Dog.bg Форуми : Кастрация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация

#21 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 13 April 2011 - 02:00 PM

Лидия Качена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка Супер пост! Качена снимка

Аз съм абсолютно ЗА това всички стопани да регистрират, плащат данък и чипират кучетата си! Както и подкрепям изискването да носиш паспорта на кучето си, когато сте на разходка, защото все пак това е документ доказващ здравословното състояние на кучето и полаганите грижи за него. (В Стара Загора миналата година имаше инициатива на общината и глобяваха, ако не носиш паспорта на кучето си със себе си.. )

Крайно време е да се спре безотговорността на хората към домашните им любимци и към околните! Тогава няма да ни гледат и накриво, че си разхождаме кучетата в парка, защото покрай някои стопани - малоумници, страдат и съвестните хора! Не може някакви комплексарчета да си разхождат питбула без каишка и намордник и аз да минавам с моето куче, водейки го на повод и онези да говорят на кучето си "Айде Берта виж идеалната закуска..иди го хвани тоя плъх" и тем подобни Качена снимкаИзобщо не искам и да питам платили ли са данък на кучето си - ясно е, че не са.... После това куче, възпитавано в агресия, ще захапе дете и пак потърпевши ще са всички собственици. Да не говорим, че заради такива се изкревя представата на майките и възпитават децата си да не общуват с животни и кучета, което осакатява всяко едно дете.... Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   dianasuvandjieva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-January 11
  • Gender:Female

Публикувано: 13 April 2011 - 02:44 PM

Показване на мнениетоlidiya, в 13 April 2011 - 01:46 PM, написа:

Е Крисо къде се изгуби ти? Едно родословие ти отлежава при мен в очакване да си го потърсиш


Kino нито в закона за ЗЗЖ, нито в ЗВМД си спомням да пише нещо за задължителна кастрация. Може би в Наредбата на Столична община да са сътворили нещо, но още не съм стигнала да я изчета. Някъде из форумите имаше коментари, но бяха за отделни текстове.

Представители на киноложки клубове, които са в София се бяхме събрали и внесохме предложение за промяна в Наредбата, базирано на опита на българските кинолози и на междунардния опти, но кой знае какво са си съчинили общинарите.

В старата Наредбата пишеше, че ако кучето е кастрирано, собственика е освободен от данък, но не от регистрация на кучето. Също така, когато кучето се чипира, за годината в която е чипирано, собственика не дължи данък.

По принцип регистрацията е задължение на ветеринарите, но и там имаше някакви недоразумения.

На мен по принцип ми звучи не нормално да бъде някой задължаван да си кастрира кучето, това е въпрос на личен избор, разбира се ако няма някакви черезвичайни обстоятелства.

Аз примерно имам няколко "страхотни съседи", които си отварат вратите на дворовете и си пускат кучетата да си се разхождат сами по улицата. За това да ги глобят, да.

Ако някой изхвърли бебета, да го глобят.

Ако някой разхожда агресивно куче без да е наповод и с наморник, да го глобят.

Ако някой си пуска кучето в двора и на училището или на детско заведение, да го глобят

Ако някой възпитава кучето си в агресия, да го глобят

Ако някой тормози и не се грижи за кучето си, да го глобят и да му го отнемат.

==============================================================================================
Не мисля,че може да има наредба за задължителна кастрация на домашни кучета.може би за уличните.
но толкова ме учуди това,че имало хора,които отваряли вратата да разпускат кучетата си-и смешно,но повече е трагично за тъпия балкански манталитет на този народ-жалко.Не мога да си представя да пускам кучето навън само,може би сме прекалено отговорни и за това мислим и разпитваме за подробности.

#23 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 13 April 2011 - 04:58 PM

НЕ Е НАРЕДБА, А ЗАКОН,КОЙТО МАЙ ВЕЧЕ Е ПРИЕТ,ТАЗИ СУТРИН 13 АПРИЛ 2011г. МЕДИИТЕ ГРЪМНАХА.

Живея в квартал с много къщи, масова практика е домашните кучета от дворовете да се пускат за разходка, слава Богу, при нас досега не е имало проблем.Те обаче са с мисълта, че са кучета-пазачи /каквито са всъщност/ и са агресивни по принцип към околните кучета на каишка, които биват разхождани в този конкретен момент.Така че и да се учудвате, това е факт.

В други форуми много участници потвърдиха, че действително кастрирането става задължително, което лично мен ме ужасява,съжалявам.Очаквам да прочета много мнения по въпроса от личен опит . Притеснявам се да кастрирам моето двегодишно йорки,момче.направо ми изглежда ужасяващо и отвратително...

Да добавя, че моят е чипиран и регистриран и в Общината си ми взеха 24лв и дори ми казаха, че чипирането било излишно на този етап, дори отказаха да запишат номера на чипа, нямало кой да го чете . Регистрацията стана при т.нар. еколожка и просто написа в компютъра моето ЕГН,имената ми и с тиренце - името на кучето и дом.адрес.то,по-добре и аз да си сложа един чип, а?

#24 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 13 April 2011 - 05:10 PM

Никой не може да те задължи да кастрираш.. Ако това е вярно(много ме съмнява да е) ще си вземеш един читав адвокат и ще ги "разпилее" .. В нито една страна кастрирането не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Да, има високи такси за тези, които не кастрират, но хората имат право да избират. :ba_025:

#25 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 13 April 2011 - 05:32 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 13 April 2011 - 05:10 PM, написа:

Никой не може да те задължи да кастрираш.. Ако това е вярно(много ме съмнява да е) ще си вземеш един читав адвокат и ще ги "разпилее" .. В нито една страна кастрирането не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Да, има високи такси за тези, които не кастрират, но хората имат право да избират. :ba_025:



СЕГА В 19.30 В НОВИНИТЕ ЩЕ ГОВОРЯТ ЗА ПРИЕТИТЕ ПРОМЕНИ.
Всъщност, сега вникнах в думите ти - да, значи такси.Ама еднократни ли, аз всяка година да давам по триста лева, тия пък прекаляват вече.

#26 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 13 April 2011 - 05:57 PM

Да бе..как ще ме задължат да си кастрирам кучето, което е 1,800 кг и всяко упояване носи риск за живота му....

Едит: Промените ще бъдат относно задължителната регистрация на кучето в Общината и данъка, който трябва да се плаща за него. 24 лв. някъде беше годишно. От този данък ще бъдат освободени собствениците на кучета, които са инвалиди и които са кастрирани. Микрочипът също ще стане задължителен, а слагането му ще бъде безплатно. Също така, когато излизаш на разходка с кучето, трябва да му носиш паспорта или копие от него и квитанцията за последния платен данък и да ги представяш при поискване от съответните органи.

Това май са реалните промени и много ги одобрявам
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 13 April 2011 - 09:29 PM

Показване на мнениетоkino, в 13 April 2011 - 05:32 PM, написа:

Показване на мнениетоvalnata, в 13 April 2011 - 05:10 PM, написа:

Никой не може да те задължи да кастрираш.. Ако това е вярно(много ме съмнява да е) ще си вземеш един читав адвокат и ще ги "разпилее" .. В нито една страна кастрирането не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Да, има високи такси за тези, които не кастрират, но хората имат право да избират. :ba_025:



.Ама еднократни ли, аз всяка година да давам по триста лева, тия пък прекаляват вече.


Триста лева не вярвам да е таксата. Сигурно се заплаща всяка година както е навсякъде, а кастрираните са освободени. Това може да се провери като разгледаш наредбите.. Аз не се заглеждам по тези неща, защото са толкова безумни и недомислени, че си дигам нервите. Регистрирал съм си кучето и му плащам такса, но до там. Не съм го чипирал, защото системата НЕРАБОТИ. Когато има работеща база данни с удоволствие ще чипирам кучето си. Кастрирането си е изцяло решение на собственика на животното. Аз моето няма да го кастрирам, защото смятам, че може да води пълноценен живот без да се разделя с някои неща.

#28 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 14 April 2011 - 06:20 AM

На мен ми се струва малко смешно за тези 300 лева. Човека си купил куче за 500 лева и после плаща 300 лева, макар и на година.

Все пак ще видим като се обнародва закона. Само, че сетили са се добре. Един закон много трудно се атакува за разлика от Наредба. От опит го знам.

И нека не забравяме, че служителите на Инпекторатите, които трябва да следят за изпълнението и на закона и на Наредбите са в повечето случай некомпетентни.

Аз си направих експеримента с паспорт на женско кастрирано куче разходих мъжко куче. И всичко беше наред при проверката Качена снимка Като ме спряха представих паспорта на кучето и членската си карта от Федерацията и всичко беше ОК. Милите инспектори те не могат българските ветринарни паспорти да разчетатат, камо ли чуждестранния ветринарен паспорт, който им представих. При други породи може и да не може да мине този номер, но при йоркширите минава.

След няколко дни сложих едно куче в една чанта и седнах в едно заведение на средата на пазара (имаме там табели, че е забранено разхождането на кучета, само, че бездомните там, не са се научили да ги четат Качена снимка ) и като дойдоха да ме проверят, нахъсани да ме глобяват, казах, че не нарушавам нищо, тъй като забраната е за разхождане, а аз си нося кучето в чанта, при това съм в откритата част на заведението. Те само стояха и мигаха насреща.

Ако инспекторите имаха четящо устройство за чипове и връзка с базата данни просто няма нужда нито от паспорт на кучето да носиш, нито квитанции.

А сега какво? Пак каруцата пред коня. Базата им данни не е готова, няма връзка с ветринарните кабинети и със службите по Екология към общините. Инспекторите в повечето случай са запознати само с Наредбата на дадена община, която в повечето случай си противоречи със законите.

Българска му работа.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#29 Потребителят е офлайн   dary_71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 05-April 09

Публикувано: 14 April 2011 - 07:05 AM

Във Варна има връзка с ветеринарните кабинети.Като ходих да ваксинирам Бенисио ветеринарите провериха дали чипа съответства на този записан в паспорта.

#30 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 14 April 2011 - 08:05 AM

lidiya ,

голям смях като четох поста ти. Ами така е, права си. Истината е, че повечето хора се умиляват при вида на едно йорки. Също не смятам да го кастрирам, то хиляди собственици им предстои регистриране и чипиране, камо ли да се стигне до кастрация.За съжаление никога не знаеш кога ще попаднеш в някаква ситуация.Съчувствам на всички стопани на големи кучета, на кротки и възпитани животни и желая късмет на всички в тази объркана и абсурдна ситуация. Толкова бездомници умират буквално по улиците и никой не реагира, какво остава за кучетата.Тъжна история.

Все пак ,мисля, че много от нас трябва да се замислят ако ще гледат куче в апартамент, каква порода да е.Най-добре да е дребно, аз също харесвам голдъните,овчарките, но там работата и грижите са стократно по-усложнени и човек е редно да се съобрази с това и в името на самото куче.Едно е да гушнеш йорки и да го заведеш на лекар, например, друго е да трябва да разчиташ на личен транспорт, за да заведеш едро пострадало животно на лекар, просто всичко е различно и много по-трудно, факт.

#31 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 14 April 2011 - 08:09 AM

http://www.dnesplus....s.aspx?n=527179 има го и на други места, но за пропусналите, 300-тата лева са факт, както изглежда

#32 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 14 April 2011 - 08:13 AM

hahhaha Lidke az bih razdala na inspektorite po edna tvoja snimka !!! Kato znam kolko trudno se spori s teb i ce najstina znaes vsicki zakoni prava i zadalzenija .... mama mia... bolna im majka kojto se zajade s teb hahahaha :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#33 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 April 2011 - 08:14 AM

Показване на мнениетоdary_71, в 14 April 2011 - 05:05 AM, написа:

Във Варна има връзка с ветеринарните кабинети.Като ходих да ваксинирам Бенисио ветеринарите провериха дали чипа съответства на този записан в паспорта.

Е ти как разбра ,че имат връзка?Във всеки кабинет, в който имат четец могат да разчетат номера на чипа и да го сравнят с този в паспорта.За каква връзка говориш не разбирам? :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 14 April 2011 - 08:51 AM

Чипът не просто е " записан ", а има лепенка с баркод, както на стоките в магазина.Тя се залепва в паспорта.Също в паспорта е указано писмено къде точно е поставен чипът - врат, гръб, ляво, дясно и т.н.

#35 Потребителят е офлайн   dary_71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 05-April 09

Публикувано: 14 April 2011 - 08:53 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 April 2011 - 08:14 AM, написа:

Показване на мнениетоdary_71, в 14 April 2011 - 05:05 AM, написа:

Във Варна има връзка с ветеринарните кабинети.Като ходих да ваксинирам Бенисио ветеринарите провериха дали чипа съответства на този записан в паспорта.

Е ти как разбра ,че имат връзка?Във всеки кабинет, в който имат четец могат да разчетат номера на чипа и да го сравнят с този в паспорта.За каква връзка говориш не разбирам? :ae_085:


извинявам се,щях да коригирам поста си,но спря интернета,имат четящо устройство,но дали имат връзка с базата.....

#36 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 14 April 2011 - 09:13 AM

А то БАЗА има ли ?? :af_089:

#37 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 April 2011 - 11:22 AM

Няма :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 14 April 2011 - 11:54 AM

Няма я! Кел файда от всякакви чипове! То е в интерес на кучето ако се изгуби, но нали някой трябва да го намери и заведе да му прочетат ...ох, щях да кажа да му прочетат правата. :ab_041: :ab_041:

#39 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 14 April 2011 - 01:55 PM

да dary_71 се е объркала, в София парадокса е, че доста ветеринари дори нямат четящо устройство.

kino софтуера най-после беше закупен още миналата година и инсталиран, сега остава да се и качи информацията в него, т.е. тази дето е събирана от години и виси по кабинетите в разни кашони, защото нас членовете на Федерацията от преди 5 години ни задължиха да си чипираме кучетата.

Всеки ветринарен кабинет да бъде интернет свързан със сървъра на службата и като ти поставят чипа на кучето, минават с четящото устройство, което трябва да е свързано с компютъра и на бланката на програмата нанасят данните на кучето и собственика и информацията отпътува с индекса на съответния вет.

Да ама ветеринарите трябва да си закупят програмата и да си платят за инсталирането, също така искат да им се заплаща по 5 лева на регистрирано куче от службата, иначе цената на чипа и манипулацията си ги заплаща собственика на хайванчето.

И така, вечния въпрос: как да взимам пари, без да направя вложение.

Та пари, и пак пари и да му се невиди нищо само с любов не става.

А Миме закъсняла си със снимката ми. Тука вече като ме видят инспекторите, само се поздравяваме и въобще не ме питат за нищо, а и еколожката вече ми е симпатизантка, подсказах й малко как да си върши момичето работата без да има излишни ядове. Качена снимка



User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#40 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 14 April 2011 - 02:02 PM

Показване на мнениетоkino, в 14 April 2011 - 09:54 AM, написа:

Няма я! Кел файда от всякакви чипове! То е в интерес на кучето ако се изгуби, но нали някой трябва да го намери и заведе да му прочетат ...ох, щях да кажа да му прочетат правата. Качена снимка Качена снимка



Те ще ти прочетат чипа и какво от това? На дисплея излиза само един номер и до там. Как се казва кучето, данни на собственика, данни на ветеринаря, който го обслужва, тази информация не излиза на дисплея.

Та като намеря чипирано куче, трябва да пусна обява, че съм го намерила и да чакам да прочете обявата ми собственика и да се яви с паспорта, на който е залепен стикер със същия номер.

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни