Демодекоза
#21
Публикувано: 12 March 2006 - 10:37 PM
мерси много за инфото. в сряда сме на инжекция и ще попитаме д-р Александров за Амитраз. вие къпахте ли Дейзи с него или я пръскахте?
jurcheto,
според нашия вет демодекозата не е опасна за хората и не можеш да се заразиш /или е мнооооого трудно-по кръвен път. опасна е другата кучешка краста- саркоптоза/. мисля че обаче е препоръчително докато се лекува кучето да не контактува с други животни, защото при тях кърлежите се предават чрез контакт.
но пък щом на тези две кученца им няма нищо ...значи всичко е ок 1super
Тайра наистина изглежда по-добре,така че...стискайте палци super best поздрави от нас victoryVVV w)
d)
#22
Публикувано: 13 March 2006 - 03:21 PM
Скоро един вет ми каза, че цифлито било спряно от производство...adk, имаш ли някаква информация по въпроса??? Склонна съм да вярвам, понеже като търсих преди няколко месеца намерих само в една вет аптека и то с изтичащ срок април 2006г......при вас в София има ли?
#24 Guest_владо_*
Публикувано: 13 March 2006 - 08:45 PM
#25
Публикувано: 13 March 2006 - 10:25 PM
сериозно!? bl) това наистина не го знаехме. нашият вет ни увери, че няма страшно. той самият като я маже й слага лекарството без ръкавици и твърди, че не е заразно. n)
а за личната хигиена- спазваме я разбира се.
мерси за инфото
#26
Публикувано: 14 March 2006 - 09:35 PM
Цитат
да...по сайтовете пише, че по принцип е заразно и за хора...,но и нашият доктор не се притеснява да я пипа...дори едно от кучетата му има такава болест от години....гледа си го в апартамента....и е нямал никакви проблеми...но за личната хигиена....то това е задължително и без кучето да ти е болно...
adk, незнам дали знаеш, но демодекозата може да се появи и 1-2-3 няколко години след излекуването.....е разбира се може и никога повече да не се случи....много неприятно....
#27
Публикувано: 14 March 2006 - 11:51 PM
в повечето - след като е преболедувало, кучето повече не се разболява от демодекоза.
искрено се надявам така да се окаже, защото не е приятно наистина.
а кучето на вашия вет е болно от години!? правилно ли съм разбрала?... s) а защо не е оздравяло? и каква порода е ?/не че в случая е толкова важно, но все пак...знам, че някои лекарства не понасят на коли и шелти и е по-трудно да се лекуват/. n)
за цифлито ще питаме още утре, няма проблем 1super
как сте вие с твойта кучинка? контактува ли с други животни?
не знам дали вече можем да я водим Тайра по гости - да не зарази някое друго куче?
знаеш ли как стои този въпрос?
поздрави d)
#28
Публикувано: 15 March 2006 - 09:57 AM
в течениие на 3 месеца нещата се оправят а до 6 месеца правилно лечение проблема е решен
д-р Гетова
#31
Публикувано: 21 March 2006 - 01:23 PM
Стандартната схема, която бих приложил в най-общия случай, включва използване на схема с инжективен продукт на основата на ивермектин и с таблетния продукт Cyflee за вътрешно приложение. Разбира се, за кучета от породите коли, шелти или бобтейл, както и за такива с родител или прародител от споменатите породи ивермектиновите продукти са противопоказани. Трябва да се отчита и индивидуалната свръхчувствителност към дадена активна съставка или помощно вещество на дадения продукт.
Задължително най-малкото при първоначалното диагностициране на заболяването, а най-добре и периодично по време на продължителното лечение трябва да се провеждат внимателни и търпеливи изследвания за установяване на евентуално наличие на съпътстваща инвазия или инфекция (например с гъбичен причинител). Тези съпътстващи заболявания са много чести поради намалената вследствие на демодекозата кожна бариерна функция (лекарите в случая казваме, че кожата е станала locus minoris resistentae - място с понижена резистентност) и се лекуват с продукти, често различни от тези за демодекозата, избрани в зависимост от характера и силата на проявление на даденото съпътстващо заболяване.
Иначе всяко подсилване на общите за организма или кожните в частност защитни сили посредством например приложението на витаминно-минерални комплекси, по-качествени или профилактични храни и др. е показано. Разбира се, както за всички продукти, така и за витамините има ситуации, когато трябва да се прилагат с повишено внимание - например при куче с неоплазии (тумори) те могат да стимулират допълнително растежа на последните. Някои колеги смятат за оправдано и използването на инжективни имуностимулатори, като например циклоферон (http://www.rlsnet.ru/opisdrug/PrepDescr.php3?prid=10091), на мен обаче досега не ми се е налагало да прибягвам до подобни мерки при случаи на демодекоза, независимо с или без съпътстващи заболявания.
Впрочем на пазара неотдавна се предлага и неинжективен продукт, едно от показанията на който е ранно диагностицирана демодекоза - той също може да бъде от полза, но само при ранно установено заболяване.
В крайна сметка лекарят трябва винаги да се съобразява с индивидуалните особености на пациента, случая (заболяването) и, за съжаление, нерядко и с финансовите възможности на собственика, и на тази база винаги да избира индивидуална, адаптирана към конкретниия случай най-адекватна схема на лечение.
#33
Публикувано: 20 April 2006 - 06:33 PM
#35
Публикувано: 22 April 2006 - 11:37 AM
А искам да попитам и още нещо...каква е вероятността ако някога реша Лу да има малки те да се разболят...?
#36
Публикувано: 28 April 2006 - 09:59 AM

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]
#37
Публикувано: 28 April 2006 - 01:39 PM
Моят Чарли - предишното ми кученце беше с Демодекоза - с години и с нея си отиде. ГАД УПОРИТА NNN . Но беше старичък и явно това е помогнало на мизерията да царува. Не искам да разказвам болката и отчаянието от нескопосано лечение и безхаберие и незаинтересованост... Болката безпомощнността и отчаянието в които живяхме последните му години. Дори си мисля, че той живя заради моят бесен ентусиазъм да не си го дам. Появиха се и други усложнения в последствие... Не искам да ви плаша че от Демодекоза се умира. Не - просто той беше старичък, колкото и да не можех да го приема и допълнителните усложнения са тези, заради които си отиде. Но просто това гадно нещо не го остави до края.
Сега когато на моята пиколина Кора казаха че има Демодекоза ми се подкосиха краката. Така се паникьосах, че не можех да слушам доктора, какво ми говори. Добре че беше мъжът ми да запомня. Почервенях, разтреперих се, изпотих се, доплаками се... Сега съм спокойна де. Не й е минало още, но приемам нещата по-филосовски. Само един съвет - постоянство. Само постоянство, спортна злоба ако щете. Ама трябва много упоритосст срещу това гадно и досадно нещо. За заразно - не е. Аз живях с години така с моят Чарли. Това по думите на доктора е кърлеж много дълбоко в кожата и не се пренася току тъй. Тази другата краста, която е със "С..." и не я знам нататък - тя е по-опасна.
Благодаря много за Инфото, което открих тук - полезно е. Макар че бях изчела преди години всичко, което откриех за крастата и всякаквите кожни малформации, болести и подобни... пак е полезно. Някак си по-разбираемо и успокоително написано. Подкрепям ви в борбата и горе главите. На рошковците освен сърбеж и досада от процедурите нищо друго им няма. Ние сме тези, които се панират повече. 1super
#38
Публикувано: 16 May 2006 - 08:52 AM
Успех на всички. Пак казвам - Горе главите - преборва се упоритата гад с по-голямо упорство. Смело super best
#39
Публикувано: 26 May 2006 - 11:21 AM
Друго нещо което знам е че е доказана /не от мен/вазможноста за трансплацентарно предаване на заразата.Както сте разбрали липсата на външни признаци ,не означава липса на заболяване-което автоматично хвърля подозрение върху майката на кученцето.Има описани случай на локализация във вътрешни органи-черен и бял дроб.
Относно лечението-поради различните причини които могат да предизвикат клинична изява на заболяването,а и различието в имунния статус на всяко животно,при едно може да се излекува лесно при други се използва комбинация от няколко препарата.Тук всеки вет.лекар трябва да подхожда индивидуално към всеки пациент.Моя съвет е да ходите редовно при лекарите и да не ги сменяте често.Все пак това е упорито заболяване и е редно които е поставил диагнозата да си проведе лечението до край.Липсата на клинични признаци ,а даже и липсата на кърлежи в дермо пробите не е сигурен признак че вашето животно не е носител на това заболяване.
#40
Публикувано: 27 May 2006 - 10:14 PM

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.