Dog.bg Форуми : Бела

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бела с какво ли го е заслужила?

#1 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2010 - 11:22 PM

Поредното кученце от Левски Г, след малкия Рошко.
Гледката е ужасяваща.Не може да се разбере болонка ли е или нещо друго.
Ходеше и залиташе, и първо реших, че е поредното отровено куче в района на телевизия ТВ7 (кучетата пречат на престижа на телевизията :eg_033: ).
Днес я хванахме, беше изпаднала в ужас и посягаше да хапе.Обаче, половин час по-късно, в кабинета отиде да се гали и после си легна в креватчето. Хапва си добре и пие вода.
Аз нямам къде да я настаня, сега е в мазето на една колежка, на която съм много благодарна за помощта.В колата веднага заспа, В мазето също се сви в едно ъгълче и заспа. Мисля, че не е спала и яла с месеци. Малка е , на около 2-3 год.
През седмицата ще й направя пълни изследвания, за да видим какво е положението.
Не знам защо, но вярвам, че след 2-3 месеца никой няма да я познае и тя ще замине към своето щастие.
Знам, че гледката е стряскаща, но ако някой иска да помогне на Бела с приемен дом, за да не стои сама в мазето, аз ще осигурявам храната.
Ако пък някой се съгласи да погледа Бъксата 2 месеца, аз ще поема Бела И Рошко! :af_089:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 November 2010 - 11:54 PM

Боже господи гледката е ужасна.....не мога да повярвам,че в това състояние още е жива. :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   nat8 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2356
  • Регистрация: 28-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 November 2010 - 12:00 AM

Не знам какво да кажа, потресаваща гледка.
Горката животинка.
Дано да се оправи по-бързо.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 09:05 AM

Сигурна съм, че не го е заслужила с нищо, но мисля, че знам каква е нейната история. Убедена съм, че е едно от кучетата на мой съсед, за които преди няколко дни чух, че е изхвърлил. Заедно с това куче, което сте намерили е била и неговата майка. От много време го моля да ме пусне в апартамента си да ги снимам и пусна из нета, но той ми отказва. Предполагам, че му е било неудобно да ми покаже подобна гледка и затова отказваше да ме пусне да ги снимам.Човека не е лош, а просто няма как да се грижи за тях. Живее сам и е безработен от доста време, припечелва, като хвърля боклука на хората или ходи да им пазарува и те му дават по 1/2лв. Хранеше ги с хляб и манджа /според думите му/ и не очаквах, че са толкова зле. Няколко пъти го питам дали ги храни и той винаги казва, че не са гладни. Кучетата никога не са извеждани навън, защото не са ваксинирани и него го беше страх да не се разболеят от нещо. Естествените си нужди вършеха на балкона и съседите бяха полудели от миризмата, за което той имаше доста проблеми. Преди няколко дни мъжът ми го е видял с друг съсед да ги качват в кола и след това разбрахме, че са оставени в Левски Г. Изумена съм да видя подобна гледка, не съм очаквала, че нещата може да са толкова зле. Като го видя ще го питам поне за името на горкото животинче.

#5 Потребителят е офлайн   nat8 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2356
  • Регистрация: 28-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 November 2010 - 09:15 AM

Сигурно е същото куче. Много трудно би стигнало до това положение, ако беше свободно навън. Все щеше да си намери нещо за ядене. Но, както казват, пътят към ада е постлан с добри намерения.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   katia n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 424
  • Регистрация: 19-March 10

Публикувано: 07 November 2010 - 10:02 AM

Потресена съм за пореден път от човешките постъпки. Защо този човек не направи нещо по- добро от това след като години е измъчвал от глад и липса на грижи кучетата си, вместо да ги захвърли на улицата- напълно неспособни да се справят с другите глутници, се опита да се свърже с някой съсед или приятел и направи нещо те да си намерят дом. Притеснявам се и какво се е случило с майката на Бела. Тя също предполагам е в толкова окаяно състояние. Може и да не е оцеляла.Пърси, моля, ако знаеш как изглежда тя, да пишеп подробности, отделно от това, поразпитай къде е пусната. Междувременно ще помоля всички, които са в района, където е намерена Бела да се оглеждат за майката и ако може да се опитат да я приютят поне временно или поне задържат известно време някъде, докато от форума се опитаме да потърсим дом .

#7 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 07 November 2010 - 11:10 AM

Ей туй хората са гадни твари - какъв му е бил проблема на този идиот да се пуснат обяви и евентуално осиновят кучетата, вместо да умрат по-бавано или по-бързо на улицата. Снимките направо са покъртителни...

Това ми напомня на историята с майката на Еми (Еми е малкото, което сега живее в нас и което преди време е било изхвърлено заедно с още две кученца на улицата) - видели са как стопанина преди седмица спрял на оживена улица в центъра на Търново и изхвърлил и кучката (барак). Сега щял да си взема бултериер. Качена снимка
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#8 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 12:19 PM

Това кученце го нямаше в квартала, появи се преди 3-4 дни.Умирах от страх, че ще я отровят пред сградата на телевизията, където отровиха три прекрасни добри кучета, двете кастрирани.
Няма кого да разпитам, аз не живея в този квартал. Рошко го видях случайно, по-навътре между блоковете.Дали пък и той не е на същия човек?
За Бела тази седмица е решаваща. Предстоят й пълни изследвания, рентген и ехограф, за да се види дали са й увредени органите.
Отново се налага да моля за помощ. Кръвните с ензимите са 40лв, ехото 25, рентген 25(ако е една снимка).Ще се прегледа и за кожно заболяване, защото е гола, но аз мисля, че това е от гладуването. Дано е така и дано има късмета на Нандо. Ако кученцето е зле, няма да я оставиме да се мъчи. Храна съм й осигурила.
Ако се окаже, че има шанс да се възстанови, отново ще моля за приемен дом, поне за месец, докато замине Рошко и тогава ще отиде на неговото място.
Стискайте палци на Бела.Знаех, че е домашна, защото стоеше пред входа на блока и чакаше да й отворят.
Igdani, може ли да питаш за възрастта й и питай човека как изглежда, за да знаем дали е тя?

#9 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 01:45 PM

 За последно съм виждала двете кучета преди около година и половина и тогава изглеждаха добре. Около 99% съм сигурна,че това е едно от неговите кучета, но като се прибере мъжо ще го накарам да я погледне и да каже дали е тя. Мисля, че можеш да си спестиш изследванията на кучето, абсолютно съм сигурна, че е адски недохранена и това е единствения й проблем. Все още не съм излизала днес /досега чистих на моите гадинки   :zg_074: /, но сега се обличам и отивам да потърся бившия стопанин и ще се кача да ви информирам. А за Рошко съм сигурна, че не е негов. 

#10 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 06:05 PM

Намерих човека и го доведох у дома, за да е сигурно, че няма грешка. Кучето е едното от неговите и е на около 4г., казва се Маугли, но като видя снимката първото, което каза беше Смигъл, а това ме навежда на мисълта, че често го е наричал и така.

#11 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 07 November 2010 - 06:22 PM

Колко кучета е изхвърлил, има ли още женски хвърлени, има ли останали кучета или котки у тях, поне да се говори с него за безплатна кастрация. Маугли е мъжко име, Пърси я нарича Бела, не вярвам Пърси да бърка пола.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   lgdani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 06:30 PM

 Не е изхвърлил други кучета и няма други животни в апартамента. Маугли е мъжко име за повечето хора, защото го свързваме с филмчето, но това не означава, че някой не може да кръсти женското си куче така. Човека знае, че кучето е женско и въпреки това го е кръстил Маугли.

#13 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 07 November 2010 - 06:37 PM

Да, всеки може да кръщава както си иска. Ти говориш, че си виждала 2 кучета на разходка, не го ли пита какво е станало с другото, като ги хвърля така, много е обезпокоително. Хубаво е, че няма други у тях и само Бела е пострадала, а и тя вече е в повече от добри ръйце. сигурна съм, че й пресдстои хубав живот, само да укрепне.
Пърси, едно от моите кучета беше в такова състояние от глад, когато го намерих За месец се оправи.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 07:27 PM

Днес прекарахме няколко часа с Бела.Женска е разбира се.Толкова е гладна...Беше изяла всичката храна,която и е била оставена през ноща.Когато отворихме врата изхвърча като тапа и скочи в ръцете ми.Жадува за ласки и внимание.Навън не иска много да се движи,страхува се,но с нежност и внимение бързо разбира,че няма страшно и върви след теб.Намери един зелен домат и му се нахвърли все едно е най-вкусното нещо на света..... :dh_188:
Направихме и импровизирана жилетка от ръкав на мъжки пуловер....
Проблем разбира се има-Бела не може да остане там,където е сега защото започна да плаче,когато я оставяме самичка.Иска внимание,освен това трябва да се храни на често и по малко и да се извежда навън,за да се научи къде се вършат физиологичните нужди.Така че спешно,ама много спешно търсим човек,който да може да я гледа докато закрепне поне. :uc_029:
След малко ще сложа снимки и клипче.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#15 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 10:22 PM

Ето и клипчетата.


User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#16 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2010 - 10:43 PM

Бела е много нежна и чаровна,въпреки ужасяващия и вид на редовно гладувало куче.Как може да изглежда така едно животно живяло в дом, сигурно е хранено веднъж седмично,може би и по-рядко.Имало е късмет,че поне се е махнало от мъчителя си и PURSY го е спасила.

#17 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2010 - 11:30 AM

Вчера бяхме около 2 часа с Бела навън. Единственото, което тя иска, е внимание, много ласки и храна. Вече ни се доверява абсолютно, няма и следа от съботната й й агресия при хващането й, сигурно е била обезумяла от страх, студ и глад. Веднага ти се мята в ръцете да я галиш и те гледа в очите все едно те моли да не я изоставиш отново.
Имаме огромен проблем. Когато си тръгнахме, Бела е плакала след нас повече от час.Кънтял е целият вход, тъй като мазето е на нивото на 1 етаж. Явно не иска да е сама, сигурно се плаши, а и там е тъмно.
Отново моля за помощ за приемен дом за Бела, имаме вече 100лв за престоя й като начало, ако се намери човек да я поеме, поне докато Рошко замине, после ще отиде на неговото място. Тя трябва да се храни по малко и начесто, а моята колежка е по 12 часа на ден, дори за извеждането ще може да го прави само вечер. трябва и да се извежда поне по два пъти, за да се учи на хигиенни навици.
Ходи си спокойно на повод, плаши се, на два -три пъти я пренесох, но тя тежи само 3кг, така че не е проблем.
Моля ви разпитайте познати хора, които имат нужда от пари, да я поемат поне за 1 месец, за да не стои сама в тъмното мазе.
Изследвания няма как да не й се направят, защото такова жестоко гладуване може да е увредило органи.
Иначе се храни с огромен апетит.
Какво ли е станало с майката?
Колко ли храна трябва за едно такова малко същество, за да не е подложено на такова зверско гладуване?Една шепичка.
Мъчно ми е и за човека, дано не гладува и той като нея.
Сутринта колежката я е оставила в кабинета, ще стой там до вечерат, за да й се направят изследвания, ехография, да се подстриже опашката и подрежат ноктите. Ще чакаме резултати от изследванията.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#18 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2010 - 05:10 PM

Урааааааааа, Бела ще живее :af_089: :af_089: :af_089:
Току-що ми се обади Теди от Бествет, изследванията на Бела са много добри, като изключим това, че е с анемия, което е обяснимо предвид гладуването, на което е била подложена. Ще пие малко витаминки и някои неща за козинката. Иначе малката фея (наистина е като една малка призрачна фея, ще я издуха вятърът навън) се храни поооо-чти като Бъксата, има завиден апетит, да е жива и здрава!Ходи навсякъде след Теди в клиниката и не иска да стои и минута сама.Това означава, че довечера пак ще оглася мазето с пълен глас. :eg_033:
Отново моля за приемен дом за малката с/у сумата от 150 лв. на месец. Като начало имаме 100лв, аз ще поема изследванията.
Поне за месец като начало да е прибрана в дом и да е с хора, а не да стои в тъмното студено мазе по цял ден.
Моля ви, питайте познати около вас за приемен дом с/у заплащане.
Сърдечни благодарности на Теди, която й е фризирала опашката и й е изрязала ноктите, които бяха дълги като на мойто Жако :ab_041: .

#19 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2010 - 09:36 PM

Бела е прекрасно създание.Хвърля ми се в скута и ме прегръща с лапички като детенце и не ме пуска....Не иска да остава самичка,само да мръдна на 10 сантиметра и става кучето с най-тревожния поглед на света.
Аз не мога да я взема,причините няма да обяснявам.Сърцето ми е разбито,че това прекрасно кученце е живяло такъв живот и че сега е самичка в тъмното мазе(което със сигурност е много много по-добре от това да е навън-мазенцето е сухо и закътанко,чисто е и не е студено).
Толкова е добра и обичлива,какво ли и е в малката главичка.... :dh_188:
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#20 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 November 2010 - 10:56 PM

Миличката Бела, добре че е попаднала на вас. Какви очета само и как ви гледа? Не е грозна, тя е красива, тя е всичко това, което ние не можем да бъдем - доверчива, обичаща, добронамерена и не е злопаметна. Тя се радва на човеците и е пострадала от човек. Той сигурно не е виновен. Той сигурно е имал добри намерения и е невеж. Но за да докараш куче до такова състояние сигурно трябва и да си нямаш никого, щото ако си имаше някого, все някой щеше да забележи, че кучетата отиват на зле. Знам ли. Да не дава Господ, но този човек не е единствен.
Важното е че Бела вече е в сигурни ръце. Нека и това мило същество познае другата страна на живота - щастлив кучешки живот, изпълнен с обич и забавления. Пожелавам й го от сърце, а на вас Качена снимка.



  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни