът на тролейбус и кондукторката, които свалиха незрящ мъж и кучето му водач от превозното средство в Плевен, няма да бъдат наказани.

Това заяви за Дир.бг директорът на "Тролейбусен транспорт-Плевен" инж. Ангел Несторов. По думите му двамата се извинили и съжалявали за случилото се, а и това бил първият подобен инцидент.

На 16 юли плевенчанинът Венцислав Иванов, който не вижда, се качил с кучето си Жара в тролей №4 в кв. "Сторгозия". Въпреки отличителните знаци на животното обаче, шофьорът спрял тролея и разпоредил на Иванов да слезе. Нито водачът, нито кондукторката обърнали внимание на обясненията на Венцислав Иванов, че по закон той и кучето имат право на достъп до всякакви превозни средства и обществени сгради. Не помогнали протестите и на възмутените пътници.

"Имахме много проблеми с животни, качвани в превозните средства преди, и бяхме инструктирали водачите да ги свалят. И по тази логика са действали. Шофьорът ми се обади веднага след това и ми каза, че е направил голям гаф. Лично аз го отдавам на ниското възпитание на водача", каза още Ангел Несторов.

Той допълни, че веднага е разпоредил на всички служители да се провежда инструктаж как да се действа при подобни ситуации, когато видят куче-водач в превозното средство. И обеща, че при следващ подобен инцидент ще бъдат взети драстични мерки, а виновниците ще бъдат наказани.

Обученият лабрадор бил със специална каишка и емблема на БЧК и е подарен на Венцислав Иванов от кмета на Плевен Найден Зеленогорски. Кучето струва на общината 12 000 лева.


Г-н Несторов,
Вие трябва незабавно да си подадете оставката от тази длъжност.Вижте пасажа,който съм подчертал.

#129 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 10 February 2012 - 11:06 PM

Когато беше обявен кастингът за инструктори условията за явяване бяха кандидатите да владеят немски език,да са на възраст до35г. и да обичат кучетата.Е,аз отидох в София и се срещнах както с А.Алексиева,така и с г-н Болдхаус с уговорката / предварителна / че няма да замина за Германия,защото съм на 37г. и съм треньор на кучета.За езикът нямах проблем-от осем годишен го изучавам,но странното беше друго.Докато говорехме с г-н Болдхаус,а преводачката превеждаше на А.Алексиева в стаята влязоха двама младежи,които като чуха разговорът ни се спогледаха и единият каза:Гледай какво става,аз какво правя тук като не знам немски?
Изискванията на Г.Болдхаус бяха:"за мен е по-важно като покажа снимка на куче да ми се покаже къде му се намира главата и опашката,другото е моя работа." Аз обаче реших че трябва да съм честен / за което не съжалявам/ и в писмото написах истината.Немецът беше готов да се "съгласи" с възрастта ми,но фактът че съм треньор се оказа решаващ.Така че езикът е голямо предимство,а що се отнася до обичта и уменията тук може да се спори...При мен се подгатвят кучета-помощници за хора с увреден слух и отскоро имам пом.треньор - мой колега,с когото се разбираме прекрасно,но той за миг дори не е и помислял да се прави на "безсмъртен",напротив.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#130 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 20 February 2012 - 01:50 AM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 10 February 2012 - 09:06 PM, написа:

Когато беше обявен кастингът за инструктори условията за явяване бяха кандидатите да владеят немски език,да са на възраст до35г. и да обичат кучетата.Е,аз отидох в София и се срещнах както с А.Алексиева,така и с г-н Болдхаус с уговорката / предварителна / че няма да замина за Германия,защото съм на 37г. и съм треньор на кучета.За езикът нямах проблем-от осем годишен го изучавам,но странното беше друго.Докато говорехме с г-н Болдхаус,а преводачката превеждаше на А.Алексиева в стаята влязоха двама младежи,които като чуха разговорът ни се спогледаха и единият каза:Гледай какво става,аз какво правя тук като не знам немски?
Изискванията на Г.Болдхаус бяха:"за мен е по-важно като покажа снимка на куче да ми се покаже къде му се намира главата и опашката,другото е моя работа." Аз обаче реших че трябва да съм честен / за което не съжалявам/ и в писмото написах истината.Немецът беше готов да се "съгласи" с възрастта ми,но фактът че съм треньор се оказа решаващ.Така че езикът е голямо предимство,а що се отнася до обичта и уменията тук може да се спори...При мен се подгатвят кучета-помощници за хора с увреден слух и отскоро имам пом.треньор - мой колега,с когото се разбираме прекрасно,но той за миг дори не е и помислял да се прави на "безсмъртен",напротив.


Г-не,ако съдя по информацията в профила ви и по-точно данните за вашите интереси,то вашият немски никак не е добър.Сигурен ли сте,че го изучавате от 8 годишен ?

#131 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 20 February 2012 - 08:27 AM

Показване на мнениетоmik, в 20 February 2012 - 01:50 AM, написа:

Показване на мнениетоstarrkopf, в 10 February 2012 - 09:06 PM, написа:

Когато беше обявен кастингът за инструктори условията за явяване бяха кандидатите да владеят немски език,да са на възраст до35г. и да обичат кучетата.Е,аз отидох в София и се срещнах както с А.Алексиева,така и с г-н Болдхаус с уговорката / предварителна / че няма да замина за Германия,защото съм на 37г. и съм треньор на кучета.За езикът нямах проблем-от осем годишен го изучавам,но странното беше друго.Докато говорехме с г-н Болдхаус,а преводачката превеждаше на А.Алексиева в стаята влязоха двама младежи,които като чуха разговорът ни се спогледаха и единият каза:Гледай какво става,аз какво правя тук като не знам немски?
Изискванията на Г.Болдхаус бяха:"за мен е по-важно като покажа снимка на куче да ми се покаже къде му се намира главата и опашката,другото е моя работа." Аз обаче реших че трябва да съм честен / за което не съжалявам/ и в писмото написах истината.Немецът беше готов да се "съгласи" с възрастта ми,но фактът че съм треньор се оказа решаващ.Така че езикът е голямо предимство,а що се отнася до обичта и уменията тук може да се спори...При мен се подгатвят кучета-помощници за хора с увреден слух и отскоро имам пом.треньор - мой колега,с когото се разбираме прекрасно,но той за миг дори не е и помислял да се прави на "безсмъртен",напротив.


Г-не,ако съдя по информацията в профила ви и по-точно данните за вашите интереси,то вашият немски никак не е добър.Сигурен ли сте,че го изучавате от 8 годишен ?

Ами защо не се обърнете лично към г-н Г.Болдхаус? А ако съдите за мен по изразът"...Auf jeder zeit kann etwas zu sagen" така е.И за да не влизам в спор ще Ви кажа,че считам работата си за достойна, като не очаквам ничие одобрение,или разбиране.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#132 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2012 - 10:26 PM

Здравейте!

На кастинга Боудхаус изрично е поставил условието човекът, който ще избере да няма опит с кучета. Мотивите му са били да не се разправя с "всезнайковци" :). Може би това, че вие сте треньор го е накарало да не се спре на вас. Но каквото и да е станало, никой от инструкторите отишли да се обучават при него не стана треньор на кучета-водачи поради различни причини. Настоящите инструктори в България са обучавани тук от руският инструктор Алексей Шеманаев.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#133 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 22 February 2012 - 09:03 PM

Показване на мнениетоMa-ti, в 20 February 2012 - 10:26 PM, написа:

Здравейте!

На кастинга Боудхаус изрично е поставил условието човекът, който ще избере да няма опит с кучета. Мотивите му са били да не се разправя с "всезнайковци" :). Може би това, че вие сте треньор го е накарало да не се спре на вас. Но каквото и да е станало, никой от инструкторите отишли да се обучават при него не стана треньор на кучета-водачи поради различни причини. Настоящите инструктори в България са обучавани тук от руският инструктор Алексей Шеманаев.

Здравейте Ma-ti,
виждам че пишейки по този начин не сте присъствал лично,което в случая няма значение.Пак ще повторя - всичко, за което стана дума по-горе го чух лично от него,както и за останалите му изисквания и нищо не ми пречеше вместо да коментирам само да чета.Имам се за достатъчно възпитан за да привличам нечие внимание,особено по теми,които не ме вълнуват,а тази не е от тях.Отношението ми към хората с увреждания не е от вчера,но това засяга само мен,моята работа и кучетата ми.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#134 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2012 - 10:11 AM

Не съм присъствал лично.
Не съм искал и да Ви обидя по някакъв начин, просто споделих това, което знам, защото останах с впечатление, че търсите причина поради която не са избрали Вас.
Поздравявам Ви и се възхищавам на това, че обучавате кучета за хора с увреждания.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#135 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 23 February 2012 - 11:37 AM

Показване на мнениетоMa-ti, в 23 February 2012 - 10:11 AM, написа:

Не съм присъствал лично.
Не съм искал и да Ви обидя по някакъв начин, просто споделих това, което знам, защото останах с впечатление, че търсите причина поради която не са избрали Вас.
Поздравявам Ви и се възхищавам на това, че обучавате кучета за хора с увреждания.

Здравейте Ma-ti,
аз също не желая да обидя никого,най-малко Вас.А за моята работа - трудно е,защото у нас все още не се знае нищо за тези кучета,най-малко от обществото на глухите.Само човек,който се е уверил в техните способности може да повярва каква наистина неоценима помощ оказват те.Но както винаги се случва,трябва да мине още време,защото май България не е готова за тази социална програма.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#136 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 23 February 2012 - 11:45 AM

Moже би е вярно за България,не знам,но хората няма как да се самоинформират.Вие можете да напишете една тема,в която да представите програмата си.Нейните цели и потребности.В този форум се ''родиха'' много полезни идеи,някои от ,които успешно се осъществиха.Успех!
User's Signature

Качена снимка

#137 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 23 February 2012 - 12:52 PM

starrkopf

Цитат

Но както винаги се случва,трябва да мине още време,защото май България не е готова за тази социална програма.

Вие недейте така смело да говорите за цяла България. Вярно е че нашето общество донякъде е инвалидофобно, но бавно и сигурно се променяме.
От години се интересувам от канис-терапия и кучета асистенти. Бях приемно семейство на кучето-водач.

Ако има някакъв начин, по който да ви съдействам, моля, свържете се с мен на лични.

Относно въпроса ви около момента за кандидатстване за треньор мога от контакт с други организатори в чужбина да кажа че те също заявават това изискване: Без треньори на кучета.

Ще Ви обясня защо. Спецификата на подготовка на канис-терапевти или водачи е твърде особена. Дори подсъзнателно един човек, който е натрупал определен опит с кучетата, може да сбърка и сгреши без да го усеща и без лош умисъл. Дори езика на тялото, както и пресловутия контакт очи-в - очи е важен.
Знаете ли че като приемно семейство това бе най-трудно нещо през всичките тези месеци - да избягваш да гледаш кучето в очите, когато то непрекъснато търси погледа ти? Да имитираш движения и погледа на незрящ човек? За заклет кучкар това е много трудно, уверявам ви.
За това аз напълно разбирам това изискване и донякъде заставам зад него.

Разкажете моля повече за работата ви с кучета за глухи хора. Много е интересно!

И да знаете че не сте сами, хората които се интересуват от канис-терапия и кучета-асистенти не сме малко.
Поздрави и успех!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#138 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 February 2012 - 02:35 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 23 February 2012 - 12:52 PM, написа:

Знаете ли че като приемно семейство това бе най-трудно нещо през всичките тези месеци - да избягваш да гледаш кучето в очите, когато то непрекъснато търси погледа ти? Да имитираш движения и погледа на незрящ човек? За заклет кучкар това е много трудно, уверявам ви.


Доста интересно, дори не съм се замисляла. Разкажи повече?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#139 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 23 February 2012 - 02:48 PM

bushkataНали знаеш че контакта с кучето и връзката със стопанина му най-удачно върви чрез общуване очи в очи? Включително като учиш кучето да се храни по команда е достаточно да се погледнете и да му кажеш "Яж".
Та по тази аналогия бе много трудно и за мен и за цялото ни семейство да избягваме погледа и контакта очи в очи с кучето. Защото това, което е заложено първата една година, се изкоренява много трудно по-нататък. Трябваше да подаваме команди и да се движим из жилището ни имитирайки до някаква степен движенията на човек, който не може да види кучето и да разчита езика на тялото му.

Трудно е, когато можеш да четеш по постава на ушите намеренията на животното но си налагаш да ги игнорираш, защото играеш ролята на човек, който не може да ги види тези неща.
Например, отивам в другата стая като съм оставила паницата с храната и от там давам командата "Яж". Преди това съм го правила с гръб към кучето и леко се отдалечавах от него с всяко едно хранене. Крачка по крачка всеки път. и с гръб към животното, защото то ме питаше с очи "Може ли?", а аз не биваше да й подтвърдя с погледа и кимването си поради простата причина че след време човек без зрение също няма как да го направи.


Основно командите й бяха звукови - чрез глас. Ако на моя крокодил бих могла да му приложа жестови команди и да следя действията му, то в даден конкретен случай не че нее възможно, но не е нужно.

Беше трудно, но пък много се гордеем цялото семейство с успехите на кучето и с огромна радост контактуваме с новата й стопанка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#140 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 February 2012 - 02:53 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 23 February 2012 - 02:48 PM, написа:

Трудно е, когато можеш да четеш по постава на ушите намеренията на животното но си налагаш да ги игнорираш, защото играеш ролята на човек, който не може да ги види тези неща.


Абсолютно! Толкова сме свикнали да разбираме кучетата по тези знаци, че не съм се замисляла какво е да не ги виждаш. Камо ли пък да ги виждаш и заради обучението да трябва да ги игнорираш и да общуваш по съвсем друг начин.
Много интересна материя!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни