Dog.bg Форуми : Кастрация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация

#1 Потребителят е офлайн   dianasuvandjieva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 09 April 2011 - 10:14 PM

Здравейте!
Какво е вашето мнение относно кастрацията на йорки?На каква възраст трябва да се извърши?Има ли последствия -физиологични и ще се промени ли поведението му след това?
Никой ветеринар не успя или не желае да отговори на въпросите ни относно кастрацията и последствията от нея и ние сме объркани относно вземането на такова решение за нашето куче.
Моля ви обяснете ни малко повече,ако имате такъв опит!Нашето куче е на 8 месеца,мъжко,1,700 кг
Благодаря Ви предварително!

#2 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 10 April 2011 - 08:23 AM

Показване на мнениетоdianasuvandjieva, в 09 April 2011 - 08:14 PM, написа:

Здравейте!
Какво е вашето мнение относно кастрацията на йорки?На каква възраст трябва да се извърши?Има ли последствия -физиологични и ще се промени ли поведението му след това?
Никой ветеринар не успя или не желае да отговори на въпросите ни относно кастрацията и последствията от нея и ние сме объркани относно вземането на такова решение за нашето куче.
Моля ви обяснете ни малко повече,ако имате такъв опит!Нашето куче е на 8 месеца,мъжко,1,700 кг
Благодаря Ви предварително!


Моето мнение е, че всеки собственик на домашен любимец без значение от породата, когато притежава куче което не е екземпляр притежавщ неоспорими родови белези, които биха допринесли за подобряване на породата е редно да го кастрира.
На възрастта на която е Вашето куче можете да го кастрирате.
След кастрацията би могло да му се промени поведението, но по-скоро в положителен аспект.
Вече се внасят много добри храни специално за кастрирани кучета.
Ако сте от София ще ви дам координатите на ветринари, които на достъпен, човешки език ще Ви обяснят всичко за кастрацията.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#3 Потребителят е офлайн   dianasuvandjieva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2011 - 03:03 PM

Показване на мнениетоlidiya, в 10 April 2011 - 08:23 AM, написа:

Показване на мнениетоdianasuvandjieva, в 09 April 2011 - 08:14 PM, написа:

Здравейте!
Какво е вашето мнение относно кастрацията на йорки?На каква възраст трябва да се извърши?Има ли последствия -физиологични и ще се промени ли поведението му след това?
Никой ветеринар не успя или не желае да отговори на въпросите ни относно кастрацията и последствията от нея и ние сме объркани относно вземането на такова решение за нашето куче.
Моля ви обяснете ни малко повече,ако имате такъв опит!Нашето куче е на 8 месеца,мъжко,1,700 кг
Благодаря Ви предварително!


Моето мнение е, че всеки собственик на домашен любимец без значение от породата, когато притежава куче което не е екземпляр притежавщ неоспорими родови белези, които биха допринесли за подобряване на породата е редно да го кастрира.
На възрастта на която е Вашето куче можете да го кастрирате.
След кастрацията би могло да му се промени поведението, но по-скоро в положителен аспект.
Вече се внасят много добри храни специално за кастрирани кучета.
Ако сте от София ще ви дам координатите на ветринари, които на достъпен, човешки език ще Ви обяснят всичко за кастрацията.


Благодаря Ви за отговора!Наистина сме доста объркани относно вземането на това решение за нашето куче.То може би не притежава неоспорими родови белези,взето е от развъдник и е мини йорки.Самата аз не разбирам какви биха могли да са тези белези и дали то ги има.Ние обаче няма да се занимаваме с развъждане на кученца.
На нас не ни е ясно също какво би могло да прави мъжкото кучу,ние не го извеждаме често навън,какво представлява това "маркиране на територии",с което ни плашат и такова малко куче би ли могло да цапа много-все пак това за нас е от значение?Извинявам се за тези въпроси,но наистина няма кой да ни обясни.
Много ще съм ви задължена,ако ми дадете координати на лекари,които биха могли да обяснят и да ме насочите къде може да се извърши тази манипулация най-добре.
От София сме.
С благодарност!
ПП Ето малко снимки на нашето кученце!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 10 April 2011 - 09:04 PM

dianasuvandjieva "маркирането на територия" представлява пишкане по-малко на различни места в определен периметър.

Ако кучето Ви е взето от легитимен развъдник, освен, че трябва да има родословие което да е заверено примерно в БРФК, ако развъдника е български, би трябвало самия развъдчик да Ви е казал, а и вие да сте изразили желание какво взимате: Pet, Breed или Show class. Pet class не се развъжда. Breed class се развъжда при определени условия. Show class са най-добрите екземпляри и се развъждат.

Клиниката е "Вет Медикъл Асистънс", кв Иван Вазов, ул Ярослав Вешин 16А
раб. време
понеделник: почивен ден
вторник-петък: от 15 до 20 часа
събота-неделя: от 9,30 до 12 часа

През седмицата в повечето случай е по-добре да се отиде, тъй като обикновенно повечето планови операции се правят събота и неделя и ще трябва да чакате да свърши операцията, ако има такава за да можете обстойно да говорите.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#5 Потребителят е офлайн   dianasuvandjieva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2011 - 09:26 PM

Показване на мнениетоlidiya, в 10 April 2011 - 09:04 PM, написа:

dianasuvandjieva "маркирането на територия" представлява пишкане по-малко на различни места в определен периметър.

Ако кучето Ви е взето от легитимен развъдник, освен, че трябва да има родословие което да е заверено примерно в БРФК, ако развъдника е български, би трябвало самия развъдчик да Ви е казал, а и вие да сте изразили желание какво взимате: Pet, Breed или Show class. Pet class не се развъжда. Breed class се развъжда при определени условия. Show class са най-добрите екземпляри и се развъждат.

Клиниката е "Вет Медикъл Асистънс", кв Иван Вазов, ул Ярослав Вешин 16А
раб. време
понеделник: почивен ден
вторник-петък: от 15 до 20 часа
събота-неделя: от 9,30 до 12 часа

През седмицата в повечето случай е по-добре да се отиде, тъй като обикновенно повечето планови операции се правят събота и неделя и ще трябва да чакате да свърши операцията, ако има такава за да можете обстойно да говорите.

.................................................................................................................................................................
Здравейте!Благодаря за отговора!Ще посетим клиниката и ще разговаряме.
Относно тези три разновидности не знаем какво е нашето куче-взехме го от развъдник в Банкя,след време получихме по изключително наше настояване и родословно дърво,но не знаем колко е истинско и тн.струва над 1000 лв
Доколкото разбирам Пет клас-а е домашен любимец-май такова ни казаха,че е.но у мен останаха големите съмнения какво всъщност е кучето?!Но няма смисъл да умуваме,това е вече минало-просто беше нечестно да нямаме информация.За това много се объркахме.вероятно ще го кастрираме.Доста ми е трудно това решение,защото вероятно влагам някакви чувства и го съжалявам.Вие като гледате снимката какво бихте ни казали-няма да се обидим дори да е нещо негативно-все пак сте от малкото,които ни отговарят.
Благодаря още веднъж!

#6 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 10 April 2011 - 10:27 PM

Аз съм против кастрацията ... просто няма да го развъждате :ba_025: което не пречи на животното да се чуства отлично и здраво !!!
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#7 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 11 April 2011 - 08:13 AM

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 10 April 2011 - 08:27 PM, написа:

Аз съм против кастрацията ... просто няма да го развъждате Качена снимка което не пречи на животното да се чуства отлично и здраво !!!



А не е ли това най-ефикасния начин за борбата с това да не се увеличава популацията на бездомни кучета?
Тази популация се увеличава не от вече кастрираните бездомни от поредните изхвърлени на улицата не желани родени в домашни условия бебета?
И миналата седмица поредните нежелани 4 бебета сме тичали да ги обезпаразитяваме, да ги ваксинираме да им търсим дом.
Аз лично съм се наслушала на неща от сорта: "ама жал ми е да си го кастрирам, аз ще внимавам"
Само, че после се случва случайно и хич не им е жал да хвърлят бебета по улиците и чуждите дворове.
Разбира се и варианта за кастриране само на женски екземпляри също е приемлив.
Разбира се всеки има право на мнение по всички въпроси от живота. И най-вече сам да си взима решения по отношение на животното, което отглежда, но е редно впоследствие да си поема сам отговорността на решенията.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#8 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 11 April 2011 - 08:26 AM

Съгласна съм с написаното от теб !!!
Но относно здравето и пълноценното развитие и живот на кучето съм против кастрацията това имах предвид.
А темата за съзнанието на човека и отговорността както пред обществото така и пред личните ни животни е друга тема на разговор.
Аз също съм против тъпите фрази " трябва да роди за здраве" или " на момченцето трябва да му намерим момиченце щото "... :zz_020: .... никой досега не ми отговори всъщност смислено ЗАЩО!!!

Пак подчетравам имала съм и мъжки и женски кучета който не са оставили потомство по мое желание живяха пределно дълго и края им беше от старост а не от това че не са станали родители !!!!!!!!!!!!!!!!!!
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#9 Потребителят е офлайн   eyes_on_you Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 11 April 2011 - 08:34 AM

Значи все пак кастрацията не е задължителна, ако не искаш да развъждаш куето си.Лори е на 2 годинки със нормално разгонване до сега, но е само 1,200кг. и срещнах доста противоречиви мнения относно дали да я кастрираме, тъй като е толкова дребна или не.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 11 April 2011 - 08:52 AM

Моята Шери беше 1.500кг именно заради ръста и никога не я заплодих не желаех да и се случи нещо лошо. Разгонваше се нормално до 9 си година а живя 15 години !!!
Така че това дори смятам и увеличи живота .... мое мислене !

Разбира се мнението ми е за здрави животни ако някога се поевят проблеми и наложително се налага кастрация !!!!
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#11 Потребителят е офлайн   dianasuvandjieva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 April 2011 - 03:50 PM

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 11 April 2011 - 08:26 AM, написа:

Съгласна съм с написаното от теб !!!
Но относно здравето и пълноценното развитие и живот на кучето съм против кастрацията това имах предвид.
А темата за съзнанието на човека и отговорността както пред обществото така и пред личните ни животни е друга тема на разговор.
Аз също съм против тъпите фрази " трябва да роди за здраве" или " на момченцето трябва да му намерим момиченце щото "... :zz_020: .... никой досега не ми отговори всъщност смислено ЗАЩО!!!

Пак подчетравам имала съм и мъжки и женски кучета който не са оставили потомство по мое желание живяха пределно дълго и края им беше от старост а не от това че не са станали родители !!!!!!!!!!!!!!!!!!

.........................
това означава ли,че като се кастрира вече е непълноценно животно и животът му ще се промени?Започват да се разболяват ли и от какво?
Много ни плашат и с това,че ще "препишква" цялата къща,всички мебели и тн,което също малко ни притеснява.Това така ли е?никога не сме имали куче и нямаме представа колко всъщност цапа това малко куче-1.650 кг?

#12 Потребителят е офлайн   koni Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 07-March 08

Публикувано: 11 April 2011 - 05:41 PM

Показване на мнениетоdianasuvandjieva, в 11 April 2011 - 01:50 PM, написа:

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 11 April 2011 - 08:26 AM, написа:

Съгласна съм с написаното от теб !!!
Но относно здравето и пълноценното развитие и живот на кучето съм против кастрацията това имах предвид.
А темата за съзнанието на човека и отговорността както пред обществото така и пред личните ни животни е друга тема на разговор.
Аз също съм против тъпите фрази " трябва да роди за здраве" или " на момченцето трябва да му намерим момиченце щото "... :zz_020: .... никой досега не ми отговори всъщност смислено ЗАЩО!!!

Пак подчетравам имала съм и мъжки и женски кучета който не са оставили потомство по мое желание живяха пределно дълго и края им беше от старост а не от това че не са станали родители !!!!!!!!!!!!!!!!!!

.........................
това означава ли,че като се кастрира вече е непълноценно животно и животът му ще се промени?Започват да се разболяват ли и от какво?
Много ни плашат и с това,че ще "препишква" цялата къща,всички мебели и тн,което също малко ни притеснява.Това така ли е?никога не сме имали куче и нямаме представа колко всъщност цапа това малко куче-1.650 кг?


Госпожице, честно казано не ми се занимава с хора като вас - това ли ви е проблемът - че ще ви опикае цялата къща и драгоценните мебели? Ами защо въобще сте си взели куче - не си ли давахте сметка, че това е живо същество и има нужда от грижи, както има и естествени нужди? И що за нелеп въпрос - колко всъщност цапа това малко куче - за 10 месеца не разбрахте ли колко всъщност цапа? Молят професионален съвет към вас е да подарите кучето на някой, който ще го обича повече от мебелите си в къщи.

Но понеже темата явно вълнува доста хора - пускам линк към статия за вредите от кастрацията на мъжки кучета: http://www.naiaonlin...euterInDogs.pdf

Статията е на английски, за това ето и част от статията в превод, в случай че не знаете английски:

"Негативни страни при кастрацията на мъжки кучета:
• извършена преди 1-годишна възраст, значително увеличава риска от остеосарком (рак на костите), генерализиран рак при средни / големи и по-големи породи, с лоша прогноза.
• увеличава риска от сърдечен хемангиосарком с коефициент от 1,6
• утроява риска от хипотиреоидизъм
• увеличава риска от прогресивни гериатрични когнитивни увреждания
• утроява риска от затлъстяване, общ здравословен проблем при кучетата, свързан с други здравословни последици.
• увеличава 4 пъти малкия риск (<0.6%) от рак на простатата
• удвоява малкият риск (<1%) от рак на пикочния тракт
• увеличава риска от ортопедични заболявания
• увеличава риска от нежелани реакции към ваксинациите

#13 Потребителят е офлайн   dianasuvandjieva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 April 2011 - 09:37 PM

Показване на мнениетоkoni, в 11 April 2011 - 05:41 PM, написа:

Показване на мнениетоdianasuvandjieva, в 11 April 2011 - 01:50 PM, написа:

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 11 April 2011 - 08:26 AM, написа:

Съгласна съм с написаното от теб !!!
Но относно здравето и пълноценното развитие и живот на кучето съм против кастрацията това имах предвид.
А темата за съзнанието на човека и отговорността както пред обществото така и пред личните ни животни е друга тема на разговор.
Аз също съм против тъпите фрази " трябва да роди за здраве" или " на момченцето трябва да му намерим момиченце щото "... :zz_020: .... никой досега не ми отговори всъщност смислено ЗАЩО!!!

Пак подчетравам имала съм и мъжки и женски кучета който не са оставили потомство по мое желание живяха пределно дълго и края им беше от старост а не от това че не са станали родители !!!!!!!!!!!!!!!!!!

.........................
това означава ли,че като се кастрира вече е непълноценно животно и животът му ще се промени?Започват да се разболяват ли и от какво?
Много ни плашат и с това,че ще "препишква" цялата къща,всички мебели и тн,което също малко ни притеснява.Това така ли е?никога не сме имали куче и нямаме представа колко всъщност цапа това малко куче-1.650 кг?


Госпожице, честно казано не ми се занимава с хора като вас - това ли ви е проблемът - че ще ви опикае цялата къща и драгоценните мебели? Ами защо въобще сте си взели куче - не си ли давахте сметка, че това е живо същество и има нужда от грижи, както има и естествени нужди? И що за нелеп въпрос - колко всъщност цапа това малко куче - за 10 месеца не разбрахте ли колко всъщност цапа? Молят професионален съвет към вас е да подарите кучето на някой, който ще го обича повече от мебелите си в къщи.

Но понеже темата явно вълнува доста хора - пускам линк към статия за вредите от кастрацията на мъжки кучета: http://www.naiaonlin...euterInDogs.pdf

Статията е на английски, за това ето и част от статията в превод, в случай че не знаете английски:

"Негативни страни при кастрацията на мъжки кучета:
• извършена преди 1-годишна възраст, значително увеличава риска от остеосарком (рак на костите), генерализиран рак при средни / големи и по-големи породи, с лоша прогноза.
• увеличава риска от сърдечен хемангиосарком с коефициент от 1,6
• утроява риска от хипотиреоидизъм
• увеличава риска от прогресивни гериатрични когнитивни увреждания
• утроява риска от затлъстяване, общ здравословен проблем при кучетата, свързан с други здравословни последици.
• увеличава 4 пъти малкия риск (<0.6%) от рак на простатата
• удвоява малкият риск (<1%) от рак на пикочния тракт
• увеличава риска от ортопедични заболявания
• увеличава риска от нежелани реакции към ваксинациите

------------------------------------------------------------------------------------
Благодаря за отговора!Разбира се,че ще прочета статията на английски език-няма проблем.Разбира се,че не главното е чистотата в къщи,но и това е важно-съжалявам,не исках да поставя акцента на това.Само бях откровена,търсейки помощна информация и за да го споделя-не изключително, за да бъда съдена.
За 9 месеца кученцето се научи да пишка само на определено място и нямаме никакви проблеми,нито с него,нито с мебелировката. Няма и да го подаряваме.Риска ще преценим сами.
Благодаря за съветите,които наистина са ни полезни при вземането на решение.И последно:няма как да се разделя с кученцето си,защото съм на възраст,когато няма да мога да го преживея-48 г и още повече,че то беше купено с цел преживяване на шока от направените ми две тежки и сложни операции в рамките на 6 месеца.Поздрави!

#14 Потребителят е офлайн   Yo-li Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 01-December 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 April 2011 - 09:33 AM

Здравейте и от нас!
dianasuvandjieva, желая Ви много прекрасни мигове с кученцето.
За съжаление не мога да изкажа мнение за кастрацията, защото и аз съм в подобно на Вашето положение...

По препоръка на някои кучкари, приятели и нашите ветеринари, смятаме да кастрираме Йоли.
Няма да описвам от сега какво състрадание изпитваме всички вкъщи!
Освен емоционалният проблем, страшно много се притеснявам от самата операция, все пак кучето е много дребно... Другото е риска от затлъстяване - в парка си личи кое куче е кастрирано, защото 99% са с наднормено тегло. Ние не можем да допуснем прекомерно напълняване на кучето, най-малкото, защото ще започне да му тежи на костите!

От друга страна, такива страхотии съм слушала - за рак на млечните жлези, инфекции на матката и други при некастрирани кучета, че няма да си простим, ако такова нещо се случи на Йоли, а сме могли да го предотвратим!

Та, както писах - бяхме решили да я кастрираме...
По план това трябваше да се случи 1 месец преди второто и разгонване, а именно през януари.
Отидохме в началото на годината при ветеринарите да насрочим ден за операция, и какво мислите?!? - Йоли разгонена! Цял месец предварително!!!
Хубаво, отложихме операцията. Отиваме сега (минала седмица) пак да насрочваме час - и хоп, изненадааа! - Йоли с фалшива бременност!
Може да ви е смешно, но аз лично съм малко суеверна и тези две случки не са добър знак за мене...

Искам да направим най-доброто за кучето, а не се чувстваме достатъчно сигурни.
Ще сме благодарни на вашите отзиви и коментари!

#15 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 12 April 2011 - 05:29 PM

Показване на мнениетоYo-li, в 12 April 2011 - 07:33 AM, написа:

Здравейте и от нас!
dianasuvandjieva, желая Ви много прекрасни мигове с кученцето.
За съжаление не мога да изкажа мнение за кастрацията, защото и аз съм в подобно на Вашето положение...

По препоръка на някои кучкари, приятели и нашите ветеринари, смятаме да кастрираме Йоли.
Няма да описвам от сега какво състрадание изпитваме всички вкъщи!
Освен емоционалният проблем, страшно много се притеснявам от самата операция, все пак кучето е много дребно... Другото е риска от затлъстяване - в парка си личи кое куче е кастрирано, защото 99% са с наднормено тегло. Ние не можем да допуснем прекомерно напълняване на кучето, най-малкото, защото ще започне да му тежи на костите!

От друга страна, такива страхотии съм слушала - за рак на млечните жлези, инфекции на матката и други при некастрирани кучета, че няма да си простим, ако такова нещо се случи на Йоли, а сме могли да го предотвратим!

Та, както писах - бяхме решили да я кастрираме...
По план това трябваше да се случи 1 месец преди второто и разгонване, а именно през януари.
Отидохме в началото на годината при ветеринарите да насрочим ден за операция, и какво мислите?!? - Йоли разгонена! Цял месец предварително!!!
Хубаво, отложихме операцията. Отиваме сега (минала седмица) пак да насрочваме час - и хоп, изненадааа! - Йоли с фалшива бременност!
Може да ви е смешно, но аз лично съм малко суеверна и тези две случки не са добър знак за мене...

Искам да направим най-доброто за кучето, а не се чувстваме достатъчно сигурни.
Ще сме благодарни на вашите отзиви и коментари!


Виж Алекс имах някога болонка. Умря от рак. Бях млада, глупава, беше време, когато човек не можеше да събере кой знае колко информация. И аз някога съм вярвала в: ако женското роди, ще живее по-дълго и също така съм смятала кастрирането на животни за нещо ужасяващо. Да ама не. Беше се появило едно топче, махнахме го. Защо ли нямах информация да поискам по-обстойно изследване?! Еми такива бяха времената. След 6 м се появи друго и вече беше късно ракът беше се разпространил върху всички органи. Не издържа операцията. До края на дните си нито ще си простя, нито ще си отговоря на въпроса: Аз ли съм виновна и с моята некомпетеност съкратих живота й. Може по принцип да й е било писано да живее и още 1 година, 1 месец, 1 ден или дори 1 час. Аз ли отнех времето й или й е било дошло времето?

И мен ме е страх от думата операция, изпитвам ужас дори от упойката. Но по-добре такав ужас за малко, отколкото цял живот въпрос без отговор и тежестта на отговорността за неправилното решение.

Майката на моята болонка загина 2 години след дъщеря си при едно от разгонванията си. Стопаните не бяха забелязали, че се е шмугнала навън и е излезнала на двора. Нямаше ги само около час. Намериха я с буквално извадени вътрешности. Няколко бездомни влезнали в двора им и то малко и беззащитно, но с нагон. Природа. Женската е готова и допуска мъжкия и не преценява размерите му, породота му и т.н.

Имам сега кастрирана женска. Моята любимка. Уравновесено, любвеобвилно и игриво куче. В никакав случай не е с наднормено тегло. Даже не я храня със специализирана храна за кастрирани кучета.

Всичко това Алекс ти го знаеш, защото сме си го говорили. И си виждала повечето ми кучета.

А на Йоли няма да й навреди ако успее да качи някой и друг грам, даже ще изглежда още по-чаровна.

Понеже си ми обещала, че мога да разчитам на теб да си почина поне 2 дни, ще ти дам две женски разгонени в дните в които са подходящи за заплождане, но не трябва да се заплождат и един мъжки. Гарантирам ти, че няма да издържиш и 6 часа.

Ти просто не си виждала такава битка за територия и за мъжкар.

Не разбирам какво е това "състрадание което изпитвате в къщи". Искате да кастрирате куче, не да му извадите едното око, да му отрежете единия крак и т.н. Инвалид няма да стане кучето.

В Европа нормални здрави жени, като минат 40 години и не желаят повече да имат деца, си правят такава опреция. Нито стават инвалиди, нито са непълноценни жени, нито някой ги счита за уроди.

Стига вече с нашите тъпи балкано-ориенталски разсъждения.

Дала съм ти координатите на доктори на които имам доверие повече от колкото на себе си.

От 11 години всички мои кучета се нуждаята единственно от обзпаразитявания и годишни ваксини. Да ме пази Всевишния все така да бъде.

"Вет Медикъл Асистънс" и моите най-добри приятели д-р Валери Кръстев, д-р Янак Грашков и д-р Цветелина Тодорова са на линия за останалите 50%, тъй като първите 50% са генетиката.

Освен външни белези, ти имаш и първи сигнал, че има вероятност от бъдещи неприятни изненади - фалшива бременност.

За 7 години аз не знам какво е това

Знам, че и ти и Боян сте наясно, че сте били измамени от Милко от Пд и ви прави чест, колко въпреки това обичате Йоли и й давате най-доброто.

Йоли е страхотно сладурче. Ако повече тя стоеше при мен ти Алекс щеше по-малко да мрънкаш Качена снимка

Живи и здрави да имаме много време през настоящата година.

Аз много съм ти казвала Алекс, но повечето си пропускаш покрай ушите Качена снимка Колко пъти казах, кучето да не са разхожда без повод. Да не дава Господ, но не ми се обаждайте ако стане нещо фатално. Няма да ви вдигна телефона и няма да ви съчуствам и успокоявам.

Виждам снимките. Нищо не сте чули и не сте запомнили от това което сме си говорили дори за разходките. В такав случай и за останалото.

Нямаш право да ми се сърдиш. За теб Алекс и за Боян и най-вече заради Йоли съм направила изключение от правилата си. Онези, които ме познават са учудени и ме заливат с питани.

Ако нещо се случи с Йоли ти и Боян ще сте виновни.

Това е истината Алекс. Живота на едно същество е в ръцете на неговите собственици. От мига на избора, през неговия живот до неговата смърт.

Няма да се извинявам ако ти звуча грубо, надявам се си наясно, че добруването на кучето е по-важно за, от емоциите на собственика за мен.

Качена снимка това е за Йоли.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#16 Потребителят е офлайн   dianasuvandjieva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 12 April 2011 - 06:33 PM

Показване на мнениетоlidiya, в 12 April 2011 - 05:29 PM, написа:

Показване на мнениетоYo-li, в 12 April 2011 - 07:33 AM, написа:

Здравейте и от нас!
dianasuvandjieva, желая Ви много прекрасни мигове с кученцето.
За съжаление не мога да изкажа мнение за кастрацията, защото и аз съм в подобно на Вашето положение...

По препоръка на някои кучкари, приятели и нашите ветеринари, смятаме да кастрираме Йоли.
Няма да описвам от сега какво състрадание изпитваме всички вкъщи!
Освен емоционалният проблем, страшно много се притеснявам от самата операция, все пак кучето е много дребно... Другото е риска от затлъстяване - в парка си личи кое куче е кастрирано, защото 99% са с наднормено тегло. Ние не можем да допуснем прекомерно напълняване на кучето, най-малкото, защото ще започне да му тежи на костите!

От друга страна, такива страхотии съм слушала - за рак на млечните жлези, инфекции на матката и други при некастрирани кучета, че няма да си простим, ако такова нещо се случи на Йоли, а сме могли да го предотвратим!

Та, както писах - бяхме решили да я кастрираме...
По план това трябваше да се случи 1 месец преди второто и разгонване, а именно през януари.
Отидохме в началото на годината при ветеринарите да насрочим ден за операция, и какво мислите?!? - Йоли разгонена! Цял месец предварително!!!
Хубаво, отложихме операцията. Отиваме сега (минала седмица) пак да насрочваме час - и хоп, изненадааа! - Йоли с фалшива бременност!
Може да ви е смешно, но аз лично съм малко суеверна и тези две случки не са добър знак за мене...

Искам да направим най-доброто за кучето, а не се чувстваме достатъчно сигурни.
Ще сме благодарни на вашите отзиви и коментари!


Виж Алекс имах някога болонка. Умря от рак. Бях млада, глупава, беше време, когато човек не можеше да събере кой знае колко информация. И аз някога съм вярвала в: ако женското роди, ще живее по-дълго и също така съм смятала кастрирането на животни за нещо ужасяващо. Да ама не. Беше се появило едно топче, махнахме го. Защо ли нямах информация да поискам по-обстойно изследване?! Еми такива бяха времената. След 6 м се появи друго и вече беше късно ракът беше се разпространил върху всички органи. Не издържа операцията. До края на дните си нито ще си простя, нито ще си отговоря на въпроса: Аз ли съм виновна и с моята некомпетеност съкратих живота й. Може по принцип да й е било писано да живее и още 1 година, 1 месец, 1 ден или дори 1 час. Аз ли отнех времето й или й е било дошло времето?

И мен ме е страх от думата операция, изпитвам ужас дори от упойката. Но по-добре такав ужас за малко, отколкото цял живот въпрос без отговор и тежестта на отговорността за неправилното решение.

Майката на моята болонка загина 2 години след дъщеря си при едно от разгонванията си. Стопаните не бяха забелязали, че се е шмугнала навън и е излезнала на двора. Нямаше ги само около час. Намериха я с буквално извадени вътрешности. Няколко бездомни влезнали в двора им и то малко и беззащитно, но с нагон. Природа. Женската е готова и допуска мъжкия и не преценява размерите му, породота му и т.н.

Имам сега кастрирана женска. Моята любимка. Уравновесено, любвеобвилно и игриво куче. В никакав случай не е с наднормено тегло. Даже не я храня със специализирана храна за кастрирани кучета.

Всичко това Алекс ти го знаеш, защото сме си го говорили. И си виждала повечето ми кучета.

А на Йоли няма да й навреди ако успее да качи някой и друг грам, даже ще изглежда още по-чаровна.

Понеже си ми обещала, че мога да разчитам на теб да си почина поне 2 дни, ще ти дам две женски разгонени в дните в които са подходящи за заплождане, но не трябва да се заплождат и един мъжки. Гарантирам ти, че няма да издържиш и 6 часа.

Ти просто не си виждала такава битка за територия и за мъжкар.

Не разбирам какво е това "състрадание което изпитвате в къщи". Искате да кастрирате куче, не да му извадите едното око, да му отрежете единия крак и т.н. Инвалид няма да стане кучето.

В Европа нормални здрави жени, като минат 40 години и не желаят повече да имат деца, си правят такава опреция. Нито стават инвалиди, нито са непълноценни жени, нито някой ги счита за уроди.

Стига вече с нашите тъпи балкано-ориенталски разсъждения.

Дала съм ти координатите на доктори на които имам доверие повече от колкото на себе си.

От 11 години всички мои кучета се нуждаята единственно от обзпаразитявания и годишни ваксини. Да ме пази Всевишния все така да бъде.

"Вет Медикъл Асистънс" и моите най-добри приятели д-р Валери Кръстев, д-р Янак Грашков и д-р Цветелина Тодорова са на линия за останалите 50%, тъй като първите 50% са генетиката.

Освен външни белези, ти имаш и първи сигнал, че има вероятност от бъдещи неприятни изненади - фалшива бременност.

За 7 години аз не знам какво е това

Знам, че и ти и Боян сте наясно, че сте били измамени от Милко от Пд и ви прави чест, колко въпреки това обичате Йоли и й давате най-доброто.

Йоли е страхотно сладурче. Ако повече тя стоеше при мен ти Алекс щеше по-малко да мрънкаш Качена снимка

Живи и здрави да имаме много време през настоящата година.

Аз много съм ти казвала Алекс, но повечето си пропускаш покрай ушите Качена снимка Колко пъти казах, кучето да не са разхожда без повод. Да не дава Господ, но не ми се обаждайте ако стане нещо фатално. Няма да ви вдигна телефона и няма да ви съчуствам и успокоявам.

Виждам снимките. Нищо не сте чули и не сте запомнили от това което сме си говорили дори за разходките. В такав случай и за останалото.

Нямаш право да ми се сърдиш. За теб Алекс и за Боян и най-вече заради Йоли съм направила изключение от правилата си. Онези, които ме познават са учудени и ме заливат с питани.

Ако нещо се случи с Йоли ти и Боян ще сте виновни.

Това е истината Алекс. Живота на едно същество е в ръцете на неговите собственици. От мига на избора, през неговия живот до неговата смърт.

Няма да се извинявам ако ти звуча грубо, надявам се си наясно, че добруването на кучето е по-важно за, от емоциите на собственика за мен.

Качена снимка това е за Йоли.

=========================================
Страхотни думи,поздравявам Ви,Лидия!Много човешки и разбираемо.Вече си мисля,че единственото правилно решение за нашия Майкъл е да го кастрираме.Но това,което ме накараха да прочета на английски също ме ужаси-виж цитата по-горе.
Аз съм ги изчела тези неща обаче и за себе си- за човека е същото-аз също съм оперирана два пъти.За това доста ме заболя от тона на предишното писмо-от Кони.Защото не можеш да съдиш хората без да знаеш съдбата им или поне да ги попиташ дали "само скъпоценните им мебели" ги интересуват!Уверявам ви,че не мебелите ни интересуват,защото само,когато човек преживее такава операция,ще знае за какво иде реч и ТОГАВА ДОСТА ЩЕ СЕ ПИТА ЗА КУЧЕТО СИ!!!
Благодаря Ви Лидия.Ще отидем в клиниката и ще ни обяснят!поздрави

#17 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 12 April 2011 - 08:43 PM

dianasuvandjieva не доразуменията ни, не разбирането в интернет пространството идва от там, че ние някога водещ народ сега не сме на опашката, а някъде в нейната сянка. Вече не умеем нито ясно да питаме, нито ясно да отговаряме. Жалко векове наред една водеща нация. Сега е смешно подобие и неините представители уж говореики на един и същ език не могат да се разбират. Не се сърди на нито един потребител тук. Просто уж българи, уж говорейки на български всъщност говорим на различни неразбираеми езици.
Разбирам те прекрасно. Моята майка преди 15 години ни изправи "на нокти". По добре да умре, това не било нормално, това било издевателство и бля, бля. Днес така извира от енергия, че ми иде да я тупна с нещо по главата и да я спра. Качена снимка При кучетата е още по - лесно, Слава Богу и за късмет на собствениците те нямат втора съгнална система и не могат да говорят.


User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#18 Потребителят е офлайн   Крисо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 13 April 2011 - 11:03 AM

Ако може да взема отношение - имам 2 мъжки йоркита. Нямам проблем с опикаването на мебели. Е, случва се мноооого рядко, ако се забавя да се върна навреме вкъщи и малко сме се изпуснали. Но това е много, много рядко. Стискат си момчетата, ако е много гадно навън - имаме си балконче. Никакви проблеми нямам.
Против кастрацията съм. Няма да отглеждам бебета, а и двамата младежи не са особено заинтересовани нещо от мацките. Не че имат други сексуални отклонения :md_064:
Сега чета, обаче, че собствениците на кучове в Столична община задължително трябва да се кастрират, иначе глоба от 300 лв. Няма да кастрирам, няма и да плащам глоба. Нека ме съдят.
И, апропо, как е решен тогава въпросът с изложбените кучове, които се гледат в столицата? И тях ли ще ги кастрират. Безумци!
Та, помислете си за кастрирането. Не го приемам, освен, ако не е наложително, заради здравословен проблем. Но всеки си преценява плюсовете и минусите.
User's Signature

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."

Качена снимка

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 13 April 2011 - 11:46 AM

Показване на мнениетоYORK ANASTASIA, в 10 April 2011 - 10:27 PM, написа:

Аз съм против кастрацията ... просто няма да го развъждате :ba_025: което не пречи на животното да се чуства отлично и здраво !!!


Моля, обяснете!

Имам нужда от опитен отговор ,ако така мога да се изразя - виждала съм кастрирани животни, това е психологически шок за тях и четох, че упойката може да е проблем при по-леките животни.Моля, обяснете ми - КОГА СМЕ ЗАДЪЛЖЕНИ ДА КАСТРИРАМЕ ? Аз имам двегодишен йорки, с чип, регистрация и платена такса, вярно ли е, че по новия закон ще ме задължат да кастрирам ?! Не желая да го развъждам,но пак не разбирам правилата.

#20 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 13 April 2011 - 01:46 PM

Е Крисо къде се изгуби ти? Едно родословие ти отлежава при мен в очакване да си го потърсиш


Kino нито в закона за ЗЗЖ, нито в ЗВМД си спомням да пише нещо за задължителна кастрация. Може би в Наредбата на Столична община да са сътворили нещо, но още не съм стигнала да я изчета. Някъде из форумите имаше коментари, но бяха за отделни текстове.

Представители на киноложки клубове, които са в София се бяхме събрали и внесохме предложение за промяна в Наредбата, базирано на опита на българските кинолози и на междунардния опти, но кой знае какво са си съчинили общинарите.

В старата Наредбата пишеше, че ако кучето е кастрирано, собственика е освободен от данък, но не от регистрация на кучето. Също така, когато кучето се чипира, за годината в която е чипирано, собственика не дължи данък.

По принцип регистрацията е задължение на ветеринарите, но и там имаше някакви недоразумения.

На мен по принцип ми звучи не нормално да бъде някой задължаван да си кастрира кучето, това е въпрос на личен избор, разбира се ако няма някакви черезвичайни обстоятелства.

Аз примерно имам няколко "страхотни съседи", които си отварат вратите на дворовете и си пускат кучетата да си се разхождат сами по улицата. За това да ги глобят, да.

Ако някой изхвърли бебета, да го глобят.

Ако някой разхожда агресивно куче без да е наповод и с наморник, да го глобят.

Ако някой си пуска кучето в двора и на училището или на детско заведение, да го глобят

Ако някой възпитава кучето си в агресия, да го глобят

Ако някой тормози и не се грижи за кучето си, да го глобят и да му го отнемат.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни