Dog.bg Форуми : Изхвърлени новородени кученца, Карлово

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изхвърлени новородени кученца, Карлово

#1 Потребителят е офлайн   Svet_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 12:39 PM

Здравейте. Добри хора ме посъветваха да се обърна към вас .Вчера намерих изхвърлени в едни храсти 7 новородени кученца. Бяха в найлонова торба закачени за тръните, като непотребен боклук.... Не искам да знам какъв човек трябва де е този, който ги е захвърлил така точно на Коледа :(((((((( Четох , че не оцеляват, ако се хранят с каве мляко, защото не го понасят... Обръщам се към вас, защото знам, че в тази група има хора с опит, които знаят как да се грижат за новородени кученца. Моля ви, помгнете ми! Транспорта не е проблем, мога да ги донеса при вас , на мои разноски. Не искам да ги гледам как умират, без да мога да направя нищо за тях! Кученцата се в град Карлово. В момента са в къщи и ги храня.Но родителите ми казаха, че ще ги остават навън, ако не намеря човек който може да се грижи за тях:(((((((

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 December 2010 - 12:43 PM

ако можете вземете им сухо мляко за бебета.Продава се в вет клиники.Сложете им бутилка с топла вода да се гушат в нея завита под някое парцалче.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 01:08 PM

Вижте ТАЗИ тема, там има линкове и съвети за подобни случаи. Напишете поне в кой град се намирате, може би ще се намери някой да ви помогне.

#4 Потребителят е офлайн   Whitebul Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 01-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 December 2010 - 01:49 PM

Много трудна задача е отглеждането на новородени без майка! Ако успеете да намерите приемна майка, която да ги кърми и обгрижва - чудесно, ако не - варианта е изкуствено хранене. Има много качествени адаптирани кучешки млека на различни производители, като "Роял Канин", "Вобра", "Хепи дог" и т.н. На етикетите на всяко едно от тях си пише в какво съотношение се разрежда млякото напрах със затоплена вода. Снабдете се с кучешки биберони и малки шишенца, където да поставяте готовата млечна смес и внимавайте при храненето, защото малките много лесно се давят и следва неизбежен летален изход. Хранете внимателно на всеки 2 часа през първата седмица, а след това разредете храненията през 3 часа. След всяко хранене правете лек масаж с пръсти в областта на коремчетата и дупетата на всяко кученце, докато се изака и изпишка. За да поддържате прилична хигиена, можете да ги забърсвате с влажна топла кърпа, след което ги подсушавайте със суха такава. Направете им леговище - детско корито за къпане, дори обикновен леген, застлани с чисти парцали, одеало, дори детски памперси, ще ви свършат работа за първите две седмици, докато малките прогледнат и започнат да правят опити за ходене. Температурата в мястото, където ще бъдат бебетата трябва да е доста висока през първите две седмици - 30 до 32 градуса е оптимална, защото малките нямат развит топлообмен в тази ранна възраст. Такава температура се постига най-добре с кварцова лампа, закрепена стабилно на 60 - 70 сантиметра над леговището им. Успех!

#5 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 December 2010 - 02:18 PM

Показване на мнениетоrodegunda, в 26 December 2010 - 10:13 AM, написа:

Вижте ТАЗИ тема, там има линкове и съвети за подобни случаи. Напишете поне в кой град се намирате, може би ще се намери някой да ви помогне.

Пише,че са в Карлово,освен това пише,че не може да ги задържи заради родителите си
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#6 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 02:52 PM

О, извинявам се! Не забелязах, а уж три пъти прочетох поста. Аз съм наблизо, мога да помогна евентуално със закупуване на млякото, със съвети (щото минахме през такова нещо). Ако ще има оцелели, с лекарски грижи, обезпаразитявания и т.н. С отглеждането не мога за жалост, вкъщи е доста населено, а и сме на работа.

Svet, ако искаш пиши ми на скайп - rodegunda или се обади на 0886109235 да мислим заедно. 

П.П. Имаме и биберони за новородени. Днес няма да намерите мляко за кученца, можете да им вземете Фризолак за човешки бебета, само че нормата май беше двойна. Утре проверете на общинския (зеленчуковия) пазар във Вивавет, ако няма и там във вторник ще ходя в Пловдив, ще донеса оттам.

#7 Потребителят е офлайн   Svet_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 03:56 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 26 December 2010 - 11:48 AM, написа:

ако можете вземете им сухо мляко за бебета.Продава се в вет клиники.Сложете им бутилка с топла вода да се гушат в нея завита под някое парцалче.


Купих им сухо мляко за бебета, обаче е за хора. Не намерих за кученца. И топла бутилка им слагам :)
ДАЛИ НЯКОЙ ОТ ТОЗИ ФОРУМ ИМА ИЗЛИШНО СУХО МЛЯКО ЗА КУЧЕНЦА И КОТТЕНЦА? Една приятелка ми каза, че на нея са и давли така...

#8 Потребителят е офлайн   Svet_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 04:02 PM

Показване на мнениетоWhitebul, в 26 December 2010 - 12:54 PM, написа:

Много трудна задача е отглеждането на новородени без майка! Ако успеете да намерите приемна майка, която да ги кърми и обгрижва - чудесно, ако не - варианта е изкуствено хранене. Има много качествени адаптирани кучешки млека на различни производители, като "Роял Канин", "Вобра", "Хепи дог" и т.н. На етикетите на всяко едно от тях си пише в какво съотношение се разрежда млякото напрах със затоплена вода. Снабдете се с кучешки биберони и малки шишенца, където да поставяте готовата млечна смес и внимавайте при храненето, защото малките много лесно се давят и следва неизбежен летален изход. Хранете внимателно на всеки 2 часа през първата седмица, а след това разредете храненията през 3 часа. След всяко хранене правете лек масаж с пръсти в областта на коремчетата и дупетата на всяко кученце, докато се изака и изпишка. За да поддържате прилична хигиена, можете да ги забърсвате с влажна топла кърпа, след което ги подсушавайте със суха такава. Направете им леговище - детско корито за къпане, дори обикновен леген, застлани с чисти парцали, одеало, дори детски памперси, ще ви свършат работа за първите две седмици, докато малките прогледнат и започнат да правят опити за ходене. Температурата в мястото, където ще бъдат бебетата трябва да е доста висока през първите две седмици - 30 до 32 градуса е оптимална, защото малките нямат развит топлообмен в тази ранна възраст. Такава температура се постига най-добре с кварцова лампа, закрепена стабилно на 60 - 70 сантиметра над леговището им. Успех!


Благодаря за съветите! Писах и в групи за помощ на животните във фейсбук. Надявам се, някой от там да има кърмеща майка за кученцата....За сега намерих само сухо мляка за човешки бебета...Масажирам им и коремчетата...Не разпологам с кварцова лампа, но им слагам шише с топла вода...

#9 Потребителят е офлайн   Svet_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 04:10 PM

Показване на мнениетоrodegunda, в 26 December 2010 - 01:57 PM, написа:

О, извинявам се! Не забелязах, а уж три пъти прочетох поста. Аз съм наблизо, мога да помогна евентуално със закупуване на млякото, със съвети (щото минахме през такова нещо). Ако ще има оцелели, с лекарски грижи, обезпаразитявания и т.н. С отглеждането не мога за жалост, вкъщи е доста населено, а и сме на работа.

Svet, ако искаш пиши ми на скайп - rodegunda или се обади на 0886109235 да мислим заедно. 

П.П. Имаме и биберони за новородени. Днес няма да намерите мляко за кученца, можете да им вземете Фризолак за човешки бебета, само че нормата май беше двойна. Утре проверете на общинския (зеленчуковия) пазар във Вивавет, ако няма и там във вторник ще ходя в Пловдив, ще донеса оттам.


Редктирах поста си и написах града :)
Взех им сухо мляко за човешки бебета и шише с бибирон, обаче им е малко голям, за това някои от кученцата отказват да са хранят с него и продължавам да ги храня с капкомер.

Ще ти пиша в скайпа

#10 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 26 December 2010 - 05:54 PM

Как са сега бебоците?Какво става,храниш ли ги?Намери ли им приемна майка или човек,който да се грижи за тях поне временно?

#11 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 December 2010 - 06:24 PM

Стискам палци да оцелеят,стискам палци и на теб,че си се нагърбил(а) с толкова трудна и деликатна грижа,а и ти е за сефте.Идва ми....да висна чисто гол на същото дърво с главата надолу катила,дето им е сторил това.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#12 Потребителят е офлайн   Svet_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 06:55 PM

Показване на мнениетоdog_lover87, в 26 December 2010 - 04:59 PM, написа:

Как са сега бебоците?Какво става,храниш ли ги?Намери ли им приемна майка или човек,който да се грижи за тях поне временно?


Добре са, в момента са на топло , храня ги редовно...За сега не съм намерила приемна майка, но писах на много места. Дано да се намери!

#13 Потребителят е офлайн   Svet_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 07:01 PM

Показване на мнениетоАриел, в 26 December 2010 - 05:29 PM, написа:

Стискам палци да оцелеят,стискам палци и на теб,че си се нагърбил(а) с толкова трудна и деликатна грижа,а и ти е за сефте.Идва ми....да висна чисто гол на същото дърво с главата надолу катила,дето им е сторил това.


Да, дано да имат късмет да оцелеят! По добре да не казвам какво му мисля на този, който ги е хвърлил... :(

#14 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 26 December 2010 - 07:25 PM

Показване на мнениетоSvet_, в 26 December 2010 - 04:06 PM, написа:

По добре да не казвам какво му мисля на този, който ги е хвърлил... :(

Мае гери джодан с много любов ,ама така хубаво да го нацелиш под брадичката. :eg_033:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 December 2010 - 07:40 PM

маваши джодан по добре,ама тоби :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Svet_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2010 - 09:24 PM

Показване на мнениетоalexy, в 26 December 2010 - 06:30 PM, написа:

Показване на мнениетоSvet_, в 26 December 2010 - 04:06 PM, написа:

По добре да не казвам какво му мисля на този, който ги е хвърлил... :(

Мае гери джодан с много любов ,ама така хубаво да го нацелиш под брадичката. :eg_033:


И това ще му е малко...

#17 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 December 2010 - 12:53 PM

Имаме нужда от мляко за тези бебета. Момичето прави всичко възможно за тях, храни, изхожда ... Майка-кърмачка надали ще намерим, а за седем героя трябва доста мляко. Утре вероятно ще имаме една опаковка на РК, но тя ще свърши бързичко.

П.П. Говорих с една жена, тя е готова да поеме 4 кученца, но срещу 5 лв на ден. Пет лева за всичките, не за бройка.

Ако има желаещи да помогнат, ще сме много благодарни!




#18 Потребителят е офлайн   Moonnight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 04-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 December 2010 - 04:58 PM

Показване на мнениетоrodegunda, в 27 December 2010 - 11:58 AM, написа:

Имаме нужда от мляко за тези бебета. Момичето прави всичко възможно за тях, храни, изхожда ... Майка-кърмачка надали ще намерим, а за седем героя трябва доста мляко. Утре вероятно ще имаме една опаковка на РК, но тя ще свърши бързичко.

П.П. Говорих с една жена, тя е готова да поеме 4 кученца, но срещу 5 лв на ден. Пет лева за всичките, не за бройка.

Ако има желаещи да помогнат, ще сме много благодарни!



Пуснах на твойта сметка малко "помощ".
Дано да имат късмет бебчетата...
Боже, какви хора има...нямам думи.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 27 December 2010 - 04:58 PM

Тука имаме нужда от помощ, не от бизнес! :wacko:

Дайте да пратим направо сухо мляко за бебоците и от каквото друго има нужда момичето за момента! За 5лв на ден можем да купим доста неща за бебетата по-добре! Да пише от какво има нужда освен от сухо мляко и всеки който може да помогне с нещо да пише. Иначе търсим приемно семейство, което ще се погрижи за мъниците докато дойде време да ги осиновят.
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 December 2010 - 05:03 PM

Не е толкова лесно да се намери човек, който да се грижи нон-стоп за новородени кученца. И не виждам нищо чак толкова грубо в 5те лв на ден, които жената иска. Това също е вид приемно семейство.
По-добре ли е в клетка на стационар или в хотел за по 10-15 лв на ден?
Остава само контрола - дали ще го прави заради 5те лв как да е, или ще го прави с любов и желание, но и ще си помогне с тези пари.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни